iubire sau ce? nu mai inteleg......

Buna. Vreau sa cer si eu un sfat,daca se poate.. Deci..sunt impreuna cu un baiat de aproape 7 luni( el este capricorn,eu sunt gemeni),cik ne iubim,el asa imi spune k ma iubeste,si eu pe el.. Dar ''iubirea'' asta ce o fi ea sau cum o fi ea park ii lipseste ceva...''comunicarea''...,nu stiu.., eu as vrea sa vb mai mult, sa abordam mai multe subiecte, dar el..e km tacut,cateodata ma cam trateaza cu indiferenta, asa simt eu..vreau sa spun k de cand sunt cu el sunt putin mai klma,am rabdare mai multa..Nu il stresez cu msj sau telef ziua,nici pe mess nu prea,daca ma kuta el primul de bn, dak nu..nu prea ii dau yo..sau il intreb ce face..sau etc dar rar, k ori nu este la pc,ori se joak, si mai bn evit decat sa nu'mi rasp si sa'mi fac eu nervi.Nu il trag la raspundere de nimic chiar daca comportamentul lui este uneori rece. Eu am adus referire de mai multe ori k poate vrea sa ne despartim,poate gresesc, dar el mi'a spus k nu vrea nici gand, k ma iubeste si nu vrea sa ma schimb,Incerc sa ma adaptez firii lui dar nu stiu kat pot sa mai rezist asa.pfff. Am nevoie de un sfat,va rog..Stiu k gresesc dar trebuie sa stiu kum sa'l iau avand in vedere k este si capricorn...vreau un sfat..va rog. Multumesc!!
brunetha_creatza
Postat pe 28 Decembrie 2010 21:47
incearca sa te porti asa cum iti e felul. Daca vrei sa il asfixiezi cu mesaje, asfixiaza-l.
Oamenii sint diferiti, nu poti pretinde tot timpul ca esti altcineva decit esti si ai alte nevoi decit ai doar ca sa ii faci pe plac.
Vrei sa vorbesti, vorbeste - explica-i ca tu de asta ai nevoie, asa vezi o relatie, asa este omul care ti se potriveste. Nu incerca sa te adaptezi la el renuntind la identitatea ta - nu faci decit sa te frustrezi pina la punctul la care n-o sa il mai suporti si n-o sa te mai suporti.
quasaria
Postat pe 28 Decembrie 2010 21:53
asa este,aveti dreptate. Dar incerc sa ma conformez atitudinii lui pt k nu vreau sa il pierd si poate uneori ma ajuta si pe mine insumi chestia asta.Eu sunt,adik nufolosesc''asa zisele masti'', dar doar k sunt mai delasatoare cu el,las totul kum ''pik'',,,de ex azi am vb ku el si nu se simtea prea bn,a zis k are febra si il doare kpul. in seara asta a intrat p mess si l'am intrebat ce face si cum se mai simte dar nu mi'a raspuns.Se joak jocuri delea ku altii p net sau delea descarcate si de obicei rasp km greu..dupa ceva timp a iesit dupa mess si nu mi'a zis nimik,nu m'a anuntat,absolut nimic..am zis ''lasa'' so simti rau..dar..nu mai stiu..ce sa mai fac acum..incerc sa gandesc pozitiv si sa nu atrag ganduri negativa asupra mea..dar.............
brunetha_creatza
Postat pe 28 Decembrie 2010 22:11
Cred ca el inca e la varsta cand se joaca cu masinutele si nu prea stie ce insemna o relatie. Problema e la el si nu la tine. Tu iti doresti o relatie, el o partenera. Are dreptate Q. Fii asa cum vrei sa fii. Daca el te va accepta asa cum esti, cu bune cu rele atunci e baiatul potrivit. Daca nu, nu incerca sa tragi singura de relatie ca nu va merge.
