prea multa durere

Povestea mea este lunga si nu vreau sa va plictisesc, totul a inceput acum 4 ani, eram amainsoi la acelasi liceu, iubire ca in povesti, el primul, eu prima din viata lui, totul incepuse perfect.Apoi cu timpul au inceput certuri, in primul rand din vina parintilor lui, nu ma vroiau, m-au dat afara, ma injurau, apoi se schimbase si el, imi spunea ca sunt fraiera, ca nu sunt buna de nimic, erau vorbele parintilor lui dar il influentase incat eu ajunsesem sa plang mai mereu, totul se ducea de rapa, dupa 3 ani era ciudat, ma si lasase pentru o saptamana, la rugamintile mele ne-am impacat, nu mai suportam, intradevar recunosc in acest timp era si bun cu mine, uneori imi arata ca ma iubeste, imi cumpara ce vroiam mi-a luat foarte multe obiecte valoroase desii eu aveam nevoie de respect.Anultrecut in vara dupa ce el isi pierduse interesul, si-mi daduse "papucii" si etc, am zis ca nu mai pot, si-am incercat sa fiu cu un alt baiar, ieseam cu respectivul, m-am si sarutat cu el, dar nu reuseam sa tin la la acel baiat.Cel pe care eu il iubeam intradevar spunea ca si-a dat seama de greseli ca de acum ma vrea, ca ma iubeste, ca il doare sa ma piarda si venea mereu plangand, dar eu nu-,l mai credeam, mai ales ca si el stiam ca iese cu cineva desii sustinea ca nu sunt decat amici, dar nu il credeam.Dupa 2 luni de despartire, m-am gandit sa il iert, sa o iau de la capat, l-am cautat si ne-am impacat, eram cel mai fericit om, il iertasem, dar fericirea nu dureaza, dupa cateva zile aflu de la acea fata cu care a zis ca era amic, ca se culcase cu ea, sincer imi doream sa mor, el mi-a zis ca era disperat ca vroia sa se omoare, ca nu mai putea traii fara mine, si a incercat sa ma uite prin felul asta, aiurea, dupa atat de putin timpfusesem de tot inlocuita, mintita, nu imi vine sa cred, am continuat povestea care deja e cosmar, nopti de nesomn, am plans aproape zilnic, am stat cu calmante, am devenit depresiva, am incercat sa ma sinucid si eu cat si el, el la fel plange, se consuma si nu ii vine sa creada cat a gresit, ma implora sa ii dau o sansa, inca una, dar eu, simt ca am murit, o data am fost singura din viata lui, acum sunt..inca una, l-a atins alta, desii pentru cateva minute, pentru ca si de la el cat side la ea am aflat ca nu a fost decat un "sex nereusit " a durat doar cateva secunde dupa care el a zis ca nu poate, dar si asa, mi-e imposibil sa stiu ca a ajuns pana acolo, mi-e scarba, nu ma pot obisnuii, vad imagini cu ei in cap, am luat-o razna, m-a distrus si totusi continui, oare cat de mult poti ierta cand iubesti?Nu stiu ce sa fac, ma doare mai ales ca am fost singura din viata lui si nu voi mai fi vreodata, il iubesc dar nu ma pot apropia de el ca ma doare.Ce sa fac, a mai fost cineva in situatia mea, sunt curioasa daca cineva a putut uita ca persoana iubita s-a culcat cu altcineva si au reusit sa traiasca fericiti dupa aceste intamplari, imi mii de scuze ca m-am lungit atat, dar povestea este foarte lunga.multumesc.
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 02:15
