Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

De la: Ciresica, la data 2010-05-12 18:51:29Eu cred ca nu sunt foarte sanatoase ca sunt si barbati casatoriti care au diverse boli.

Subscriu!!!!!!!!!!!fustangiii care iau ce le pica si fara o relatie stabila din punct de vedere sexual, te poti alege cu multe boli dragute de care nu mai scapi decat cu dr. pamanteanu
garbo057279
Postat pe 15 Mai 2010 08:42
da, lipsea ceva din viata lui clar...noutatea...si te-a gasit pe tine...dar pt cat timp? de ce nu poate renunta? un barbat care iubeste renunta la tot pt femeia iubita...eu zic ca este doar o aventura si depinde de tine daca accepti sau nu...
garbo085478
Postat pe 15 Mai 2010 17:56
fleurdelis
Postat pe 15 Mai 2010 18:00
doar cine nu a trecut prin asa ceva, nu intelege...
Cu barbatii casatoriti, sunt relatii si relatii. De acord, exista un tipar comun, ca nu se inteleg cu nevestele, ca ii neglijeaza, ca asa, ca pe dincolo, dar sunt relatii de genul asta care au si particularitati...Eu am avut o relatie de genul asta, si, indiferent daca ma credeti sau nu, a fost cea mai frumoasa relatie din viata mea. Si este, in continuare.Dovada e ca acum suntem impreuna, ca sot si sotie...Va pup.
yna_bubu
Postat pe 15 Mai 2010 20:59
Am trait si eu o astfel de experienta!Depinde ce urmaresti de la relatia asta!Daca esti sigura ca te iubeste cu adevarat atunci e ok!Dar sigur nu-ti va placea prea mult timp sa fii vioara a II-a!Din pacate nu-i poti dicta inimii de cine sa se indragosteasca!
Esti tanara si sunt convinsa ca vei gasi barbatul potrivit pentru tine si care sa nu aiba si alte obligatii!
Si pentru ceilalti comentatori.Nu aruncati cu piatra!
elena_daney
Postat pe 15 Mai 2010 23:18
@yna bubu pai acuma...daca ne-ai spus ca sunteti, sot si sotie, nu mai ai nici un haz. inseamna ca este posibil sa fie o "alta" in relatie cu sotul tau? ...am intrebat si io asa, n-am dat cu bota
Reflex
Postat pe 15 Mai 2010 23:23
De la: elena_daney, la data 2010-05-15 23:18:57Am trait si eu o astfel de experienta!Depinde ce urmaresti de la relatia asta!Daca esti sigura ca te iubeste cu adevarat atunci e ok!Dar sigur nu-ti va placea prea mult timp sa fii vioara a II-a!Din pacate nu-i poti dicta inimii de cine sa se indragosteasca!
Esti tanara si sunt convinsa ca vei gasi barbatul potrivit pentru tine si care sa nu aiba si alte obligatii!
Si pentru ceilalti comentatori.Nu aruncati cu piatra!



daca este sa raspund titlului,sunt sanatoase,nu strica.dar atentie la corason.nu te indragosti.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 00:41
Nici sanatoase, nici de durata fara riscuri (de-a te descoperi nevasta si nu numai) si mai ales pline de amaraciune. Gandeste-te ca ai o zi speciala pe care ar trebui sa o traiesti alaturi de el.Trebuie sa te multumesti cu imaginatia ta ,cu niscavai scuze (si acelea daca vin)si cu oftatul din rarunchi.Si asta este un aspect minor. Crede-ma, nu se merita.
corina200107
Postat pe 16 Mai 2010 07:10
nu prea sunt serioase, dar pentru moment sunt sanatoase pentru tine si el.....am trait asa ceva ...e f. frumos....traieste clipa, nu rata ocazia de a te bucura de viata, de a fi iubita, de a darui iubire... esti tanara, puternica,..nu ti refuza momentele de dragoste ivite....se poate sa nu te mai intalnesti in viata cu asa ceva....si mai tarziu vei regreta......cunosc multe femei care au tinut mult la eticheta, principii,norme ...si acum ....le pare rau....la urma urmei capeti mai multa experienta de viata, cunosti mai bine si pe viitor vei putea selecta tot ce vrei.....eu am ramas cu multe amintiri f,f, frumoase,....as vrea ca toate femeile sa traiasca clipe de fericire cum am trait eu......le platesti scump ,dar ...merita pretul....in fond cu ce ramanem din viata......Vicky
garbo018996
Postat pe 16 Mai 2010 08:48
dragostea trece si patesti si tu lafel ca nevastasa, cad ai copii atentia se indreapta spre ei si iti neglijezi sotul dar asta e tu risti.
garbo118244
Postat pe 16 Mai 2010 10:47
auzi io nu-nteleg!
cum aduica sanatoasaaaaaaaa??
sanatoasa adica>??? sanatoasa la cap??
sau sanatoasa fizic??

