The Secret-Law of Attraction,Rhonda Byrne

......Esti Michelangelo-ul propriei tale existente,iar David-ul pe care il sculptezi esti chiar tu.......Traim intr-un univers in care exista legi......legea atractiei lucrurilor ce ti le doresti......Depinde cum gandesti!.....Singur iti atragi lucrurile de care te plangi.Alege gandurile cu grija,pt ca tu esti ca tu esti capodopera propriei tale vieti.Tu esti magnetul,care atragi ganduri,oameni,intamplari si moduri de viata....Legea atractiei gandurilor si lucrurilor functioneaza infailibil.Nu gandi negativ,chiar despre situatia ta......Gandeste-te si vizualizeaza-te in fiecare zi ca esti sanatos,bogat,ca ai casa ca ai masina ca ai o familie fericita......Cere ce iti doresti,vizualizeaza-te in situatiile dorite,inlaturand pangerile si particula NU.....citeste despre legea atractiei universale si viata ti se va schimba pozitiv!
allexanndrra
Postat pe 11 August 2009 20:36
maica meaa!!!
pentru topicu' asta eu ma simt vinovat... e cu punctu' G cumva?
ca daca nu e, atunci e vina lu' Anakinu'
Thor
Postat pe 11 August 2009 20:39
Thor,daca doresti sa fi,glumet,aici nu ai reusit.prea putin ma intereseaza ,ba chiar de loc as putea spune,modul de perceptie al fiecaruia.eu mi-am facut datoria.am transmis mai departe.pt binele tuturor.acum fiecare e liber sa aleaga,daca subiectul il intereseza.
allexanndrra
Postat pe 11 August 2009 20:50
legea asta a atractiei e un fel de para malaiata?

nu e nici o smecherie sfeo-cosmoca. povestea cu universul, cu fortele astea misterioase care dispun, cu vizualizarile, cu atractia gandurilor e asa umpltura. un fel de misto constructiv.

totul e simplu. daca vrei ceva, faci tot posibilul ca sa ai.
daca astepti sa ti se dea, apoi asteapta ca ai de asteptat
si_totusi
Postat pe 11 August 2009 20:57
allexanndrro, spune-mi macar o singura gluma din postarea mea care, de altfel, era o exprimare a disperarii...
Thor
Postat pe 11 August 2009 21:05
si totusi daca ai fi citit,cartea la dresa data,ai fi vazut ca nu este asa cum gandesti tu,fara implicare proprie,nu reusesti nimic.trebuie sa faci diferenta intre a astepta sa iti pice "para malaiata" si a participa direct prin prima regula;gandul pozitiv pt ceea ce vrei sa ai si sa faci in viata.citeste mai intai,nu lua motamo,ci judeca ce trebuie sa realizezi din cele scrise.dar fiecare isi realizeaza dorintele in viata,dupa modul lui de gandire.esti neincrezator ca vei reusi si nu te bazezi pe tine ca sti ce vrei,ca sa primesti ce iti doresti,nu te mira daca inca nu ai viata asa cum iti doresti.
allexanndrra
Postat pe 12 August 2009 01:30
thor,ai incercat sa duci in derizoriu,un subiect ce merita toata atentia.nu am voie sa judec,nici sa rad de cineva.singurul sentiment pe care il am este compasiunea.de aceea am datoria,ca pe cel,care are nevoie si imi sta in putinta,sa il ajut macar cu o vb,dar care doreste el insusi sa fie ajutat.de aceea nu incerca jocuri de cv neinspirate.cand ai ajutat ultima oara,un semen de al tau?daca ai o viata realizata,cand ai multumit ultima oara divinitatii,pt ceea ce ai fost ajutat sa realizezi?caci daca Dumnezeul tau,al nostru ,al tuturor,fiecare cu credinta lui,considera ca poate nu meritam,nu realizai nimic fara ajutorul Lui!
allexanndrra
Postat pe 12 August 2009 01:52
citeste-o pe allexanndrra si pe blog garbo.ro cu "copii supradotati"!!!va astept alexandra.
allexanndrra
Postat pe 12 August 2009 06:00
io astept s-o citesc in play boy, ca-i mai serioasa revista
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:05
pikuloe ce nu este ,pe placul tau?pikule*
allexanndrra
Postat pe 12 August 2009 08:32
am zis io c-as fi nemultumit de ceva???
astept sa te citesc in play boy, atat
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 08:36
N-ai priceput Alessandra, pe play boy, sint multe poze si cartea e mai atrctiva...fii pe pace, e si cu masculi
valentino
Postat pe 12 August 2009 08:45
mai hotomanilor!ma refer la piku si valentino,ati vazut voi matza in play,dragii mei boys?
