vreau sa am un copil..caut mama

Stie cineva cum gasesc o mama purtatoare..fecundare in vitro....ofer si cer seriozitate...conditiile se dicuta in particular.......va rog sa ma ajutati....multumesc anticipat
mihaik2
Postat pe 11 Martie 2012 15:04
a
otiliatoma
Postat pe 13 Martie 2012 06:02

si cum luam legatura????
garbo225401
Postat pe 13 Martie 2012 07:26
Hai dom'le pe Garbo cauti ...mama!
dumiely
Postat pe 13 Martie 2012 12:40
Chiar asa!!! pe Garbo o cauti???
garbo245363
Postat pe 13 Martie 2012 15:10
Bine zice mamaia mea: Doamneee mare-i gradina ta da1 multi sar gardu`!!
SAL
Postat pe 13 Martie 2012 15:18
poate e de ris ..dar vb. serios....nicolaescugrg ....pe yahoo.....asta este situatia ....
mihaik2
Postat pe 13 Martie 2012 20:34
o femeie zdravana la cap nu ar accepta asa ceva doar sa fie intr-o situatie de viata si de moarte in care sa aiba disperata nevoie de bani.poate cineva din mediul rural,fara studii si cu o situaie materiala precara,sau vreo tiganca...incearca si tu una din cele doua variante,dar nu cred ca pe garbo vei gasi pe cine cauti...
venizigoldplated
Postat pe 14 Martie 2012 16:45
habar nu am daca e cioaca ( cioaca ) sau nu, da' daca e pe bune si tot ai asteptat, mai asteapta putin...va trece legea care reglementeaza " mama surogat " si nu vei mai avea nevoie de " discutii in particular "

fiindca veni vorba, s-a dezbatut pe aici propunerea asta legislativa ?
elodia_2
Postat pe 14 Martie 2012 16:53
hmm...nu cred ca e cazul sa judecam si sa vorbim de etnia femeii care ar accepta sa fie mama surogat. e clar ca cine recurge la asa ceva are nevoie de bani, iar in strainate sunt femei care au facut din asta un job... avand in vedere ca ajuta o familie care nu reuseste sa aiba un copil pe cale naturala, indiferent de motivatia financiara (care e normala, spun eu), eu zic ca aceste femei merita si putina apreciere. nu stiu insa cum e reglementata chestiunea cu mama surogat la noi in tara...
al_ma
Postat pe 16 Martie 2012 11:12
mediu rural, tiganca... vorbim, ca sa vorbim.
Astarta
Postat pe 16 Martie 2012 11:20
pai da,mediu rural,tiganca...si nu zic cu rautate asta,insa asta e segmentul de femei care s-ar preta la asta din NEVOIE pt ca in mod normal o femeie cu o situatie sociala medie si chiar sub medie nu ar accepta asta.si-ar naste proprii copii pt ea,totusi sunt 9 luni de sarcina o nastere care nu e de colea si despartirea de copil .acum ziceti voi cine s-ar incumeta sa faca asta? nu mai comentati pana nu cantariti bine lucrurile
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 12:01
N-am cntarul la mine. Comentez. Nu mai da ordine! Nu-i ograda ta!
Axl_22
Postat pe 16 Martie 2012 12:12
axl, ce transanta esti !

699, in orice mediu exista toata plaja de identitati. ai senzatia ca femeile din mediul urban sunt altfel decat decat cele din mediul rural ? ei bine da ... au ceva noxe mai mult in plamani.
In rest ... oameni educati sunt peste tot... la fel si opusul lor. Oameni cu bun simt sunt peste tot .. la fel si opusul.
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 12:21
hai cucoana nu te mai zburli asa,iar crezi ca ti se adreseaza toata lumea tie?eu am zis la modul general sa mai fie un pic cantarite situatiile prezentate inainte sa contrazici pe cineva.dar ce imi bat capul cu dumneata...si vedeti sa nu va inghititi si dvs tigara apropo de un vechi sfat de al dvs
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 12:25
acelasi sfat ti-l poti da si tie 699.
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 12:29
De la: cri_cat, la data 2012-03-16 12:21:34axl, ce transanta esti !

