primul bebiq

Buna tuturor! In urma cu 3 sapt am avut parte d o mare neplacere provocata in urma unu avort spontan, dr mi-a recomandat timp d o luna d la nefericitul eveniment repaus fara contact sexual, apoi ink o luna sa am grija de a nu ramane insarcinata, intrebarea mea este: chiar trebuie neaparat sa mai astept o luna fara sa raman insarcinata?euimi doresc f mult un bebiq , mi-e dor d cel pierdut kiar dk era doar un embrion pt k avea numai 2 luni , ce se poate intampla(rau) dk raman insarcinata peste o luna?
Nycole_kidz
Postat pe 8 Februarie 2008 11:07
draga mea eu zic sa asculti doctora ta si sa nu te grabesti deoarece ca un embrion sa creasca ii trebuie un uter refacut si acum la tine e dat totul peste cap!! daca nu ai toate sansele sa pierzi sarcina din nou!! eu zic ca nu -i o tragedie sa mai astepti 2 ,3 luni asta daca vrei sa ai un bebe !!
bondac79
Postat pe 8 Februarie 2008 14:50
Merci frumos pt sfat, cred k va trebui sa mai am un pic d rabdare, adevarul este k ink mai am niste mici dureri d ovare...si asta cred k se datoreaza chiuretajului...a fost groaznic! nimanui nu-i doresc ceea ce mi s-a intamplat mie!
Nycole_kidz
Postat pe 11 Februarie 2008 10:20
imi pare tare rau pt ce ti s-a intamplat......si eu zic la fel, ca ar tr sa o asculti pe dr.; stiu ca e f. greu sa astepti dar e mai bine asa, ca totul sa fie bine la urmatoarea sarcina...mult noroc iti doresc
danyelle005
Postat pe 15 Februarie 2008 19:51
Imi pare atat de rau pentru tine...nu pot decat sa imi imaginez ce simti. Stiu ce inseamna sa iti doresti din tot sufletul un bebe. Sfatul meu e sa mai astepti, pentru a avea o urmatoare sarcina fara probleme si ce e cel mai important pe lumea asta, un copil sanatos. Ce mai inseamna o luna, doua, trei pentru o viata de copil? Rabdare si...succes!
simona_petrescu2002
Postat pe 16 Februarie 2008 14:10
risti sa l pierzi din nou pt k organisnul nu e refacut dupa pierderea suferita
onutza_kidz
Postat pe 19 August 2008 21:58
buna Nicole,stiu ce simti ca si eu pana sa am ingerasul de fetita am pierdut 2 sarcini prima la 2 luni jumate iar pe a doua la 3 luni si o saptamana.Di experienta iti spun cel mai bine dupa o pierdere de sarcina cel mai bine este sa astepti macar 5-6 luni(stiu ca o sa ti se para mult)pana sa ramai iar insarcinata......dar cred ca iti doresti sa duci sarcina la termen si beby sa fie sanatos.........eu dupa ce am pirdut a doua sarcina la 8 luni dupa am ramas insarcinata si urmand intocmai sfaturile doctorei am dus sarcina la termen cu bine si am un ingeras de fetita care acum are 10 luni.pupici si cu incredere in Dumnezeu o sa ti se indeplineasca dorinta........te pupicim si sa auzim de bine..........
deliarebecca
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:58
buna! si eu am pierdut doua sarcini inainte de primul baietel si mie mi-a recomandat medicul sase saptamani repaus dupa interventie si sase luni sa nu raman insarcinata.
felideni
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:31
Imi pare rau pentru tine(si pentru toate mamicile care au pierdut)trebuie sa fie ingrozitor sa stii ca e ....si pe urma nu mai e.Si eu te sfatuiesc ca si celelate fete ,mai bine previi decat sa vindeci chiar daca ti-e greu si asteptarea te nimiceste.O sa vezi ca vine bebe
andraandra2
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:46
Nicole asculta de sfatul doctorului stiu prin ce treci am pierdut si eu un bebe la 6 saptamani .Mie mi-a zis doctorita sa astept 3 luni. Asa am si facut .Am ramas imediat insarcinata(dupa cele 3 luni)si acum am o fetita de 6luni sanatosa si voiosa.Sper sa treaca timpul repede si sa vi cu o veste buna
cozma
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:30
in orice pliant de planing familial scrie ca 6 luni nu treb sa mai ramii gravida dupa un avort...daca nu vrei sa ai probleme sfatul este sa nu te grabesti
vivi23ro
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:47
imi pare rau pentru toate femeile care au trecut prin asta, e foarte dureros. eu am facut avort spontan luna trecuta dupa 13 saptamani de sarcina. eram insarcinata in 7 saptamani cand mi-am facut testul si a iesit pozitiv. nu-mi venea sa cred, la sfarsitul lui octombrie 2009 avusesem o sangerare pe care am luat-o drept ciclu, nici nu ma gandeam ca sunt insarcinata. Totusi ma obisnuisem cu ideea ca voi avea un copil, chiar daca nu era momentul, as fi luptat cu toti si toate pentru bebe meu. Insa luna trecuta am facut avort spontan. Doamne cat de ingrozitor e sa treci prin asa ceva, imi vine sa mor numai cand ma gandesc la sufletelul acela mic care nu a avut seansa sa se nasca. Eu sper doar sa treca timpul cat mai repede si sa-mi revin psihic, pentru ca durerea fizica nu se compara cu cea sufleteasca pe care o simt acum. Ma doare sufletul numai cand ma gandesc la copilasul meu care nu a avut sansa sa se nasca.
Galena1123
Postat pe 19 Februarie 2010 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asi dori sa imi raspunda cineva repede la intrebare 31 De la: Luminita_Carabulea_1 5 Februarie 2017 15:53
sunt jos si nu pot sa ma mai ridic 18 De la: garbo268326 3 Aprilie 2012 07:18
SEX LIFE - Spune si povestea ta ..!! 1 De la: shivashante 21 Februarie 2009 19:14
imi doresc tare mult un bebe 43 De la: fleurentina 10 August 2009 09:43
vreau un bebe mai repede 2 De la: alexxa 1 Decembrie 2008 16:46
Setari Cookie-uri