FEMEIA LEU;BARBATUL VARSATOR

vad ca pe aici sunt multe combinatii dar pe asta nu am gasti-o as fi interesata sa vad parerea voastra.Sunt chiar doua mentalitatii diferite ?
yavrum
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:24
Refolmulez COMPATIBILITATEA SEXUALA dintre aceste zodi o stie cineva ???????????
yavrum
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:54
Din punctul meu de vedere...femeia leu si barbatul varsator...e o relatie super.Din toate punctele de vedere.Adevarul e ca aici mai intervine si ascendentul zodiei pe care il au acestia.Parerea mea este ca influenta ascendentului e foarte relevanta in caracterul unei persoane,mai ales dupa varsta de 30 de ani.Dar cel mai bine te lamuresti pe un site de astrologie.
walkiria
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:08
leu=semnul
domnisoara leu va privi atitudinea detasata a domnului varsator ca o sfidare.au in comun-opiniile fixe hotarate si mandria lor,care risca sa provoace mai mult decat cearta.
calibra
Postat pe 12 Octombrie 2008 09:37
De la: yavrum, la data 2008-09-21 17:54:16Refolmulez COMPATIBILITATEA SEXUALA dintre aceste zodi o stie cineva ???????????
incearca-iti spun despre varsatorul meu: il intereseaza mult sexul, face un scandal monstru daca-i spui: iubitule astazi nu am chef, nu se lasa pana nu obtine-te toaca cu vorbele aruncate..deci incearca....am uitat si eu sunt varsatoare dar pentru mine conteaza sufletul...mai vorbim, bine?
ios
Postat pe 12 Octombrie 2008 12:05
hai sa incercam si dupa aia spunem care este relatia dintre zodii eu sunt varsator
edy_sword
Postat pe 12 Octombrie 2008 15:18
De la: edy_sword, la data 2008-10-12 15:18:59hai sa incercam si dupa aia spunem care este relatia dintre zodii eu sunt varsator
este moda cu incercatul..de ce n-ar face, barbatul varsator este la fel de complicat ca si femeia varsator,unele manifestari chiar nu tin de zodie ci de educatie si apoi este tanara, nu trebuie sa ramana cu un varsator daca nu se pot intelege si trebuie sa faca prea" multe compromisuri"MIs-a parut sau ai fost usor ironica?
ios
Postat pe 13 Octombrie 2008 19:23
De la: edy_sword, la data 2008-10-12 15:18:59hai sa incercam si dupa aia spunem care este relatia dintre zodii eu sunt varsator


edy...bine ,bine...da cu cine incerci pana la urma???:)))
walkiria
Postat pe 15 Octombrie 2008 20:01
sa stii ca am fost ironic putin iar leoaica nu am acasa s o probez am doar o sagetatoare si e f bine cu ea si asa e cu varsatorii fac scandal rau daca nu le dai ce vor...macar atit ca doar nu ti fac rau ci bine nu crezi
edy_sword
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:59
Eu sunt Leu si prietenul meu e Varsator!!!!!!!
relatie dine leu si varasator poate fi o relatie reusita din toate punctele de vedere daca, leul lasa de la el si varsatorul arata ca ii pasa de tine.
Si ceace priveste compatibilitatea sexuala, e ceva INCREDIBIL
Diferentele se atrag si va asigur ca intr-o relatie Leu-varsator nu exista plictiseala si monotonie ci energie vi vitalitate pura.