Buna! Nu stiu de ce pui atat accent pe faptul ca a incercat si baiatul sa vada cum e si cu altcineva. Daca nu a mers cu atat mai mult... nu e cazul sa dramatizezi atat. Daca va iubiti, poate va mai dati o sansa. Si tu ai fost cu un baiat in aceea perioada aceea, nici el nu avea certitudinea ca i-ai ramas fidela, poate doar sa creada in cuvantul tau. Daca te mintea, poate acum erai mai linistita, dar ti-a recunoscut, iar acum te vrea pe tine. Cred ca viata iti poate rezerva multe, poti cunoaste si alti baieti si poati avea si alte experiente. Nu merge la extreme cu viata ta, e pacat, esti mult prea tanara. Cred ca majoritatea femeilor au fost tradate macar o data in viata, unele au iertat, altele nu. Depinde de tine, de ce simti, de ce vrei! Eu nu vad situatia asa tragica. Chiar crezi ca daca te-ai fi casatorit cu el ai fi ramas singura femeie din viata lui? Sa fim seriosi, astea sunt doar basme. Multa bafta!
oana4me
Postat pe 9 Iulie 2010 11:57
ma eu stiu un lucru madularele nu-s batute-n cuie si la fel si opusul lor
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 12:03
oana4me Ai dreptate poate nu a-si fi ramas singura din viata lui indiferent de situatie, desi nu pot sti sigur asta, pentru ca sincer faptul care l-a facut i-a socat pe toti, fiidca este extrem de cuminte, toti il stiau asa, niciodata nu s-a uitat macar putin dupa vre-o fata, iar eu nu as face o tragedie din asta,dar e grav pentru mine ce s-a intamplat, deoarece, cand eram mica, tata a fost un afemeiat, din cauza asta nu am avut tata, uram asta, acum il intalnisem pe el, doar al meu si din pacate nu mai e al meu acum, din pacate m-ia readus toata suferinta care am trait-o in copilarie, acum sunt sigura ca barbatii sunt toti la fel si ca nu exista femeie neinselata, poate doar daca nu stie, crede-ma ca nu suport situatia, e usor sa spun mare chestie ce a facut, dar pentru mine de fapt e ca si sfarsitul vietii mele, e prea mare dezamagirea.
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 12:32
Stii ceva, in loc sa zici mersi ca atata vreme cat ati fost fiecare cu treaba lui nu s-a apucat de onanie, tu iti faci probleme existentiale ca s-a dus cu alta... pai ce era sa faca, nene, sa se calugareasca, sa si-o taie sau sa devina gay ?!?
In locul tau mi-as face probleme fiindca gagica aia a zis ca a fost un sex nereusit..
anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 12:48
sa se calugareasca sigur ca da,,,,doar trecuse cateva zile de cand ne despartisem...cum sa nu...
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 12:50
Mai bine ia zi, tu i-ai dus cumva ratonul la veverita? si-a coborat cumva mosul in beci?
anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 12:51
mai!oficial erati liberi...deci fiecare cu dansa masii...
ce daca si-a tras-o cu altul puteai sa o faci si tu ffff linistita treaba asta.
Am mai zis, nu-s batute-n cuie
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 12:52
1. Nu mai vreau sa raspunda barbatii, ca am ajuns sa nu ii agreez, ma puteti injura ca nu ma supar... la cat de suparata sunt nimic nu ma mai poate supara, si 2....mi-as dorii sa poata sa imi raspunda persoane care au trait asa ceva, care au trecut prin asta, multumesc si sper ca nu am suparat pe nimeni, pentru ca gasesc atatea raspunsuri ciudate, care aproape nu au legatura cu subiectul, chiarr porcoase, ceea ce nu mai agreez.
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 12:56
unde vezi tu fata barbati pe aici???
si ce ai cu barbatii ha?
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 12:58
Sincer dupa cum am primit raspunsuri am crezut ca sunt vorbele barbatilor, in fine....si ce sa am cu barbatii, nimic, doar ca nu ii suport, e simplu,dupa cate am trecut sa nu mai am nici-o speranta ca exista vre-un barbat care sa gandeasca
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 13:00
O fi sora irinucai, bre

