nu stiu cu care sa raman

o sa va spun p scurt c mi s-a intamplat si astept opinii sau sfaturi ! multumesc
Am 23 d ani am o relatie de 7 ani q X am locuit amandoi in aceeasi casa dar in vara aceasta el a hot s plece 6 luni in strainatate,timp in care am vb doar la web si timp in care eu i-am permis lui R sa se indragosteasca d mn un baiat intalnit la un rau prin niste amici comuni,iar acum R ma preseaza sa il las p X fara ca eu sa ii fi promis acest lucru iar lui X i-am zis k nu trebuia sa ma lase singura atata timp si ca eu cred k nu ma iubeste suficient si as vrea sa luam o pauza si mi-a zis k nu se poate asa ceva sau mi-am gasit p altul... iar eu consider k desi nu sa int nimic amoros intre mine si R doar niste pupicuri nevinovate dak exista a doua persoana in viata mea nu ar trebui sa mai existe prima,adica eu consider ca nu il iubesc suficient pe x si ar trebui sa ne terminam relatia desi sunt 7 ani kre recunosc au fost frumosi am avut si certuri cateodata dar niciodata nu am stat despartiti si sa incerc o relatie cu R ei nu sunt f diferiti de caracter ...si chiar nu stiu ce sa fac ori as lua o pauza si as sta singura dar imi e teama sa nu dau cu piciorul jumatatii mele si aceasta jumatate sa fie X dar dak era el jumatatea mea dc ma mai uitam la R ?nu stiu ce safac chiar nu stiu
garbo_384967
Postat pe 28 Septembrie 2013 04:56
bla bla bla...
ovidiu42
Postat pe 28 Septembrie 2013 05:01
Sa vezi k afla X k tu q R.....
Rotty
Postat pe 28 Septembrie 2013 08:13
nu 'i-ai permis' sa se indragosteasca, i-ai permis o relatie, ceea ce e cu totul altceva. Sa se indragosteasca nu trebuie sa ii permiti tu - tu poti doar sa ii dai apa la moara, si i-ai dat. Si in loc sa spui ca esti indragostita (si) tu, spui ca "s-a indragostit " el.
Si da, "pupicuri nevinovate" de la un tip care e indragostit de tine sint un "ceva" amoros.
Imi pare sincer rau de omul ala care a investit sapte ani din viata linga o tipa care nu poate sa stea singura 6 luni.
De fapt, nici macar 6 lunni, am inteles ca e contractul pe 6 luni...din care cite au trecut, pina a inceput povestea cu R? Trei zile?
quasaria
Postat pe 28 Septembrie 2013 11:07
Alegeri, alegeri, prea multe alegeri!
Asta inseamna stres.
Viata este mai stresanta decat pe vremea parintilor nostri pentru ca avem prea multe variante.
Incepem fiecare zi cu alegeri.

