prea multa durere

un sut in ...r un pas mare in fata.
oricum asta nu-i o regula...mai sunt si cei care se apleaca pentru al primi bine acel sut in dorsal
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 11:54
ce de probleme au unii de te doare capu'
carmensito, nu esti nici prima nici ultima care a fost inselata, care tatal ei a fost un afemeiat, fiecare barbat incearca, trebuie sa faci o tragedie din asta? cauta altu fato, ca nu e printu din poveste baiatul asta, daca vrea sa se sinucida, n-are decat, mare branza, si tu la fel, cum draq sa te omori pentru o bucata de ceva, pentru cineva care e vai mama lui si pe deasupra si parintii lui te iubesc de nu stiu unde incape atata iubire in ei... si ce nu-ti convine draga la forum-urile astea? de ce mai intri, tu vrei sa ti se spuna doar ca ai dreptate? trebuie sa accepti critici faino daca nu, nu mai cere o parere... vezi-ti de viata ta, sunt atatea p... pe drumuri de nu poti duce si nu sunt depresive
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 12:18
De la: ameno, la data 2010-07-10 11:42:37bine spus Chanty

bag sama ca vrei sa-ti speli pacatele ameno,dupa marea tradare
chanty
Postat pe 10 Iulie 2010 12:33
De la: carmensittta, la data 2010-07-09 17:33:38Nu e de compatimit, nu am vrut sa fiu compatimita, pur si simplu am pus pea mult suflet, a fost acel ultim barbat din viata mea care i-am daruit tot, cum sa ma desprind, cand il iubesc atat de mult, cand mi-am inchipuit toata viata mea alaturi de el, cand credeam ca voi avea copii cu el, ca voi avea pana si nepoti, ma vedeam imbatranind cu el a fost singurul fata de care m-am putut atasa atat de mult.Culmea, acum ma iubeste enorm, m-a iubit si inainte doar ca era atat de copil, acum si-a dat seama de tot, este prea perfect cand eu am devenit atat de imperfecta..E o mare mizerie de ganduri in capul meu.

am inteles ca vroiai sfaturi...sau ceva de genu";de aceea ai deschis acest topic,nu?
Sfatul meu sincer...Ancoreaza-te la realitate
si daca vrei sa-mi spui,asa pentru curiozitatea mea...in ce zodie esti?
chanty
Postat pe 10 Iulie 2010 12:41
topic...si totusi inca nu pot.....
trustime...isi spune povestea similara povestii tale
,,da o raita"pe acolo sa vezi ce atitudine are domnisoara de aceeasi varsta cu tine(aprox).poate inveti ceva.
Si fiindca sunt in concediu la munte...am iesit si eu...o zi frumoasa tuturor
chanty
Postat pe 10 Iulie 2010 12:58
carmensittta numai tu poti sa decizi ce vei face mai departe, sunt persoane care pot insela si apoi sa-l priveasca pe celalat in ochi fara sa clipeasca, sunt femei care isi inseala sotii (stiu cazuri de sotii de navigatori) si cand acestia sunt in tara sunt cele mai "cuminti doamne", sunt barbati soferi de tir cu iubite prin toate colturile tarii...sunt n persoane care pot face asta si nu au nici o remuscare din pacate... si multe alte cazuri... Tu ai iubit si ai fost inselata, nu esti singura,...o sa fac o paranteza sa-ti povestec despre trecutul meu (eu inainte sa ma casatoaresc am avut o relatie de 8 ani in care am fost cea mai fericita femeie, toata lumea era a mea, la momentul acela nu-mi imaginam viata fara el, era totul pentru mine...asta pana cand el a plecat pt o afacere in brasov si acolo a cunoscut o tipa cu care din spusele lui nu a avut relatii sexuale ci doar o iesire doua in club (si l-am inteles ca doar era barbat) dar nu l-am mai putut accepta langa mine...poate daca nu-mi spunea nu as fi simtit niciodata ca a fost o alta persoana in viata noastra....si prin urmare intr-o zi am incetat sa-i mai raspund la telefon, l-am evitat pe cat posibil, am vrut sa vad cum e viata fara el si culmea...nu i-am simtit lipsa prea mult, o parte din mine nu-l mai iubea...iar cu timpul l-am uitat de tot, dupa un an de zile l-am intalnit pe sotul meu de care m-am indragostit nebuneste iar in momentul de fata el si bebe sunt viata mea...) NU te mai lua dupa ce spun altii, parerile sunt impartite, fiecare persoana gandeste si simte diferit....asculta-ti inima si incearca sa gandesti rational, pune in balanta lucrurile bune si cele rele, vezi ce ai de castigat daca ramai cu el, ce ai de pierdut daca il parasesti, nu te lasa santajata de lacrimile lui, tu si linistea ta sufleteasca sa fie pe primul loc, nu e un capat de tara, nu e ultimul barbat...stiu ca ti-e greu, poate toata lumea a trecut prin ce treci tu la un moment dat, intr-un fel sau altul, viata e plina de surprize, zambeste si mergi mai departe, nimic nu e intamplator. Succes!

