E iubire sau interes ?

puficel, daca stati cu chirie (pe care tu o platesti), e simplu, nu mai plati chiria si du-te la ai tai pentru o vreme. iti trebuie doar timp, lucrurile se vor aranja de la sine, iti vei gasi pe altcineva, vei avea o alta locuinta si va fi mai bine, pentru ca ai deja mai multa experienta si nu vei mai face greseala asta de 2 ori.
te inteleg perfect, numai ca eu am pierdut 3 ani din viata sperand ca fostul meu prieten se va schimba si se va apuca sa faca ceva serios in viata lui. motivul lui era ca "studiaza" in cei 3 ani de cand suntem impreuna a luat un sigur examen, dar nu i-a trecut prin cap sa renunte sau sa-si caute macar un job part time. diferenta e ca nu era asa de nesimtit ca prietenul tau, cand s-au intensificat reprosurile mele (ajunsesem si eu la capatul puterilor ca tine) s-a carat la maica-sa si m-a lasat singura intr-o tara straina. a preferat sa ne despartim decat sa faca ceva, e mai simplu. maica-sa oricum e obligata sa-l tina, pt. ca... e fi-su si atata o duce pe ea capul, asa crede ea ca-l ajuta, tinandu-l ca pe un trantor la 35 de ani.
inca ceva: cum ai facut imprudenta sa ramai insarcinata? imi pare rau ca ai pierdut sarcina, trebuie sa fie foarte dureros, dar poate e mai bine asa. eu m-am ferit ca dracul de tamaie sa raman gravida cu el.
sa iti fie bine iti doresc, si incearca sa nu te gandesti la asta ca la un esec (eu asa am facut la inceput). ne maturizam, invatam din fiecare relatie ceva si va fi din ce in ce mai bine. daca putem si daca vrem, desigur...
garbo010448
Postat pe 6 Martie 2010 15:21
NU pot sa plec deocamdata am platit in avans pana in iulie din pacate Nu pot sa-l las sa stea el aici in continuare am discutii cu el de azi dimineata si e ffffffffff nesimtit nu am putere in fata lui sunt femeie nu ne putem compara L-AS DA AFARA IMEDIAT ce sa fac sa chem politia sa ma fac de ras sa ma ajute ??? habar nu am ce sa fac e ca raia
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 15:26
naspa... ai un tata in putere, un frate sau un prieten bun pe care sa poti conta, care sa vina la tine si sa-l "ajute sa impacheteze"? cu viteza luminii eventual.
garbo010448
Postat pe 6 Martie 2010 15:37
Nu am decat o sora, tata e in Italia :((((((
Puficel
Postat pe 6 Martie 2010 15:42
inteleg ca esti lamurita ca nu e iubire ci interes, sau ca oricum nu mai conteaza pt. ca tu nu-l mai iubesti. i-ai spus asta, ca nu-l mai iubesti si vrei sa va despartiti si sa se mute de la tine? si n-a reactionat deloc?
pleaca tu, macar cateva zile la sora ta, nu te teme ca nu va sta pana in iulie singur acolo. cand va muri de foame se va duce tot la maica-sa pana la urma.
garbo010448
Postat pe 6 Martie 2010 16:12
"...NU pot sa plec deocamdata am platit in avans pana in iulie din pacate.."

asa si...?

eu nu inteleg,cum te poti complace intr-o astfel de situatie.
inteleg ca ai unde sa te duci,daca ai decide sa pleci.
crezi ca banii aia "platiti in avans" ptr chirie,compenseaza in vre-un fel nervii si stresul zilnic din urmatoarele luni?,ma indoiesc.
eu cred ca nu prea esti hotarata in ce-l priveste pe "dragalas",si te cam ascunzi dupa deget...
roby_cado
Postat pe 6 Martie 2010 16:15
si eu cred la fel. Sint tot femeie, si pe la vreo 50 de kg, si din momentul in care am vrut, dar chiar AM VRUT il dau afara pe ala care avea tot dreptul legal sa stea cu mine, mi-a luat 10 minute sa il conving. Cu impachetat cu tot. Strictul necesar. Restul ti-l iei maine. Pina maine e o noapte care nu te prinde aici. Viu. Pa.
Vrei sa iti zboare niste cutite din bucatarie pe la ceafa, sa te conving ca pleci, si pleci acum? Nu? Asa ma gindeam si eu.

N-are nici o importanta cine e barbat, cine e femeie. Important e cine e mai convingator. Si in casa platita de tine ar trebui sa fii foarte convingatoare. N-are de ce sa stea 5 secunde in plus fata de cit vrei tu sa stea.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2010 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chip de inger, dar realitatea este suferinta. 17 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 14:36
Este Complicat... 309 De la: just-nobody 13 August 2019 15:16
oare cum as putea sa-l fac sa vb cu mine 24 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 19:43
Am nevoie de un sfat 13 De la: AlexandruMarian 11 Decembrie 2014 12:03
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
Setari Cookie-uri