a doua sansa

De la: mioara_80, la data 2010-06-22 19:32:00roby tie ti s a acordat vreodata a doua sansa?
si daca ti s a acordat ai schimbat ceva? Sau esti unul dintre cei care nu cer si nu recunosc ca li se da o a doua sansa din cauza mandrie, orgoliului, etc....????


nu..,nu mi sa acordat pentru ca nu a fost cazul..

de cerut..,nu stiu daca as cere..

in schimb am acordat aceasta sansa,insa cu rezultatul mai sus mentionat,de catre fete..
roby_cado
Postat pe 23 Iunie 2010 09:56

roby, macar tu te-ai invatat minte!
zambila
Postat pe 23 Iunie 2010 10:24
De la: bluesnow, la data 2010-06-22 20:01:12622 care e autorul cartii aleia?
Mai sunt unii care au nevoie de ea!


Echart Tolle
garbo025622
Postat pe 23 Iunie 2010 16:54
Adoua sansa aceleiasi persoane e o pierdere de vreme! E o dovada de slabiciune din partea celui sau celei care o acorda Daca a renuntat macar pentru o clipa la tine, va renunta si a doua oara si a treia oara si isi va revendica o alta sansa si inca una si....
pentru ca are sigurana ca va primi la nesfarsit sansa de a profita de slabiciunea celui sau celei care o acorda. N va irositi viata acordnd sane ! O sansa-n plus va si o dezamagire in plus si o sansa de fi fost fericit n minus.
garbo061620
Postat pe 25 Iunie 2010 21:01
Daaa daca cineva este experta in acordarea de sanse...eu sunt aceea.De multe ori realizez ca tot facind asta dau dovada de slabicune si chiar de prostie.De 2 ori ajunsa in pragul divortului cu toate hartiile pregatite..de N ori pregatitita sa plec.Motivele ?Jigniri ,jigniri ,cicaleala.reprosuri si nimic din ce fac nu e bine..De ce toate aceste sanse?Pt ca noi femeile cedam usor la,,circul,,pe care ei il fac.cind cer acele sanse,si cind mai este vorba si de un copil miror la mijloc te gandesti ca nu ar fi rau sa mai incerci.Acum stau si va intreb pe voi..pina cind? Cat oare voi mai putea duce toate astea in ideea in care..nimic nu se schimba dupa toate aceste sanse.Se amelioreaza temporar..dar...doar atat.
papadia2008
Postat pe 26 Iunie 2010 08:52
papadie mica, ne intrebi pe noi pana cand? Pe tine trebuie sa te intrebi. Intreaba-te pentru ce suporti toate astea, intreaba-te daca asta e viata pe care ti-o doresti, intreaba-te daca peste 10 ani vei fi fericita, stiind ca oamenii se schimba in bine doar printr-un miracol.
Si eu am acordat sanse nemeritate, pana cand m-am convins ca imi e mai bine fara aceste compromisuri. Recunosc, sunt egoista, in sensul ca ma iubesc pe mine insami suficient cat sa nu inghit mizerii din partea celor pe care ii iubesc. Si pe multi i-am scos din suflet odata ce m-au dezamagit.
Valorizeaza-te, scumpo, caci daca nu o faci tu, n-o va face nimeni.


Hai roby, baga un panseu de-al tau...

