It`s complicated!

Barbatul asta este o pacoste pentru mine! Ma enerveaza zilnic la telefon si prin mesaje, face tot posibilul sa ma auda cum urlu la telefon. Si face asta doar pentru amuzament... zice ca-s "mai sexy cand sunt nervoasa". Se distreaza...
Eu... cred ca am si eu o parte din vina. Niciodata nu il caut, nu il intreb ce face sau cum i-a fost ziua. Uneori ies in oras in locuri pe care le frecventeaza, cu siguranta ca o sa il intalnesc acolo, doar sa ii adresez un salut scurt si sa ma asez la masa alaturata. Fac asta doar sa ii demonstrez ca nu e chiar atat de importanta persoana lui pentru mine. Cu asta stiu ca il "intep" cum nu se poate mai tare. Stiu ca se enerveaza, ca nu ma suna pana ce nu ajunge acasa, iar cand o face, el urla si eu ma amuz.
Cateodata reusesc sa il enervez atat de tare incat vine la mine, intra in casa ca o vijelie si ne certam. 3 minute pe ceas ne certam...
De fiecare data ajungem in pat, cu mai multa dorinta decat data trecuta. Atunci uitam de noi... si ramanem in stadiul de IUBITI cateva zile. Dormim impreuna, mancam impreuna, iesim impreuna. Il simt atat de ... pentru mine...
Stiu ca EL e al meu, ca o sa imi puna o verigheta pe deget.
Simt ca o sa fiu DOAMNA LUI... Si stiu ca si el stie asta.
Oare daca am fi "pe bune" impreuna, zi de zi, fara cearta... ar mai fi la fel de interesant?
Cineva care sa imi deschida ochii, sa ma lumineze?
AleSim
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:28
hehehe! ce vulpe esti si tu!
esme
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:39
iar nu cred o iota!

ufishor
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:45
Chestia asta cu urlatul, observ ca a devenit un fel de dragalasenie intre voi!
Ce sa zic, ma abtin.
Ce ti-e si cu gusturile astea!!
m_ada
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:45
un pui mic de masochism ??????????? urmeaza bataia ......
jeanette40
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:47
De la: ufishor, la data 2010-11-30 14:45:35iar nu cred o iota!



Nici eu, dar ce conteaza ?
m_ada
Postat pe 30 Noiembrie 2010 15:10
Dragele mele, nu am scris aici aberatii sau vise de-ale mele. Bineinteles ca nu e nimeni obligat sa citeasca ce scrie toata lumea, mai ales sa creada ce citeste. Probabil nici eu nu as fi crezut daca as fi citit inainte o chestie de genul asta. Pare un pasaj rupt din carti, din filme cu happy end.
Nu ma astept la niciun happy end, la nicio incurajare. Am ajuns la concluzia ca realitatea mea pare vis pentru altii.
Si nu e ABSOLUT nimic placut sa te certi cu cineva aproape zilnic, doar de dragul de a ajunge in pat cu persoana respectiva, asta insemnand o impacare... O impacare la ce?
Multumesc pentru sinceritate, si ca v-ati obosit sa cititi si sa raspundeti. :)
AleSim
Postat pe 30 Noiembrie 2010 17:24
ale..

vezi ca avem un topic pt povestiri scurte la "altele",spune-ne povestea acolo,scrii bine...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2010 17:37
daca tu crezi ca nimic nu e mai placut decat o cearta cu nabadai doar ca sa ajungeti in pat, mi-e mila de tine. de armonie ai auzit? relatia in care doar sexul condimenteaza viata de cuplu, e o relatie careia eu personal, nu-i dau prea multe sanse. parerea mea...

dar eu sunt doar o baba stafidida...ce stiu eu?

hehehe...iasomico...
michelle_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 17:39
asa me...
spune-i de la obraz..
unde pui ca ti se poate face de amor si din cauza rasului,uite asa ochi in ochi razand te miri de ce..
plus ca daca te iubesc, cum draq sa te fac sa suferi?

