Comunicatul dat publicității de Instituția Prefectului:
În cursul zilei de astăzi, 09.08.2023, prefectul Municipiului București, Rareș Hopincă, a efectuat o serie de verificări în mai multe locuri de joacă de pe raza Municipiului București.
În urma vizitei în teren au fost constatate mai multe nereguli ce pot pune în pericol viața și siguranța copiilor și nu numai.
În scopul prevenirii unor situații similare cu cea petrecută în urmă cu două zile într-un parc din Capitală, prefectul Municipiului București a convocat Comitetul Municipiului București pentru Situații de Urgență, vineri – 11.08.2023, la ora 10.00.
Citiți continuarea pe educatieprivata.ro
Foto fr si main: MARIIA_MALYSHEVA /Shutterstock
”Nu mă lăsa să mor” - o poveste de ficțiune despre realitatea dureroasă a singurătății, din 5 decembrie în cinematografe
O joacă a unui tânăr român a dus la reinventarea sistemului de returnare a ambalajelor
McHappy Day 2025®: când faptele bune țin familiile împreună
Prelungim termenul de înscriere ca voluntar pentru copiii abandonați. Ultima zi de înscriere: 10 octombrie