un mic sfat...

M-am inscris pe forum pentru ca as vrea sa cunosc cum gandesc fetele cand e vorba de dragoste. nu vreau sa detaliez povestea, dar ca rezultat al unei povesti tumultoase, ea are sentimentul si certitudinea de 91 % ca a fost amenintata cu cutitul, si totusi il iubeste si nu il poate uita, desi crede ca a avut noroc ca a scapat. interesul, avantajele relatiei sunt mari, un echilibru emotional, o surpriza placuta din vechi timpuri, aproape neimaginata, o viata sustinuta in strainatate, in sensul ca el e foarte descucaret si poate sa ma ajute acolo, se descurca foarte bine. insa ... as vrea sa zic tot, dar ma opresc. voi ati merge inainte desi v-a speriat la inceput? ati mai insista ? daca da, cu ce argumente? oricum si el a zis sa ma opresc ca s-a terminat, dar in inima mea ce loc sa-i ofer? indiferenta nu pot fi, sa-l pastrez ma doare. cred ca am gresit si eu de a ajuns el la fapta asta, cred ca l-am respins, dar ce fata ar face "dragoste" cand e pt prima data in viata ei si i se propune sa cumpere kamashutra? sunt toti barbatii la fel? ma refer la cei cu reusite in viata, cu un serviciu si realizari frumoase, asa sunt toti? poate l-am refuzat pt ca atunci cand eram micuta m-am uitat la o astfel de carte si mi s-a parut ca ma capteaza prea tare, incat am aruncat-o, si acum nu mai trebuia sa reactionez asa, la o varsta matura, sau poate trebuia el sa aiba rabdare cu mine.
garbo184825
Postat pe 1 Februarie 2011 12:07
De la: garbo184825, la data 2011-02-01 12:07:12M-am inscris pe forum pentru ca as vrea sa cunosc cum gandesc fetele cand e vorba de dragoste. nu vreau sa detaliez povestea, dar ca rezultat al unei povesti tumultoase, ea are sentimentul si certitudinea de 91 % ca a fost amenintata cu cutitul, si totusi il iubeste si nu il poate uita, desi crede ca a avut noroc ca a scapat. interesul, avantajele relatiei sunt mari, un echilibru emotional, o surpriza placuta din vechi timpuri, aproape neimaginata, o viata sustinuta in strainatate, in sensul ca el e foarte descucaret si poate sa ma ajute acolo, se descurca foarte bine. insa ... as vrea sa zic tot, dar ma opresc. voi ati merge inainte desi v-a speriat la inceput? ati mai insista ? daca da, cu ce argumente? oricum si el a zis sa ma opresc ca s-a terminat, dar in inima mea ce loc sa-i ofer? indiferenta nu pot fi, sa-l pastrez ma doare. cred ca am gresit si eu de a ajuns el la fapta asta, cred ca l-am respins, dar ce fata ar face "dragoste" cand e pt prima data in viata ei si i se propune sa cumpere kamashutra? sunt toti barbatii la fel? ma refer la cei cu reusite in viata, cu un serviciu si realizari frumoase, asa sunt toti? poate l-am refuzat pt ca atunci cand eram micuta m-am uitat la o astfel de carte si mi s-a parut ca ma capteaza prea tare, incat am aruncat-o, si acum nu mai trebuia sa reactionez asa, la o varsta matura, sau poate trebuia el sa aiba rabdare cu mine.

