oare va trece???????

Buna!!! sunt o doamna de 37 de ani,casatorita de 18 ani cu o familie frumoasa si doi copii adolescenti,pana acum pare totul frumos,dar nu e tocmai asa,dupa 18 ani frumosi cu o iubire invidiata de multi sotul meu ,,ma insela",a avut o aventura de cateva luni cu o fosta cunostinta din adolescenta,o femeie usoara casatorita de mai multe ori avand mai multi copii din mai multe casatorii,am aflat,am crezut ca e sfarsitul lumii am avut chiar ganduri negre credeam ca nu pot sa mai traiesc,stiam ca sa ruinat totul tot ce reusisem sa cladim in 18 ani,mia recunoscut tot cu amununte,chiar si picanteriile pe care eu am vrut sa le aflu si care acum ma dor groaznic,iam citit si zecile de sms pe care el i le trimitea,asta ma durut si mai rau pt ca erau tot felul de vorbe frumoase si declaratii de indragostit,sia cerut iertare,mia promis ca nu se va mai repeta si ca nu poate trai fara mine pt ca ma iubeste,cu cealalta era doar atractie fizica,ma implorat sa nu divorteza si sai mai dau o sansa,am facuto,au trecut 6 luni de atunci timp in care am avut nenumarate certuri pe aceasta tema,totul e frumos daca eu nu deschid acest subiect,incerc din rasputeri dar nu tot timpul ma pot abtine mai ales daca o vad prin oras imi vine sa ma sui cu masina peste ea,atunci nu pot sa nui spun ceva,as vrea sa pot sa nui mai zic nimic dar ma doare groaznic si in sufletul meu e o mare durere,in aceste 6 luni sa purtat frumos cu mine ,ba parca mai bine ca inainte,imi face tot timpul declaratii de dragoste,imi spune zilnic ca ma iubeste si e orbit de gandul ca as putea sa_i platesc cu aceeasi moneda si sal insel si eu si imi marturiseste ca nu ar putea suporta gandul sa ma stie cu alcineva,va rog datimi un sfat cum as putea sa fac sa nu ma mai doara asa si sa pot sa fiu mai increzatoare in relatia noastra pt ca am uitat sa va zic ca tot timpul imi vine sal spionez,sai verific telefonul sal sun tot timpul sal intreb unde e si ce face,oare imi va trece obsesia ca ar putea sa ma insele din nou???oare o sami treaca vreodata durerea asta mare din suflet,oare voi putea rade ca altadata ??sau e doar un joc si inevitabilul tot se va produce si anume divortul????multumesc
optimista_
Postat pe 12 August 2010 16:12
Ce a fost nu va mai fi niciodata...
Parerea mea!
Atunci cand iti pierzi increderea in cineva, cu foate multe greutate acel cineva o va recastiga... Sau poate o sa fie altfel cand va aparea indiferenta din partea ta...
E posibil sa apara si asta la un moment dat...
picaturaderoua
Postat pe 12 August 2010 16:36
sincer i-mi pare rau pt ce traiesti acu .sincera eu l-as ierta si i-as mai da o seansa daca as putea si tot sincer da sincer fara sa stie el eu o smotoceam pe individa o flocaiam bine de tot si fara scandal si fara reprosuri o gheraeam pe fata ca sa umble cu semne o perioada ca sa stea sa dea explicatii la ce a patit si sa taca si eu ma racoream si refulam pe ea sigur ca doare si-ti trebuie un reful .....dar daca ai hotarat sa ii dai o sansa nu tre sa il chinui si nici pe tine sa te treci prin chinuri.
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 16:49
eu zic sa ai o discutie cu el si sa ii spui ca ti-ai pierdut increderea(normal la situatia pe care a creato)si sa aibe rabdare si sa puna umaru sa zideasca la loc increderea darmata
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 17:01
Floris, dar de ce o flocaiai tu pe cealalta? L-a obligat sa se duca cu ea? L-a violat cumva? El e mic si nevinovat si ea l-a corupt? Cel care merita flocait e barbatul ca el era parte din familie si nu ea. Ce idei puteti avea cateodata! Pe el il ierti iar pe ea o bati.
Doara
Postat pe 12 August 2010 18:56
asa e , Dor .......ai dreptate ........marele vinovat e el.............sunt in asentimentul tau.........
intai trebuia sa se gandeasca ca are o familie.....si sa lase visele de adolescent intarziat
jeanette40
Postat pe 12 August 2010 19:04
dor nu ma bate bre da mi sa parut ca fotarase sa il ierte siii ......na io tot as fi batut-o .nu sant de acord ca barbatii sa insele cum nu sant de acord ca femeile sa insele....si ia poate vrea sa incerce sa-si salveze cumva casnicia ei io i-as fi batut pe amandoi ca mis mai razbunatoare
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:05
E strict problema ta ce ai face. Eu cred in continuare ca cel care face parte din cuplu si care inseala e cel vinovat. Celalalt cu care inseala doar spera. Daca as avea ceva polite de platit i le-as plati lui.
Doara
Postat pe 12 August 2010 19:07
si as aduna probe solide atunci cand povesteste el picanterii.....si le-as folosi cand m-as hotara sa nu ii mai acord o sansaaa......cred ca barbasu tre sa stie si de frica ca de prea mult bine sio lua in cap
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:07
si de ce-ti zici optimista ?? ca numai asa nu-mi pari ...
stii ce nu pricep eu ???
cum de unii oameni odata casatoriti( se pare ca si tu ) se fac stapani pe celalalt ( sau in orice caz cu senzatia asta traiesc - ca TREBUIE sa stie tot ce misca el - la propriu) . cum e posibil sa-ti doresti sa citesti mesajele lui catre altcineva ??
dupa mine asta face parte dintr-un spatiu intim in care daca nu esti invitat ,n-ai ce cauta.
bluelight
Postat pe 12 August 2010 19:08
dor da de ce te certi cu mine io nu insel nici macar prietenii
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:09
Ti se pare Floris. Nu ma certam. Punctam.
Doara
Postat pe 12 August 2010 19:10
eu cred ca ambii sunt vinovati Dor ( ma refer la cuplu) .sa nu uitam ca aici auzim doar una din pareri ..
bluelight
Postat pe 12 August 2010 19:13
Bine, asta e una, dar... eu incercam sa le spun celor care considera femeia cu care le inseala barbatul ca e mai vinovata decat barbatul insasi ca gresesc. Daca o bati pe respectiva n-ai rezolvat problema. El tot si-a bagat-o si daca nu era aia era alta. E clar ca cel ce inseala trebuie pedepsit. Singura pedeapsa e despartirea. Daca pe el il iarta si pe ea o bate problema s-a rezolvat si el nu e mai vinovat? E doar o parerea.
Doara
Postat pe 12 August 2010 19:19
durerea.............intrebi de va trece......... durerea nu va trece niciodata,,,,,,,si va ramane si un gust amar..........depinde cat poti ierta , cat poti uita
jeanette40
Postat pe 12 August 2010 19:22
corect! io propun sa-l bata pe el!
idee incercata! functioneaza!
zambila
Postat pe 12 August 2010 19:22
blu daca nu ai nimic de ascuns nu ar trebui sa te de deranjeze
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:24
el s-ar trezi fara mataranga cum ar spune cel din moldova
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:26
ba da. ar trebui sa te deranjeze lipsa increderii.