carmencito, daca nu ii duci odata pionierul la ecluza, o sa imbatranesti si o sa decedezi virgina, sa stii ai grija doar la paienjeni, ca mai trebuie dati jos de acolo

mai bine du-te pe topicul "exista barbati inteligenti", ca de feministe lesbi care popovaduiesc piciorul ursului trista m-am cam saturat.
anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 13:01
mai iesi si tu fato in oras...incearca si altceva...diversifica "chestia"
Si ce? nu am inteles???cum ar trebui sa fie limbajul unei femei in opinia ta???
ia lumineaza-ma
anakin ia-o incet ca-i frajila
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:06
Ba nu o iau deloc o las in ignoranta, desi pentru asa ceva si-ar rupe manuscrisele Freud si ar deveni kafkian
anakin
Postat pe 9 Iulie 2010 13:08
mai, nu mai ai decat o singura solutie, da' sa nu ma-ntrebi de unde o poti procura, ca nu stiu... apoi cred ca e si ilegala vanzarea ei asa, pe strada...
na, cand vrei cu adevarat, poti!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:09
vanzarea cui
beyyyy fata e frajila repet un pic de "jentilete" pls
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:12
vanzarea solutiei, fato! ca trebuie preparata nu se ia asa, sec!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:14
fata mea cati ani ai?
a zici ca terminasi liceul ai avut o relatie care se termina si ce?
ce sa faci? pune-ti cenusa-n cap ca numa' pe exu' il vezi.... revino-ti maica ca nu se termina lumea intr-un cap de ...... mai sunt pe lumea asta multeeeeeeeeeeeeeeeee o sa ai tot timpul din lume sau ce crezi ca se termina lumea nuuuuuuuuuuuuuuuu o sa vezi ce frumos este in jurul tau si o sa zici doamne ce proasta am fost
cunosc persoane care s-au casatorit dupa ce au terminat liceul indragostiti fiind din timpul liceului si acu isi scot ochiii si isi dau in cap la propriu si regreta anii acre au trecut
tusi_Oli
Postat pe 9 Iulie 2010 13:14
carmensittta!!!!woouau imi facusi o vizita au rezistat ochisorii tai blajini la ce ai vazut sub sutana parintelui pfaiii scuipa-n san si baga 10 Ave Maria
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:15
nu mai bine niste flotari?! consuma energia... zic si eu
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:21
nop! arde coloriile dar ramane cu pacatul
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:23
Terminasem liceul ...au mai trecut 3 ani de atunci,,,nu sunt o pustoaica , o naiva cum probabil par, am 24 de ani, am trecut prin multe in viata, sunt sensibila acum intradevar recunosc, nu am fost asa, eram si eu ca voi si inainte de asta poate si eu daca citeam ceva asemanator,spuneam hahaha ce mare lucru, treci peste, culmea asa gandeam inainte sa patesc si eu asta...Ma puteti critica, desii nu pentru asta am postat, ci doar sa aflu sfaturi de la persoane care au fost tradate, stiu ve-ti spune ca eu nu am fost, dar contrazic aici, am fost, pentru ca imi spunea ceva de genul tu esti singura in care am incredere, cu care as putea fi" il credeam si poate se credea si el pe atunci, pentru ca eram singura, il iubesc enorm, dar suferinta e mai mare, as vrea sa il las sa pot traii din nou, dar sincer mi-e mila si de el, a inceput sa plangga mai rau ca mine, aproape in fiecare saptamana imi aduce cate-o surpriza, cercei, farduri, doar sa ma bucure, a devenit perfect, dar eu nu mai pot fi perfecta, roata s-a schimbat, fara ca eu sa imi doresc asta, am devenit eu cea care-l face acum"prost", care se uita la el cu dispret, incat a ajuns sa se creada un monstru...
iubita13
Postat pe 9 Iulie 2010 13:23
carmensitttaaaa...noi glumim!sa nu te tai la vene!!!
ia si cauta-ti o carja zdravana, maine te vreu cu zambet satsfacut pe fata
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:26
24 e grav obligat multe si o carja e tamaduirea ta spirituala
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:27
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 13:23:58Terminasem liceul ...au mai trecut 3 ani de atunci,,,nu sunt o pustoaica , o naiva cum probabil par, am 24 de ani, am trecut prin multe in viata, sunt sensibila acum intradevar recunosc, nu am fost asa, eram si eu ca voi si inainte de asta poate si eu daca citeam ceva asemanator,spuneam hahaha ce mare lucru, treci peste, culmea asa gandeam inainte sa patesc si eu asta...Ma puteti critica, desii nu pentru asta am postat, ci doar sa aflu sfaturi de la persoane care au fost tradate, stiu ve-ti spune ca eu nu am fost, dar contrazic aici, am fost, pentru ca imi spunea ceva de genul tu esti singura in care am incredere, cu care as putea fi" il credeam si poate se credea si el pe atunci, pentru ca eram singura, il iubesc enorm, dar suferinta e mai mare, as vrea sa il las sa pot traii din nou, dar sincer mi-e mila si de el, a inceput sa plangga mai rau ca mine, aproape in fiecare saptamana imi aduce cate-o surpriza, cercei, farduri, doar sa ma bucure, a devenit perfect, dar eu nu mai pot fi perfecta, roata s-a schimbat, fara ca eu sa imi doresc asta, am devenit eu cea care-l face acum"prost", care se uita la el cu dispret, incat a ajuns sa se creada un monstru...


fata revino-ti stii cum se cheama chestia asta santaj sentimental si de fapt este altceva
alea cu esti unica ,te iubesc doar pe tine si bla bla bla sunt pt pustoaice de 14 -15 ani pai nu ati fost impreuna pana acu si nu ti-ai dat seama ce este si ce se intampla
nu este unicul pe lumea si cum ti-am zis mai su nu s-a terminat lumea intr-un cap de ....

iesi distreaza -te si vb parintelui puneti-o si nu te uita in spate
tusi_Oli
Postat pe 9 Iulie 2010 13:36
bre, sa-i ia careva si lama, ca fata asta pune la suflet!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:39
ba nu sa-i lasati lama in mana!!!!Taie-te oricum si-o arde cu alta
yuk da plangacios cuplu
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:44
hai bre, asta e parodia la Romio si Giulieta, nu v-ati prins?!
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:47
blod blod
ameno
Postat pe 9 Iulie 2010 13:49
aiurea: cianura e solutia, nu-ti spusei?
de ce vrei sa divaghezi de la subiectul scenei!?
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l fac sa ma ierte? 351 De la: preciouss 7 Aprilie 2010 21:36
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
femei...amante...iubite 61 De la: garbo_5596 21 Noiembrie 2012 20:27
Dilema.... 14 De la: alfheim 2 Septembrie 2011 16:56
Barbatzii n-au fost facutzi monogami, dar nici Femeile, proaste 45 De la: garbo210772 24 Iulie 2011 00:24
Setari Cookie-uri