Un sfat, un ajutor si poate maine ma voi simti mai bine!!!

Nu vreau sa fiu plictisitoare, povestea noastra a inceput in august 2008, el 28 de ani eu 20. Eu studenta, el plecat in Italia la munca, l-am vazut ne-am placut, in 2010 ne-am casatorit civil. Pentru a ma casatori cu el i-am zis sa renunte la strainatate sa vina aici sa stam impreuna si sa-si faca o afacere intr-un spatiu pe care-l aveau parintii mei, numai sa stam amandoi sa fim o familie, pt ca pana la casatorie noi am avut o relatie la distanta.

Toate bune si frumoase pana aici. In februarie si-a deschis un mini market. Eu neavand un loc de munca mergeam cu maica mea si lucram la el, practic il ajutam pt ca el nu stia inca ce e ala comert, mai apoi prin luna mai eu n-am mai mers a ramas el cu mama, tot prin mai 2010 ne-am mutat amandoi in chirie. Aici nu au stat lucrurile tocmai bine, relatiile sexuale din acel an le pot numara pe degetele de la o mana, in primele 2 saptamani de cand ne mutasem am gasit si prima lui dovada de iubire..."isi facea singur treaba, deja din punctul meu de vedere nu mai avea nevoie de femeie"...am fost destul de cretina si nu am bagat de seama...dupa 9 luni de stat in acel apartament si trecuta deja printr-o depresie uriasa ne-am mutat inapoi la parintii mei. Depresia o facusem din cauza lui + un alt factor care nu-si are rostul in subiect. Deja invatase sa stea singur la magazin , mama nu a mai mers, eu nu, deci a ramas singurel..iar eu toata ziua stateam singura.

Am trecut si peste acel capitol .... In 2011 au urmat altele: Am avut cursul festiv, i-am zis sa vina cu mine, ca nah, nu-s singura pe lumea asta si mi se parea absurd, n-a venit, am dat licenta, am luat nota mare, a doua zi iesisem cu fetele sa sarbatorim , el nici nu m-a felicitat, nu avea chef de mine, el neavand studii, astea erau niste porcarii...de ziua mea i-am zis sa facem cumparaturi ca voi avea musafiri, el si-a facut plinul la magazin nu a vrut sa mergem, mi-au cumparat parintii tot, pt ca si ei incepeau sa vada ce fel de barbat am langa mine. In septembrie gasisem loc de munca, trebuia sa dau testare pt post, am dat-o, am luat-o, m-au angajat ca inginer, el nu a fost langa mine sa ma felicite, mi-a zis inainte "daca iei e bine, daca nu eu iti voi fi alaturi orice ar fi" se multumea cu ideea ca voi veni la magazin , voi sta sa vand, fara bani fara nimic, se presupunea ca totul va fi la comun...dar nu era asa...

Anul acesta in august, tot de gura mea, pt ca-mi doream sa dau inca o sansa relatiei, avea banuti stransi din magazinul care si-l deschisese, a reusit sa-si ia apartament, da sa-si ia, chiar daca suntem impreuna pt ca l-a trecut pe numele lu taica-su ca avea buletinul expirat. I-am zis sa ma sune sa vin si eu cand incheie contractul pt ca eu alesesem si mi se parea normal sa fiu acolo, sunt sotia lui in fond....nu a facut-o...a mers cu socru peste tot...(cand imi aduc aminte ma apuca o furie de nedescris)... Cu ceva timp in urma ne-am cumparat un pamant, iar la notar intrebase de ce e un bun comun , nu poate fi trecut doar pe numele lui?!