Postat pe 5 Decembrie 2008 21:47
sunteti chiar formidable...ce combinatii? ce zodii?
rolul principal intr-un caracter il are cei 7 ani de acasa,apoi anturajul si apoi educatia..inca nu a-ti invatat?
imi pare rau daca sunt atat de directa si critica dar asta e adevarul
poate e mai fascinant pentru noi femeile sa credem in zodii si in fabule de genul....ne mai pacalesc oare cateva texte in care se descriu caractere si principii????
alinachelcu
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:08
eu sunt leu dar nu am avut nici un prieten varsator. e interesant ce scrieti voi, merita experienta, mult orgoliu, provocare si sex, ce-si poate dori mai mult un leu?
georgiana_irl
Postat pe 6 Decembrie 2008 21:05
DA E absolut o relatie super....femeia leu ineaca caracterul original al varsatorului...ar trebui frustrari prea mari din partea barbatului sa treaca peste autoritatea leului femeia leu e una super dictatoare...iar varsatorul esemnul independentei...e o relatie neobisnuit de faina dar nu e de lunga durata...
disperata_bv
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:38
nu se poate o combinatie mai proasta decat aceasta.... ambii sunt cu caractere tari si doua pietre tari....scot scantei...varsatorul inseala si femeia leu nu accepta... nu se poate decat daca unul cedeaza....dar pana cand?...e din proprie experienta si dupa 20 de ani s-a cam umplut paharul
catisoara
Postat pe 9 Decembrie 2008 20:00
Fetelor,am si eu nevoie d ajutorul vostru: Un vot te rog pt CRACIUNITZA MOSULUI-doar click,fara cont,pe info pro-PINK PRINCESS,ANDRA-http://craciunite.infopro.ro/index.php?uid=30129 Este ultima zi azi, si sunt in urma rau cu voturile,dc vrei sa ma ajutati :( Raman datoare,sau,dc participati,va votez si eu
andradeedee
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:17

si mai multe,avem o multitudine de roluri zilnice
cercelmarilena
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:50
un dominator cu un visator sentimental? foarte buni parteneri de sex.daca varsatorul n-ar fi asa de independent si leul asa posesiv ar fi o romanta . cu tact isi pot rezolva micile neintelegeri, care se pot aplana biologic.Liderul si Umanitatea.ce nu e frumos?
cercelmarilena
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:41
Compatibilitatea pe care ne'o dau zodiacurile, ne inseala asteptarile se pare de cele mai multe ori. E mai comod sa ne lasam pacaliti de aceste loterii sau sa facem un minim de efort sa ne cunoastem partenerii ? Superficialitatea de care dam dovada cei mai multi, devine o scuza cand clamam neintelegile din cuplu.
taur_atipic
Postat pe 7 Februarie 2009 16:39
Eu ce pot sa iti spun,sunt varsator,prietena cu care sunt acum in final de relatie(adica locuim inca impreuna,fara nici o alta implicare)este leu si am fost impreuna 7-8 ani depinde cum consideri:)iar anterioara relatie de 5 ani a fost tot cu o leoaica,pot sa iti spun ca inceputul e excelent pare ceva de mare viitor dar.....eu nu mai cred cu toate ca leoaicele imi plac le admir nu as ezita pentru o relatie scurta sa aleg o amanta leu(sunt excelente sexual la inceput dupa care renunta si devin lenese)sunt corecte,tonice si au frumusetea(nu neaparat fizica eu nu am vazut o leoaica frumoasa doar sexoase si atragatoare)animala si atrag privirea indiferent unde se afla ,dar eu nu recomand ceea ce nici zodiacul nu recomanda(majoritatea care le-am citit nu recomandau legatura dar eu m-am incapatanat)si finalul daca nci unul nu cedeaza,iar aici cu cedatul e interesant de privit eu as ceda ca varsatorul e tolerant dar uneori te atinge exact la sistem asa incat nu poti sa cedezi ca ceea ce ar presupune cedarea ar fi sa iti cedeze si sistemul apoi:) eu zic deci INCOMPATIBIL pe perioada lunga:(
dlal
Postat pe 16 Februarie 2009 13:59
sunt si eu deacord, femeia varsator si barbatul leu nu merge. lui ii plac femeile, toate. la mine au aparut alte probleme dar mai am o prietena care are tot varsator acasa, nu vreau sa jignesc varsatorii, sunt sigura ca nu toti sunt la fel, dar la inceput sunt tandrii, cei mai grijulii, iti invartesc capul, te indragostesti de ei imediat, iar dupa ce te-au prins in plasa esti gata...te joaca cum vor ei. eu sunt cu un varsator de 16 ani am un copil de 5 ani iar de trei ani el are o relatie cu alta, ma rog cu altele am auzit. sper sa vad si eu in viata asta un varsator caruia sa ii pese de familie, si chiar daca inseala sa o faca cu perdea si sa aiba grija de familia pe care o lasa in urma, daca pleaca....