Citeste mai mult aici:
http://www.garbo.ro/comunitate/julianacocor/blog/view/24150/Alegeri-alegeri.html
julianacocor
Postat pe 28 Septembrie 2013 12:28
nu iti pui problema , care dintre ei ar vrea sa stea cu tine stiind tot adevarul !???
garbo_19362
Postat pe 7 Octombrie 2013 07:15
ce sa faci? sa inveti sa scrii in primul rand si apoi sa apreciezi cum trebuie o relatie de 7 ani, un om care ti-a fost alaturi pana acum si sa nu te arunci in bratele primului venit. daca a plecat departe a facut-o pentru a-si face o situatie, pentru voi doi de fapt, iar tu dai bir cu fugitii. urat tare..degeaba ai 23 ani, nu ai minte fato.
MARILENA_25
Postat pe 7 Octombrie 2013 08:48
adevarat Marilena ! te aprob!
garbo_19362
Postat pe 7 Octombrie 2013 09:14
.....o sa iti spun o zicala pe care mi-a spus-o mie cineva........cand aveam vre-o 17 ani...si cand am avut primul meu prieten..........asa si zicala zice asa'' nu da gaina din mana pe cioara de pe gard''....sper sa intelegi ce am vrut sa spun...s-ar putea sa ai o dezamagire profunda si sa vrei sa reiei relatia cu baiatul de care vrei tu sa te departi...doar ca s-ar putea sa fie cam tarziu....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:06
sau ca sa o completez pe Sonia nu fugi dupa doi iepuri ca nu te alegi cu niciunul ! Maturizeaza-te !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:15
In 7ani ar fi trebuit sa va dati seama daca va potriviti si daca va iubiti, sau relatia voastra e doar ca sa nu fiti singuri. Ar fi trebuit sa fiti casatoriti poate, oricine greseste si simte nevoia unei imbratisari cand e singur, depinde cat de departe ai mers cu celalalt prieten,...doar tu poti sa stii ce simti si daca ai suferit cat a fost plecat 6 luni , daca nu ti=a pasat inseamna ca nu tii la el si nu are rost sa continui relatia si totul sa dus de rapa. Ar trebui sa ii spui adevarul chiar daca doare celui pe care il iubesti cu adevarat , chiar daca sufera te va ierta daca te iubeste. Poate ca nu tine la tine sau a gasit si el pe alta si nu vrea sa iti spuna....gandeste-te nu te grabi sa strici totul.
lacrimioara
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:44
da adevarat super ok intrebarea asta chear cine va mai ramane cu tine daca va afla amandoi adevarul????????????
Niki_Niki_1
Postat pe 19 Octombrie 2013 22:54
marinela 25 nu stiu daca e corect a judeca pe cineva din modul in care scrie pina la urma ia a cerut un sfat daca il urmeaza sau nu e treaba ei e o vorba nu toti santem nascuti intr-o zi si nici nu murim toti in aceiasi zi, asta inseamna ca nu toti putem fi la fel de inteligenti.....iar tu fata draga ,,garbo384967,, ce pot sa-ti zic: doar tu sti ce ai simtit in astea 7 ani alaturi de r sau x cum se cheama, banuesc ca ai fost de acord sa plece pentru 6 luni? chear teai simtit atat de singura incat sa fugi in bratele altuia? chear crezi ca merita sal schimbi cu noul venit? dar daca ai fi avut un copil inpreuna ceai fi facut? cred ca pana la urma pe primul nu-l iubesti cu adevarat altfel na-i fi acceptat nici macar pupici. daca crezi ca nu-l iubesti pe primul cu adevarat mai bine lasal decat sa traesti in minciuna o veata...
Niki_Niki_1
Postat pe 19 Octombrie 2013 23:22


.....in acord cu "R"


pffffai, NB!
Fss_ssu
Postat pe 19 Octombrie 2013 23:38
Nu stii ce vrei fata daga !! La varsta ta aveam un copil si o gospodarie ! Tie inca iti fuge mintea cu sorcova,scuza-ma ca ma exprim in termeni populari romanesti. Mai ai de invatat ! Se pare ca nu poti sa stai fara un barbat mai mult de o luna? doua? trei? Cat timp a trecut de cand ti-a plecat D-l XXXXX...........??? Parerea mea este sa mai copilaresti..caci asa cum te gandesti sa-l parasesti pe D-l X..tot asa ii vei parasi pe toti si pe Y SI PE Z SI PE R...LOL
Andrada54
Postat pe 20 Octombrie 2013 04:29
esti ''o persona de granita''..si aici sunt multe de spus..pacat ca eu nu mai stau prin romania..si nici timp de vorbit asa mult nu mai am.. ai grija de tine
garbo_68
Postat pe 20 Octombrie 2013 09:48
".pacat ca eu nu mai stau prin romania.."

Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 10:00
Fetito, vei avea ceea ce cauti .... Daca nu ai stiut sa-ti apreciezi iubitul care a fost cu bune si cu rele langa tine 7 ani, o sa ai parte de ceea ce meriti iar tu deja mergi pe un teren minat . Acel R "se va distra" o saptamana, doua cu tine si-ti va da papucii pt. simplu fapt ca nu prezinti din start garantia ca esti o femeie serioasa.... cine crezi ca s-ar incurca la modul serios cu o femeie care nu-si poate astepta iubitul 6 luni ?!
Fata_Morgana
Postat pe 20 Octombrie 2013 10:41
De la: Sonya_Ioana06, la data 2013-10-18 11:06:48 .....o sa iti spun o zicala pe care mi-a spus-o mie cineva........cand aveam vre-o 17 ani...si cand am avut primul meu prieten..........asa si zicala zice asa'' nu da gaina din mana pe cioara de pe gard''....sper sa intelegi ce am vrut sa spun...s-ar putea sa ai o dezamagire profunda si sa vrei sa reiei relatia cu baiatul de care vrei tu sa te departi...doar ca s-ar putea sa fie cam tarziu....


Sony pepusho
la noi in pi centura sucevei ie o vb: nu da p*la din tine pi aia din tir-u care poate vini...asa ca itz dau dreptati; sunt convins sora me ca asa ai facut si atunci la 17 cotolani; cum ai pus mana pi-o mataranga ai tinut-o colo shia la fierbinteala pana ai facut-o...muci.
Cat despre fata asta cu...probleme...inca ma mai gandesc ce sfat sa-i dau, da' mi se pare cam plecata cu...drezina ...sa ma ierte dumnezeu.
Adica;
-sta 7 ani q (chiu?) X;
-X hot(fierbinte?) isi ia lumea in cap;
-in continuare vb la web (!?);
-apare din..rau... R;
-asta o pupaceste...numa...si...nevinovat ;
-adica zice ea ca R nu i-a pus-o !? (te pomenesti c-o fi bulangiu si atunci vai di curu lu X).
-si'acu' marea dilema; carei jumatati (io zic ca deja e vorba de o treime!) sa-i deie cu picioru???
pai zi si mata, Sony pepusho asta-i sanatoasa la cap, sau face caterinca de noi?????????????

adi27
Postat pe 20 Octombrie 2013 10:46
De la: Fata_Morgana, la data 2013-10-20 10:41:45Fetito, vei avea ceea ce cauti .... Daca nu ai stiut sa-ti apreciezi iubitul care a fost cu bune si cu rele langa tine 7 ani, o sa ai parte de ceea ce meriti iar tu deja mergi pe un teren minat . Acel R "se va distra" o saptamana, doua cu tine si-ti va da papucii pt. simplu fapt ca nu prezinti din start garantia ca esti o femeie serioasa.... cine crezi ca s-ar incurca la modul serios cu o femeie care nu-si poate astepta iubitul 6 luni ?!


hallo marocana(sau morgana...ma rog...),
da' tu n-ai intzeles ca R (baiatu' din rau) nu i-o tras-o???????????????????????????
o fi cu probleme la...erectie sau o fi bulangiu (din aia care se ard in c*ur), deci sfatul tau ie de toata jena. iar zicala ta cu "femeie serioasa"...hai ca m-apuca rasu' cacand vi se arata in fata cocoshelu' toate chicatz pi spate. asa ca ma leshhhhhhhhhhi cu femeia seioasa !?!?!?
ca io asa ceva n-am intalnit...tot ce mi-a placut, de la 18 la 65 de ani, serioase neserioase, maritate , nemaritate le-am "ezecutat" in fel si chip si toate mi-or dus doru'...de fapt nu mie, ci lu' Domnia Sa !
...comprende??????????????????
adi27
Postat pe 20 Octombrie 2013 10:54
De la: Rotty, la data 2013-09-28 08:13:20Sa vezi k afla X k tu q R.....


bey Rotty
te stiam mai... ham ham...
acu' apari si tu q d'astea; R. X, Q...Mu...etc.
ma dezamagesti.
si nu uita ca "naiva" asta are totusi fo 23 de cotolani, nu de alta da' am avut io o" initiatoare" in domeniu cand aveam 13 ani, tin minte ca o chema nutzicurdefer si ea la 22 de ani (cat avea atunci), consumase deja km. intregi de ...(mi rushinii sa spui). asa ca "naiva" noastra cred ca face caterinca de noi.
Da' la mine si la tine nu tzine; un cordaci batran si un rotweiller coltzos...
ieste fratele meu????????????????
haaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu haaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

adi27
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:07

"bey Rotty
te stiam mai... ham ham...
acu' apari si tu q d'astea; R. X, Q...Mu...etc.
ma dezamagesti."