In alta ordine de idei.. Eu sunt o persoana mai pasionala, si am pus mult pret pe iubirea noastra, din persoana care eram m-a transformat intr-una mai rece, nu il mai suport, m-am simtit tradata de multe ori, ajutorul lui fata de mine e egal cu zero, nu ma asculta daca incerc sa-i explic o problema, nu comunicam mai deloc, doar in momente de criza cand simte ca ma pierde cu adevarat si atunci il simt fals, nu avem relatii sexuale deloc, de exemplu anul asta 2012 am avut o sg relatie undeva in aprilie in rest deloc, dar imi place ideea ca se autosatisface si isi mai lasa si amprentele peste tot, nu vrea sa il ajut sa-si revina, zice ca sunt rece, dar nu-si da seama ca din cauza lui am devenit asa, recunosc, ca nu cred ca il mai iubesc , practic nici nu stiu de ce mai stau langa el, uneori chiar imi este greata de persoana lui.

Ma uit ca in tot acest timp el doar a profitat de bunatatea oamenilor din jurul lui, a profitat de parintii mei din multe puncte de vedere, a profitat de mine si de ideile mele, pt ca mereu imi spune ca ma apreciaza pt ce si cum gandesc, si cred ca ajung sa-l urasc pt faptul ca e innebunit dupa bani si de mine nu i-a pasat niciodata. Din toata relatia asta el a avut multe de invatat si am incercat asa cum am putut sa-l fac sa nu se simta complexat, in schimb ce eu, am coborat in ultimul hal, am pierdut 3 ani cel putin necastigand nimic....practic traind in umbra... Mi-am pierdut multi prieteni pt ca el e un antisocial si un materialist cu diploma.

Mentionez: Nu e violent, eu sunt mai rautacioasa, asa e orice femeie iar daca n-as mai fi si eu tare in clont cred ca mai bine ne-ar sta la o manastire...Iar cand spun "tare in clont" ma refer ca imi place adevarul si dreptatea si indiferent ca ma cert cu el, cu tata sau cu oricine alticneva o fac la fel atunci cand stiu ca am dreptate, si apreciaza asta, doar ca imi spune cu el sa fiu mai blanda, iar eu nu pot, critic enorm de mult, dar tinant cont ca nu stam impreuna nici macar 8h/zi, am tot dreptul sa o fac...mi se aduna si mie hormonii, nervii & altele :)

Spuneti-mi si voi, cum as putea sa mai traiesc cu un barbat care:
- nu comunica cu mine iar la el totul se rezuma la a manca, a munci si a dormi?!
- nu poate intretine relatii sexuale(se autosatisface - probabil traind singur prin strainatate, asta facea si acolo, iar aici si-a reluat hobby-ul) - O numesc SFIDARE!!!
- in ciuda faptului ca formam o familie el isi ascunde banii, nu-i punem la comun;
- nu iesim impreuna, nu-i place sa aiba prieteni, nu ma lasa uneori sa stau cu sora mea, crezand ca poate ma plang ei si imi deschide ochii;
- vrea sa fie totul ca el, totul sa decurga cum vrea el, dar poate altul gandeste si vrea sa faca altceva, nu sa traiasca mediocru toata viata, punand bani la saltea;

Va rog frumos si din suflet, ajutati-ma, dati-mi un sfat, credeti ca mai am sanse cu el?? Poate ati trecut prin ceva similar! Eu astept orice sfat si parere!!

Va multumesc dragilor!
Fgeorgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2013 12:52

nu il iubesti si nt e iubeste... tu ce vrei de la el, de fapt? Sa joace putin mai bine teatru? Macar sa nu lase urme...sau..?
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2013 13:27
De fapt nu vreau nimic. Am nevoie de raspunsuri de la cei care, poate sub alta forma, au trecut printr-o asemenea situatie!
Mie nu-mi vine a crede ca se ajunge la asa ceva, imi este greu sa ma gandesc, ca eu am crezut in iubire si el nu. Poate nu sunt capabila sa accept realitatea si poate am nevoie de niste sfaturi mai concrete.