699, in orice mediu exista toata plaja de identitati. ai senzatia ca femeile din mediul urban sunt altfel decat decat cele din mediul rural ? ei bine da ... au ceva noxe mai mult in plamani.
In rest ... oameni educati sunt peste tot... la fel si opusul lor. Oameni cu bun simt sunt peste tot .. la fel si opusul.
sa fii mama purtatoare nu cred ca tine de bun simt,eu cred ca e un compromis facut de o femeie care nu vede alta iesire dintr-o anumita circumstanta,iar acele femei sunt cu precadere din mediul rural sau din etnia rroma,cel putin asta e parerea mea,oricum asfel de cazuri nu sunt frecvente si nici mediatizate sa stim cu siguratnta.
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 12:33
OK fat. Nu mai vb cu tine. Respectul nu nseamn un DVS! Iar tu mereu dai ordine! Nu-i prima dat. Eti pe un forum, nu la tine acas!
De acum
Axl_22
Postat pe 16 Martie 2012 12:34
garbo 699, cu siguranta ca asta este parerea ta. Atat timp cat sti sa ti-o expui este ok.
Din ce spui tu, o femeie de la oras, din mediu urban, fara a fi de etnie roma nu ar face compromisul asta. Te inseli ! acest lucru nu are nicio legatura cu mediul in care traiesti. Pot fi persoane care considera ca in acest fel ajuta o alta persoana. O poate face si fara bani. Stii asta? Doar din convingere.

Eu, personal, nu aprob acest compromis. Si am mai spus-o pe aici candva. Atunci cand cineva nu poate avea copii poate infia unul. Nu e o rusine.
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 12:44
699, in ce "urbe metropolitana" te-ai nascut?
superioritatea afisata a locuitorilor din aglomeratii urbane, este o reactie subiectiva, pentru a-si justifica "indobitocirea"...
pot sa iti spun ca eu, am aici , la tara, o adolescenta care "ii baga in buzunar" pe toti orasenii, din toate punctele de vedere : desi este dintr-o familie foarte modesta, este olimpica la mai multe discipline ( olimpica nationala) , disciplinele fiind din domenii opuse. Are un bun simt si un simt al responsabilitatilor exceptionale, o inteligenta emotionala pe care doar eruditia ti-o poate insufla, este de o modestie iesita din comun si, atunci cand iti vorbeste ( chiar si in fata unui auditoriu cu pretentii) te copleseste ( daca poti intelege notiunea)
asa ca, mai usor cu pianul pe scari, "cucoana"
dor72_
Postat pe 16 Martie 2012 12:48
doruleato, da-mi un topic de poezii, ca am picat in nostalgii
nu te speria ... nu le-am scris eu
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 12:54
cri, eu cam rarut pe-aici...
vad ca-s multi, cu multi pitici
care sus , pe la mansarda,
care, zice, ca "s-o arda"

care "mare orasean'
si jiCneste-nu..."biet taran"...
ma-ntristeaza-atatea "lupte"
si "sa ne jignim " pe rupte"...

ma belle, la tara viata e grea...si tre' sa muncesti daca vrei sa papi
asa ca... allons enfants de la patrie....

si...colo...
mai pe seara, ti-oi ostoi aleanul...,
ti-oi indulci "durerea",
sa o "suporti" tot anul

o dupa masa minunata, prieteni
si, lasati taranii ...Dans leur vie paisible!


dor72_
Postat pe 16 Martie 2012 14:28
De la: dor72_, la data 2012-03-16 12:48:10699, in ce "urbe metropolitana" te-ai nascut?
superioritatea afisata a locuitorilor din aglomeratii urbane, este o reactie subiectiva, pentru a-si justifica "indobitocirea"...
pot sa iti spun ca eu, am aici , la tara, o adolescenta care "ii baga in buzunar" pe toti orasenii, din toate punctele de vedere : desi este dintr-o familie foarte modesta, este olimpica la mai multe discipline ( olimpica nationala) , disciplinele fiind din domenii opuse. Are un bun simt si un simt al responsabilitatilor exceptionale, o inteligenta emotionala pe care doar eruditia ti-o poate insufla, este de o modestie iesita din comun si, atunci cand iti vorbeste ( chiar si in fata unui auditoriu cu pretentii) te copleseste ( daca poti intelege notiunea)
asa ca, mai usor cu pianul pe scari, "cucoana"
ce legatura are ce zici tu acolo cu subiectul bre?fireste ca sunt oameni inteligenti in mediul rural si chiar din etnia roma.citeste si tu mai bine subiectul si raspunsurile.era vorba de cine ar fi mai predispus la compromisuri pt bani,nici o legatura cu inteligenta oamenilor,ceea ce denota ca in singurul caz unde lipseste aceasta este cazul tau.
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 14:31
am vazut dorulet,
azi mi-am facut si eu timp de garbo ca mi-era dor

nu baga in seama, mai bine ca au ajuns la oras
au lasat satele curate, asa cum trebuie.