Doara
Postat pe 29 Decembrie 2010 09:29
Multumesc mult pt sfaturi.Chiar nu mai rezist,nu mai stiu ce sa fac,ma termina asta p mine.acum a racit si nu prea se simte bine,cu atat a devenit mai rece,mai necomunicativnu mai stiu ce sa fac..cum sa ma mai comport mai ales acum knd se simte si mai rau,,off ajutor va rog!! cei kre au experiente destea si ați trecut prin viata ce mai aveti de adaugat,ce mai trebuie facut k m'am saturat nu mai pot. Ajung la nebuni..Stiu k sunt doar o pustoaik si nu ar tebui sa pun suflet si sa am dureri de kp cu astfel de chestii k am un viitor in fata si scopuri marete dar uite k mai dau si peste o experienta desta kre ma macina p interior...e greu tare mai ales yo gemeni si el capricorn:(pff:(:((( AJUTOR:(((((((((((.[multumesc]
brunetha_creatza
Postat pe 29 Decembrie 2010 22:23
prudenta , e mai bn sa fii prudenta ,iar daca nu manifesta interes sau f putin interes si e ,in comportament, cred ca sunt destui interesati de tine...
garbo171151
Postat pe 4 Ianuarie 2011 09:47
si eu sunt capricorn...( incapatanata si ambitioasa.. asa se spune despre capricorni..) si am un prieten pesti.. e fix cum l-ai descris tu.. asa cateodata indiferent.. pe ganduri, asa tacut.. i-am tot spus.. ca e prea tacut dar...asa e firea lui.. cu toate ca mai vb si simt ca vb cu altii mai mult..nu stiu ce sa iti zic... ai rabdare ca ... eu nu mai am uneori ma scoate din sarite...RABDARE si incearca tu sa fi mai COMUNICATIVA poate..cine stie.. va fi si el.. Succes!
garbo057755
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:19
fa o "pauza" fara sa-i spui nimic...da roade..dar pt putin timp... nui raspunde la tel, nici pe mess cand e.. nimic.. o sa vezi cum te cauta si.. ce va face..dar asteapta pana se insanatoseste
garbo057755
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:21
Eu sunt geamana si am mare incredere in intuitia ta.
Un capricorn e prea moale pentru o geamana.
Sigur il inhibi. Nu e un repros e adevarul. Am avut mai mereu probleme de astea.
Tu nu poti fi decat cum esti.
El nu iti face fata.
Cand s-o ivi unul care nu se va simti intimidat, vei vedea imediat.
Eu asa am patit mereu. Am crezut ca e ceva in neregula cu mine dar era cu ei.
Acum sotul meu (Berbec) ma intelege perfect si eu pe el. A stiut si sa ma calmeze si sa ma incite si sa ma enerveze... Nu ma plictisesc, simt ca este exact ceea ce imi lipsea in alte relatii.
Reflecteaza, gemenii sunt luptatori daca au de castigat nu lupta degeaba.
Esti o geamana, o sa stii mereu ce ai de facut
dor72
Postat pe 4 Ianuarie 2011 12:41
Multumesc foarte mult! Aveti foarte mare dreptate nativa in capricorn si cea in gemeni.Da.!asa este ''dor,,''asa suntem noi gemenii. Am incercat metoda cu indiferenta si eu dar nu prea mult k nu ma mai lasa inima dar a functionat o perioada,acum deja iar o am pusa in aplicare pt k stiu k daca va tine la mine intr'adevar tot la mine va veni si daca o sa ne despartim o sa ma piarda el pe mine..cu toate k ma doare inima :D dar nu vreau sa se intample lucrul asta. SI daca incerc sa nu'l mai bag asa de mult in seama,nu se va satura de mofturile mele si va izbucni vreo cearta? yo m'am temut de asta si ma tem.......app nu avem declaratii delea de dragoste luate dupa net sau mai stiu yo ce fraze,adik un ''te iubesc'' e de ajuns..eu,recunosc k uneori as vrea sa'i spun mai multe dar nu fac lucrul asta k sa nu zica k sunt dependenta de el si nici nu vreau..totutsi mai trebuie sa invatz mult cum sa ma mai comport cu el si cum sa'l fac sa'si mai dezghete inima aia ''de gheata'' k ma ''ingheata'' si pe mine...Daca mai aveti ceva de spus,va rog ajutati'ma. Va multumesc din suflet!!!!:X:*
brunetha_creatza
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:17
opai oricum nu prea comunicati nu? de ce sa te feresti s anu va certati? ia daca incepe sa strige si asa.. ii spui ce ai de spus...(ceea ce este....ce simti..) si gata.. daca ii place ii palce daca nu, asta e.. traba sa inteleaga si el.. un cuplu e format din 2 oameni.. si amandoi "contribuie"..e NORMAL ce vrei... COMUNICARE.. sper sa de-a "roade" sa isi "revina" sa reactioneze...cu toate ca am auzit ca barbati nu se schimba...mai repede ne schimba noi (ceea ce este adevarat.. )
garbo057755
Postat pe 5 Ianuarie 2011 18:40
Am incercat asa mai p edeparte sa'l iau cu binisorul..dar e greu tare k nu se va schimba si nici nu vreau sa creada k ii impun eu sa se schimbe. E tare dificila firea lui..nu mai stiu ce sa mai fac..pfffffffff . Multumesc tuturor!!
