sa fiu insarcinata?

buna fetelor si mamicilor...ne dorim un bebe ,mi-a intarziat menstruatia ,am avut 2 zile niste pete maro iar din a 3-a zi a inceput sa-mi curga cheaguri de sange care le am de 3 zile,mi-am facut 2 teste de sarcina in a 2-a zi de intarziere si au iesit negative...sa fi ramas totusi insarcinata ....e normal sa am astfel de sangerari? astept parerile voastre
garbo115311
Postat pe 18 Mai 2016 11:54
Draga 311, este normal sa iti intarzie pana la doua saptamani (de ex. daca ai luat antibiotice) fara nici o alta complicatie. Sangerarile nu sunt normale, dar doar un medic iti va putea spune exact din ce cauza au aparut si cum poti scapa de ele. Testul de sarcina este mai exact doar dupa ce a trecut perioada asta de doua saptamani. Iar la capitolul bebe... mai incercati. Este singura solutie.
angel_forever
Postat pe 19 Mai 2016 10:52
sa fii!
data viitoare mai cu bagare de seama, daca nu esti pregatita pentru urmari cu urmasi!
heartbit
Postat pe 13 Iunie 2016 20:32
De la: garbo115311, la data 2016-05-18 11:54:55buna fetelor si mamicilor...ne dorim un bebe ,mi-a intarziat menstruatia ,am avut 2 zile niste pete maro iar din a 3-a zi a inceput sa-mi curga cheaguri de sange care le am de 3 zile,mi-am facut 2 teste de sarcina in a 2-a zi de intarziere si au iesit negative...sa fi ramas totusi insarcinata ....e normal sa am astfel de sangerari? astept parerile voastre


Draga 311... e adevarat ca nu sunt nici fata si nici mamica, dar nu inteleg de ce pui tu si altele intrebari din astea pe acest forum, care, asa cat este el de popular sa zicem, nu gasesti in el un medic de specialitata care sa-ti dea raspunsuri cat mai exacte. Dar in schimb, ai la coltul strazii sau ulitei unde stai, o policlinica ceva sau un spital sau un Dr. particular... care, pe langa ca te consulta, mai si vede exact ce curge din tine, iti da si indicatii ce sa faci si cum. Sunt pe aici si fete, femei, mamici care au si ele ceva experienta in materia asta, dar ele o sa-ti spuna ce stiu din experienta lor sau in cel mai bun caz, din cate au mai citit pe aici pe colo. Un ginecolog sau o ginecoloaga, o sa-ti fie mult mai de folos mai ales ca esti noua in fabricarea de copii.
barboneli
Postat pe 13 Iunie 2016 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: miniclip 17 Martie 2012 20:34
anticonceptionale si bebe 32 De la: bubulina19valy 12 Mai 2010 23:02
Despre sarcina 4 De la: Claudia_Maria_Detesan_1 26 Noiembrie 2012 20:56
buna 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:00
influentarea sexului copilului 1 De la: cristina_bos 2 Februarie 2009 10:35
Setari Cookie-uri