Despartire dupa 6 ani

De la: LIVIEA, la data 2010-05-01 00:47:57NU RENUNTA LA EA RESPECTA-I DORINTA NU MAI VORBI CU EA DAR FA IN ASA FEL INCAT SA O PRIVESTI SI SA TE VADA SI EA IN FIECARE ZI SI CAND O SA VORBEASCA CU TINE CERE-I IERTARE SI PROMITE-I CA NU SE MAI INTAMPLA CE S-A INTAMPLAT IN TRECUT SI ROAGO SA TE LASE SA-I DEMONSTREZI CAT DE MULT O IUBESTI,SI INCEARCA DE DRAGUL EI SA TE SCHIMBI UN PIC.INCEPETI SA COMUNICATI FOARTE MULT,DACA NU ITI CONVINE CEVA LA EA SPUNEI SI EA LA RANDUL EI SA-TI SPUNA.COMUNICAREA FACE MULT INTR-O RELATIE BINEINTELES ALATURI DE IUBIRE.SUCCES


Stam destul de departe unul de celalalt in capete diferite de oras. Nu imi este greu sa ajung la ea, eu pot vorbi cu ea , imi raspunde la telefoane, ma gandeam sa nu stiu sa dispar din peisaj o perioada, sa o fac sa-i fie dor de mine, nu stiu am sa i trimit niste flori prin curierat. Nu stiu imi fac sperante si iar ma zbat degeaba. Preferam sa ma fi uitat, sa nu-i pese de nimic sa fie rece, indiferenta, dar nu e asa.
In curand eu va trebui sa intru la operatie am o placuta si niste suruburi care trebuiesc scoase, sunt terminat, parca am ramas singur pe lumea asta, deja am luat o aiurea si e o problema de timp pana voi claca.
pss
Postat pe 1 Mai 2010 02:04
NU VREAU SA TE SUPAR SI MAI MULT DECAT ESTI DEJA DAR ITI SPUN SINCER K NU ARE ROST SA VA CHINUITI RECIPROC SI VOI STITI MAI BINE CUM STA TREABA INTRE VOI.DIN CATE AM INTELES TU ESTI DE UN ORGOLIU PROSTESC SI CAM POSESIV CEEA CE UNEI FETE NU PREA I PLACE LA UN BAIAT.DUPA CE A FOST ALATURI DE TINE SI TE A AJUTAT CUM A PUTUT TU I AI DAT CU PICIORUL.ACUM CAND ARE O RELATIE CU ALTCINEVA AR TREBUI SA TE PUNA SERIOS PE GANDURI SI SA IEI O DECIZIE.ORI LUPTI PT EA PANA IN PANZELE ALBE,ORI TE MULTUMESTI CA EA SI A REVENIT OARECUM SI E IN ALTA RELATIE SI ITI VEZI SI TU DE VIATA TA MAI DEPARTE.VIATA CONTINUA ORICUM.ASTEA SUNT DOAR NISTE INCERCARI.EU SPER SA VA IMPACATI CA STIU CAT DE GREU E SA SUFERI DIN CAUZA ASTA.
ktytza89
Postat pe 1 Mai 2010 10:24
Mai bine puneti intrebarea daca ea merita sa suporte orice din partea ta. Ea te-a ajutat la greu.

Las-o sa-si gaseasca ceea ce merita. Un tanar care sa o iubeasca cu adevarat.SI SA O RESPECTE

Iar tu ...intreabate ce vrei de la viata???
anca_53
Postat pe 1 Mai 2010 10:54
De la: LIVIEA, la data 2010-05-01 01:07:27ACUM CA ESTI LA FACULTATE CRED CA POTI SA PORTI O DISCUTIE CU PARINTII TAI SI SA LE EXPLICI CA PENTRU TINE EL ESTE TOTUL SI DACA VOR SA TE VADA FERICITA IN VIATA SA TE LASA SA INCERCI MACAR PENTRU O PERIOADA SA VEDETI CUM VA INTELEGETI.CA DACA O SA TE CASATORESTI CU ALTUL CARE ZIC EI SI ESTE RAU O SA LE REPROSEZI ASA NU AI CUI CA TU AI DECIS SINGURA CE FACI CU VIATA TA.SUCCES