brunetha_creatza
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:01
Capricornii sunt in general oameni foarte calmi, tacuti, si calculati.
Noi gemenele am toraii toaca ziua daca ne-ar asculta cineva si daca nu avem audienta ne apucam de scris, ne place foarte mult sa comunica, si daca nu exista comunicare, intram in panica, mai mult sau mai putin.
La fel trebuie sa te anunt ca nu stiu daca am auzit ca o relatie intre gemeni si capricorn sa functioneze, insa foarte importanti sunt si ascendetii vostrii, probabil datorita lor va-ti atras...
"Secul" capricorn nu stiu cand va reusi sa te anime pe tine o avida de noutate si aventura si comunicare.
http://www.astrodestin.ro/articol/Capricorn/Tot-ce-nu-stiai-pana-acum-despre-zodia-Capricorn-2613.html, este un site unde poti afla mai multe despre zodia lui.
Insa mai presus de toate nu uitat ca esti o geamana care te poti plia ori carei situatii si ori carui om fiind un semn mutabil si foarte inteligent.

succes
Celena
Postat pe 7 Ianuarie 2011 19:28
multumesc mult celena de cele spuse!
brunetha_creatza
Postat pe 7 Ianuarie 2011 21:46
tu trebue sa decizi dar nu te lasa manipulata
garbo181472
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:11
pey da..tocmai asta e..k vreau eu sa fie bine dar nici pana in momentul in care sa fiu condusa sau manipulata de el,logic k ma gandesc si la asta si deaceea o las mai moale.Poate k gresesc si eu dar...pffff
brunetha_creatza
Postat pe 8 Ianuarie 2011 15:55
De la: garbo057755, la data 2011-01-04 11:19:15si eu sunt capricorn...( incapatanata si ambitioasa.. asa se spune despre capricorni..) si am un prieten pesti.. e fix cum l-ai descris tu.. asa cateodata indiferent.. pe ganduri, asa tacut.. i-am tot spus.. ca e prea tacut dar...asa e firea lui.. cu toate ca mai vb si simt ca vb cu altii mai mult..nu stiu ce sa iti zic... ai rabdare ca ... eu nu mai am uneori ma scoate din sarite...RABDARE si incearca tu sa fi mai COMUNICATIVA poate..cine stie.. va fi si el.. Succes!
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
- An nou fericit! Tuturor!!
Depinde! Uneori ce zice in zodiac nu este real! Eu sunt ;;;Capricorn;;; sotul este ;;peste;; este linistit si avem o relatie (casatorie) , de 39 ani ,pe 1 februarie.
Jojolin
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:01
sal! si eu am un geaman o relatie mai veche,si totusi de multe ori nu-l inteleg! eu sunt capricorn. dar ,daca iei lucrurile asa cum sunt,va fii ok! nu incerca sa-l schimbi,ca nu reusesti,si vei risca sa-l pierzi. succes!va fii ok cu el vei vedea!!!!!!!!!!!!
