sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit

intrebarea mea este:tu il mai iubesti pe sotul tau?
garbo115857
Postat pe 14 August 2011 10:16
dar ce se intamplacando femeie singura se indragosteste de un barbat casatorit?
claudia_dumitrescu
Postat pe 14 August 2011 15:44
se mai pune de o courvaraseala..
ce dreaq credeai ca se intampla..?
roby_cado
Postat pe 14 August 2011 15:46
De la: garbo115857, la data 2011-08-14 10:16:51intrebarea mea este:tu il mai iubesti pe sotul tau?


binenteles draga..,e lumina ochilor ei..
roby_cado
Postat pe 14 August 2011 15:47
De la: Eugenia69, la data 2011-07-30 17:21:53o data pe an, da!!!!!!!!!!


asta mi-a placut rau de tot!!
si eu am citit de 2 ori "an"-ul ala...sa pricep ca-n viata iubesti o data doar.
numai ca...o felicit pe eugenia..
dede30
Postat pe 14 August 2011 16:09
Este normal ,chiar sa te indragostesti de mai multe ori in viata si asta din mai multe motive :
-daca te casatoresti de tanar -la acel moment nu sti mai nimic despre viata in doi (responsabilitati,compromisuri si toate celelalte situatii care apar) nu ai experienta ,doar exemplul parintilor,al celor din anturajul lor,filme si carti.
-nu ati avut suficient timp sa va cunoasteti inaintea casatoriei (traim uneori o viata impreuna si nu ne cunoastem)
-ai sperat ca timpul va fi in favoarea ta si vei reusi sa-l formezi cum vrei tu -si asta pentru ca la inceputul relatiei este usor - dar cu timpul intervin si alte probleme precum copii carora trebuie sa le daruiesti totul si mai vine din urma inca un copil ,care in ciuda eforturilor tale nu se maturizeaza,ba mai este poate si gelos ca pentru el nu mai ai timp ca altadata.
Concluzia :E normal ca acest" nou personaj " pe care l-ai cunoscut sa-ti faca o impresie mai buna ,el are peste 40 de ani,stie ce are nevoie o femeie ca tine ,are experienta si poate el este sufletul tau pereche.
Problema dificila vor fii copiii-ei nu vor intelege de ce tu nu-l mai iubesti pe "tati" ,iar "tati" va exploata la maxim aceste sentimente ale lor .
Trebuie sa pui in balanta totul,copii,parintii tai,sotul tau ,gura lumii = iubirea cea noua.Daca esti o persoana puternica si hotarata si crezi ca aceasta noua persoana merita sa lupti ,LUPTA!
garbo217707
Postat pe 15 August 2011 13:51
da...mai ales "gura lumii" trebuie musai pusa in balanta
esme, ma simt ca un afurisit de alien...nu ma incadrez deloc in tipar
michelle_
Postat pe 15 August 2011 13:59
me_, nu e prima data cand o spun, si nici ultima: prostia e al dreak de periculoasa! e un morb alienant!
esme
Postat pe 15 August 2011 14:02
michelle, eu nu ca ma simt, chiar sint alien
Na, se vede si in poza mea de la avatar. Chestia e ca nu stiu ce drak caut pe aceeasi planeta cu "gura lumii"...
quasaria
Postat pe 15 August 2011 16:12
super...dar adevarat !
garbo216911
Postat pe 18 August 2011 09:14
Draguta nu prea ai multe de facut, ai de ales, ori sufera unul singur sau ma rog voi amandoi, ori sufera 4 sau mai multi adica copii vostrii si perechile voastre. Intrebarea este ce va doriti voi doi de la aceasta relatie ... daca voi stiti cu adevarat ce inseamna sa iubesti sau doar va incurcati in vorbe.... poate ceea ce voi numiti iubire este numai dorinta de a evada cateva ore din greutatile si grijile familiare ....s-ar putea numii mai frumos relaxare.Aveti insa grija ca aceasta relaxare este f. riscanta in mod expres pt. copii vostrii, dar si pt. voi,,, cand ve-ti crede ca ati gasit solutia salvatoare sa pastrati relatia asta, va ve-ti da seama ca nu sunt prea multe satisfactii si va ve-ti da seama de fapt ce ati pierdut... iar iubirea voastra cel mai probabil nu v-a rezista.(asta in cazul in care este vorba despre iubire). Eu personal nu cred ca poti iubii doi barbati sau doua femei in acelasi timp.... eu cred ca pe unul din ei nu il iubesti, iar el de asemenea pe una din voi nu va iubeste. De cele mai multe ori insa eu cred ca obisnuinta invinge iubirea cand ai familie/copii ... Cheia de la usa misterului este la tine... alege....sa nu alergi dupa doi iepuri si sa nu prinzi miciunul iar in plus sa pierzi si respectul copiilor. Fi delicata cu viata si nu o juca ...la poker, este prea riscant.
garbo100606
Postat pe 19 August 2011 08:32
este frumos cind nu sufera nimeni,Eu de vreo 12 ani am o relatie cu cineva sunt casatorit si este ok.ne intelegem bine.
garbo216911
Postat pe 19 August 2011 20:51
De la: garbo216911, la data 2011-08-19 20:51:30este frumos cind nu sufera nimeni,Eu de vreo 12 ani am o relatie cu cineva sunt casatorit si este ok.ne intelegem bine.
cu nevasta sau cu amanta?
floare_cu_colti
Postat pe 19 August 2011 20:58
E ok pt.tine.Sotia ta stie de relatia ta?
constance
Postat pe 19 August 2011 20:59
sigur ca stie ... chiar ea il trimite la cealalta persoana cu care el are relatzia!!!
eh, din bun simtz nu-i zice nimic, pentru ca si ea are o relatzie cu altcineva, de care fireshte el nu stie!
si toa(n)ta lumulitza e fericita!
alfheim
Postat pe 19 August 2011 21:27

asa-ntrebare, asa raspuns.

Alfi,
Mielutza
Postat pe 19 August 2011 22:40
Mieluta, raspunsul era mult prea evident...!
intrebarea lui constance era retorica!

oricum mercic
alfheim
Postat pe 19 August 2011 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ma razbun pe fostul iubit? 116 De la: mamitzica 20 Aprilie 2013 16:40
tristetea din kuza familiei 1 De la: pisiMic 1 Martie 2010 16:45
DE CE NU VA PLACE ......GARBO??? 280 De la: elisabeta_boia 7 Decembrie 2012 10:17
ce urasc barbatii la femei 113 De la: roby_cado 24 Iunie 2010 23:23
pastile Breast Active 3 De la: levinta_laura 27 Ianuarie 2015 12:35
Setari Cookie-uri