imi place raspunsul tau
m-a uns pe inima

O dupa amiaza plina de bucurii si soare!
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 14:35
699, nu mai dregi busuicul acum.
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 14:37

care busuioc, cri?
tu nu vezi ca reactioneaza violent la rosu?

699, "Eminescu n-a existat"
cand recomanzi cuiva sa inteleaga, asigura-te mai intai ca ai inteles tu insati conceptul de "intelegere"
dealtfel, eu chiar am "multa intelegere" in ceea ce te priveste...este evident ca ai mare nevoie

daca vei reusi sa te ridici la nivelul discutiei, te astept la dialog...
daca nu, te rog, nu te mai anula ( cel putin in relatie cu mine)...este suficient cat ai...spus
sa stii ca este benefic sa iti lasi mintea sa se deschida ( in conditiile in care este loc)

cri, azi mi-ai dat "apa la moara"
stii, chiar am o stare de bine...iti dau si tie

P.S. 699, sper ca nu esti tu cea din avatar.
dor72_
Postat pe 16 Martie 2012 14:48
care e problema ta pana la urma cri_cat?fiecare isi da cu parerea ca de asta e forum si cui nu-i place cum gandesc eu,nu are decat sa nu citeasca.pana la urma voi faceti cate o bisericuta am observat si incepeti sa dati cu noroi in persoanele care nu va impartasesc gandirea.la unii am observat ca le place chiar sa si jigneasca,sa insinueze diverse chestii nasoale despre altii,normal ce e usor asa indirect in scris,fara consecinte.ma intreb tot asa tari in gura ati fi si face to face?
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 14:49
De la: dor72_, la data 2012-03-16 14:48:17
care busuioc, cri?
tu nu vezi ca reactioneaza violent la rosu?

699, "Eminescu n-a existat"
cand recomanzi cuiva sa inteleaga, asigura-te mai intai ca ai inteles tu insati conceptul de "intelegere"
dealtfel, eu chiar am "multa intelegere" in ceea ce te priveste...este evident ca ai mare nevoie

daca vei reusi sa te ridici la nivelul discutiei, te astept la dialog...
daca nu, te rog, nu te mai anula ( cel putin in relatie cu mine)...este suficient cat ai...spus
sa stii ca este benefic sa iti lasi mintea sa se deschida ( in conditiile in care este loc)

cri, azi mi-ai dat "apa la moara"
stii, chiar am o stare de bine...iti dau si tie

P.S. 699, sper ca nu esti tu cea din avatar.
nu era vorba de niciun dialog din cate stiam eu cu nimeni pe garbo,aici se zic pareri,insa din pacate dai si peste gospodine aici care au gresit piata
venizigoldplated
Postat pe 16 Martie 2012 14:55
aaaaa, scuza-ma! nu stiam ca esti in pauza de la piata....

chiar, ce m-o fi apucat sa ma gandesc la dialog?

cri, tu stii ce-i ala?
dor72_
Postat pe 16 Martie 2012 14:58
699, ai si gasit curtea unde sa arunci gaina moarta. Ce are faptul ca ne cunoastem cu ideile tale cu care nu suntem de acord. Nu esti singura noua pe aici ... dar altele au capul pe umeri.

unde te-am jignit pe tine? Doar ti-am spus punctul meu de vedere. Daca nu corespunde cu al tau si esti singura care ti de un bat, greseala e la noi sau la tine?
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
testu de sarcina 3 De la: garbo_398565 15 Martie 2014 08:48
probleme cu scanul? 2 De la: alfheim 1 August 2011 15:28
dosarul de maternitate 2 De la: pinicuta 18 Iulie 2009 23:10
mamici din spania 1 De la: segio2009 24 Iulie 2009 02:42
Va rog sa-mi recomandati un doctor bun in Constanta! 69 De la: 2na_kidz 22 Noiembrie 2017 13:46
Setari Cookie-uri