Vergeturile dupa nastere

Cunoaste cineva niscai leacuri pentru vergeturile aparute dupa nastere ?
nikole_dulcik_2u_dx
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:29
Din nefericire nu exista asa ceva!!! doar sa amelioreze! ideal este ca din timp sa pregatesti pielea pentru asa ceva, creme, lotiuni antivergeturi, hidratante! dar nu e o garantie! depinde foarte mult de factorul genetic! cunosc cazuri cand mamicile au folosit cele mai bune creme antivergeturi si tot s-au ales cu "frumusete" de semne!! depinde de noroc!!
elanicol
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:30
Am folosit si pe perioada sarcinii si dupa nastere crema anti vergeturi de la Mustela si nu mi-a aparut absolut nici o vergetura.
mihaela_dardac
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:58
Am auzit de SUPLIFORM , crema romaneasca de la Hofigal. A folosit cineva asa ceva ? Cica ar fi buna si pentru celulita ??
nikole_dulcik_2u_dx
Postat pe 6 Septembrie 2008 22:05
crema supliform este foarte buna in potriva celulitei ,dar nu si pentru vergeturi
albinuta24
Postat pe 9 Septembrie 2008 10:13
Eu am folosit in timpul sarcinii crema antivergeturi de la SANOSAN pe burtica si nu mi-au aparut deloc vergeturi...si am avut o ditamai "burtica" , in schimb nu am folosit-o si la picioare si acum am pe picioare niste vergeturi de toata frumusetea si din cate am inteles nu prea am ce sa le mai fac. acum am mai si slabit si arata parca si mai rau. . In clz: crema SANOSAN pt prevenirea vergeturilor e FFFF buna, dar pt prevenire, nu pt tratare
mela_kidz
Postat pe 9 Septembrie 2008 11:07
Asa si sora mea mai mica, nu a ramas cu vergeturi! imi amintesc ca ii cumparasem o crema cu germeni de grau, toata sarcina doar asta a folosit!
Poate am si eu noroc si nu raman cu semne!!!!!
elanicol
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:35
depinde de piele dak esti sensibila faci vergeturi oricum si dak mai pui si multekg ramai cu ele toata viata...fac masaj sapt de 5 ani si tot au ramas de la prikma sarcina
oanaoaky
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:43
eu am folosit gama de la chicco parca mamma donna , serul intensiv , lotiunea , toate cele , si degeaba . am niste semne de toata frumusetea . nu prea exista tratament decat chirurgical prin laser . ceea ce de altfel o sa si fac , dar sa mai treaca putin timp .dar nu poti sa astepti nici prea mult , pt ca e mai eficient tratamentul daca vergeturile sunt inca rozalii
ion_cristina
Postat pe 21 Decembrie 2008 16:44
Cred ca sunt o norocoasa, nu am ramas cu vergeturi! desi am folosit in timpul sarcinii creme antivergeturi, nu am nici un merit in aceasta directie! mama-natura a stabilit sa fie asa! si sunt multumita! inca mai am de dat jos ceva kg, dar am termen pana in primavara - alaptez si nu prea pot face nimic in directia asta si nici Nicoleta Luciu nu sunt sa slabesc instant plus ca dupa cezariana nici sport nu prea pot face o perioada de timp!! cu toate ca nu am vergeturi, nu ma culc pe-o ureche si folosesc o crema forte de restructurare si hidratare speciala postnatal!
elanicol
Postat pe 23 Decembrie 2008 05:41
Principala problema este ca la vergeturi, si la multiple alte lucruri ce tin de piele, se pricepe toata lumea!
cel mai bine este sa mergi la medic, la un dermatolog sau chirurg estetician, si sa ceri un sfat competent; sunt o multime de produse pe piata, unele fara nici un efect, care mananca banii si descurajeaza " posesorul". Tratamentul este complex, in functie de data aparitiei, aspect si extindere, posibilitati financiare, daca sunt albe sau roz. Se poate face si laser, de asemenea peeling..
Poti incerca Elancyl, produsul pentru vergeturi; e bunutz, dar trebuie sa ai rabdare;
Pupici la mamici!
kerciu
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:08
sa stii ca ai dreptate oare la ce nu se pricepe romanul?
SEBY1YEAR
Postat pe 29 Martie 2009 12:37
Eu am o alta problema cu vergeturile. Trebuie sa nasc zilele astea si pe burtica nu am absolut nimic, in schimb mi-au aparut pe fese destul de multe. Sunt ingrozita, nu am avut deloc vergeturi inainte, dar probabil de la kg in plus, pielea de pe fese s-a intins f tare si s-a crapat. Stiu ca nu am cum sa scap de ele, se vor albi in timp, dar pielea nu va mai fi niciodata la fel. Probabil o sa apelez la laser. Oare e scump?
negrea_oana
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:24
Eu mi-am dat cu o multime de creme anivergeturi si tot m-am ales cu unele destul de evidente. Inainte de sarcina nu am avut nici una, acum pot spune ca am sa dau si la altii. Chiar asa.... vrea cineva? Le dau gratis
cristinfir
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:27
Va recomand Crema Revitol pentru eliminarea vergeturilor. Eu sunt foarte multumita de rezultate. Va las id-ul meu pentru mai multe informatii: oana_eu2009
Pupici
garbo078042
Postat pe 30 Decembrie 2009 10:06
dragelor, am intampinat aceeasi problema, dupa sarcina
am ramas cu o gramada de vergeturi (pe sani picioare si burtica)si am gasit solutia: untul de shea e foarte bun, se poate cumpara de la firma life care pe care o intereseaza call me
0720244469
si la firma asta puteti gasi o gramada de produse 100% naturale si foarte bune
estyq
Postat pe 12 Februarie 2010 19:52

dragele mele folositi pe toata perioada sarcinii ULEI DE MIGDALE care este pt prevenirea vergeturilor. il gasiti la plafar!
cel mai bine e sa previ decat sa combati.daca nu va protejati pielea in timpul sarcinii, dupa nici ca mai puteti face ceva. singura crema pt vergeturi este "zeama de cutit".
NU UITATI SA VA HIDRATATI F BINE!!!

ghineka_kidz
Postat pe 17 Martie 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina FIV 1 De la: criss_tinna70_yahoo_com 18 Februarie 2009 08:09
Ce faceti inainte de a va gandi sa faceti un copil ? 68 De la: garbo_19362 5 Decembrie 2013 18:45
E cineva care va naste in septembrie-octombrie la maternitatea giulesti? 1 De la: rashela 13 August 2009 15:39
posibila sarcina? 18 De la: garbo_406542 2 Octombrie 2017 11:38
Un Carucior pentru gemeni? 12 De la: garbo_381268 1 Martie 2015 20:12
Setari Cookie-uri