iar cand cineva incepe sa te spioneze ori n-are incredere ca alegandu-te a facut bine - si increderea asta e directionata mai degraba catre el, ori e constient ca ceva scartie si evita o discutie lamuritoare. spune tu , cine e mai vinovat ??
e asa usor sa tragi linie?? eu zic ca nu .
bluelight
Postat pe 12 August 2010 19:32
blu ia nu a spus ca facea asta inainte ci ca ii vine sa faca asta dupa ce a inselat-o si binenteles ca increderea ei a suferit schimbari
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 19:53
si ca sa-i raspund la intrebare celei care a deschis topicul, nu n-o sa-ti treaca prea curand, dar o sa-ti treaca!
e alegerea ta daca mai continui sau nu...
si care e cea mai importanta lectie?? ceea ce nu sti, nu te deranjeaza!
nu mai cotrobai prin telefoane si mail-uri, cel putin atata timp cat nu este hotarata sa divortezi!
zambila
Postat pe 12 August 2010 19:59
asa o fi . eu n-am inteles asa.
oricum vorba zambilei daca stii ca nu poti pune punct la ce-ti ajuta sa stii detaliile?
bluelight
Postat pe 12 August 2010 20:05
poate cauta motive suplimentare sa ia o decizie
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 20:13
nu exista! motivele sunt mai mult decat suficiente!
vorba totusicai, e sado-maso
zambila
Postat pe 12 August 2010 20:15
io vad ca fata se intreaba cum sa uite..
bluelight
Postat pe 12 August 2010 20:16
pai sa il uite pe el
garbo074997
Postat pe 12 August 2010 20:17
De la: Dor_marunt, la data 2010-08-12 19:07:19E strict problema ta ce ai face. Eu cred in continuare ca cel care face parte din cuplu si care inseala e cel vinovat. Celalalt cu care inseala doar spera. Daca as avea ceva polite de platit i le-as plati lui.


nu zau..?
si daca amandoi fac parte din cate un cuplu..?
mai lasa aversiunea asta fata de barbati...
roby_cado
Postat pe 12 August 2010 22:33
Si tu aversiunea fata de femei. E la fel.
Doara
Postat pe 12 August 2010 22:36
se platesc polite aicea?
ma pun la coada,io-s prima,clar?!?
preci
Postat pe 12 August 2010 22:38
Da mai. Iti dai seama ce gratioasa as fi sa merg sa o paruiesc pe una ca mi-a violat barbatul.
Doara
Postat pe 12 August 2010 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o parere despre ce se intampla q corpul meu dupa dezvirginare..Va rog frumos. 106 De la: andreea0753 4 Iulie 2017 18:51
o mama care sufera 10 De la: quasaria 22 Martie 2011 23:23
De ce oare ? 7 De la: Ella34 18 Iulie 2009 11:17
AUTISM!!!!!!! 8 De la: Pia 26 Septembrie 2009 10:11
contraceptie ?! :| 4 De la: cretzo_cretzolina 11 Aprilie 2012 11:12
Setari Cookie-uri