allexanndrra
Postat pe 12 August 2009 08:52
asteptam sa spargi tu tiparele
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 08:55
Pai nu vine niciun fara, p-acolo...ce,tu o mai lasi uitata pe undeva???S-apoi, a ta e si cu luleaua, pardon, laleaua
valentino
Postat pe 12 August 2009 08:59
De la: pik_nik, la data 2009-08-12 08:55:46asteptam sa spargi tu tiparele
...Pikule ,nu ma ambitiona,vezi ce iti doresti ca cine stie,s-ar putea sa se implineasca,haaaaa
allexanndrra
Postat pe 14 August 2009 04:32
De la: allexanndrra, la data 2009-08-14 04:32:42
De la: pik_nik, la data 2009-08-12 08:55:46asteptam sa spargi tu tiparele
...Pikule ,nu ma ambitiona,vezi ce iti doresti ca cine stie,s-ar putea sa se implineasca,haaaaa
...haaaaaaaaaaaaaaaa,tare !marcat!pupicei alexa
allexanndrra
Postat pe 14 August 2009 04:35
Ce faceti copilashi? Va atrageti in secret????
Aemulus
Postat pe 14 August 2009 07:13
Eu sincer cred ca exista aceste energii de care toata lumea vorbeste.
Este adevarat, cu cat vedem o problema mai de nerezolvat, dar tinem capul sus si suntem optimisti si gandurile cat mai pozitive, cu atat mai repede gasesti o rezolvare a acelei probleme ce era de nerezolvat si daca nu reusesti sa ajungi la un liman, treci peste mult mai usor.

Am o colega la servici, deci vreau sa va spun ca ara dezastru.
Plecam dimineata cat de cat cu bateriile incarcate, colega mea ajungea cu o jumatate de ora mereu inaintea mea, cand intram in birou, ma lua o stare de moleseala si o agitatie de imi venea sa plesnesc pe cineva. Si ea era asa, fara pic de viata in ea.
Efectiv ii simteam starile ei de agitatie. Deci emana o stare de nici nu pot sa o descriu.
Intr-o zi i-am spus sa faca ceva ca plec cu dureri de cap de la servici, sa mai iese sa se mai distreze, sa scape cumva de starea in care era. Ajungeam acasa fara pic de energie si, nervoasa de nu mai puteam.
Si-a luat un concediu de doua saptamani, in cele doua saptamani pe cuvant de nu era parca totul mai limpede la servici.
Nu stiu, eu cred ca sunt oameni care emana o energie negativa in jurul lor, datorita gandurilor si frustrarilor lor personale. Si da cred ca pot afecta si persoanele din jurul lor.
Asta este experienta mea, acum ce sa mai zic? fiecare cu simturile lor, doar ca eu nu cred ca nu sunt persoane care sa nu fi simtit ca anumiti oameni le transmit o anumita stare de bine ori rau, chiar si numai trecand pe strada fara ai cunoaste.
Poate ca suna ciudat dar...........
persidadamian
Postat pe 14 August 2009 12:59
mica esti o dulce.icercam si noi ce putem
allexanndrra
Postat pe 14 August 2009 17:02
in rarele ocazii din viata mea cu para malaiata era ok... in schimb...cu cit imi impun sa gindesc pozitiv...uh...ii mai dificil da..luati de aci...functioneaza
LILO
Postat pe 14 August 2009 17:10
persidadamian,nu sti cat de mult imi doream ca cineva sa povesteasca ca a patit pe pielea lui.asa e draga mea,persoanele incarcate de energii negative cu voie sau fara voie,incarca si alte persoane in contact si numai vizual,daramite colega de serviciu,incarca si obiectele si parca totul e un haos.tu erai mai senzitiva si ai perceput usor ce se intampla.chiar simteai incarcatura ei,si biroul era incarcat de energiile ei.tu aveai ganduri pozitive eraio bine fara ea,dar in prezenta ei trebuia sa te protejezi.sa iti creiezi ,mental ca un clopot in jurul tau pt a te proteja de ea.ai facut f bine ca ai tris-o in concediu,asa ti-ai dat seama ca ce ai simtit era si real.toti avem in noi aceste simturi,dar trebuie lucrate sa ti le dezvolti.trebuie studiat tot ce scrie in domeniu.si pt protectie.daca doresti irti pot recomanda cate ceva ce sa citesti,si sunt si filozofi,nu apurauti dupa ploaie.ai vazut ca in unele case nu te simti bine?