ma rog,o ciondaneala acolo,e altceva...da' nu draci...

me

esti bine iubirica?
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2010 17:43
iasomico, e bun al dreaq secsu' asta, da' problemu e ca nu ne petrecem toata viata in pat. mai trecem si la limbajul articulat, he, he, he...

never better, mama...am facut multa grafica zilele astea, dar ma simt energizata de parca as fi baut o plasa de red bull de-ala. ma rog, ma simt energizata si din cauze naturele, da' fara nabadai
michelle_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 17:48
am si eu o intrebare...

Unde e Preci???
altrate
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:10
si-a sters contul.
Freya_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:20
nu are rost sa mai intreb de ce...

cum lipsesc mai multe zile...
altrate
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:33
De la: me_reloaded, la data 2010-11-30 17:39:00daca tu crezi ca nimic nu e mai placut decat o cearta cu nabadai doar ca sa ajungeti in pat, mi-e mila de tine.

Tocmai asta am zis, ca NU este nimic special in treaba asta.
Cu toate astea, ma intreb daca as mai fi la fel de interesata de persoana lui daca totul ar fi "normal". Sunt unii care isi doresc sa nu dea in banalitate, sa nu se plafoneze. Eu imi doresc o relatie normala... Si as vrea sa cred ca asta nu e "normalitatea" pe care mi-o doresc. Sper doar sa se schimbe lucrurile in favoarea amandurora.
Doamne, abia acum am vazut ca am plasat topicul la "Divort". Chiar nu mi-am dat seama, sunt aiurita, zapacita...:)
Multumesc din nou pentru sfaturi. :)
AleSim
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:43
la divort, hai?

michelle_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:52
De la: AleSim, la data 2010-11-30 18:43:15
De la: me_reloaded, la data 2010-11-30 17:39:00daca tu crezi ca nimic nu e mai placut decat o cearta cu nabadai doar ca sa ajungeti in pat, mi-e mila de tine.

Tocmai asta am zis, ca NU este nimic special in treaba asta.
Cu toate astea, ma intreb daca as mai fi la fel de interesata de persoana lui daca totul ar fi "normal". Sunt unii care isi doresc sa nu dea in banalitate, sa nu se plafoneze. Eu imi doresc o relatie normala... Si as vrea sa cred ca asta nu e "normalitatea" pe care mi-o doresc. Sper doar sa se schimbe lucrurile in favoarea amandurora.
Doamne, abia acum am vazut ca am plasat topicul la "Divort". Chiar nu mi-am dat seama, sunt aiurita, zapacita...:)
Multumesc din nou pentru sfaturi. :)


oare, din cauza ca ...nimic nu e intamplator ???

fata draga, am o cunostiintza care-ti seamana, acum uman ar fi sa intelegem ca ceea ce ne diferentiaza sunt tocmai particularitatile noastre..........normal pentru majoritatea dintre noi ar fi sa va intelegeti bine, frumos cam asa cum e dupa sex........ as avea o curiozitatea.......ati incercat asta ...inainte de sex ???


nu-mi raspunde pe loc, intai incearca...ne comunici data "divortului" ulterior
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 02:07
ale..

vad ca m-ai ascultat,te-ai dus la povestiri..
brava...
iasomia
Postat pe 2 Decembrie 2010 08:55
he he...de ce imi suna cunoscuta povestea asta.
Si dupa alea citeva zile in care sinteti iubiti, ce sinteti? Sau iubitii cui sinteti? Nu trebuie sa imi raspunzi... Doar sa te gindesti ca sentimentele n-au pauze: piua, nu te mai iubesc vreo trei zile. Dupa aia ma intorc eu si sa vezi ce bine e sa facem sex.
De unde ma intorc nu conteaza. Nici ce am facut intre timp. Dar, sigur, intr-o zi o sa fim impreuna de-adevaratelea.... Intr-o zi.
Tot intr-o zi o sa te pocneasca pe tine dorul sa intri la el in casa sa va certati trei minute. Si in ziua aia o sa te lamuresti daca va fi acolo. Sau va fi acolo peste alte trei zile. In care tu astepti sa incepi sa traiesti. Ca esti mai sexy asa...

