-Sanatate si la multi ani tututor !

SALUTARI la toti

Imi place acest site si acest forum !
Aici oamenii sint relativi destul de seriosi si prietenosi, ca atare va doresc Sarbatori frumoase laturi de cei dragi si La multi ani tuturor cit si echipei Delly.ro

-SANATATE !
OWARDO
OWARDO
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:51
Poate sa-mi spuna si mie cineva ce lapte preambalat este mai bun?
Eu folosesc ZUZU albastru ca are grasimi mai putine,dar zilele trecute am gasit ceva albastru in lapte si avea un gust ciudat.
Mi-este teama, fiindca am auzit ca laptele la cutie este fiert de mai multe ori daca nu este vandut in termen.Am o nepotica de 6 ani si nu vreau sa o imbolnavesc.Daca stie cineva un lapte bun sa-mi spuna si mie.Multumesc!
popflorica_2007
Postat pe 21 Martie 2009 16:12
Daca poti sa cumperi lapte proaspat de la un taran care are o vaca (sau oaie, capra, bivolita) foarte bine ingrijita si sanatoasa, nu ezita. In comert nu gasesti decat lapte de vaca pasteurizat! Nu ca n-ar fi sanatos, dar e prelucrat industrial si, din pacate, isi pierde prin aceasta o mare parte din vitamine si enzime.
delly000311
Postat pe 18 Mai 2009 09:11
BuNA! cEL MAI BUN LAPTE ESTE NIDO LA CUTIE...CEL MAI BUN LAPTE DIN LUME...EU CU EL MI AM CRESCUT FETITA ...CREDA A BAUT O BUCATERIE PLINA DE CUTII ...ADICA TOATA SUPRAFATA BUCATARIEI SI NU A FOST NICIODATA BOLNAVA.
EU VA DORESC SA CREASCA FRUMOS SI SA FIE SANATOS COPILUL, PT CA PANA LA URMA ASTA E CEL MAI IMPORTANT.
sA AVETI O ZI FRUMOASA!
hantasnicoleta_yahoo_com
Postat pe 18 Mai 2009 16:05
De la: OWARDO, la data 2008-12-31 08:51:26 SALUTARI la toti

Imi place acest site si acest forum !
Aici oamenii sint relativi destul de seriosi si prietenosi, ca atare va doresc Sarbatori frumoase laturi de cei dragi si La multi ani tuturor cit si echipei Delly.ro

-SANATATE !
OWARDO


Nu sunt de acord cu tine pentru ca oamenii de pe acest forum exista cu adevarat, ei nu sunt in nici un caz nici relativi nici fictivi!
delly000311
Postat pe 19 Mai 2009 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stie cineva reteta de tortilla? 14 De la: ALISSA81ALINA 13 Martie 2010 02:16
Caperele!? Ce sunt si cum se folosesc pentru o mancare delicioasa! 17 De la: garbo_414110 1 Octombrie 2019 01:12
prajitura cu bezea 0 De la: 18 Februarie 2010 15:17
reteta 3 De la: xxlanita 30 Mai 2009 17:52
GhidCulinar.ro ofera membrilor activi un weekend la munte 1 De la: GhidCulinar 3 Iulie 2013 17:38
Setari Cookie-uri