nimic nu pricep!
eu cred k numai nesanatoasa afetiv ar putea sa fiee
fleurdelis
Postat pe 16 Mai 2010 12:56
B Z,nu este sanatoasa o astfel de relatie pt nici unul din voi,daca lar fi interesat ar fi divortat in secunda urmatoare,iar fi lasat Sotiei tot si ar fi luato de la capat.De ce?Pt ca va simteati bine,comunicati bine,nu cred ca intr-o relatie conteaza numai sexul?Cred ca cel mai mult conteaza comunicarea si intelegerea celor doi parteneri!Cum poti sa te duci acasa si daca nu exista intelegere,comunicare,placere de a sta unul langa altul poti face Dragoste(SEX).Cand IUBESTI faci orice pt partener,dar asta nu poate merge la infinit.Cand sotia va afla,ce va face?Il ia la goana?Ii plateste cu aceiasi moneda?Pt ca se poarta!Sau el renunta la relatie?Pt copil sau pt sotie?!O "FEMEIE"iarta mai usor decat un BARBAT,asta nu pot sa inteleg "DE CE!"Sant putine cazuri in care cei doi se vor casatori,un caz FERICIT cum este a lui YNA_BUBU(FELICITARI).Iti doresc NOROC si multa BAFTA in vitor. Si tot binele din LUME la TOATE FEMEILE si toti BARBATI si sa fiim sinceri cu NOI insine!
garbo079594nachi
Postat pe 16 Mai 2010 16:01
Va multumesc si pentru comentariile negative(desi cred ca exagerez putin), si pentru cele pozitive referitoare la povestea mea. Sa nu credeti ca pentru mine a fost usor, ca nu au existat nopti nedormite, perne udate cu lacrimi, zeci de scenarii facute de mintea mea, doamne..... Numai cand imi aduc aminte prin ce-am trecut!!!
Ne-am chinuit asa amandoi 3 ani, dar, repet, A FOST FRUMOS.. Niciodata nu am barfit-o pe fosta lui sotie in fata lui, niciodata nu am spus ceva urat despre ea, desi, cateodata simteam nevoia sa urlu si sa o strang de gat, din mai multe motive. Sotul meu imi povestea ca folosea copilul(au o fetita impreuna) drept unealta de santaj, imi povestea ca ii spunea fetitei ca "tati o sa ne paraseasca pentru ca nu ne iubeste si o sa ramanem in strada", si el era distrus cand auzea, pentru ca o iubeste extraordinar de mult pe micuta, iar eu am avut norocul, si cand spun noroc, credeti-ma ca nu exagerez cu nimic, ca fetita sa ma accepte din prima clipa cand m-a cunoscut... Ca sa va povestesc tot, mi-ar trebui mult timp, vreau doar sa repet si eu, ca nu trebuie sa aruncati cu pietre, inima te conduce, nu tu pe ea, asa ca.... Suntem impreuna de doi ani, ca sot si sotie, dar langa el niciodata zilele mele nu sunt la fel, suntem la fel de indragostiti ca in ziua cand ne-am vazut prima data, noptile noastre de dragoste sunt SPECIALE, zilele la fel, totul e special atunci cand esti indragostit si cand iubesti cu adevarat. Iubirea adevarata nu o cunosc multi oameni, iti dai seama ca iubesti cu adevarat cand iti pasa mai mult de persoana iubita decat de tine..
Exista si barbati indragostiti de femei casatorite, la fel sufera si ei, poate chiar mai mult, pentru ca, desi pare o absurditate, barbatii sunt mai sensibili ca noi, mult mai usor de ranit, sunt niste copii mari....
Sa aveti o duminica frumoasa si o saptamana la fel! Pupici.
yna_bubu
Postat pe 16 Mai 2010 17:40
TU IL CREZI? VORBESTE CU SOTIA SI VEZI CE SPUNE SI EA.
SA TE PUI IN LOCUL EI. POATE EL NU II MAI ACORDA ATENTIE ATAT TIMP CAT TE ARE PE TINE SAU PE ALTA.ESTE UN PROST PENTRU CA ISI BARFESTE SOTIA CA SA TE AIBA PE TINE.