Am avut o relatie destul de frumoasa la inceput si mi-e dificil sa vad ca acum a capatat o alta infatisare.
Fgeorgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2013 15:58
Nu pot afirma ca am trecut printr-o situatie similara nici din perspectiva masculina. O sa ma rezum doar la a-ti confirma ca in conditiile in care nu mai aveti raporturi intime sau, ma rog, nefiresc de rar, din punctul lui de vedere exista o problema - nu se mai simte absolut deloc atras de tine, poate simte si o anumita repulsie, cauzele pot fi multiple, in orice caz, am trait eu ceva identic si in cazul meu a fost ireversibil, i.e. nu am mai putut niciodata sa fiu atras fizic de aceea femeie. Faptul ca se masturbeaza nu ar fii relevant daca frecventa raporturilor sexuale ar fi normala - majoritatea barbatilor mai dau 'una de control' chiar daca nu le lipseste sexul.

De regula incerc sa militez pentru ideea de mentinere a relatiei, de data asta insa, din ceea ce relatezi si din modul in care relatezi, anchiesez la opinia exprimata de Qasaria si anume ca nu va mai iubiti unul pe celalalt, ba poate chiar mai rau de atat.

burst4x
Postat pe 18 Ianuarie 2013 16:45
Na, mcar aici nu s-o fluturat nframa. Meci 0-0.
Axl_R
Postat pe 18 Ianuarie 2013 18:40
imi place cum si-a scris georgiana lista cu aspectele negative ale relatiei. si-a raspuns singura. bravo fetita draga! fii viteaza pentru tine!
Eugenia_
Postat pe 18 Ianuarie 2013 20:46
Eugenia, m-ai facut sa rad

Mentionasem in postare ca imi place sa critic...si m-am rezumat doar la atat, altfel cred ca ma apucam sa scriu o carte.
Fgeorgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2013 20:57
mie imi place sa rad ;)
Eugenia_
Postat pe 18 Ianuarie 2013 21:08
hihi, ce veselie :) subiect de ras!!! haha. medicamente! se destrama o relatie!! so funny!!! medicamente!!! am avut o relatie, wow, nu o mai am. go on girl, this is the way forward!!! medicamente!!! a murit tzapul vecinei!!!! huhuhhhhhh!!!! so funny. did u see whn it made that big final whooooohhh??? it was so fucking funny :))) medicamente!!!
burst4x
Postat pe 18 Ianuarie 2013 22:38
georgiana, intotdeauna vrem ceva. Ca ne dam sau nu seama ce... dar CEVA vrem. Altfel n-ar fi cuvinte, non action, nimic. Tot ce faci e provocat de o dorinta sau o nevoie, dar asta se invata la gradinita....
Tu ai un stil suficient de agresiv - pe care nu ti-l justifici si nu incerci sa vezi de unde vine, dar vine de undeva. Intr-un cuplu "consacrat", barbatii in special, desi li se aplica si femeilor , cauta in pat oarecare "human touch", nu se arunca sa faca sex ca in batalia de la Calugareni. In locul lui, oricare si-ar pune problema ce "dragoste" sa tot faca cu una careia oricum nu ii convine nimic, nu apreciaza nimic, nu ii place nimic, ba chiar ii e oarecum sila dupa cum a mentionat? Ce vrei sa fie mai moartea pasiunii de atit?!

Stiu ca nu iti convine, dar cred ca de aici provine problema. Si in loc sa te plingi asa, in ritm de mitraliera, ca viata e amara si oare cum de se poate intimpla, mai bine opreste-te putin: gindeste, decide ce vrei, fa-ti un plan si urmeaza-l.
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2013 22:48

hm! are there still sensitive men in this world? ...and are there still sensitive men who let that show and be?
esme
Postat pe 18 Ianuarie 2013 22:57


un sfat?
nope! o parere
....casnicie cu 2CP...unu haisa,altu' ceala!....deh!femeia.....doar raceala..... brrrrrrrr! -0 grade, cu Xfara studii,greu.....viata organizata?? pe ce criterii?....si totusi s-a instalat monotonia, incompatibilitatea si mai ramane sa va scoateti
concluzia: Obositor cuplu'.....voi va epuizati si cand taceti sau .....si tu te satisfaci singura? hai recunoaste :)
Fss_ssu
Postat pe 18 Ianuarie 2013 23:48
".si tu te satisfaci singura? hai recunoaste :) "

Lasa fata in pace ...ea e ocupata sa stearga urmele.....si probabil si reuseste,in comparatie cu......el,care face doar mizerie.....
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 00:04
o las.....na, ci-i fac?
Fss_ssu
Postat pe 19 Ianuarie 2013 00:20
nu se satisface singura pt ca ar fi SFIDARE.