ai vazut ca cu unele persoane nu te simti bine?ei sa sti ca trebuie sa pleci de acolo.sti ca pisica sta numai pe locurile incarcate negativ ,absoarbe toata energia rea si o trimite spre pamant,prin anumite canale energetice.de aceea se spune ca are 9 vieti.daca vrei sa iti cureti casa de energii negative ia o pisicuta in casa cateva zile.catelul in schimb,sta numai pe locurile pozitive.sigur ca cest domeniu este vast.dar pt unele persoane,necunoscutul ii face neincrezatori.sau le e chiar frica sa discute despre ce nu accepta ca este real.fiecare e liber sa creada in ce vrea.nu trebuie sa ii forteze nimeni.fiecare isi cunoaste sau nu limitele.dupa o experienta ca a ta sau alta mai rea pt isi vor da seama.ai vazut ce frumos cresc florile cand vb u ele?ia doua ghivece cu flori .la una spunei mereu ca e urata si la cealalta spunei mereu cat e de frumoasa.sa vezi ,cum una ajunge sa se ofileasca si cealalta creste frumoasa.sunt multe experiente facute in domeniul acesta.si lucrurile au energie.cea mai captiva de energie si transmitatoare este apa.toata lumea o bea asa ca ii este sete.dar daca atunci cand ar umple sticla cu apa sau paharul siar spune in gand ce isi doreste sa i se intample,dar nu tampenii,ar vedea dupa catva timp ca facand nereu asa,chiar se intampla.si deochiul cel banal e tot o forma de energie negativa transnisa prin gand.poti sa deochi si de frumos si de urat,dar poti sa simori din deochi.ignoranta naste si ea monstrii.insa fiecare decide pt el.nu trebuie sa te rusinezi de nimeni.nimeni nu er mai presus ca tine si nici tu ca nimeni.de aceea exista liberul arbitru.nu poti trece baba strada fara voia ei.pupicei alexa
allexanndrra
Postat pe 14 August 2009 17:33
lilo daca o spui cu sinceritate,esti de apreciat!cu drag alexa
allexanndrra
Postat pe 14 August 2009 17:36
ma bucur ca nu traiesc in ignoranta!cred ca asta mi-a adus bucuria vietii,mi-a adus libertatea mea ca individ.
allexanndrra
Postat pe 17 August 2009 07:28
Alexandra scuze, te rog, pentru ca-ti raspund asa tarziu.
Ti-am citit mesajul si sincer nu am avut taria de al aborda pe forum.
Pentru unii aceste lucruri sunt stintifico-fantastice
Acest topic implica foarte multe dezbateri dupa parerea mea: din punct de vedere stiintific, biblic, filozofic, etc.
Indiferent din ce punct ai privii aceast efect, el exista si, cred in el multumind-ui Divinitatii.
Acum parerile sunt impartite.
persidadamian
Postat pe 18 August 2009 03:28
persidadamian,stai linistita,niciodata nu e tz.eu am mai mult timp ca tine.asa este divinitatea in inteligenta lui a creat tot universul,cu tot ce inseamna el.trebuie sa avem curajul si sa nu ascundem ca gandim si altefel ,decat turma intreaga.asta nu inseamna ca suntem oite ratacite,ci credem in altceva care chiar exista.dar celorlalti le e frica de necunoscut.sau le este frica sa recunoasca realitatea ,pt a nu fi considerati,sau catalogati gresit,nu draga mea ,nu te poti dezice de ceea ce este creat de divinitate.daca unii sunt profani,nu cunosc ,poate mai tz vor ajunge sa simta pe propria piele ca aceste energii exista si in viata lor.e un subiect ,care trebuie discutat,prin exemple ,ca tine de pilda.este un domeniu al subtilului,care trebuie cunoscut ,chiar daca inca neacceptat din necunoastere.cu drag alexandra
allexanndrra
Postat pe 18 August 2009 04:47
De la: allexanndrra, la data 2009-08-18 04:47:14persidadamian,stai linistita,niciodata nu e tz.eu am mai mult timp ca tine.asa este divinitatea in inteligenta lui a creat tot universul,cu tot ce inseamna el.trebuie sa avem curajul si sa nu ascundem ca gandim si altefel ,decat turma intreaga.asta nu inseamna ca suntem oite ratacite,ci credem in altceva care chiar exista.dar celorlalti le e frica de necunoscut.sau le este frica sa recunoasca realitatea ,pt a nu fi considerati,sau catalogati gresit,nu draga mea ,nu te poti dezice de ceea ce este creat de divinitate.daca unii sunt profani,nu cunosc ,poate mai tz vor ajunge sa simta pe propria piele ca aceste energii exista si in viata lor.e un subiect ,care trebuie discutat,prin exemple ,ca tine de pilda.este un domeniu al subtilului,care trebuie cunoscut ,chiar daca inca neacceptat din necunoastere.cu drag alexandra
allexanndrra
Postat pe 18 August 2009 07:46
cele care se aseamana se atrag
citeste cartile julie grice
ilincaionel
Postat pe 31 Mai 2010 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce carti ati mai citit si v-au placut... 771 De la: garbo_499705 16 Mai 2019 11:54
Se pregateste o carte noua de la un scriitor nou 8 De la: garbo_403128 16 Iunie 2014 09:32
Carti personalizate pentru copii si adulti 10 De la: garbo_401546 22 August 2019 14:50
Mai este biblioteca o necesitate!! 114 De la: liaiedera 20 Iunie 2010 22:44
Vand carti vechi 2 De la: garbo253844 13 Iunie 2013 14:14
Setari Cookie-uri