Menstruatia in timpul alaptarii

pai am alaptat pana la 6 luni si mi-a venit la 4 luni,si acum mai am ceva picaturi de laptic dar nu mai e cea fost .
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:53
sunteti norocoase fetelor eu nu am avut parte desi mi-as fi dorit din multe puncte de vedere unul este cel financiar si mai ales din punct de vedere al sanatatii si al imunitati.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:56
Eu m-am chinuit f mult sa-mi mentin lactatia,imi pare rau ca nu m-am chinuit mai mult,dar data viit voi alapta pana la 2 ani
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:59
ce bn r fi asa sa fie iti doresc din suflt sa fie asa ca tare greu este fara lapte matern,fimiu a fost mai mult racit si ma repet din punct de vedere financiar la fel o cutie de lapte nan este 250 mii iar acum l-am trecut pe milupa milumil junior si este aproape 500 mii cutia care nu ne tine mai mult de o sapt cu indulgenta
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:01
de ce l-ai transferat pe milumil ????
Si eu tot nan folosesc si mi se termina la 2 zile , f greu este.
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:09
l-am transferat pe milumil ca nu il mai vroia pe nan si ca am auzit eu ca este mai bogat in fier si vitamine si ca este mai mult ca continut.
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:10
Pai asta poti sa sti numai daca te uiti pe prospect si vezi diferenta ,eu stiam ca cel mai bogat in fier este nan-ul ,tot din ce am auzit,si multi s-au ferit si s-au dat pe milumil tocmai din aceasta cauza ,ca milumilul ar avea mai putin fier si nu s-ar mai constipa cum se constipa de la nan.Dar majoritatea inlocuiesc nan-ul cu lactana ca spun ca e cam acelasi lucru numai ca nu se mai constipa bebelu.
bau
Postat pe 1 Martie 2010 00:14
eu nu am avut probleme cu constipatia nici cu nan si nici acum cu milumil si nici la trecerea de la unu la altu.eu l-am schimbat mai mult de nevoie ca o perioada de 5 zile nu a vrut sa mai bea lapte si m-am gandit ca poate nu mai vrea nan si asa a si fost cum l-am schimbat cum a inceput sa bea ce e drept numai noaptea noi nu bem ziua lapte.
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:17
E bine ca ai gasit o metoda sa accepte macar milumil-ul.Pana la cati ani ii vei da lapte praf?Eu o sa incerc pana la 3 ani.
bau
Postat pe 1 Martie 2010 01:00
Da si eu alaptez si am menstruatie, dar sunt femei care pe toata perioada alaptarii nu au avut menstruatie, vorbesc aici despre o matusa care a alaptat 12 luni si nu a avut menstruatie si o prietena care a alaptat un an si 8 luni si a nu a avut decat dupa ce a terminat alaptatul....Depinde de organism...
silvia_kidz
Postat pe 1 Martie 2010 16:42
da mony si eu cred la fel pana la 2 ani jumate maxim 3 ani asa am spus dar acum sa vedem ce spune si el poate se satura el pana atunci
anaROBERT
Postat pe 2 Martie 2010 01:17
Asa e Ana depinde si cand se satura ei
bau
Postat pe 2 Martie 2010 10:04
buna,si eu am un bb de 10 luni,dar mi-a venit menstruatia de la 4 luni dupa nastere cu cezariana
garbo106566
Postat pe 8 Martie 2010 20:33
buna fetelor, sunt noua in forumul acesta si tare imi place sa citesc opiniile si intamplarile altor mamici. si eu am un baietel de 6 luni si de ieri am inceput iar cu menstruatia (nastere normala), alaptez bebele dupa fiecare masa cu mancare solida si dimineata la 6-7 cand se trezeste bea doar lapte, pana acum nu am observat sa se manifeste ciudat la san cum ca i-ar displacea laptele. si eu vreau sa-l alaptez cat mai mult in cazul in care nu raman iar insarcinata . am citit undeva ca nu e bine sa alaptezi fiind iar insarcinata ca nu mai e bun laptele e adevarat? stie cineva de ce? pupici!
olteana26
Postat pe 9 Martie 2010 01:50
Buna eu am nascut prin cezariana acum 4 lunni,la 2 luni dupa am avut menstruatie,iar acum a patra luna inca nu a sosit,a intarziat 5 zile si imi faca griji.e posibil sa fiu insarcinata?
bebelica
Postat pe 24 Mai 2010 17:00
bebelica cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina! daca nu ai luat masuri de contraceptie , orice e posibil! fa testul, asa vei stii ce e cu tine. fiecare femeie e unica, asa ca nu stiu sigur daca cele 5 zile de intarziere a menstruatiei sunt cauzate de o dereglare hormonala, ciclu neregulat sau vreo sarcina. eu cand am vreo ingrijorare de genul acesta, imi fac rapid un test de sarcina. sau eventual du-te la un dr. ginecolog daca nici pana azi nu ti-a venit ciclul si testul ti-a iesit negativ. o zi frumoasa, pa!
olteana26
Postat pe 27 Mai 2010 18:38
AM UN BAIETEL DE UN ANISOR SI II DAU IN CONTINUARE PIEPT, DAR EXACT LA UN AN DE ZILE DUPA CE AM NASCUT MI-A VENIT MENSTRUATIA SI DREPT SA VA SPUN CA MA-M SPERIAT PUTIN.CHIAR NU STIU CE SE INTAMPLA CU CORPUL MEU. OARE TREBUIE SA MERG LA GINECOLOG SAU ESTE NORMAL CU TOATE CA ALAPTEZ?
garbo169003
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:45
Buna si eu am nascut de cinci luni si de doua luni mi-a venit ciclul .Deci nu e nici o problema , a inca alaptez de doua ori pe zi, ca bebe meu maninca orice!
garbo177996
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:28
Buna si la mine tot asa e doar ca l mine a intirziat 3 zile , dar asa am auzit ca nu e regulata menstr. daca mai alaptezi!
garbo177996
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:33
buna nui nici o problema insista si o sa suga din nou ,ai grija sa nu fi insarcinata si eu am bebe de trei luni sau poate avea legatura cu ce bei ce mananci ori poate fi o perioada pt bebele tau o sasi revina
garbo207014
Postat pe 7 Iunie 2011 09:22

garbo209422
Postat pe 16 Iunie 2011 15:13
buna a m si eu o intrebare: daca mama mea a avut menstruatie atunci numai decit voi avea si eu?
eu am nascut de acum o luna,natural si inca nu am ciclu
garbo209422
Postat pe 16 Iunie 2011 15:23
De la: garbo177996, la data 2010-11-29 23:33:32Buna si la mine tot asa e doar ca l mine a intirziat 3 zile , dar asa am auzit ca nu e regulata menstr. daca mai alaptezi!


ai grija...e cu pacaleala...poti fi insarcinata....
nu au legatura...eu ma alaptat 1 an si 2 luni si prima menstra la 6 saptamani dupa nastere...
dor72
Postat pe 16 Iunie 2011 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suculet de fructe si legume 7 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:27
Vind Infacol 2 De la: albinuta_eu 4 Aprilie 2009 16:32
carte cu retete ptr bebelusi 61 De la: alina_buc 20 Septembrie 2010 11:37
vand carucior Chicco 3 in 1 1 De la: ioana_alexia 27 Iunie 2010 13:55
dermatita atopica 10 De la: racovus 26 Iunie 2010 17:39
Setari Cookie-uri