Poate ar trebui sa ii spuna cineva sa il sfideze pe ienicer de tot - si sa se satisfaca femeia in ambient corespunzator, cu muzica de fond, luminarele, parfumuri, decoruri si desuuri. Nu conteaza ca se holbeaza ala lung din pat - ignore, e inofensiv.
Data viitoare schimbam mobila, dar pina atunci poa' sa stea si el motz in vb. canapelei, pe post de perna. Sau pe post de cuier, pt halatul de baie al dnei?! Cum prefera. Numai sa taca, sa nu strice momentul.

Daca tot nu fac sex, deci dl n-are functia asta, nu vad de ce s-ar formaliza.
quasaria
Postat pe 19 Ianuarie 2013 00:46

Mai, cum se face ca tu te exprimi exact in termenii pe care ii doreste 'mneaei.:)....?De fapt, asa zaceam si eu, sa fie o tipa dracoasa si sa il lase SOLO, asa cum si-o f..e,na;)

crezi ca el chiar asa face?.....haidi bre,ii ORB atunce,... sa-mi fie cu iertare.....eu cred ca ea umbla cu fofarlica si el o simtit, na....ci sa zica ea,ca sa fie "victima"....nu vezi ci povestire detailata o facut?....
Laaaasa, numa barbatu'i vinovatu'.....
Fss_ssu
Postat pe 19 Ianuarie 2013 01:03
De la: quasaria, la data 2013-01-19 00:46:45nu se satisface singura pt ca ar fi SFIDARE.

Poate ar trebui sa ii spuna cineva sa il sfideze pe ienicer de tot - si sa se satisfaca femeia in ambient corespunzator, cu muzica de fond, luminarele, parfumuri, decoruri si desuuri. Nu conteaza ca se holbeaza ala lung din pat - ignore, e inofensiv.
Data viitoare schimbam mobila, dar pina atunci poa' sa stea si el motz in vb. canapelei, pe post de perna. Sau pe post de cuier, pt halatul de baie al dnei?! Cum prefera. Numai sa taca, sa nu strice momentul.

Daca tot nu fac sex, deci dl n-are functia asta, nu vad de ce s-ar formaliza.


Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 01:09
De la: Rotty, la data 2013-01-19 01:09:13
De la: quasaria, la data 2013-01-19 00:46:45nu se satisface singura pt ca ar fi SFIDARE.

Poate ar trebui sa ii spuna cineva sa il sfideze pe ienicer de tot - si sa se satisfaca femeia in ambient corespunzator, cu muzica de fond, luminarele, parfumuri, decoruri si desuuri. Nu conteaza ca se holbeaza ala lung din pat - ignore, e inofensiv.
Data viitoare schimbam mobila, dar pina atunci poa' sa stea si el motz in vb. canapelei, pe post de perna. Sau pe post de cuier, pt halatul de baie al dnei?! Cum prefera. Numai sa taca, sa nu strice momentul.

Daca tot nu fac sex, deci dl n-are functia asta, nu vad de ce s-ar formaliza.




Sorry Voiam doar , Q,
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 01:10

eu pot sa ma exprim oricum, dar de data asta m-am exprimat sa ma inteleaga.
Iar daca tot vrea sa il faca pe saracul amarit vinovat, si chiar e femeie, atunci sa il faca. Da' vinovat de tot, de-a binelea, la concret. Vinovat de nici zece dunari nu-l mai spala vreodata... - dupa care poa' sa ii spuna adio honey, ma cam plictisesti.... de vreo nspe ani incoace!
quasaria
Postat pe 19 Ianuarie 2013 01:13
Corect ;))
.... da vrea sa scrie o carte,deh!....poi unde gaseste georgiana subiect mai amplu .....viata proprie o inspira mai ales ca ii tanara,la inceput de cariera, dupa licenta....intre timp, poate apare si al treilea membru si o ajuta parintii......ea capata experienta vietii cu frecus.....poate se va simti mai bine?!.