degeaba as vorbi ca ei tot nu ma inteleg, ma trateaza in continuare ca un copil cu toate ca ei niciodata nu m-au ascultat,sa poarte o discutie cu mine makr sa ma intrebe si pe mine ce vreau de la viata,da ei nimic,se feresc mereu.asta e....ce va fi va fi.....sper sa fie totul bine.succes si tie :):*:*:*:*
dyanne26
Postat pe 1 Mai 2010 21:28
dar mte-ai gandit k poate a plecat cu alta?
ktytza89
Postat pe 2 Mai 2010 09:55
disperare o inteleg ...Dar esti constienta ca la un moment dat o sa uiti (ca este vb de zile luni ani , depinde) si atunci cand o sa uiti o sa-ti para rau ca ai suferi atata timp...Nu mai bine te mobilizezi tu 1Ziceai ca lucrezi la hotel, vine vara iesi pe terasa, schimba-ti look-ul , fa-ti prieteni noi , danseaza mergi in excursii..cu siguranta daca nu stai in casa o sa-ti fie mai bine
oly25
Postat pe 2 Mai 2010 22:22
Stam destul de departe unul de celalalt in capete diferite de oras. Nu imi este greu sa ajung la ea, eu pot vorbi cu ea , imi raspunde la telefoane, ma gandeam sa nu stiu sa dispar din peisaj o perioada, sa o fac sa-i fie dor de mine, nu stiu am sa i trimit niste flori prin curierat. Nu stiu imi fac sperante si iar ma zbat degeaba. Preferam sa ma fi uitat, sa nu-i pese de nimic sa fie rece, indiferenta, dar nu e asa.
In curand eu va trebui sa intru la operatie am o placuta si niste suruburi care trebuiesc scoase, sunt terminat, parca am ramas singur pe lumea asta, deja am luat o aiurea si e o problema de timp pana voi claca.

IDEEA CU FLORILE ESTE BUNA DAR SA FACI CHIAR TU PE CURIERUL.CU DISPARITIA DIN PEISAJ NU ESTE O IDEE BUNA AI UITAT CA ESTE LANGA EA UN BAIAT CARE POATE O IUBESTE SI FACE TOTUL SA SE INDRAGOSTEASCA SI EA DE EL.DE CE NU VREI SA LASI IN URMA TRECUTUL SI SA TE GANDESTI CUM SA O CUCERESTI DIN NOU SA-TI FIE ALATURI LA OPERATIE CA AI NEVOIE DE EA.LASA ORGOLIU DEOPARTE SI FA TOT POSIBILUL SA FITI IMPREUNA CA SA NU REGRETI TOATA VIATA.DACA O IUBESTI ASA MULT LUPTA PENTRU EA.SUCCES LA OPERATIE SI LA PERSOANA IUBITA.
LIVIEA
Postat pe 2 Mai 2010 23:01
degeaba as vorbi ca ei tot nu ma inteleg, ma trateaza in continuare ca un copil cu toate ca ei niciodata nu m-au ascultat,sa poarte o discutie cu mine makr sa ma intrebe si pe mine ce vreau de la viata,da ei nimic,se feresc mereu.asta e....ce va fi va fi.....sper sa fie totul bine.succes si

NU MAI DISCUTA NICI TU CU EI DECAT CE TE INTREABA SI ATAT FA UN PIC PE SUPARATA SAU PE SUFERINDA SI CAND TE INTREABA CE AI SA LE ZICI VA PASA DE VIATA MEA NU CRED.INCEARCA SA LE ATRAGI ATENTIA DAR PRIN LUCRURI BUNE NU PRIN DROGURI SAU ALTELE PRIN NOTE BUNE SI REALIZARI.IAR IN LEGATURA CU PRETENUL DACA TE IUBESTE TE LASA SA TERMINI FACULTATEA SI SA-TI EI UN SERVICIU SI ATUNCI NU TE MAI POT CONTROLA PARINTII ASA VA PUTETI INTALNI MAI USOR.SI NU RENUNTA CA PARINTII AU VIATA LOR SI AU FOST FERICITI TOT ASA SI TU TREBUIE SA-TI FACI VIATA TA SI SA FI FERICITA LA RANDUL TAU CU CINE SIMTI TU CA POTI SA TRAIESTI NU EI.BAFTA
LIVIEA
Postat pe 2 Mai 2010 23:30