CAND IUBESTI-IUBESTI PUR SI SIMPLU . POTI SA NU FACI DRAGOSTE SI SA IUBESTI -NU CREZI? EU DA.
POATE TU II OFERI CE II OFERA FEMEILE PLATITE SI ASTA II LIPSEA, DAR CU TIMPUL DORESTE ALTA MAI TANARA ,BARBATII GEN IUBITUL TAU SE PLICTISESC REPEDE.
LASA OMUL SA-SI VADA DE FAMILIA LUI SI INCURAJEAZA-L SA-SI IUBEASCA SOTIA SI SOTIA SA CEARA DIVORTUL ATUNCI CAND EI HOTARASC
POATE AU SI UN COPIL DE CRESCUT. TE-AI GANDIT? IL CRESTI TU?
MERTI CEVA MAI BUN . SIGUR PENTRU CA ESTI SINCERA ,GANDESTE-TE SI LA SOTIA LUI , SI AI SA VEZI CA NU ESTE ASA CUM ZICE EL .
AM VAZUT MULTE CAZURI EXACT CA SI AL TAU SI APOI SI-A BLESTEMAT ZILELE.
SUCCES :
garbo036887
Postat pe 16 Mai 2010 19:25
yna_bubu
Felicitari, dar poate ne povestesti cu ce a gresit sotia, de s-a indragostit de tine, este adevarat ,exista si barbati care se indragostesc de femei casatorie, dar vezi tu o femeie casatorita se rupe cu greu de o casnicie, care a fost poate fericita apoi,cineva a gresit in familie,si nu mai exista dragoste, eu stiu ca barbatul face femeia, poti sa fi o femeie rea sa iti trisezi barbatul daca el te iubeste si iti ofera protectie, mai ales daca te-ai casatorit din dragoste. Ofemeie casatorita se indragosteste de un alt barbat atunci cand se simte o straina langa sotul ei, deoarece nu ii mai ofera protectie si o neglijeaza, si asta se intampla mai ales cand sotul nu este sincer si se uita dupa femei mai frumoase si poate mai tinere, si poate instarite....., de cele mai multe ori barbatul greseste, nu crezi ca s-au iubit si ei la fel ca voi acum?Nu sunt egoista dar ma intreb de ce te casatoresti daca nu iti iubesti partenerul de viata?Sau daca te imbolnavesti sau se fac disponibilizari la locul de munca nu mai esti buna. in loc sa fi incurajata sa mergi mai departe si poate esti mult mai desteapta decat el, nu?.
Femeile cad cel mai des victime propriilor casnicii, iti spun din experienta si atunci te indragostesti si este o minune de la D-ZEU sa gasesti persoana care sa-ti redea increderea in tine, nu si ce face sotul?
Iti spun din experienta isi da seama ca a gresit, si se razbuna cautand sa fie fericit cu o alta persoana, dar daca nu a stiut sa-si iubeasca sotia si a dorit altceva decat sufletul ei ,este posibil ca si cealalta persoana sa plateasca la fel ca si ea. De aceea in astfel de cazuri este bine sa te apropii si de sotie si cel putin sa o intelegi ,sigur iti doreste sa fi fericita , dar lasa copilul sa-si iubeasca mama si niciodata sa nu o vorbesti de rau in fata fetitei. Sotul sa incerce macar sa o respecte indiferent cat i-a gresit pentru binele copilului, cand v-a creste copilul o sa stie sa judece. Gandeste-te ce este in sufletul acelui copil cand si-a vazut mama cu lacrimile in ochi ,si apoi la fericirea ta, iti doresc sa toata viata fericita, si copilul sa te iubeasca ca si pe mama lui. Sa il faci fericit pe sotul tau si sa nu regrete ca facut acest pas ,iar pentru fosta sotie sa te rogi sa gaseasca un barbat care sa o faca fericita asa cum esti tu.
Te pup si D-zeu sa te binecuvinteze.
garbo036887
Postat pe 16 Mai 2010 20:40
YNA-BUBU
Imi cer scuze dar iti mai pun o intrebare;
-Daca sotul tau ar fi fost bolnav( D-ne fereste o boala incurabila , ar fi avut curaj sa bage divort de sotie?Tu l-ai fi luat de barbat?)Sau daca era somer?Sau fara o mana, sau fara un picior etc.
Iti spun sotia daca il iubeste ,il iubea si asa.
Tu daca il iubesti ,il iubesti asa cum este.
Daca tu ai fi vreodata in locul fostei sotii ce vei face?