P.S. sunteti sau ati fost o pereche frumoasa!
aly_raz
Postat pe 10 Iulie 2010 14:23
De la: Laura_M, la data 2010-07-10 12:18:52ce de probleme au unii de te doare capu'
carmensito, nu esti nici prima nici ultima care a fost inselata, care tatal ei a fost un afemeiat, fiecare barbat incearca, trebuie sa faci o tragedie din asta? cauta altu fato, ca nu e printu din poveste baiatul asta, daca vrea sa se sinucida, n-are decat, mare branza, si tu la fel, cum draq sa te omori pentru o bucata de ceva, pentru cineva care e vai mama lui si pe deasupra si parintii lui te iubesc de nu stiu unde incape atata iubire in ei... si ce nu-ti convine draga la forum-urile astea? de ce mai intri, tu vrei sa ti se spuna doar ca ai dreptate? trebuie sa accepti critici faino daca nu, nu mai cere o parere... vezi-ti de viata ta, sunt atatea p... pe drumuri de nu poti duce si nu sunt depresive



da tu nu ai suferit niciodata din dragoaste? ce usor e sa arunci cu vorbe
blondy_made_to_love
Postat pe 10 Iulie 2010 15:30
ba da draga, am suferit si eu, am avut si eu o durere mare dar asta nu inseamna ca gata, e capat de lume sau trebuie sa te gandesti la alte prostii , cum ar fi sa te sinucizi, sa fim seriosi, tu ai avea ganduri de astea daca ai stii ca iubitul tau te insala? ma lesi, sa-mi dau viata pentru unu care nu ma merita, ce folos...
trebuie sa treci peste, vin alte iubiri si altele si de fiecare data e altfel, e mai frumos, asa ca... mergi mai departe si nu te crampona si te opri in fata unui prost, astea-s probleme serioase?
daca i-ar spune cineva de pe forum cum sa faca, ea asa face?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:40
"astea-s probleme?" in comparatie cu ce? v-ati uitat in urma, in trecut atunci cand ati dat acele sfaturi rautacioase? ati gandit cu mintea de acum sau cu cea din urma? eu una personal vad o probelema serioasa si asta pentru ca am 20 de ani. O zi buna!
blondy_made_to_love
Postat pe 10 Iulie 2010 15:43
ce are ma tineretul in cap in ziua de azi???
ai 20 de ani...da si? care-i treaba?bafta nu baga botul la prosteli si griji la grinda de susu cand ei da cu, capul ca doare
o generatie de dramatici
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 15:47
Si daca ai 20 de ani asta inseamna k ii problema serioasa ocupati capu cu altceva...si ce daca esti tradata in dragoste cu pleaca uni asa vine altu si tot asa...in viata tre sa schimbi multe ca sa vezi cu adevarat inceputul...asa ca nu te opri pt un nimic ca sincer nu valoreaza nimic.Si dupaia o sa iti para rau
blondina_X
Postat pe 10 Iulie 2010 15:47
ce sfat rautacios e in a-ti spune sa te duci mai departe, sa-ti cauti altul,, pfffai, azi am fost inteleasa gresit, ce papucii mei? ala te insala, si tu stai ca fraiera vrei sa zici si ierti crezand ca se schimba si o sa fiti fericiti nu? minciuni draguta, daca ti-a gresit odata iti greseste si a doua oara
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:48
mda, aruncati cu pietre in cine nu-i deacord cu voi, bun exemplu
blondy_made_to_love
Postat pe 10 Iulie 2010 15:50
bey oarbo la ce sa fim de acord e ok ca astia din tantar fac armasar???ca daca s-au inselat si alte blablablauri de genul asta ia totul intr-un mod atat de tragic???depresie calmante siucid
ce ar trebui dupa parerea ta milostiva sa o sfatuim pe dansa??? uimeste-ma
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 15:54
nu arunca nimeni cu pietre, doar ne-am spus parerea, ca altii nu vor sa ia in considerare, asta este, iei doar ce-ti convine, dar nu puteam sa-i spun carmensittei doar ce vroia ea sa auda, ca o sa fie bine si bla bla, trebuie sa fii realista si sa vezi partea plina a paharului draguta, nu sa te imbeti cu apa rece ca dup-aia suferi
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:56
la ce vocabular ai ce-ar mai fi de lamurit?
O zi buna si noroc in dragoste!
blondy_made_to_love
Postat pe 10 Iulie 2010 15:56
esti salvata
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 15:58
blondy, ce ar fi lumea daca ar suferi un pic, hai sa sarim in putz in calea trenului, in fata masinii de tocat carne... vezi, cum tie nu ti-a convenit ce ti-a zis ameno si nu vad ce te-a deranjat, asa nici lu carmensittanu i-a convenit ce i-a zis restu lumii, nu poti sa auzi numai ce vrei
noi ca tine am fost dar voi ca noi, NU
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:01
nici nu-mi doresc sa ajung ca si voi
blondy_made_to_love
Postat pe 10 Iulie 2010 16:05
asa cum draga? am 27 de ani si pot sa zic ca as avea anii tai, o sa-i ai si tu si o alta gandire cand ai sa treci prin mai multe chestii si ai sa vezi ca lumea nu se opreste la primul baiat pe care-l iubesti (nu tot timpul, rar exceptii) spune-mi tu mie ce e rau in ce am zis
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:08
mami ce reprezinta pozuta a ta aia acolooo??
2 fetite sau 2 baietei?? ?
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 16:09
fiecare dintre noi am iubit si iubim si am mai si suferit, chiar daca ne venea sa ne dam cu capul de pereti ne-am stapanit, trebuie sa te gandesti bine inainte daca meriti sa suferi pentru cineva care nu te merita, ce e rau dom'soara?
de poza eram si eu curioasa, esti tu in poza, esti emo, sau?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:12
Dece tot timpu trebuie sa existe si suferinta
blondina_X
Postat pe 10 Iulie 2010 16:17
fara suferinta nu exista iubire... daca nu iubesti nu mai suferi.... sau tu ce problema ai?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:20
io cred ca durerea!
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 16:22
asta inseamna k nu va potriveati, ai tot timpul inainte sa iubesti j altu.
garbo133831
Postat pe 10 Iulie 2010 16:23
v-am lasat, pana data viitoare aveti grija de durerile voastre
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:25
De la: Laura_M, la data 2010-07-10 16:20:22fara suferinta nu exista iubire... daca nu iubesti nu mai suferi.... sau tu ce problema ai?