Tylly
Postat pe 26 Iunie 2010 09:11
....sau cum zice o prietena de-a mea : cu cat te vinzi cu atat te cumpara.
bluelight
Postat pe 26 Iunie 2010 09:22
E adevearat...culmea este ca sunt constienta de toate astea..sunt constienta ca ,cu cat va trece timpul mai rau imi va fi.Nu pot sa inteleg ce ma tine...iubire nu mai exista..fericire..protectie....s-au dus toate.Singurul lucru care ma tine cred ca este fetita...care isi iubeste enorm tatal..si poate faptul ca eu sunt o fire comoda si tare fricoasa.Mie frica de ce va fi..caut sa ma agat de ceva si nu reusesc..caut o certitudine si nu o gasesc.Asa ca raman cu N sansele...viata merge..si eu ma distrug incet dar sigur.Ce optimista sunt nu??
papadia2008
Postat pe 26 Iunie 2010 09:51
nu esti . dar poate ca trebuie sa strangi mai mult dezgust ca sa-ti invingi frica si comoditatea .
dupa aia ai sa poti.
bluelight
Postat pe 26 Iunie 2010 10:11
NU MERITA ACORDATA ADOUA SANSA, E TIMP PIERDUT AIUREA ..
garbo019367
Postat pe 28 Iunie 2010 17:32
De la: papadia2008, la data 2010-06-26 08:52:27Daaa daca cineva este experta in acordarea de sanse...eu sunt aceea.De multe ori realizez ca tot facind asta dau dovada de slabicune si chiar de prostie.De 2 ori ajunsa in pragul divortului cu toate hartiile pregatite..de N ori pregatitita sa plec.Motivele ?Jigniri ,jigniri ,cicaleala.reprosuri si nimic din ce fac nu e bine..De ce toate aceste sanse?Pt ca noi femeile cedam usor la,,circul,,pe care ei il fac.cind cer acele sanse,si cind mai este vorba si de un copil miror la mijloc te gandesti ca nu ar fi rau sa mai incerci.Acum stau si va intreb pe voi..pina cind? Cat oare voi mai putea duce toate astea in ideea in care..nimic nu se schimba dupa toate aceste sanse.Se amelioreaza temporar..dar...doar atat.


stai si ne intrebi pe noi pana cand..?

iti raspund eu...

pana te vei face femeie de casa,asa incat sa nu mai dai ocazia reprosurilor alora..
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2010 21:30
"..Si eu am acordat sanse nemeritate, pana cand m-am convins ca imi e mai bine fara aceste compromisuri. Recunosc, sunt egoista, in sensul ca ma iubesc pe mine..."

un egoist care se iubeste pe sine "acorda" sanse...

cell..,scoate-ma din ceata...,please..
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2010 21:35
"...Nu pot sa inteleg ce ma tine...iubire nu mai exista..fericire..protectie....s-au dus toate.Singurul lucru care ma tine cred ca este fetita...care isi iubeste enorm tatal..si poate faptul ca eu sunt o fire comoda.."

deci.., nu mai exista nici iubie...,nici protectie?(din partea lui?)..
esti si comoda..?

fata mea..,opreste-te..,nu mai acorda nici o sansa..,lasa-l pe nenorocit..,te rog eu...
roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2010 21:40
acorda,dar doar in masura in care-i pica si lui/ei ceva la afacere...
preci
Postat pe 30 Iunie 2010 21:41
De la: preci, la data 2010-06-30 21:41:01acorda,dar doar in masura in care-i pica si lui/ei ceva la afacere...

roby_cado
Postat pe 30 Iunie 2010 21:43
Eu am acordat a doua sansa. Este adevarat ca problema nu ajunsese de proportii. Am surprins cateva telefoane, o adresa de mail.
Cred ca merita sa acord o noua sansa relatiei noastre.