Pai nu vezi ca kk_cioasa aia asa scrie ? Am vrut sa fiu si io "on topic"
Rotty
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:14
De la: Niki_Niki_1, la data 2013-10-19 23:22:26marinela 25 nu stiu daca e corect a judeca pe cineva din modul in care scrie pina la urma ia a cerut un sfat daca il urmeaza sau nu e treaba ei e o vorba nu toti santem nascuti intr-o zi si nici nu murim toti in aceiasi zi, asta inseamna ca nu toti putem fi la fel de inteligenti.....iar tu fata draga ,,garbo384967,, ce pot sa-ti zic: doar tu sti ce ai simtit in astea 7 ani alaturi de r sau x cum se cheama, banuesc ca ai fost de acord sa plece pentru 6 luni? chear teai simtit atat de singura incat sa fugi in bratele altuia? chear crezi ca merita sal schimbi cu noul venit? dar daca ai fi avut un copil inpreuna ceai fi facut? cred ca pana la urma pe primul nu-l iubesti cu adevarat altfel na-i fi acceptat nici macar pupici. daca crezi ca nu-l iubesti pe primul cu adevarat mai bine lasal decat sa traesti in minciuna o veata...


in primul rand e...marilena 25, iar in al doilea rand te inteleg de ce ai sarit asa...cunosti la fel de ,,bine" limba romana ca fata noastra. si da, a cunoaste limba romana, a sti sa te exprimi corect din punct de vedere gramatical e semn de inteligenta. unii il au unii nu...cine se simte cu musca pe caciula..
MARILENA_25
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:30
fa ce iti spune inima ca mai tarziu sa nu regreti.poti fi si cu amandoi dar nu in societatea actuala. poate intr-o alta viata. inca nu ai experienta si merita sa-ti traiesti viata si sa experimentezi.
garbo212538
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:57
De la: MARILENA_25, la data 2013-10-07 08:48:53ce sa faci? sa inveti sa scrii in primul rand si apoi sa apreciezi cum trebuie o relatie de 7 ani, un om care ti-a fost alaturi pana acum si sa nu te arunci in bratele primului venit. daca a plecat departe a facut-o pentru a-si face o situatie, pentru voi doi de fapt, iar tu dai bir cu fugitii. urat tare..degeaba ai 23 ani, nu ai minte fato.