Sa presupunem ca dragostea se risipeste ,ceea ce nu iti doresc, iti doresc sa fi iubita si sa va iubiti pana la adanci batraneti.
Dar daca tu ai ramane fara un picior sau invalida la pat ,sotul te paraseste si se intoarce la sotie, sau te ingrijeste sau plateste pe cineva sa aiba grija de tine?
Daca te iubeste ,te iubeste indiferent cum esti, te iubeste mai mult decat se iubeste pe el.
Nu am vrut sa te supar, dar iubirea este mult mai reala atunci cand cel care este langa tine te ajuta in clipele cele mai grele, nu numai atunci cand ai tot ce iti trebuie.
Eu cred ca era normal ca sotia sa-si faca griji ,ca o sa ramana in strada pentru ca sotul nu o mai iubeste, in zilele noastre o femeie mai ales daca are o varsta si este singura ,cu greu ii poate oferi unui copil un viitor, o mama se gandeste ca , copilul ei sa aiba si o meserie , si un asternut deasupra capului si tatal este in masura sa-i ofere acest lucru daca castiga mai bine, uita de fericirea ei cand este vorba edspre copil, asa sa nu o judeci gresit , esti nevinovata ,cand iubesti nu te gandesti decat la fericirea ta, dar sa il incurajezi pe sot sa-i ofere fetitei tot ce si-a dorit mama. si apoi voi puteti sa luptati amandoua ca acest copil sa simta ca are doua mame si sigur fetita doreste ca mama ei sa fie fericita ,asa cum doresc si ai mei copii. Esti si mama acum si sa nu faci diferente intre copii atunci cand o sa aduci pe lume un copil, atunci sigur o sa o intelegi si pe fosta sotie. Va doresc la amandoua sa fiti fericite .
CASA DE PIATRA
garbo036887
Postat pe 16 Mai 2010 22:27
De la: garbo096257, la data 2010-05-11 11:39:16Am cunoscut un barbat,m-am indragostit de el, dar e casatorit....s-a indragostit si el de mine, dar e legat de familie ...are o fetita de 10 ani....Mi-a povestit ca inainte de a ma cunoaste simtea ca ii lipseste ceva si ducea lipsa de tandrete......sotia nu=i mai acorda atentie...il iubesc mult,dar nu stiu ce sa fac....ma consuma mult relatia asta....am 25 de ani si el 37....voi ce parere aveti....e buna o astfel de relatie


Mi se pare asa un low self-esteem din partea ta ... si nu numai Ce-i aia "ducea lipsa de tandrete"? Acu' daca te simti tu datoare sa-l ... "bucuri", or mai fi si pe site-ul asta vreo cateva zeci de "nefericiti"...
cat_13
Postat pe 17 Mai 2010 05:10
doamne, doamne, cate comentarii inutile!!!!
Barbatii ca si femeile cand vor o relatie extraconjugala, indiferent de ce au sau nu au acasa, indiferent de ce primesc sau nu primesc, vor face acest lucru, deoarece asa sunt construiti, nu se multumesc cu "putinul" care il au ci vor tot mai mult, apoi se trezesc si dau cu capul de pereti, asta daca se mai trezesc.....daca nu dorm in continuare si traiesc viata ca pe un vis.
garbo065695
Postat pe 17 Mai 2010 08:05
garbo065695 te contrazic, nu toate femeile si nu toti barbatii sunt la fel Sunt exceptii si oameni care vor sa traiasca langa persoana pe care o iubeste, sa faci dragoste dar cu persoana pe care o iubesti si te iubeste, si se casatoresc din dragoste.
