fuamtul cu bebe in aceeasi camera

Aly_Fab ai fumat vreodata?
Sa nu te apuci ,ca e usor de apucat,greu de dezvatat
bau
Postat pe 17 Martie 2010 00:01
bau, da, am fumat, si am citit mai sus ca si tu....si sa fiu sincera cu tine mai treg cate un fum din cand in cand, dar afara, nici de cand in camera copilului...sau in casa...tu ai renuntat total?
aly_fab
Postat pe 17 Martie 2010 00:08
Am reusit sa renunt total.iti spun sincera sa fiu ,m-am lasat de un an si doua luni si inca ma gandesc la fumat.Dar nu mai vreau sa incerc nici un fum ca stiu ca tentatia e mare si a-si lua-o de la capat.Mi-a fost f greu sa ma las,aveam f multi ani de tutun si ajunsesem la 2 pachete pe zi
bau
Postat pe 17 Martie 2010 00:13
da, doua pachete pe zi este enorm...dar o tigara la o cafea mai merge...oricum bine faci!! nu vreau sa fiu ispita!
aly_fab
Postat pe 17 Martie 2010 00:15
Iti dai seama ca daca m-as apuca cu o tigare la o cafea ,asi ajunge de unde am plecat
bau
Postat pe 17 Martie 2010 00:18
bau, nu neaparat. poti doar asa, ca sa-ti faci un mic moft, una singura pe zi! atat..nimic mai mult. Eu am avut grija de un batranel englez, un fost doctor la viata lui, care la 90 de ani fuma trabuce si bea wiskey in fiecare zi, dar cu masura avea o limita pe care n-o depasea! mai trebuie sa ne facem in viata si mici placeri...sau ma rog vicii... Oricum, fumatul nu face bine...stiu, si bine faci sa nu te intorci. nu ma baga in seama
aly_fab
Postat pe 17 Martie 2010 00:23
Aly_Fab m-am prins,vrei sa ma ispitesti,sa iesim la vaar la o tigare ...aaa stiu eu
bau
Postat pe 17 Martie 2010 00:29
daca ai apucat sa fumezi doar una singura pe zi organismul o cere si pe a doua si tot asa pana ajungi la un pachet pe zi si nu te mai poti lasa

eu mult nu cred ca fumez ma tine un pachet de tigari 2 zile cateodata chiar si 3
anaROBERT
Postat pe 17 Martie 2010 00:49
eu nu sunt si nu am fost fumatoare,sotul insa e fumator,dar de cand am aflat ca sunt insarcinata nu a mai fumat in casa e atat de bine nu miros perdelele a fum e f. placut,dar vreau sa spun ca la noi acum e regula nu fumeaza nimeni!!nici macar musafirii,nu mi-a pasat daca faptul ca nu se fumeaza ii deranjeaza fiindca sanatatea copilului meu e mult mai importanta!!!
Szilvia_kidz
Postat pe 17 Martie 2010 17:37
ai dreptate szilvia e mult mai importanta sanatatea copilului decat o banala tigara,la mine in casa doar eu fumez si se fumeaza doar in balcon si cand nu era copilul tot numai in balcon se fuma.
chiar si cand avem musafiri,avem loc in balcon sau daca nu pe rand asta este,cand ai copil faci si compromisuri
anaROBERT
Postat pe 17 Martie 2010 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa procedez? 27 De la: garbo004422 8 Septembrie 2010 22:06
rochie de ocazie 2 De la: ale_micutza 7 Mai 2010 15:00
indemnizatie pentru crestere al doilea copil 4 De la: kidz000722 6 Octombrie 2009 08:52
vand patut copil 1 De la: chelsaug 5 Februarie 2009 16:58
buna!( pt viitoarele mamici) 1 De la: iubirici22 28 Ianuarie 2011 12:54
Setari Cookie-uri