virginitate

se mai pastreaza fetele ca in ziua nuntii sa fie virgine sau fac cu cine apuca asta ca sa lungeasca lista???? ce parere aveti?
gregorio
Postat pe 6 Iunie 2010 05:46
Am o parere proasta despte topicurile deschise de tine. Ai vreo problema cu fetele? Nu te accepta?
Doara
Postat pe 6 Iunie 2010 08:03
De la: gregoryo, la data 2010-06-06 05:46:34se mai pastreaza fetele ca in ziua nuntii sa fie virgine sau fac cu cine apuca asta ca sa lungeasca lista???? ce parere aveti?



Am intalnit fete care inca isi doresc sa ramana "femeia unui singur barbat", din diferite considerente. Insa, nu putem arunca cu pietre nici in cele care nu doresc sa fie neprihanite pana in noaptea nuntii, sunt opinii pe care unii dintre noi le impartasim sau nu.Bineinteles nu luam in calcul prostituatele, acolo...lista este lunga, motivele coincid in mare parte cu a celorlalte fete care-si fac veacul pe strazi: lipsa banilor, familie de intretinut,bani usor de facut, sau...simpla placere! Concluzia mea este aceea, ca in ambele cazuri nu ar trebui sa judecam, suntem oameni diferiti, cu pareri diferite!
Morena29
Postat pe 6 Iunie 2010 08:50
-un subiect foarte interesant ,Dumnezeu ne a lasat libru arbitru ,fetele care au stima si respect pentru ele ,sint convinsa ca sint virgine in ziua nunti.....si mai sint si in zilele noastre;

Dar barbati oare citi mai sint virgini in ziua nunti?si reusesc sa fie fideli in casnicie???
scarlett
Postat pe 6 Iunie 2010 21:52
De la: scarlett, la data 2010-06-06 21:52:21-un subiect foarte interesant ,Dumnezeu ne a lasat libru arbitru ,fetele care au stima si respect pentru ele ,sint convinsa ca sint virgine in ziua nunti.....si mai sint si in zilele noastre;

Dar barbati oare citi mai sint virgini in ziua nunti?si reusesc sa fie fideli in casnicie???
Pai depinde de parinti si cum se ocupa de educatia barbatului...Ca parintii merg pe principiul ca barbatul nu vine cu burta la gura ca femeia..Asa ca il lasa liber,sa faca ce vor muschii lui...Asa ca toti oamenii suntem vinovati,fiecare in parte de ceea ce se intampla in lumea asta..De ce sa ajuns lumea in halul asta..Femeile si barbatii....De asta in loc sa dam vina unii pe altii,,trebuie sa ne educam unii pe altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:23
Decat sa imprastiem in lume rautate..Mai bine imprastiem in lume principiii si iubire unii fata de altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:24
fleurdelis
Postat pe 6 Iunie 2010 22:25
un mesaj pt dor marunt, ai ceva cu topicul deschis de mine? daca da nu citi, si nu am o problema cu fetele pur si simplu nu sunt de acord cu generatia asta care mi se pare libertina
gregorio
Postat pe 7 Iunie 2010 06:43
Cu generatia de fete. Te rog specifica. Ca restul iti cam sunt pe plac.
N-am cum sa nu citesc cata vreme postezi pe forum public. Nu m-am bagat in discutie ta privata de la tine de acasa.
Doara
Postat pe 7 Iunie 2010 06:51
gregoryo, daca nu suporti sa fii contrazis, ar fi bine sa nu mai postezi. Acesta este un spatiu de comunicare, ceea ce presupune ca fiecare este liber sa spuna ceea ce gandeste.
Pentru cei "sensibili" exista bloguri.
Tylly
Postat pe 7 Iunie 2010 06:54
pai nu vezi ca ia sarit tandura , eu postez ce vreau daca nu sunteti de acord imi pare rau
gregorio
Postat pe 8 Iunie 2010 08:17
De la: gregoryo, la data 2010-06-08 08:17:06pai nu vezi ca ia sarit tandura , eu postez ce vreau daca nu sunteti de acord imi pare rau


Mie nici macar rau nu-mi pare... daca te deranjeaza ce scriu, nici macar nu-mi pasa.
Si daca tot am intrat pe topicul asta, hai sa-mi spun si eu parerea.
Sa te pastrezi virgina pana in ziua nuntii... mare prostie! Pentru ce? Ca sa descoperi dupa aceea ca te-ai maritat cu cine stie ce maniac, frustrat sexual, impotent sau mai rau, cu unul pentru care perversiunea reprezinta definitia sexului?
Nu. Oamenii trebuie sa se cunoasca si sub acest aspect dinainte de a-si lega destinele. Este normal si corect sa stii daca te simti bine in pat alaturi de omul cu care urmeaza sa-ti petreci restul vietii. Este un aspect important care nu poate fi tratat ca o bagatela.
Din aceste motive nu merita sa-ti pastrezi virginitatea pana in ziua nunti si nu pentru "a lungi lista", domnu' gregoryo.