perla_negra
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:56
ehe ai grija sa nu te frigi cu ciorba
sti tu cum se spune,mutu f..e pamantu
avand in vedere ca este capricorn,evident nu asta conteaza,nu totii capricornii sunt la fel,insa o trasatura e clara,nu prea comunica,prefera sa tina pentru ei,sunt exagerat si obraznic de incapatanati......(io stiu )
ambitiosi nu sunt,cel putin in decada mea abbitia nu a mai avut loc
anaROBERT
Postat pe 9 Ianuarie 2011 10:30
asa este. El se afla in ultima decada. Acum in iauarie p 14 este ziua lui. iI inteleg firea lui tacuta dar uneori ma omoara cu asta si numai jtiu cum reactionez si ce ii mai spun,oricum nu il jicnesc,doamne fereste. offf e greu tare dar sper sa rezist....Multumes celor care mi'au dat sfaturi! o zi buna
brunetha_creatza
Postat pe 9 Ianuarie 2011 14:14
De fapt tocmai asta e problema ta cea mai mare: te straduiesti prea mult!
Il iubesti ( sau ai impresia asta) si il vrei pentru tine - pentru un geaman nu prea exista "nu se poate" dar sa stii ca se poate.
Nu duce indiferenta la extrem, e suficient sa fii tu insati : SINCERA SI DESCHISA, FARA TEAMA DE A GRESI, DE A TE CERTA, DE A-L SUPARA.
Cand nu mai esti tu insati faci o multime de greseli. Lasa loc si pentru ratiune, nu te minti cu inima.
Si sa stii ca daca simti ca nu merge nu o sa mearga niciodata, nu te amagi. Mai bine mai devreme, nu o sa suferi atat de mult pe cat te temi.
dor72
Postat pe 10 Ianuarie 2011 01:36
Multumesc! da.... incerc sa nu ma mint singura dar..nu jtiu totusi este ceva akolo kre nu o sa pot intelege vreodata...Uneori e atat de tandru cu mine si imi vb ata de frumos dar alte ori se indhide in el si nu mai comunik,nici nu ma mai baga in seama si din kuza asta ajung la extreme..off. Acum cateva zile mi-a dat o melodie si l-am intrebat ce vrea sa insinueze prin ea si mi-a dat de inteles k ar trebui sa-mi dau yo seama...daca stau sa ascult foarte bine versurile la melodie..cred k mai bn ar fi fost invers...:(, deci..intrati aici si asta e melodia: http://www.youtube.com/watch?v=BuFHqbYyhiA. si ru acum cam ce ar trebui sa inteleg din asta si ce ar trebui sa mai fac k..off
brunetha_creatza
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:08
Eu cred ca tu complici un pic lucrurile si analizezi prea mult fiecare gest al lui.i Cu el eu zic ca ai trei variante.
1. Il lasi sa fie asa cum e si accepti situatia ( cel mai sigur tu nu esti fericita
2. Nu te mai agita, fi tu insuti si daca nu ii place nu e pt tine.
3. Incearca sa iti gasesti un altul pe placul tau.
Eu nu cred in chestia cu zodiile. Daca e sa fie, o sa fie indiferent ce zodie e.
Probabil ca sunteti prea tineri si tu vrei o relatie "serioasa"cu el, pe cand el vrea o relatie "serioasa" cu jocurile. Esti tanara nu cred ca ar trebui sa te complici asa. Il iubesti, ok. Vrei sa fii cu el ca numai pe el il vrei..ok. Atunci accepta-l asa cum e si mergeti mai departe. Dar vezi ca mai e o problema : el nu te stie asa cum esti tu. Poate daca vei fi tu insuti el nu te va mai placea.
Indiferenta doare cel mai tare. Fi mai indiferenta iar daca el ramane tot asa indiferent eu zic ca e momentul sa pui punct. Nu e pt tine.
Nu iti bate capul cu ce mesaje ascunse iti transmite prin melodie. Daca are ceva de spus sa iti zica el mesajul. Bafta
Pitu
Postat pe 12 Ianuarie 2011 09:55
aveti cea mai mare dreptate doamna"pitu"'. M-am gandit mult la spusele dvs si cred k se intampla asa cum ati spus.Nu are rost sa fac yo altceva mai mult de atat sau sa ma amagesc singura..Gata..privesc spre noi orizonturi. Pt mine aum sunt 2 solutii: 1.accept situatia asa cum este si merg mai departe. sau 2. vb cu el despre tot si odate spse pun punct relatiei...Sa vad ce va mai fi in urmatoarele zile..in nici uncaz nu trebuie sa ma demoralizez yo din cauza asta k odata si odata tot se va termina totul intre noi,banuiesc.el va pleca la facultate,yo mai am un an si ceva pana termin lic,asa k nu are rost sa ma compic asa tare..trebuie sa iau initiativa sa vad ce fac mai departe. Multumesc din suflet tuturor,in special doamnei ''pitu'''. Mi-a-ti fost de mare ajutor. o zi buna tuturor!!!!!
brunetha_creatza
Postat pe 12 Ianuarie 2011 16:01
Domnisoara,in primul rand cati ani are acest mister Juve,DonJuan al tau?