Sincer sa va spun l-am iubit mult, si as fi facut totul pentru el....dar daca este fericit cu alta, atunci si eu sunt fericita pentru fericirea lui...
Ckrisztina
Postat pe 13 Mai 2009 01:00
Sunt leoaica,sotul meu este varsator iar casnicia noastra dureaza de 25 de ani.Asa este,varsatorul este o fire fffffoarte independenta,corect vrea sex des si face scandal daca nu primeste dar totodata varsatorului nu ii este teama de nicio provocare din partea incapatanatei leoaice.Daca si leul si varsatorul stie cand sa lase de la el( fara sa fie incalecat de celalalt )relatia merge foart bine.La incapatinarea varsatorului sa nu raspunda orgoliul leulului ca atunci...Relatia functioneaza foarte bine.
garbo004997
Postat pe 20 August 2009 10:54
De la: alinachelcu, la data 2008-12-06 14:08:07sunteti chiar formidable...ce combinatii? ce zodii?
rolul principal intr-un caracter il are cei 7 ani de acasa,apoi anturajul si apoi educatia..inca nu a-ti invatat?
imi pare rau daca sunt atat de directa si critica dar asta e adevarul
poate e mai fascinant pentru noi femeile sa credem in zodii si in fabule de genul....ne mai pacalesc oare cateva texte in care se descriu caractere si principii????
te rog mai studiaza, mai ceceteaza, mai...mai....nu stii despre ce vorbesti...
oprescuadela
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:26
Sunt si eu de acord cu cei care au spus ca relatia dinetre o leoaica si un varsator este minunata insa numai pe termen scurt. Atractia este imensa dar se afla la poli opusi si in final ajung sa se respinga reciproc. Varsatorul este lipsit de perseverenta si de constata si nu duce nimic la bun sfarsit... totul este numai vorba si atat, ceea ce pentru leu este foarte greu de suportat, iar sexualitatea este lipsita de imaginatie si deschidere. Eu sunt leoaica si am incercat cu 2 varsatori si desi erau complet diferiti ca fire unul de altul, nu am fost compatibila cu nici unul dintre ei. Deci nu m-am luat dupa ceea ce spun zodiile si n-am vrut nici sa am prejudecati... din pacate insa asa este. Dupa parerea mea multe relatii sau casnicii merg asa... in virtutea inertiei, desi oamenii nu se simt fericiti in acea cealatie... asa ceva n-am putut tolera niciodata... deci cred ca poate s-ar putea tolera, dar cu adevarat fericiti nu vor fi decat in primele luni ale unei relatii leoaica -varsator.
leo69
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:39
pt leo 69:pot sa confirm ceea ce ai spus cu precizarea ca eu sunt varsatoare si sotul meu leu.ceea ce spui despre barbatul varsator eu regasesc in barbatul leu:mandru, orgolios, incapatanat,lipsit de perseverenta si plin doar de ambitii gratuite.deci...relatia dintre cele doua zodii e de evitat.
mino2009
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SAL 6 De la: aly_fab 7 Noiembrie 2010 21:59
Eu Rac - el Rac 14 De la: garbo_4195 30 Septembrie 2013 19:19
Barbatul din zodia SCORPION 16 De la: dragos2012 23 Noiembrie 2011 15:15
femeia gemeni si barbatul berbec 8 De la: dennysutza 21 Decembrie 2015 08:59
Un alt fel de zodiac-ZODIA SAGETATOR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:30
Setari Cookie-uri