Din cate am citit esti o persoana superficiala, parerea mea. Cred ca ai tras chiului la orele de romana.
michu61
Postat pe 20 Octombrie 2013 11:57
Atunci cand prietenul tau a plecat in strainatate ,nu a plecat cu acordul tau?Daca da, atunci sau ai asteptat sa plece sa incerci si altceva,sau trebuia sa stai cuminte fara pupici de la alta persoana.
Gandeste-te bine ce faci, nu stii ce iti rezerva viitorul ......
garbo105616
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:31
cu respect domnu Adi.........sa inteleg ca dumneavoastra ati petrecut destul de mult timp pe aceasta centura a Sucevei???..sau acolo locuiti??..sau poate ca este centura dumneavoastra....nu ma bag...dar vedeti ...la mine in localitate aceasta vorba....era exact cum am spus-o eu......acum...ca nu ai si ai vrea e alta treaba...banuiesc si de acolo aceste vorbe......''si lauda de sine''......stiti dumneavoastra continuarea......
Eu1985
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:34
De la: garbo_384967, la data 2013-09-28 04:56:25o sa va spun p scurt c mi s-a intamplat si astept opinii sau sfaturi ! multumesc
Am 23 d ani am o relatie de 7 ani q X am locuit amandoi in aceeasi casa dar in vara aceasta el a hot s plece 6 luni in strainatate,timp in care am vb doar la web si timp in care eu i-am permis lui R sa se indragosteasca d mn un baiat intalnit la un rau prin niste amici comuni,iar acum R ma preseaza sa il las p X fara ca eu sa ii fi promis acest lucru iar lui X i-am zis k nu trebuia sa ma lase singura atata timp si ca eu cred k nu ma iubeste suficient si as vrea sa luam o pauza si mi-a zis k nu se poate asa ceva sau mi-am gasit p altul... iar eu consider k desi nu sa int nimic amoros intre mine si R doar niste pupicuri nevinovate dak exista a doua persoana in viata mea nu ar trebui sa mai existe prima,adica eu consider ca nu il iubesc suficient pe x si ar trebui sa ne terminam relatia desi sunt 7 ani kre recunosc au fost frumosi am avut si certuri cateodata dar niciodata nu am stat despartiti si sa incerc o relatie cu R ei nu sunt f diferiti de caracter ...si chiar nu stiu ce sa fac ori as lua o pauza si as sta singura dar imi e teama sa nu dau cu piciorul jumatatii mele si aceasta jumatate sa fie X dar dak era el jumatatea mea dc ma mai uitam la R ?nu stiu ce safac chiar nu stiu


Cu al doilea sau cu al treilea :). Daca il iubeai suficient de mult pe primul, nu ti-ai mai fi pus aceasta intrebare.
garbo174920
Postat pe 20 Octombrie 2013 18:00
solutia este simpla, ia-l pe Y.....
adeline
Postat pe 20 Octombrie 2013 18:20
De la: garbo_384967, la data 2013-09-28 04:56:25o sa va spun p scurt c mi s-a intamplat si astept opinii sau sfaturi ! multumesc
Am 23 d ani am o relatie de 7 ani q X am locuit amandoi in aceeasi casa dar in vara aceasta el a hot s plece 6 luni in strainatate,timp in care am vb doar la web si timp in care eu i-am permis lui R sa se indragosteasca d mn un baiat intalnit la un rau prin niste amici comuni,iar acum R ma preseaza sa il las p X fara ca eu sa ii fi promis acest lucru iar lui X i-am zis k nu trebuia sa ma lase singura atata timp si ca eu cred k nu ma iubeste suficient si as vrea sa luam o pauza si mi-a zis k nu se poate asa ceva sau mi-am gasit p altul... iar eu consider k desi nu sa int nimic amoros intre mine si R doar niste pupicuri nevinovate dak exista a doua persoana in viata mea nu ar trebui sa mai existe prima,adica eu consider ca nu il iubesc suficient pe x si ar trebui sa ne terminam relatia desi sunt 7 ani kre recunosc au fost frumosi am avut si certuri cateodata dar niciodata nu am stat despartiti si sa incerc o relatie cu R ei nu sunt f diferiti de caracter ...si chiar nu stiu ce sa fac ori as lua o pauza si as sta singura dar imi e teama sa nu dau cu piciorul jumatatii mele si aceasta jumatate sa fie X dar dak era el jumatatea mea dc ma mai uitam la R ?nu stiu ce safac chiar nu stiu



Nu da vrabia din mana ,pe cioara dupa gard ..sau ceva de genu ...
o sa iti para rau .Daca alegi sa te desparti tu de X,ca asta vrei si o sa apara un alt X mai incolo..e una ,dar nu asa !! cea mai mare prostie ...sa te desparti de cineva,din cauza altcuiva ....
blaa21
Postat pe 20 Octombrie 2013 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
TOPIK ANTI-FLORINUCA(irinuca24/florinel_c76/garbo...119....etc) 36 De la: Anouk 12 Ianuarie 2010 17:48
probleme 42 De la: moniq_ 13 Iulie 2010 21:44
FERICIREA SI PRETUL PLATIT PENTRU EA! 22 De la: Allegra 20 Februarie 2011 14:57
timida 13 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 23:40
Setari Cookie-uri