Tylly
Postat pe 8 Iunie 2010 09:13
de acord cu duoamna de mai sus .....
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2010 09:15
naziii!!!
Mi-a fost dor de tine, mai!!!
Tylly
Postat pe 8 Iunie 2010 09:16
si mie!
zambila
Postat pe 8 Iunie 2010 09:21

si eu
jeanette40
Postat pe 8 Iunie 2010 09:26
Mai, ce-i cu spiritul asta de turma!!
Tylly
Postat pe 8 Iunie 2010 09:29
da mai, chiar! sa ne fie rusine!
zambila
Postat pe 8 Iunie 2010 09:31
spiritiste
jeanette40
Postat pe 8 Iunie 2010 09:33
Ar trebui? Mie nu-mi e.
O fi semn rau, domnu' gregoryo?
Tylly
Postat pe 8 Iunie 2010 09:33
Oitele mereu ataca in turma...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 10:58
De la: gregoryo, la data 2010-06-08 08:17:06pai nu vezi ca ia sarit tandura , eu postez ce vreau daca nu sunteti de acord imi pare rau
Asa este gregorio,ai dreptate...Nu este frumos pt o femeie,,cat nici pt un barbat sa schimbe partenerii sexuali ca pe lenjeria intima....Este cel mai frumos,,,ca intimitatea sa o faci cu partenerul care il iubesti si care este sotul tau,sau sotia ta....Care are un caracter frumos si care ai ce comunica cu el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 11:02
De la: gregoryo, la data 2010-06-06 05:46:34se mai pastreaza fetele ca in ziua nuntii sa fie virgine sau fac cu cine apuca asta ca sa lungeasca lista???? ce parere aveti?

Daca cutreieri tot mapamondul,vei gasi pareri si pareri,obiceiuri de dezvirginare in masa,calea de mijloc e intodeauna buna,prefer gandirea germana,pe incercate,cuplurile sunt mai echilibrate asa.
scrichy
Postat pe 8 Iunie 2010 11:04
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 10:58:42 Oitele mereu ataca in turma...

pentru ca tu esti oaia ratacita,noi suntem turma,dar selectionata,hi,hi,hi
scrichy
Postat pe 8 Iunie 2010 11:06
De la: scrichy, la data 2010-06-08 11:04:10
De la: gregoryo, la data 2010-06-06 05:46:34se mai pastreaza fetele ca in ziua nuntii sa fie virgine sau fac cu cine apuca asta ca sa lungeasca lista???? ce parere aveti?

Daca cutreieri tot mapamondul,vei gasi pareri si pareri,obiceiuri de dezvirginare in masa,calea de mijloc e intodeauna buna,prefer gandirea germana,pe incercate,cuplurile sunt mai echilibrate asa.
Asa de la nemtii a-ti luat doar tampeniile....Dar nu si calitatile lor,,ca sunt harnici si punctuali...Eu consider,ca atunci cand iubesti o persoana si reusesti sa iti deschizi inima cu adevarat pt ca acea persoana iti inspira incredere...Nu cred ca viata sexuala ar fii o problema..Pt ca exista comunicare,,daca exista iubire oamenii comunica...Dar daca mergi doar pe principiul ca viata sexuala intr-o familie este pe primul lor....Este o mare prostie...Da sa il duci la medic sa vezi ca este normal si sanatos..si sa poata face copiii...Si cu analizele la zii,,sa nu te trezesti cu vreaun bolnav pe cap...Ca multi spun dupa casatorie...Cum stiu un caz...Dupa 2 luni a aflat ca barbatasi ii bolnav..Si uite are o viata intreaga un barbat bolnav ,,despresiv pe cap//PT CA oamenii bolnavi nu se simt bine intre oamenii sanatosi..Asa cum oamenii saraci nu se simt bine,intre oamenii bogati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 11:11
De la: scrichy, la data 2010-06-08 11:06:28
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-08 10:58:42 Oitele mereu ataca in turma...

pentru ca tu esti oaia ratacita,noi suntem turma,dar selectionata,hi,hi,hi
oamenii inteligenti nu au nevoie de turma.Pt ca ei gandesc individual...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Iunie 2010 11:13
Of Doamne. Iar sunt de acord cu Cell. Ce sa fac? Sa nu spun?
Doara
Postat pe 8 Iunie 2010 19:24
cu ce ai fost ?? de-acord??
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:27
Cu tot Fleur, cu tot.
Doara
Postat pe 8 Iunie 2010 19:28
aaa! asta schimba radical situatiaa
fleurdelis
Postat pe 8 Iunie 2010 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
miscarea raeliana 2 De la: vuvuzela 2 Octombrie 2010 05:54
Gheorghe Iovu -Concert de Muzică Terapeutică- 4 Nov 2016 Casa Tineretului ora 19.45 3 De la: garbo_459002 9 Noiembrie 2016 16:45
WORKSHOP ANXIETATEA SI ATACURILE DE PANICA: 17 FEB. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 7 Februarie 2012 12:12
Program Conferinte EzotericFest 10-13 Nov 2011 ed VII 1 De la: Marcel_D 4 Noiembrie 2011 11:35
PROGRAM EzotericFest 24-27 Mai 2012 TERAPII COMPLEMENTARE 1 De la: Marcel_D 16 Mai 2012 22:59
Setari Cookie-uri