... si povestea poate sa continue.
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2010 23:20
ale, sunteti in faza masochista, nene..
Freya_
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:00
mi se pare mie, sau aciulea se vorbeste despre kkturi?!:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:06
De la: AleSim, la data 2010-11-30 14:28:00Barbatul asta este o pacoste pentru mine! Ma enerveaza zilnic la telefon si prin mesaje, face tot posibilul sa ma auda cum urlu la telefon. Si face asta doar pentru amuzament... zice ca-s "mai sexy cand sunt nervoasa". Se distreaza...
Eu... cred ca am si eu o parte din vina. Niciodata nu il caut, nu il intreb ce face sau cum i-a fost ziua. Uneori ies in oras in locuri pe care le frecventeaza, cu siguranta ca o sa il intalnesc acolo, doar sa ii adresez un salut scurt si sa ma asez la masa alaturata. Fac asta doar sa ii demonstrez ca nu e chiar atat de importanta persoana lui pentru mine. Cu asta stiu ca il "intep" cum nu se poate mai tare. Stiu ca se enerveaza, ca nu ma suna pana ce nu ajunge acasa, iar cand o face, el urla si eu ma amuz.
Cateodata reusesc sa il enervez atat de tare incat vine la mine, intra in casa ca o vijelie si ne certam. 3 minute pe ceas ne certam...
De fiecare data ajungem in pat, cu mai multa dorinta decat data trecuta. Atunci uitam de noi... si ramanem in stadiul de IUBITI cateva zile. Dormim impreuna, mancam impreuna, iesim impreuna. Il simt atat de ... pentru mine...
Stiu ca EL e al meu, ca o sa imi puna o verigheta pe deget.
Simt ca o sa fiu DOAMNA LUI... Si stiu ca si el stie asta.
Oare daca am fi "pe bune" impreuna, zi de zi, fara cearta... ar mai fi la fel de interesant?
Cineva care sa imi deschida ochii, sa ma lumineze?
Nu stiu dar nu mi se pare normal cum el te enerveaza pe tine...Si tu il enervezi pe el....Poate este doar sex si nepotrivire de caracter...Sau poate este el prost crescut,asa ca majoritatea barbatilor cu gargauni in cap
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:13
Imi este practic imposibil sa am o relatie cu omusorul asta. Nu il suport langa mine mai mult de 3 zile, a 4a incep sa ma enervez, sa ma sufoc. Nu stiu ce am vrut de la el, nici el de la mine, dar acum nu mai vreau nimic. Am ales sa ne vedem fiecare de viata si cam atat...
AleSim
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:45
pana la urma ti-ai dat seama, cine stie poate o plata karmica
casperphantom
Postat pe 8 Decembrie 2010 16:47
Cred ca aveam nevoie de o palma, nu de o plata. :
Tot raul spre bine, nu-mi fac griji. Multumesc oricum de sfaturi, mustrari si toate alea. Mi-au prins bine!
AleSim
Postat pe 9 Decembrie 2010 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un divortat nelinistit; parti nestiute. 59 De la: tutankhamon 21 Iulie 2009 01:38
It`s complicated! 25 De la: AleSim 9 Decembrie 2010 12:56
Partajul dupa 7 ani de la divortul legal.Care sunt conditiile (acte si onorarii ) 1 De la: garbo086615 9 Martie 2010 14:35
divort sau nu? am nevoie de o parere, please!!! 182 De la: iasomia 31 Iulie 2009 17:45
divort 6 De la: Rotty 4 Octombrie 2013 13:11
Setari Cookie-uri