prea multa durere

bine nici nu m-am stresat prea mult sa citesc ce a scris :D
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 20:42
pai daca nu citesti ce scrie...de ce dai cu presupusul?
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 20:46
Carmencito, e clar ca pentru tine conteaza enorm sa fi ramas "al tau". Adevarul crud e ca deja s-a culcat cu alta. Orice ai face acum cam tot asta e. Din cate vad n-ai sa poti trece peste asa ceva, asa ca e mult mai bine sa va vedeti de drum. O sa mai suferiti o vreme dar va veti reveni. In viata nu e totul asa cum iti doresti. S-au mai despartit oameni si au mai suferit oameni. Fiecare are dramele lui. Mai mari sau mai mici care i-au afectat in mai mica sau mai mare masura. Esti inca tanara. Unii au inselat dupa 10-15 ani de casnicie cu 1-2 copii acasa. Si asta doare si despartirea e mai crunta. Mergi fato mai departe ca va faceti un bine la amandoi.
Doara
Postat pe 9 Iulie 2010 20:47
am citit doar ce mi s-a parut interesant doar nu o sa stau sa citesc toate romanele neinteresant, la prima vedere a parut ca o sa bage la bibilica
giul1a
Postat pe 9 Iulie 2010 20:48
Carmen, nu esti numai posesiva, esti si egoista si incapatinata.

Mai cresti fetita si mai maturizeaza-te.

E greu sa cresti doar cu un parinte.Am citit undeva ca cei care cresc doar cu unul din parinti vor toata viata sa arata ce buni sunt (fac greseli din exces de zel in alte cuvinte) pentru ca acolo, in mintea lor considera ca e vina lor ca nu au avut 2 parinti alaturi.

Si chestia aia cu " urasc barbatii pt. ca tatal meu a fost un afemeiat"...ia mai gindeste-te cine ti-a transmis mesajul subliminal?
Cum vorbea mama ta si rudele mamei tale despre el?


Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2010 20:50
carmen uite, hai satzi spun....
aceasta senzatie de...hai sa zicem "al tau"....o sa dureze toata viata! relatia in schimb....NU!
c'asa-i in tenis!
so....de cate ori o sa-l revezi, senzatia aia de ""al-tau-a-lui" o sa se franga in priviri....cumva destul de dureros!@ si de stanjenitor vis-a-vis de faptul ca de bratul lui, de mana ta....va atarna mereu altcineva.
dar viata-si vrea povestea ei, reala si traita....deci.... suferiacum, dar...trece! ramane amintirea... si abia aia-i unica....
pup
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 20:56
asa fetele asa...vedeti ca se poate sa ajutati fata asta?
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 21:02
zambila
Postat pe 9 Iulie 2010 21:07
woops....zambiluta se lua de fumat
tymbark
Postat pe 9 Iulie 2010 21:08
o aprobam pe fleur...
zambila
Postat pe 9 Iulie 2010 21:16