trebuie sa cunosti omul de langa tine. Daca il cunosti, sti daca merita sau nu a doua sansa.
cricat
Postat pe 30 Iunie 2010 22:22
De unde ai tras tu concluzia Roby ca nu e femeie de casa? Stii tu? Sau nu se poate sa jignesti pe cineva si sa faci reprosuri decat daca nu esti femeie de casa si umbli fleaura?
Doara
Postat pe 1 Iulie 2010 06:24
Cred ca a doua sansa trebuie s-o acorzi relatiei tale in masura in care ,daca n-ai face-o ,te-ai complica tu insati si mai mult,in sensul in care nu ti-ai cautat un alt ,,refugiu, nu ai luat in calcul o alta varianta de viata,si te-ai trezit dintr-o data inselata,fara sa mai poti face nimic,dar cu ,,promisiuni,,ferme ca nu se va mai intampla.Asta dupa cei 30 de ani de casnicie.......Nu cred ca e asa de usor sa te arunci intr-o alta ,,valtoare,,.Nu prea mai e timp......
garbo114459
Postat pe 8 Iulie 2010 09:54
Nu cred in a doua sansa,e o minciuna gogonata,daca o face o data o va face in continuare de mai multe ori,i-a intrat in instinct acest lucru si a devanit ceva natural si normal pt.aceea persoana sa insele cu alta persoana si tot timpul cu alta,se plictiseste probabil cu o singura persoana.Nu mai exista cale de intors sa se duca gaseste-ti pe altcineva si casca ochii bine nu da crezare si gandeste nu te arunca cu capul inainte intr-o viitoare relatie,fii cu capul pe umeri.Bafta,sunt tot din Deva
garbo021133
Postat pe 8 Iulie 2010 18:38
a doua sansa in ce,la ce,cui?de unde deduci din titlu topicului,la ce sansa se refera?de pilda un medic ,prin tratamentul sau operatia facuta si reusita,a dat bolnavului o a doua sansa la viata...si ex sunt destule...
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 18:54
am dat adoua sansa si nu ameritat , e doar timp pierdut , 13 ani cu prima iubire , m-a mintit ca dfivorteaz si el cand eu aveam probleme m-a sustinut moral, in timpu divortului si a spus ac divorteaz si el, dra amintit , nu vrea pt ca e bogta si nu vrea as piarda , plus pt fiul lui, pastreaza aveream,, desi eram pe punctu de ane reface viat si a mai face un copil , mi=-am dorit f mult o fetita si el dra bine ca nu am facut-o acum nu il mai am in inima si sufletu meu, m-a suparat si jignit , cand am spus sa hotarasca iantre ea si mine,
garbo019367
Postat pe 12 Iulie 2010 13:07
pana cand? pana cand o sa-i permiti tu, pana cand o sa-ti bagi, si anume picioarele in tot, intorci spatele si pleci!
fix pana atunci!
zambila
Postat pe 12 Iulie 2010 13:19
De la: garbo019367, la data 2010-07-12 13:07:45am dat adoua sansa si nu ameritat , e doar timp pierdut , 13 ani cu prima iubire , m-a mintit ca dfivorteaz si el cand eu aveam probleme m-a sustinut moral, in timpu divortului si a spus ac divorteaz si el, dra amintit , nu vrea pt ca e bogta si nu vrea as piarda , plus pt fiul lui, pastreaza aveream,, desi eram pe punctu de ane reface viat si a mai face un copil , mi=-am dorit f mult o fetita si el dra bine ca nu am facut-o acum nu il mai am in inima si sufletu meu, m-a suparat si jignit , cand am spus sa hotarasca iantre ea si mine,