ce pot sa iti spun... las-o in pace sa se duca unde i-o fi mai bine decit ii e cu tine.
quasaria
Postat pe 3 Mai 2010 01:58
De la: LIVIEA, la data 2010-05-02 23:30:33degeaba as vorbi ca ei tot nu ma inteleg, ma trateaza in continuare ca un copil cu toate ca ei niciodata nu m-au ascultat,sa poarte o discutie cu mine makr sa ma intrebe si pe mine ce vreau de la viata,da ei nimic,se feresc mereu.asta e....ce va fi va fi.....sper sa fie totul bine.succes si

NU MAI DISCUTA NICI TU CU EI DECAT CE TE INTREABA SI ATAT FA UN PIC PE SUPARATA SAU PE SUFERINDA SI CAND TE INTREABA CE AI SA LE ZICI VA PASA DE VIATA MEA NU CRED.INCEARCA SA LE ATRAGI ATENTIA DAR PRIN LUCRURI BUNE NU PRIN DROGURI SAU ALTELE PRIN NOTE BUNE SI REALIZARI.IAR IN LEGATURA CU PRETENUL DACA TE IUBESTE TE LASA SA TERMINI FACULTATEA SI SA-TI EI UN SERVICIU SI ATUNCI NU TE MAI POT CONTROLA PARINTII ASA VA PUTETI INTALNI MAI USOR.SI NU RENUNTA CA PARINTII AU VIATA LOR SI AU FOST FERICITI TOT ASA SI TU TREBUIE SA-TI FACI VIATA TA SI SA FI FERICITA LA RANDUL TAU CU CINE SIMTI TU CA POTI SA TRAIESTI NU EI.BAFTA





