ovulatia dupa anticonceptionale

am luat si eu anticonceptionale un an si ceva aproape 2 si in martie pe 2 k nu uit leam intrerupt si in aprilie am avut surpriza sa aflu k sunt insarcinata in 6 sapt desi medicul meu ginecolog mi a zis k 4 6 luni nu voi ramane sigur k cik ovulatia nu apare asa repede dupa antibb deci succes eu acum urmeaza sa fiu mamik si nu a fost nimic programat dar dak asa a fost sa fie o asteptam pe micuta noastra cu bratele deschise luna viitoaer mult noroc!
onutza_kidz
Postat pe 1 Noiembrie 2008 09:01
ms mai stiu cazuri.....depinde si de organism.pupici
melutza
Postat pe 2 Noiembrie 2008 09:47
conteaza ora la care iei anticonceptionalele?
crisana_patrascu
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:51
eu le luam la ora 7 dimineata cand ii pregateam laptele copilului,sau cand lucram in pauza de masa.daca e o ora inainte sau dupa nu cred ca are importanta...sa nu depaseasca 12 ore sau cat scrie pe prospect.de preferat este sa se respecte o anumita ora
melutza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:20
conteaza ora in care iei anticonceptionalele..pt k eu le iau de aproape 2 luni..si trebuie sa le iei la o ora exacta in fiecare zi incepand cu prima zi de ciclu...
alexxa_kidz
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:23
buna eu am ramas ansarcinata cu al diolea copil la 2 sapt dupa ce am antrerupt tratamentul cu anticonceptionale asa ca sa nu fiti sigure niciodata

silviatatu
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:11
as vrea sa va intreb ceva,daca iei conceptionalele pt prima oara dar nu in prima zi de menstruatie..si la 3-4 zile maxim am avut un contact sexual in totalitatea cuvantului...se poate sa fi ramas gravida..desi au trecut 3 luni si jumatate de atunci...nu am avut nicio simtoma ...am continuat sa iau anticonceptionalele si am avut menstruatie la termen...oare e posibil sa fi ramas?pt k stiu ca se poate intampla sa ramai gravida si sa ai menstratie peste sarcina...va rog astept un raspuns
alexxa_kidz
Postat pe 18 Februarie 2009 21:59
nu te impacienta. fiecare organism are propria lui evolutie. Cum iti explici ca daca uiti sa iei o pastila in cursul lunii, risti sa ramai insarcinata? Cum iti explici ca sunt femei care raman insarcinate imediat ce opresc contraceptia?

as vrea sa-mi spui ca s-a intamplat fericitul eveniment
Si inca ceva eu am ramas insarcinata cand trebuia sa imi vina ciclul. exact atunci. Cand m-am dus la control in loc de 5 saptamani de sarcina, aveam trei. Asa ca.... fiecare cu ovulatia ei
bafta
kidz000762
Postat pe 4 Mai 2009 15:29
daca ai menstruatie in continuare si nici un simptom, nu cred ca esti insarcinata. fa-ti un test: e cel mai sigur raspuns.

totusi, nu stiu cat de fericit e cazul sa iei anticonceptionale cat esti insarcinata, asa ca draga kidz 762 nu-ti mai dori atata vesti de bb din partea alexxei odata ce ti-a zis femeia ca ia pastile in continuare!

si... evident ca poti sa ramai insarcinata cand iti vine ciclul(exact atunci), pt ca daca nu s-a eliminat inca ovulul se poate fecunda oricand (chiar si "exact atunci"). dupa cum poti sa ramai si daca alaptezi si inca nu ti-a venit ciclul (ca daca nu ti-a venit = nu l-ai eliminat, asta nu inseamna ca nu s-a format inca nici un ovul. el poate fi acolo doar ca nu l-ai eliminat tu ca sa ai inca ciclu)
pinicuta
Postat pe 4 Mai 2009 15:35
Fetelor, domnisoarelor sau doamnelor aflate la varsta critica,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima va recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Accesati www.ladyanion.ro si veti afla acolo tot ce va intereseaza. Aceste absorbante stimuleaza sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural. De asemenea stimuleaza circulatia sangelui la nivel capilar.Absorbantele din gama Lady ANION sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cat si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana, antiinflamatorie perfecta.Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care v[ puteti determina singure starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Veti afla in cateva secunde daca trebuie sa mergeti urgent la doctor sau daca sunteti sanatoase.
Pentru mai multe informatii cautati-ma la 0768.05.68.69 sau pe adresa loapersonal@yahoo.com
O zi buna si multa sanatate tuturor!.
kidz001522
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
influentarea sexului copilului 1 De la: cristina_bos 2 Februarie 2009 10:35
primul bebiq 12 De la: elektra_twice 19 Februarie 2010 21:32
sal 1 De la: mihaelaGRAD 5 Aprilie 2009 22:21
SEX LIFE - Spune si povestea ta ..!! 1 De la: shivashante 21 Februarie 2009 19:14
i-mi este frica 2 De la: pinicuta 6 Decembrie 2009 17:50
Setari Cookie-uri