si eu te aprobam mai....
dar cu prajitura aiaaa
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:18
buna seara!
carmencitta! doar atata am sa-ti zic:
1. te-au dat afara parintii in suturi si el ti-a zis ca esti o fraiera.. printre multe altele... educatia lui s-a conturat de mult, dat fiind si ca e fiul parintilor sai... deci uita-l!
2. cat p'aci sa se sinucida... intr-o zi poate ca o va face cu adevarat, sunt pline ziarele de cazuri din astea, la stiri aud in fiecare zi aproape despre astfel de cazuri... dar inainte poate ca se gandeste si la tine... ca deh' ... te iubeste si nu vrea sa plece singur! deci uita-l!!
3. tu ai vrut sa te sinucizi!!!!!!!! du-te urgent la un psiholog, nu te supara dar esti deja un caz....
4. numai el iti sta "in cap" si duduia ailalta ... daca la ei a durat cateva secunde, la tine in cap tine cam mult... zice ca daca iti vin in minte un gand negativ sa-l inlocuiesti imediat cu ceva pozitiv... ai pitea sa te imaginezi pe tine cu altul ... si poate se va intampla! ceea ce ar fi de dorit, zi eu!
5. daca tatal tau nu a ramas langa tine, gandeste-te ca unul ca asta de iti vine tie sa mori pt. el... s-ar putea sa nu ramana nici el langa copii tai... in ipoteza nefericita ca'l vei mai si lua de barbat
6. mai zic??
silfida
Postat pe 9 Iulie 2010 21:22
nu
zambila
Postat pe 9 Iulie 2010 21:24
deci daa...NU!
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:28
carmen nu-ti dai raspunsuri, nici nu le cauti , incerci doar sa gasesti motivatii in sprijinul de a ramane langa cel pe care-l iubesti desi exemplarul nu prea ar trebui sa beneficieze de acordarea celei de a doua sanse, parerea mea...dar eu sunt catalogata ca fiind dura si fara suflet de papagalii indecisi , ma scuzati , o sa spuneti ca sufar de lipsa de empatie Ceva al tau si ,,numai al tau " nu o sa gasesti..trebuie sa tinem cont tu iti apartii doar tie si atat, cam la fel e si cu el,poate sa fie cu tine si langa tine dar nu va fi niciodata doar al tau .Posesivitatea in general ne cam sperie pe toti..si la mine daca ar veni unul si mi-ar spune ca daca tot avem acte si sunt casatorita cu el sau urmeaza sa fiu , ii apartin..crede-ma ca nu as stii cum sa intentez divortul mai repede
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 21:39
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 17:13:44De ce poate cineva sa vorbeasca despre ceea ce nu stie, moniq tu spui cu atata convingere ca eu nu stiu ce inseamna durere, ca vai saraca de mine, am si eu o mica deceptie si ma vait, esti sigura, vrei sa iti spun ca am avut dureri in viata poate mult mai mari ca ale tale, cum ca tata este un curvar si nu l-am mai vazut de la 6 ani, ca al 2-lea tata mi-a murit, ca cel care m-a crescut singurul tata bunicul meu , a murit si el si tot asa, viata mea a fost o drama, asta este ideea eu incercam sa reusesc cumva in viata asta sa fiu macar putin fericita, incercam sa gasesc un barbat numai al meu, din cauza trecutul, incercam sa ma feresc sa gresesc in viata sa nu fac vre-un copil sa sufere, am incercat sa evit toate astea si viata mi-a ras din nou, el mi-a redat viata, fericirea si tot el le-a luat acum de tot....De aceea ma amuz intr-un fel de raspunsurile unora de aici, atat de scarboase, de imature, va mutumesc, in felul asta imi dau seama ca nu exista oameni....



daca-mi permiti si vei tine cont de aceasta postare :
1.ai pus suflet cu cineva care nu merita , comportamentul lui intareste acest lucru
2.nu e ultimul barbat din viata ta , decat daca tu doresti sa nu-ti traiesti viata si sa te lasi dezamagita in asemenea fel, daca el te-a dezamagit , macar nu te dezagi tu PE TINE
3.sI cu copii si fara , situatia ar fi stat exact la fel , crezi ca un copil l-ar fi schimbat??? te inseli ..nu , nu s-ar fi schimbat
4 Nu ai devenit imperfecta , doar te-ai saturat sau ,,ti-a ajuns la lingurica" cum spune o vorba din popor.
Si pe mine ma iubesc multi ,dar asta nu inseamna ca ii (mai ) iubesc eu , fapot care le anuleaza orice sansa
Si..lasa patetismul ala la o parte si nu te mai invinovati , nu e cazul , nu e nicio mizerie in gandurile tale , doar te-au deranjat acut niste faze , pe buna dreptate.Ceva doar ,,al tau" nu exista :-)
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 21:41
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:41
zambila, fleurdelis... doar atata mai zic: "i" de la "copiii"..
am tacut
silfida
Postat pe 9 Iulie 2010 21:45

daa mia lipsea un iiiii!
dar de la asa poeveste noi nu ne-am prins
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:47
mai, eu oricum zic bogdaproste ca nu-mi lipsea o manaaaa
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 21:48
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 19:07:59Armeno, cred ca esti bolnav, sincer, in toate discutiile ai adus vorba doar de lama si de sange, ai probleme sincer.