sa stii ca eu cam asa fac,nu stau cine stie ce la povesti,doar strict,mai mult zic ca am de invatat si altele si stau mai mult in camera mea ca sa mai pot vrb si cu el la tel,ca de fata cu mama nu pot vorbi si cam le-am atras atentia prin lucruri bune,cum ai zis si tu,droguri nu am incercat niciodata si nici nu am de gand,si cum ai zis tu ca daca ma iubeste ma lasa sa fac facultatea si sa-mi gasesc un job,niciodata nu s-a pus problema ca eu sa renunt la facultate,el a zis ca cel mai important e facultatea pot ca deodata ce m-am apukt de ea trebuie sa o si termin si tata tot vrea sa ma tina sub control,sa lucrez la firma la care lucreaza si el ca sa fiu sub controlul lui,sa vin cu el acasa,sa plec cu el si asta ma enerveaza,nu ma lasa sa imi gasesc eu,el mereu zice ca lasa ca o sa iti gasesc eu de munk si degeaba ii zic ca sa ma lase sau tip la el ca ma supara si pe mine treaba asta,lui nu ii pasa....si oricum daca o sa fie sa afle si tura asta ca iar m-am impacat cu el chiar sunt foarte curioasa ce o sa mai comenteze,sau ce o sa mai faca,dar oricum nu ma intereseaza,in alea 10 luni am cunoscut multi baieti si am vorbit dar asa nu cine stie ce pt ca ma plictiseau,nu era niciunu ca el......nuj nu stiau cum sa se comporte,o dadeau de gard din prima si nah am zis ca mai bine singurik si pana la urma ne-am si impacat si sper ca asa sa ramana......iti multumesc ft mult pt sfaturi,daca mai vrei sa zici ceva,astept sa aud.:*
dyanne26
Postat pe 3 Mai 2010 19:25
tu o iubesti cu adevarat? sau ..te roade faptu k ea deja are pe altcineva iar tu esti singur. sa stii k ciorba reincalzita..........asta s-a intamplat cu voi..............v-ati despartit apoi v-ati impacat............reprosurile au aparut cum era si firesc..........cred k nu sunteti unul pt altul iar legatura dintre voi s-a rupt in anul cat a-ti stat separati.oricat de mult a-ti incerca sa va impacati trecutul va iesi mereu la iveala si nu veti face decat sa va inchideti vietile ajungand astfel sa va urati mai bine o lasati asa si ramaneti amici
anuska82
Postat pe 3 Mai 2010 21:44
Zilele acestea am reusit sa ma mai intalnesc de vreo doua ori cu ea. In final nu s-a schimbat foarte mult situatia in ceea ce ne privea pe noi.
Ea vrea sa uite tot si incearca sa faca lucrul asta, eu am incercat, am vorbit, am dat tot ce am putut zilele astea pentru a o face sa inteleaga ca intr-adevar o iubesc si ceea ce imi doresc. Mi-a recunoscut ca vede ca o iubesc, insa vrea cu orice pret sa ma uite din cauza trecutului care a fost cum a fost.
De acum o voi lasa in pace nu vreau sa mai fac nimic, cu toate ca doare orice clipa departe de ea, nu prea mai am ce face. Ii doresc sa-i fie bine, orice ar insemna asta, la urma urmei cred ca aceasta e cea mai mare dovada de dragoste, sa-i oeferi libertate, iar daca vreodata ne vom regasi ... sa fie rodul sentimentelor nu cel al promisiunilor, manipularii sau al cuvintelor frumoase...
Va multumesc tuturor pentru opinii si tot ce va doresc e sa nu ajungeti niciodata intr-o situatie asemanatoare, si sa pretuiesti pe cea / cel de langa tine.
Cateodata e chiar prea tarziu
Bafta tuturor
pss
Postat pe 4 Mai 2010 00:16
probabil este cel mai bun lucru pe care poti sa il faci. Intr-adevar, citeodata e chiar prea tirziu.
Bafta.
quasaria
Postat pe 4 Mai 2010 00:36
Capu` sus!Esti o femeie puternica si sunt sigur ca tu stii asta!El, insa ,va realiza un pic mai tarziu acest lucru.Nu-ti face griji,te va cauta,doar lasa-i un pic de aer.Cat despre respiratia ta,trage adanc aer in piept pentru ca este momentul cel mai propice de a-ti aminti de...tine.Ai incredere in tine iar,daca tu ai fost cea care a iubit sincer,nu ai pierdut nimic ,crede-ma.Bucura-te de acest anotimp, poate kiar simbolic fiind vorba de o primavara si in viata ta sentimentala si nu uita: nu esti singura niciodata! Exista cel putin o persoana care este interesata de tine si vrea sa ajute, totul este sa privesti un pic in jur cu intelegere si speranta.
--------------------Mesajul meu este pentru doamna ce a suferit despartirea si indiferenta sotului dupa cei 5 ani petrecuti impreuna.Deci,dragul meu prieten,insasi povestea acestei doamne iti prezinta o situatie mult mai devastatoare decat a ta, ai putea aprecia ca nu "a fost mai rau".Crede-ma ca nu ai de ce sa-ti faci griji.--------------------------------------------
mirciulik78
Postat pe 6 Mai 2010 09:55
Am citit toata povestea ta si, fiindca sunt femeie, iti spun ca ea se vrea dorita si iubita , nu pe ascuns. Mai presus de toate femeile, oricat de puternice par, simt nevoia de protectie si se bucura nespus sa li se dea atentie cat mai des. Nu renunta la ea daca o iubesti, renunta doar la orgolii.
alia_alia
Postat pe 6 Mai 2010 16:48
Am renuntat la orgoliu, am incercat tot ce mi-a trecut prin cap, insa fara rezultat. Nu vreau sa insist sa par ca poate am alte probleme.
De luni eu voi pleca din oras din cauza serviciului si voi reveni la cate doua saptamani. Nu stiu ce va urma, stiu ca ochii care nu se vad se uita, mai stiu insa ca ochii care nu se vad, le este dor... oricat de multe regrete as avea, cel putin pot pune capul pe perna linistit oarecum, fara sa ma intreb ce ar fi fost daca...
