cum sa-mi pastrez familia

fetelor, eu nu am avut rabdare sa citesc tot ce ati raspuns voi la acest topic, deci e f posibil sa repet pe careva, dar asta este....

deci, dantic: 1. ce respetc reciproc? cand el inseala si minte, nu e dragoste si nici respect, si nu inteleg ce mai iubesti tu la el, si cum de mai poti face sex (ca dragoste nu mai este de mult in relatia asta)?
2. el ii iubeste pe copii?dar el nu isi da seama ce le face lor? copiii sufera, normal, si vor sa va impacati (adica sa fiti iar impreuna FARA EA), dar 1) el nu vrea sa o lase pe ea, si 2)poate nu esti constienta de faptul ca adultii in viata se comporta dupa modelul pe care l-au vazut la parinti. deci copiii taiu ce vor deveni? daca ai fata, o sa stea ca si tine sa fie calcata in picioare (ca na, cum sa il paraseasca pe dragul de el, care tine atat de mult la familia asta), si daca e baiat, o sa se poarte cu sotia de ca si cum ea e o carpa (numai ca s-ar putea ca ea sa nu accepte si el sa o piarda)
3. nu te gandi cumva ca copiiii tai sunt de acord cu amanta. ei nu o sa accepte in veci nevoia existentei ei, si chiar daca nu isi dau seama sufera si o blameaza si pe ea si pe el, si nu dorm linistiti noaptea pt ca se gandesc la voi si la ce ar putea ei face sa va aduca inapoi impreuna. ia zi-mi, au cumva note mai bune la scoala de cand cu amanta asta? sau sunt mai socialbili, mai zambitori, par fericiti in vreun fel? crede-ma ca cel mai bine e sa pleci cu ei cu tot, sa nu mai stea cu "tatal":ce tata e asta?cine e mai important: copiii sau amanta?
4. poate tu esti "fericita" asa, dar gandeste-te sincer la ce e mai bine pt copii:vb si cu un psiholog, un preot, un medic pediatru, si daca vreunul din ei iti va spune ca e mai bine pt copii sa traiasca sub influenta unui asemenea model, atunci mergi mai departe asa. (dar eu sunt convinsa ca nici un om cu scaun la cap nu va pune mai presus amanta decat copiii. si fericirea copiilor nu consta in a-si vedea fizic tatal, in conditiile in care stiu ca sufletul si gandurile lui de fapt sunt absente (sunt la ea)...)
garbo177037
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mia stricat viitorul si mama nui langa mine 45 De la: miscortel 16 Martie 2012 10:04
Cum poti pastra o relatie, sa fii un cuplu fericit ,chiar daca timpul a trecut si sa nu dam voie plictiselii si monotoniei sa ne cuprinda 31 De la: elodia 24 Aprilie 2010 20:23
mama 117 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 23:35
Cum sa fac? 31 De la: crys14 20 Decembrie 2009 13:16
Cum imi pot convinge parintii? 94 De la: tutankhamon 8 Noiembrie 2009 14:25
Setari Cookie-uri