intra pe Topicul meu sh da'mi sfaturi:))
blondina_X
Postat pe 10 Iulie 2010 16:26
n-am timp blondino cere-i irinucai ea te poate ajuta spiritual, so... haide pa ca mi-am neglijat prea mult copilul
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 16:28
Este greu sa iubesti si sa iti fie inselata increderea,insa este usor si sa ierti.Tu trebuie sa ti seama de cateva lucruri:
1.Barbatii sunt barbati,nu crede tu ca nu s-a mai uitat dupa altele,astea sunt vorbe in vant,foarte frumos totusi ca a facut-o fara ca tu sa iti dai seama.
2.Teoretic,el nu te-a inselat,erati despartiti si la suparare omul face multe greseli.
3.Daca merita sau nu iertat,doar tu sti,dar nimeni nu-ti poate oferii certitudinea ca nu te mai insala vreodata,nici macar el chiar daca acum crede asta.
4.Nu trebuie sa crezi ca toti barbatii sunt la fel,nu este adevarat si in inima ta sti asta,doar ca acum suferi,e normal.
5.Daca il iubesti si suferiti atat de mult unul dupa altul,puteti foarte bine sa va mai dati o sansa,insa ai grija la comportamentul lui,pentru ca s-ar putea ca familia lui sa-l influenteze in continuare si in cele din urma sa va despartiti iar,astfel incat nu e decat timp pierdut.Cadourile nu inlocuiesc afectiunea si cu atat mai putin nu acopera greselile,spune-i si lui asta si mai spune-i ce iti doresti de la relatie,ce te nemultumeste,comunicarea e solutia in toate.
6.Spui ca nu poti uita ca a atins o alta femeie.Da,poate nu e corect dupa atatia ani,insa daca el se straduie sa se schimbe si tu chiar il iubesti atat de mult ar trebuii sa te gandesti inainte de toate la ce a fost frumos,nu la ce a fost urat.In orice relatie sunt si bune si rele si mai tarziu cand iti va trece durerea sa nu cumva sa regreti....
Asta e doar parerea mea,tu sti mai bine ca oricine ce simti si ce vrei,ai grija de tine si inceteaza cu prostiile de genul sinuciderii,faptul ca tu incerci sa te omori nu-l face mai atent la tine,poate chiar il sperie,plus ca e posibil chiar sa reusesti si sa mori si atunci tot nu ai rezolvat nimic..el tot cu alta o sa ramana,ca nu o sa te planga o viata intreaga:)
Iar daca nu merge si nu merge,balta e plina de pesti si acum o sa fiu un pic sarcastica,dar dupa ploile astea,balti sunt cam peste tot:)
small_lady
Postat pe 10 Iulie 2010 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidelitate pe internet 36 De la: Vidar 24 Iunie 2009 12:56
buna 2 De la: garbo_3591 29 Mai 2012 09:42
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
L-am inselat fara sa vreau! 23 De la: garbo172304 1 Ianuarie 2017 22:23
intrebari 66 De la: Melanie 27 Octombrie 2009 18:40
Setari Cookie-uri