NB!
Fss_ssu
Postat pe 19 Ianuarie 2013 01:27
Da, intr-adevr!! Acum am vazut si eu cui m-am trezit sa cer sfaturi. Am uitat ca in ziua de azi cu totii avem "capacitatea" de a sfatui si de a da o parere.

Pt. suparatu' ala care tot mananca bomboane pe aici spunand ca vreau sa o fac pe victima si cine stie ce fac eu de m-o prins omu' si l-a apucat supararea pe mine...nu-i chiar asa cum gandesti, poate ar trebui sa te opresti din atata meditat, nu de alta dar deja furi curent.

Iar carte n-am de gand sa scriu, plangandu-mi viata si inghitind amarul....Nu trebuie sa te preocupe mai mult, decat ma preocupa pe mine, viata mea :)

Era vorba despre o parere, daca o relatie ar mai putea continua in asemenea conditii si nicidecum despre un intreg filmulet pe care l-ati facut din propriile voastre idei.

Iar cei care sunt capabili doar sa rada si sa ia la misto problemele altuia...macar atata privilegiu sa va dau...excat ca bufonii, stiti voi, persoanele cele mai neimportante!

M-ati lamurit!! Indiferent de cat de experimentati va dati sau ce vorbiti, astia suntem cu totii, psihologi cu acte-n regula, si mi-am dat seama ca mereu tre' sa existe un...unu sau o...una care sa dea frau liber tuturor, si sa-si arate spiritul luptator intr-o conversatie..stiti voi genul ala " verde-n fata" da' n-are nicio treaba!!!

Peace si va multumesc pt raspunsuri!

Fgeorgiana
Postat pe 19 Ianuarie 2013 19:11
Eu te inteleg. Ceea ce nu inteleg este cum ai acceptat sa treaca apartamentul pe numele unchiului...Din ceea ce ai povestit e un egoist si un frustrat fara pereche.
Ai spus ca spatiul unde isi desfasoara el activitatea este al parintilor tai. Pune-i pe ai tai sa-i ia spatiul. Sa-si construiasca afacerea singur.
Cauta-ti un amant;ai dreptul la viata iar o relatie extraconjugala te va lamuri daca vrei sa divortezi sau nu.
Ignora-l . Lasa-l sa stea in zgarcenia lui. Tu vezi-ti de-ale tale.
Cand vei fi pregatita, vei divorta. Daca lui nu-i va conveni noul tratament are 2 optiuni: sa divorteze sau sa se schimbe radical.
Am trecut printr-o relatie asemanatoare, vorbesc din experienta.
garbo_10903
Postat pe 26 Ianuarie 2013 01:13
Sincer, cred ca e cazul sa pui punct acestei relatii, pana s-o faca el. Faptul ca a pus apartamentul pe numele tatalui sau, in caz de partaj, tu nu obtii nimic, dar absolut nimic! nu am retinut daca atunci cand ati cumparat terenul a procedat la fel, cum nu a vrut sa fie considerat bun comun. Strange bani fara sa stii tu, nu cunosti situatia financiara exacta a voastra, mie nu-mi suna a ceva de bun augur. E clar ca este un om frustrat, care nu te poate intelege si mai mult ca sigur este constient de faptul ca intre voi nu mai e nimic, asa cum esti si tu. Astfel se si justifica atitudinea lui fata de bunurile comune, isi asigura spatele. Nu vreau sa crezi ca sufar de scenarita, insa, iti recomand sincer sa vb cu-n avocat, sa vezi ce mai poti face. Macar din acest punct de vedere.
Relatia voastra este clar pe butuci, si sincer, cred ca meriti mult mai mult, esti tanara si nu vad de ce te-ai complace la 24 ani, fara copii, intr-o astfel de situatie. Gaseste-ti pe cineva care sa fie pe acelasi nivel ca tine, eventual putin peste, dar in niciun caz sub tine, cum este el. O femeie are nevoie de sprijin, este aberant sa crezi ca poti trage pentru 2. Esti angajata, parintii te sustin (daca tu esti nefericita, fii sigura ca ei sunt de 2x mai nefericiti din cauza ta), esti tanara, nu ai de ce sa fii legata langa un astfel de barbat.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 01:45
De la: Fgeorgiana, la data 2013-01-19 19:11:07Da, intr-adevr!! Acum am vazut si eu cui m-am trezit sa cer sfaturi. Am uitat ca in ziua de azi cu totii avem "capacitatea" de a sfatui si de a da o parere.

