Cate incercari v-au trebuit?

Poate daca ma incurajati cu experientele voastre,prind curaj mai mult.Cate luni ati asteptat o sarcina?Imi doresc al doilea copil,dar e prima data cand incercam programat,da nu ne iese.Cate incercari ati avut?
lara_kidz
Postat pe 28 Martie 2009 21:29
buna lara, am vazut pe un alt forum ca deja probabil te-ai razgandit deja. eu iti raspund totusi. stiu cazuri in care au incercat si 8 ani si poate mai mult. nu e cazul sa disperi. incearca in continuare... oricum nu e ceva neplacut sa incerci
Si apropo de ce spuneai pe celalat forum, eu in locul tau as face in felul urmator: as amana cel de al doilea copil pentru putin timp... un an sau chiar mai putin. As accepta noul post care probabil e platit si mai bine, si pe urma as intra in concediu postnatal cu un 85% mai mare, si cu postul superior . Poate parea o inselatorie dar asta e lumea in care traim.. si pana la urma fiecare isi vede interesul.

Pupici si bafta
corina_dragoi
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:03
Multumesc,Corina.Ai dreptate,asta e cea mai buna solutie.Astept insa sa vad rezultatele incercarilor de luna asta.Da,e frumos sa incerci,dar e si un pic fortata treaba asta cu conceptia,fiindca trebuie sa iei in calcul zilele fertile si parca nu prea e romantic
Seful meu e plecat din tara si revine la sfarsitul lunii aprilie,asa ca pana atunci am timp sa analizez pe toate partile situatia.Tare mult imi doresc inca un bebe!Daca nu ar fi atat de greu acum,mi-ar placea chiar si 3 copilasi ,dar va trebui sa ma opresc dupa al doilea.
8 ani!Sper ca nu va trebui sa asteptam atat!Cum o vrea Dumnezeu!Te tin la curent,bine?
lara_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:24
lara la farmacie exista si teste pentru a depista exact ziua in care ai ovulatie asa ca ar fi o varianta daca tot iti doresti asa de tare sa ramai insarcinata am inteles de la prietena mea ca sunt la fel ca cele de sarcina dar nu stiu sigur cum se fac asa ca poti intreba la farmacie pupici si sa fie cu noroc.
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare sunt insarcinata? 5 De la: tatusilvia 2 Aprilie 2009 20:49
primul bebiq 12 De la: elektra_twice 19 Februarie 2010 21:32
nu stiu de ce nu raman insarcinata!!! un sfat va rog!!!!! 10 De la: garbo_5377 7 Iulie 2012 21:35
buna 3 De la: miniclip 17 Martie 2012 20:34
alerta 3 De la: tatusilvia 2 Aprilie 2009 20:46
Setari Cookie-uri