Multumesc IriCris pentru raspuns

daca tot mi te adresezi mie fa-o la feminin...
Frana!!!nu eu sunt aiai care strig in gura mare ca "el se sinucide, ma sinucid, sau ne sinucidem"
ai o plasa de 1 leu plina de probleme la mansarda vrei s-o faci fa-o! Dar in liniste!!!
Vorbesti aiurea pe aici ca sa iti atragi simpatie si speri ca cineva sa iti zica "DA ai dreptate bla bla ... " ma lasiiiii...
dute fata si cauta-i unul si arede-ti focul dintre picioare ca sa-l stingi pe cel din creier.
de multe ori o partida de sex , zdravana din aia animalica(sti ce-i aia asa-i?) face cat o terapie intensiva.
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 10:20
Bre, eu unul i-am sugerat mai devreme sa duca ratonul la veverita.

Mi-e teama ca acuma e prin piata, cauta sa cumpere un raton, ca veveritze o mai gasi prin parcuri...
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 10:34
eu am fost un pic cam dura nu mi-am gasit cuvintele usoare
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 10:36
Eu cred ca e loc de mai bine
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 10:39
nu mai fac daca ma iarta gata m-am pocait
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 10:41
bine spus Ameno.
trist este ca foarte multi copii (pentru ca asa ii consider pe cei de pana in 25 ani) se gandesc la sinucidere. Multi chiar o fac, ceea ce este tragic.
Carmen - si eu am crescut fara tata. Stiu ca este greu. Greutatile prin care ai trecut ar fi trebuit sa te maturizeze.
cricat
Postat pe 10 Iulie 2010 10:50
si ce asta e o scuza???a creste fara tata e o scuza???
Si eu am crescut fara tata, a murit prea devreme...asta e viata.
fata asta e plina de baliverne, are o relatie de cacao(sau avea) e constienta si ce stie sa faca ea mai bine???Sa planga sa arunce in vant MA SINUCID bla bla...sa caute pe net NU raspunsuri la oful ei...cauta APROBARI la tot balciul ala de raport cel are cu baietul ala. Vine si se palnge de una si de alta si asteapta sa apara un umar gol pe care sa-si lase mucii...ma lasii!!!la cei 25 de ani ai sai ar trebui sa aibe ceva in capul ala..degeaba f coloana vertebrala
aaaa...stiti ceva specimenele astea se merita!
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 11:12
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 13:52:04Mi-e greata, nici nu ma asteptam la altceva pentru astfel de forumuri, tineti-o tot asa, numai bine


La ce te asteptai?sincer....
Credeai ca exista cineva,ceva,pe acest forum care,,sa-ti ia durerea cu mana"??
Si daca tot spui,,astfel de forumuri"...de ce intri si postezi,daca ti-e atat de greata ?
Nu vreau ,,sa te atac",dar sincer ,,te arati"net superioara noua..celor de pe forum,demni de dispretul tau....
fiecare a incercat in stilul propriu sa,,te scoata"din starea de depresie in care te afli...si sunt convinsa ca ti-au fost de ajutor,macar intr-o mica masura.
Exista suferinte....MARI,crede-ma!!Daca mi-as posta povestea vietii aici,as primi lacrimi si flori....nu esti singura care are o mica dezamagire..fiindca o data cu trecerea aniilor iti vei da seama ca a fost intr-adevar mica
chanty
Postat pe 10 Iulie 2010 11:39
bine spus Chanty
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 11:42
nu este o scuza Ameno. Trebuia sa fie stapana pe viata ei, in conditiile date.
cricat
Postat pe 10 Iulie 2010 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
femei...amante...iubite 61 De la: garbo_5596 21 Noiembrie 2012 20:27
ce sa mai cred 7 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:35
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
si totusi ce ramane de facut..... 67 De la: nela_1972 16 Martie 2011 13:02
Setari Cookie-uri