Dragostea cu forta nu se poate ...
pss
Postat pe 7 Mai 2010 00:38
hai sa va spun eu povestea mea ,eu am fost casatorita 12 ani ,o casatorie ff frumoasa cu multa iubire din care a rezultat un baiat,dar dupa 12 ani sotul meu si-a gasit pe altcineva ,o femeie care stia ca este casatorit dar nu a interesato asa ca dupa discuti duse de mine cu el timp de 1 an de zile a plecat la ea .va dati seama cum m-am simtit si cat am suferit daca de de la 62 de kg am ajuns in 2 luni de zile la41.Am incercat 0 inpacare dupa 1 an de zile dar sa stiti ca nu a mers ,de aceea spun ca o relatie rupta nu mai poate fi reluata ca la inceput si nu va merge.Eu m-am resmnat si mi-am vazut de viata mea adica mi-am crescut copilul dar de altcineva nu am reusit sa ma mai apropii pentru ca nu mai am incredere si asa au trecut 13 ani de cand sunt despartita iar el este cu femeia aceea.Ce sa mai spun ca sas este viata
nesti
Postat pe 7 Mai 2010 08:09
eu te sfatuiesc sa cauti in alta parte iubirea
nesti
Postat pe 7 Mai 2010 08:12
Poate ea fuge pur si simplu de tine. Si eu am fugit atunci cand am simtit ca iubesc de frica sa nu fiu ranita iar. dar am asteptat intotdeauna ca el sa faca ceva sa ma convinga ca ma iubeste.
Daca nu, inseamna ca nu te iubeste si e mai bine sa renunti.
alia_alia
Postat pe 7 Mai 2010 20:18
http://salvatiromania.wordpress.com/2010/05/07/inceputul-sfarsitului-analiza/
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:20
Buna tuturor.
Vreau sa va cer si eu o parere, cat de cat obiectiva, voua fetelor legat de impasul in care ma gasesc. Cu siguranta este vorba de o poveste de iubire, totul a inceput ca de fiecare minunat, au fost primii 2 ani, 2 ani jumatate minunati. Din pacate situatia familiala nu era foarte roz pentru ea si vacanta de vara trebuia sa plece in strainatate la munca alaturi de mama ei pt ca sa se poata descurca financiar in tara. Bineinteles eu nu prea eram de acord cu acest lucru, am acumulat foarte multe frustrari eram destul de aiurea cu ea, fapt ce a dus la o despartite in 2008 pana in 2009. In 2009 la inceputul anului ea a facut pasul spre reimpacare, fapt ceea ce s a si produs. In acest an de zile ea a incercat sa fie cu altcineva insa nu a reusit deoarece ma iubea pe mine. Eu am stat singur vreo 7 - 8 luni doarece nu ma simteam in stare sa incep o noua relatie, insa pana la urma m-a gasit cineva si timp de o luna jumatate am fost impreuna. Nu am reusit sa tin la acea persoana f mult si m-am impacat fara nici o retinere cu fosta prietena, deoarece o iubeam f mult chiar daca era un an de zile intre noi, perioada in care nu ne-am intalnit sau am comunicat in nici un fel. A fost e perioada de vis, parca am reinviat amandoi din propria cenusa. Din pacate acest lucru nu a durat f mult deoarece la finalul anului 2009, prin noiembrie ne-am despartit din cauza certurilor si reprosurilor unul fata de celalalt. In decembrie chiar pe 1 eu am avut un accident de masina, in care mi am rupt mana urat, in trei fragmente, am necesitat operatie. Cand a aflat de lucrul acesta ea a lasat totul si a fost acolo pt mine a stat la spirtal, a stat cu mine treaza zi si noapte vreo trei zile in continuu, deoarece eu nu puteam sa dorm in pozitia de sezut [a fost o fractura cu deplasare si e obligatoriu sa nu dormi intins]. A fost o perioada grea si dura pentru mine, a fost ca o a doua mama, si in final am hotarat ca nu se poate sa fim separati, ea era extrem de suparata ca ceea ce mi s-a intamplat este un semn pt noi si trebuie sa fim impreuna. Nici de data aceasta nu a durat mult , deoarece ne am mutat impreuna. Stant unul langa celalt au mai iesit controverse, ea era extrem de stresata cu facultatea si cu toate, eu am devenit destul de nesimtit, eram f frustrat faceam recuperare, ma durea mana, nu ma puteam lega la sireturi, manvcam cu mana stanga, nu puteam conduce masina. In cele din urma m am enervat extrem de tare si din pacate in loc sa fiu langa ea, am indepartat o de mine usor usor, iar faptul ca i am spus ca vreau sa o treminam a deranjat o f mult. In cele din urma ne am despartit, avand eu o mare parte de vina, pe care sincer o regret si abia acum imi dau seama, si pentru care acum le trag.
In prezent ea se pare ca si-a gasit pe cineva, deoarece am vazut-o in oras cu acel cineva, au o relatie la inceput, se saruta se tin de mana.
Am vorbit cu ea in seara aceea, a fost o seara grea, ramasese sa ne intalnim sa vorbim zilele urmatoare. M-a cautat sa vorbim insa am refuzat, deoarece nu era un moment propice sa mai vb cu ea, avand in vedere cele intamplate.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Din pacate sau din fericire inca o iubesc, ma simt aiurea pt faptul ca ea se saruta cu ala, insa incerc sa nu ma gandesc la asta, prefer sa mi-o amintesc asa cum era inainte. Merita sa mai lupt pentru fata asta?
Mentionez ca in decursul anilor ciondaneli si suparari minore au mai fost. In prezent nu mai am nici un prieten sau pe cineva apropiat caruia sa ma confesez.
Sper ca nu v-am plictisit si sper sa nu primesc mesaje ironice sau la misto pentru ca oricat de dezvoltat as avea simtul umorului nu mi s-ar parea camuzant.
VA multumesc