cred ca este vorba chiar de tine in povestea de mai sus, insa ti-e cam jena cred.....asta conteaza mai putin
intrebarea mea e urmatoarea, si anume : dupa ce te-a amenintat cu cutitul aproape tot timpul, mai stai sa vezi "avantajele relatiei"?....o persoana normala la cap nu ar mai continua o astfel de relatie nesanatoasa, sau vrei musai sa ajungi prin spitale....si nu, nu toti barbatii sunt la fel..
scumpa31
Postat pe 4 Februarie 2011 18:26
Sfat ai cerut?LASA_L!!E o bruta!!Un RAU!! si apoi chiar ti-a spus sa-l lasi!!Ce te mai tii dupa el?Ca dupa umbra!!Fii serioas,si un fugi dupa caruta care nu te asteapta!!!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Februarie 2011 21:11
Este trist cand vedem atat de multa brutalitate...lipsa acelei EDUCATII se simte la nivel national, mondial chiar!
ATENTIE la prieteni!
Atentia noastra este cam stirbita fiindca VIATA noastra nu este ceea ce ar trebui sa fie. Mergem la biserica rara, ii judecam pe toti...ar trebui sa ne judecam pe noi insine si sa incercamm sa fim buni, amabili acolo unde suntem!
Este mult de lucru pentru ca un diamant sa ajunga pe mana unei persoane si sa fie admirat! Sa incercam sa ne lasam slefuiti! Sa ne ajutam sngure, fiindca in afara de Dumnezeu, nu ne ajuta nimeni!
human
Postat pe 9 Februarie 2011 20:03
De la: garbo184825, la data 2011-02-01 12:07:12M-am inscris pe forum pentru ca as vrea sa cunosc cum gandesc fetele cand e vorba de dragoste. nu vreau sa detaliez povestea, dar ca rezultat al unei povesti tumultoase, ea are sentimentul si certitudinea de 91 % ca a fost amenintata cu cutitul, si totusi il iubeste si nu il poate uita, desi crede ca a avut noroc ca a scapat. interesul, avantajele relatiei sunt mari, un echilibru emotional, o surpriza placuta din vechi timpuri, aproape neimaginata, o viata sustinuta in strainatate, in sensul ca el e foarte descucaret si poate sa ma ajute acolo, se descurca foarte bine. insa ... as vrea sa zic tot, dar ma opresc. voi ati merge inainte desi v-a speriat la inceput? ati mai insista ? daca da, cu ce argumente? oricum si el a zis sa ma opresc ca s-a terminat, dar in inima mea ce loc sa-i ofer? indiferenta nu pot fi, sa-l pastrez ma doare. cred ca am gresit si eu de a ajuns el la fapta asta, cred ca l-am respins, dar ce fata ar face "dragoste" cand e pt prima data in viata ei si i se propune sa cumpere kamashutra? sunt toti barbatii la fel? ma refer la cei cu reusite in viata, cu un serviciu si realizari frumoase, asa sunt toti? poate l-am refuzat pt ca atunci cand eram micuta m-am uitat la o astfel de carte si mi s-a parut ca ma capteaza prea tare, incat am aruncat-o, si acum nu mai trebuia sa reactionez asa, la o varsta matura, sau poate trebuia el sa aiba rabdare cu mine.

E foarte...haotica sa zic asa,povestea ta,eu cel putin am inteles prea putin din ce ai incercat sa zici.Dar referindu-ma strict la faza cu cutitul,parerea mea este ca o persoana rationala nu se comporta asa indiferent de situatie,doar o persoana cu probleme grave poate sa recurga la asemenea gesturi.Iar asta ar trebui sa iti dea mult de gandit si sa te trezeasca din visari de iubire cu asemenea oameni.
garbo185827
Postat pe 14 Februarie 2011 15:39
papusa, lasa-ne pe noi in steaua noastra si discuta cu o persoana avizata ! n-o fi lasat cutitul urme pe piele, da' la mansarda a lasat !
elodia
Postat pe 14 Februarie 2011 16:56
825, nea asta cu ruleta ruseasca cre' ca merita o femeie pe masura - din aia de trage o vodka pe git si il asteapta cu toporul. Asa ca nu te complica... Orice sac isi are petecul, pina si unul din piele de bivol.
quasaria
Postat pe 14 Februarie 2011 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALUT! 35 De la: DANNYELLE 24 Decembrie 2009 22:52
ce fac oamenii care sunt nevoiti sa stea toata ziua in casa? 26 De la: LILO 14 Iulie 2011 16:20
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 2 De la: DD_BB 30 Ianuarie 2012 18:39
asteptari intr-o relatie 272 De la: fengari 24 Iunie 2011 23:05
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 3 De la: Axl_R 30 Mai 2012 16:20
Setari Cookie-uri