Eu sunt Capricorn, o trasatura generala la Capricorni este faptul ca suntem foarte calculati si nu ne agitam ca Pepsi-ul degeaba,daca vrem sa obtinem ceva, il vom obtine indiferent cat va dura pana la momentul in care in sfarsit il vom procura.Nu prea este in firea noastra a Capricornilor sa spunem mai mult decat trebuie,ptr mine cel putin faptul ca rostesc niste cuvinte gen "Te iubesc" sau alt fel de clisee, nu reprezinta o dovada a sentimentelor ce le nutresc ptr o persoana de sex opus,ptr mine cel putin,conteaza mult mai mult timpul de calitate ,subliniez de calitate,adica timpul in care ne simtim amandoi bine si este evidenta starea de bucurie a amandorura,eu imi exprim sentimentele prin diverse cadouri inopinante, gen un buchet de flori ,aparut din neant,adica gesturi surpinzatoare care stiu sau banuiesc ca partenerei i-ar face placere...

Acuma in ceea ce priveste varsta, e o alta discutie,nu stiu daca la 17 ani te poti gandi la o relatie serioasa,ar trebui sa mai treaca cel putzin 2 ani de viatza peste tine ca sa poti privii lucrurile cu alti ochi...E trist dar adevarat...
romanticul_pragmatic
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:49
sunt si eu constienta de chestia k nu este o relatie adevarata,normal asta este acum asa k e varsta dar nu ma gandesc yo k in viitor sa mai fiu tot cu el,jtiu si eu asta ,nu sunt chiar atat de inconstienta dar totusi vroiam ceva frumos si la varsta asta,bine..nu zik k nu e..dar..totusi...El a facut 19 ani,sh yo treb sa fac 18.E adevarat k sunt mik dar oricum.....yo cred k il las asa k p el,nu mai fac nimic si nu ma mai complic atat,am vazut ce fire are si nu are rost mai mult..Daca tine la mine o sa mai fim in continuare,dak nu...m' mintit..dar sa vad ce se intampla mai departe....multumesc de sfaturi.!
brunetha_creatza
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:02
Draga mea si eu am cunoscut un Capricorn, sunt iubitori, fideli, prietenosi, m-am simtit bine cu el, as fi vrut sa fiu sotia lui, dar a plecat in strainatate. Poate ne vom mai intalni in viata asta vreodata. Stiu ca acesti nativi sunt sinceri atunci cand iti spun ca te iubesc si isi doresc o relatie stabila, ei se maturizeaza dupa 30 de ani.
fania1972
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:41
aha...mdea...asa o fi ms totusi de cele spuse
brunetha_creatza
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:28
fii tu insati si mai ales nu uita cit valorezi. daca nu reusesti ,zi pur si simpllu'next". viata e doar una si e prea scurta.
ageagea
Postat pe 19 Ianuarie 2011 07:42
sper sa pot trece cu usurinta peste momentele astea. multumesc oricum
brunetha_creatza
Postat pe 19 Ianuarie 2011 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde va petreceti revelionul? 21 De la: lopylor 16 Decembrie 2012 22:59
relatie (banuiesc) emotionala extraconjugala 96 De la: garbo_423602 13 Decembrie 2018 11:37
violenta domestica 51 De la: xenaprintesarazboinica 29 Decembrie 2010 15:25
POATE VECHEA INTELEPCIUNE,COMPLETEAZA ACTUALA LIPSA....... 39 De la: tutankhamon 4 Decembrie 2009 00:24
Citate de / despre dragoste ? 29 De la: Dari_Daniela 20 Decembrie 2009 16:22
Setari Cookie-uri