Invatare de minte,sa nu mai umbli dupa barbatul alteia.
bau
Postat pe 12 Iulie 2010 13:25
heloooo
timp pierdut cu adevarat caci anii pe care i-ai pierdut nu-i mai vezi veci pururea
traieste-ti viata
pacat sa stai langa un om care nu merita
tusi_Oli
Postat pe 12 Iulie 2010 13:47
DRAGILOR SCZ , NU MA MENTIONTA CA . ERA PRIMA IUBIRE , EA MI LA FURTA SI APOI I-AM DEMONSTRAT CUM E SA FACI ASA CEVA , NICI EA NU E FERCITA , EU ARAT MAI BINE DECTA EA , ASA SPUN PRIETENEL CA I, INTOTDEAUNA AM ARATAT MIA BINE DECAT EA SI AUCM ARAT SI SUNT MAI TANARA DECAT EA, DRA EL NU PREA SA DIVORTEZE PT AVERE, PT CA E UNN ZGARCOMAN INCURABIL NU SE POATE TRATA, NU STIE SA DEA NUMIA SA PRIMEASCA IN REST NE-AM INTELES PERFECT SI SUNTEM CVOMNPATIOBILI, PLUSCA NE IUBIM INCA EU MAI PUTIN NU IL MIA AM LA SUFLET SI INIMA PT CA MA JIGNIT CU CEVA
garbo019367
Postat pe 12 Iulie 2010 17:28
..ei...g367...astea nu sunt argumente
ca esti mai tanara si mai frumoasa decat rivala ta
stii ce se spune?
"nu ii frumos ce ii frumos,ii frumos ce-ti place"
nu te mai amagi cu prejudecati rasuflate...
...dar te-ai intrebat ce ii ofera intrusa la pat?
si poate ca tu nu esti dispusa sa faci
LILO
Postat pe 12 Iulie 2010 17:38
Treaba cu a doua sansa e inselatoare.Exista oameni si situatii care merita o a doua sansa dar exista si situatii care pica din start.In ce priveste dragostea,iubirea,chestiile astea sentimentale,e destul de greu sa fi sincer cu tine si sa recunosti cand cineva merita cu adevarat o a doua sansa.Insa daca te gandesti bine,cand acorzi cuiva o sansa ti-o acorzi si tie insuti/insati.
Daca ierti prea usor o sa fi calcat in picioare si greseala o sa se repete,daca esti prea orgolios risti sa pierzi un om care a facut si el o gresala dar care poate are sanse de redresare,dupa cum spuneam,depinde de gresala,sentimentele implicate,circumstante si multe altele...
Ideal ar fi sa fi suficient de detasat si sincer cu tine cand vine vorba de a oferii o a doua sansa cuiva...insa asta se limiteaza doar la a doua sansa...tine minte iertarea are si ea doar doi obraji pe care sa-i intoarca
small_lady
Postat pe 12 Iulie 2010 18:16
cum sta treaba cu orgoliu...daca nu ai orgoliu esti un om luat de vant toti isi vor bate joc de sentimentele tale
blondina_X
Postat pe 12 Iulie 2010 18:23
"Eu sunt mai tanara decat ea, eu arat mai bine decat ea, eu o am mai mica decat ea." O fi ea mai desteapta decat tine si ti le demonteaza pe toate celelalte.
Doara
Postat pe 12 Iulie 2010 18:35
Nu a zis nimeni ca nu trebuie sa ai si orgoliu,era vorba sa stii cand sa renunti la el,cand se merita si cand nu ,sa fii orgolios in functie de situatie,orgoliul in exces a distrus multe relatii.Da, trebuie sa ai orgoliu daca iubitul te-a inselat cu alta, nu merita iertat, in mod sigur va repeta gresala.Dar e stupid sa nu iti ierti prietenul pentru ca a uitat de aniversarea de sase luni si sa te desparti de el doar din orgoliu.E vorba de a iti asuma anumite riscuri in functie de situatie...Ma rog,e doar parerea mea si situatiile sunt ipotetice,nu le-am trait,sunt pure deductii.
small_lady
Postat pe 12 Iulie 2010 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SUNT DISPERATA 4 De la: luptatoareacurajoasa 20 Iunie 2010 20:13
GELOZIE SI SEXUALITATE 7 - 9 MAI 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 23 Aprilie 2010 14:45
PROGRAM EzotericFest 15-18 Nov 2012 Medicina Alternativa 0 De la: 3 Noiembrie 2012 22:44
Curs Qigong CEZAR CULDA Dezvoltarea Fortei Gandului si Medicina Traditionala Chineza 1 De la: Marcel_D 16 Mai 2012 22:59
Party again! B'ESTFEST Summer Camp 2011 12 De la: Freya__ 23 Iunie 2011 18:21
Setari Cookie-uri