update


Zilele trecute fosta prietena a inceput sa ma caute vrea sa ne impacam. mi a spus ca nu poate sa ma uite ca ma iubeste.
in momentul de fata eu nu am o relatie stabila.
merita sau nu?
va dura? astept opinii.
pss
Postat pe 3 Februarie 2011 00:20
nu va dura....vei ramane 'paravanul' ei permanent, pe viata, daca accepti acum o reimpacare. cam asa isi distrug oamenii vietile, nici ea nu va fi fericita, nici tu, nici partenerul ei, nici partenera ta (cand vor exista). nu tergiversati , puneti punct la ce n-a mers (deja de atatea ori!)
ufishor
Postat pe 3 Februarie 2011 11:54
tipa e fraiera. eu ti-as fi dat de mult si anume cu sutul in fund. de doi ani te tot vaiti ca o baba.ba vrei , ba nu vrei. ba iubesti, ba nu iubesti. habar nu ai ce-i cu tine. cu oameni de genul acesta, fetelor, sa nu va incurcati nici macar in vis. sunt vesnicii nemultumiti.

il iubesti -nu accepta ca are pitici pe creier si considera ca e asa, un mizilic
il ajuti, crede ca acest lucru i se cuvine prin constitutie
il vrei, are impresia ca asa e stipulat in carta drepturilor omului
il ajuti, cica e obligatie UNICF

de intalniti un astfel de specimen, fugiti cat va tin picioarele!
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2011 12:11
ca sa nu uit. relatia ta stabila e ca nisipul miscator de te tot intrebi intrebator.
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2011 12:18
totusi...eu uneori mai visez de-astia....adica am cosmaruri!
ufishor
Postat pe 3 Februarie 2011 12:23
De la: ufishor, la data 2011-02-03 12:23:18totusi...eu uneori mai visez de-astia....adica am cosmaruri!
treci pe stari ca sa te incarci pozitiv
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 12:25
ufu, doar esti moldoveanca de-a mea si moldovencele-s femei destepte .stiu ca nu ai crezut o iota din ce zice nenea ista. da, sunt oameni pe care nu tre' sa-i contrazici ca, pentru ca ,din cauza cad in depresie
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2011 13:02
floricico, apoi asta cu mana rupta-n cinci parti sa te incarece pozitiv? nu auzi ca fumeia aceea a stat si l-a ajutat si el, lemn tanase?
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2011 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
Salut,as vrea sa va spun povestea mea!! 36 De la: Claudiu0295 28 Noiembrie 2016 07:03
divort 1 De la: garbo_499110 5 Aprilie 2019 19:59
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
Afecteaza distanta intr-o relatie? 47 De la: blondina_X 14 Noiembrie 2015 23:33
Setari Cookie-uri