Pierde cel care joaca teatru ,se casatoreste din interes, sau alte motive si apoi cand intervine realitatea poate sa treaca si ani, atunci doare....deoarece adevarul iese la iveala si cine a fost sincer si a iubit curat doreste sa nu se mai minta, si intervine ruptura cand o alta persoana il iubeste sincer, dar sunt putine aceste cazuri, asa cum am mai spus barbatii sunt cocosi ,si daca unul este cuminte si nu vrea sa-si raneasca sotia nici macar cu gandul , anturajul celorlalti il poate schimba. Iti spun lucrul acesta deoarece am lucrat intre barbati ,eram singura fata pe tura, am fost si sunt respectata de ei ,si vorbeau deschis despre femeiin fata mea, si le-am cunoscut mentalitatea. Dar depinde de educatie, cei intelectuali si cu bani isi permit sa aiba o amanta, este ceva de lux, dar nu toti, chiar daca isi iubeste sotia si o respecta, amanta ii ofera ,ei stiu ce... si ea isi cunoaste limitele. Dar sunt barbati care sufera intr-o casnicie, sunt chiar sinceri, dar daca sunt sinceri sa-si lase iubita sa vorbeasca si cu sotia, nu sa iubesti nu este o rusine, dar sa ignori ca ai o sotie pe care o parasesti indiferent din ce motive, este o rautate sa o lasi ca si cum ar fi un gunoi, si sa o urasca viitoarea sotie , nu trebuie respectata si sa o lasi si pe ea sa-si spuna ce are pe suflet, daca este curat si daca iubita il iubeste , nu o intereseaza trecutul ,dar nu da vina pe sotie, dau cu pietre in sotie si eu sunt fericita, aici eu nu inteleg de ce rautate, poate sotia are dreptate, este problema ei, nu ,dar nu eu il iubesc pe sotul meu saracul mielusel ,si poate cu sotia a fost un caine. Iubesti, iubesti, traiesti clipa si timpul iti pune in fata realitatea. Mai rau este cand exista un copil la mijloc, ce ii pasa lui de fericirea parintilor, el vrea sa fie iubit de ambi parinti, protejat ,sa ofere dragoste si sa primeasca in acelas timp. Oameni maturi sau tineri trec mai usor peste o suferinta, un copil f greu si lasa urme adanci.
garbo036887
Postat pe 17 Mai 2010 15:30
Mi s-a intamplat si mie sa am o relatie cu un tip casatorit, mai mare cu vreo 10 ani decat mine si cu copil. Recunosc, imi plac barbatii mai maturi pentru ca pustanii ma plictisesc groaznic. Ne vedeam, ne iubeam si ne amuzam impreuna. Nu mi-a promis niciodata nimic si nici nu s-a plans de vreo lipsa de afectiune. Nu discutam despre familia lui desi pe mine ma rodea asta din momentul in care mi-am dat seama ca sunt indragostita. Dupa vreun an a inceput sa ma mustre constiinta ca pot destrama o familie, am gasit un pretext si am rupt relatia.
Nu stiu daca ma credeti dar fost cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o. Dupa el am cunoscut numai badarani, nu s-a legat nimic. Ne-am mai intalnit la cate o cafea dupa un timp dar nu am curaj sa-i zic ca imi lipseste.
Si ca sa-ti raspund - "sanatoasa sau nesanatoasa"- depinde de fiecare cum accepta o astfel de relatie si ce vrea de la ea.
Mi se pare mult mai "nesanatoasa" o relatie cu un tip necasatorit care promite marea cu sarea si el este interesat numai de sex...
ElenaRX
Postat pe 17 Mai 2010 19:06
ideea este sa facem sex cu cei insurati ca sant mai atenti??
garbo074997
Postat pe 17 Mai 2010 19:11
De ce draga? Sa nu spui ca la tine inmultirea se face prin partenogeneza.Eu cunosc o fata care facea sex pe net si copiii ei au ajuns academicieni.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 19:12
Ioana cu minii vb?
garbo074997
Postat pe 17 Mai 2010 19:13
Atenti la ce? Sa nu le subtilizezi obiectul muncii si sa-l bata nevasta-sa cand se duce acasa fara el?
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 19:13
Ioana m-ai inteles gresit .Am citit mes elenei si spunea ca doar cel insurat a reusit sa o impresioneze si ieu niciodata nu am fost de acord cu cele sau cei ce inseala.In primul rand ca sant raniti partenerii si daca nu se mai iubesc cei casatoriti nu au decat sa divorteze dar nu as fi partasa la asa ceva
garbo074997
Postat pe 17 Mai 2010 19:17
Primul raspuns este pentru Elena.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 19:18
garbo074997
Postat pe 17 Mai 2010 19:19
Nici eu nu sunt de acord cu femeile care inseala.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2010 19:20
Dar cu barbatii care inseala?
Doara
Postat pe 17 Mai 2010 19:23
una este cand nu au stiut si in momentul cand au aflat au pus punct e altceva dar cand o fac voluntar si apoi se dau victimeee si mai fac si pe mitele sau mitoii cinstitesau cinstiti i-mi vine sa le dau la oua sau ovare
garbo074997
Postat pe 17 Mai 2010 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
De ce se indeparteaza barbatii ? 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Va rog un sfat!!!!! 19 De la: garbo_410447 3 Mai 2015 09:53
Ce pozitii de zegs sa mai practicam? 33 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 15:22
Setari Cookie-uri