Pt. suparatu' ala care tot mananca bomboane pe aici spunand ca vreau sa o fac pe victima si cine stie ce fac eu de m-o prins omu' si l-a apucat supararea pe mine...nu-i chiar asa cum gandesti, poate ar trebui sa te opresti din atata meditat, nu de alta dar deja furi curent.

Iar carte n-am de gand sa scriu, plangandu-mi viata si inghitind amarul....Nu trebuie sa te preocupe mai mult, decat ma preocupa pe mine, viata mea :)

Era vorba despre o parere, daca o relatie ar mai putea continua in asemenea conditii si nicidecum despre un intreg filmulet pe care l-ati facut din propriile voastre idei.

Iar cei care sunt capabili doar sa rada si sa ia la misto problemele altuia...macar atata privilegiu sa va dau...excat ca bufonii, stiti voi, persoanele cele mai neimportante!

M-ati lamurit!! Indiferent de cat de experimentati va dati sau ce vorbiti, astia suntem cu totii, psihologi cu acte-n regula, si mi-am dat seama ca mereu tre' sa existe un...unu sau o...una care sa dea frau liber tuturor, si sa-si arate spiritul luptator intr-o conversatie..stiti voi genul ala " verde-n fata" da' n-are nicio treaba!!!

Peace si va multumesc pt raspunsuri!



of of..na ca te-ai suparat...esti o fetita alintata care isi ia imediat jucaria si pleaca, daca nu i se satisface si cea mai mica dorinta. in tot romanul tau nu e vorba decat de tine..ce vrei tu...ce iti lipseste tie..de cuplu nu am auzit. esti f agresiva, rece, nu prea exista barbati care sa aprecieze asa ceva..de fapt poti sta singura, asa nu te poate dezamagi nimeni.
MARILENA_25
Postat pe 26 Ianuarie 2013 11:50
De la: Fgeorgiana, la data 2013-01-18 20:57:22Eugenia, m-ai facut sa rad

Mentionasem in postare ca imi place sa critic...si m-am rezumat doar la atat, altfel cred ca ma apucam sa scriu o carte.


.... ....si mie imi place....sa rad, ii o alta etapa georgiana.....
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 15:56
""Spuneti-mi si voi, cum as putea sa mai traiesc cu un barbat care:
- nu comunica cu mine iar la el totul se rezuma la a manca, a munci si a dormi?!
- nu poate intretine relatii sexuale(se autosatisface - probabil traind singur prin strainatate, asta facea si acolo, iar aici si-a reluat hobby-ul) - O numesc SFIDARE!!!
- in ciuda faptului ca formam o familie el isi ascunde banii, nu-i punem la comun;
- nu iesim impreuna, nu-i place sa aiba prieteni, nu ma lasa uneori sa stau cu sora mea, crezand ca poate ma plang ei si imi deschide ochii;
- vrea sa fie totul ca el, totul sa decurga cum vrea el, dar poate altul gandeste si vrea sa faca altceva, nu sa traiasca mediocru toata viata, punand bani la saltea;""
Parera mea este ca nu prea sunteti compatibili si nu cred ca-ti doresti in continuare o relatie de chin pt. amindoi. Pune punct, traim pe lumea asta prea putin ca sa ne amarim singuri.
fengari
Postat pe 27 Ianuarie 2013 00:28
Buna Georgiana
Chiar se simte suferinta din cuvintele tale, si oricat nu am fi trait ( eu si ceilalti) o poveste similara, este de ajuns sa inteleg cat de greu este sa iubesti, sa-ti doresti sa fii cu cineva, iar acela sa nu-ti raspunda conform asteptarilor.
Solutii geniale la problemele acestea nu exista. Mai mult nu cred ca te-ar multumi sa auzi raspunsuri de genul: "Nu mai aveti sanse, desparte-te!" sau "Rezista acolo, doar sunteti casatoriti!".
In general firea umana cauta solutii vindecatoare la problemele ei, iar tu pari o femeie capabila. Capabila sa iubeasca( asta nu depinde de el), capabila sa recunoasca cand nu se indreapta catre un viitor fericit, sau cand trebuie sa lupte sau nu.
Daca indr-adevar simti nevoia unui sfat, eu ti-as recomanda unul al lui Einstein care spunea: Nu poti rezolva o problema la acelasi nivel de gandire la care a fost creata problema

Succes si intelepciune iti doresc!
garbo187802
Postat pe 27 Ianuarie 2013 14:35
Ceea ce ai observat la el n cei 5-6 ani (nțeleg c din 2008 sunteți mpreun),cred c nu poți s schimbi ntr-o viaț ntreag,așa c ai o misiune foarte grea dac speri c-l poți determina sa se schimbe.Prerea mea este imposibil .Numai o minune de la Dumnezeu poate s-l fac s renunțe la OBICEIURILE lui,dar cred c profit din plin de tine și de prinții ti și te face și s suferi. Pentru ce trebuie s treci prin așa ceva la anii ti,n plin tinerețe?,reține c acești ani nu-i recapeți.Cu siguranț c multe femei nu ar fi acceptat tot ce relatezi tu,c multe nu te nțeleg,dar fiecare femeie decide n legtur cu familia ei .Important este c nu v leag și un copil, situație n care decizia divorțului este de obicei dificil.Orice om merit și o a doua sans și nțeleg c a avut-o .Numai tu poți decide,dar reține c toate frmntrile tale degradeaz starea de sntate și poți ajunge la depresii și .....,pentru ce?,pentru un om care nu te respect,nu te merit....,.Sntate și numai bine,gnduri bune și decizii nțelepte care s le poți lua cu cei dragi din familie.
garbo203525
Postat pe 27 Ianuarie 2013 20:21
scapa de el urgent,cu alte cuvinte pune punct relatiei,sant pe lume atatia barbati potenti,si f.bine dotati intelectual.DIVORT!!!SCURT!!!
garbo008928
Postat pe 28 Ianuarie 2013 10:56
Buna . Draga mea ,sotul tau are o problema psihoneurologica grava nonviolenta .Daca mai stai cu el s-ar putea sa se manifeste urit si cind se v-a exterioriza v-a fi o problema. In astfel de cazuri se poate ajunge la crima.Va trebui ceva timp sa te resemnezi ,daravind in vedere ca ai alaturi familia ta primara vei reusi mai repede decit crezi. Sa auzim de bine
sahista
Postat pe 30 Ianuarie 2013 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma urasc! Sotia a reusit dupa 6 ani de casnicie, sa ma faca sa cedez nervos si sa o lovesc! 367 De la: garbo261156MADALINA 25 Ianuarie 2012 14:28
Comportamentul copiilor dupa divort 282 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
cum afecteaza divortul copiii? 9 De la: garbo_1474 19 Aprilie 2012 16:39
It`s complicated! 25 De la: AleSim 9 Decembrie 2010 12:56
Credinta in Dumnezeu 54 De la: garbo027119 22 Decembrie 2009 18:11
Setari Cookie-uri