tu ce ai face?

Avem o colega casatorita, cu trei copii. Auzisem ca are tot felul de probleme, ca tipul o insala din cand in cand, dar se pare ca in ultima vreme si-a gasit pe una mai interesanta. Si s-a hotarat sa isi paraseasca sotia pentru ultima lui cucerire. Sotia si cei trei copii.

Ea banuia ceva, ca de obicei. Il stie ca e cam fustangiu. Asa l-a luat si nu cred ca si-a facut prea mari sperante ca il va putea schimba. Intr-un fel, se resemnase cu ideea. Mai ales ca se intorcea mereu acasa. Nu insa si de data asta. Cu ce l-a vrajit asta, ultima, el stie. Cert e ca a stiut sa il invarta pe degete. Pana acum tipul avea grija de familie; adica nu isi neglija copiii si intretinerea casei. Dar, de la o vreme, banii au inceput sa se duca pe tot felul de cadouri scumpe, restaurante si chiar hoteluri. Dumnealui pleca in deplasare, cu "serviciul", fireste. Cred ca ea ar fi putut trece si peste asta insa, in cele din urma, i-a spus ca o paraseste.


Ma gandeam la situatia ei, de femeie casatorita si la cealalta. Un fel de cealalta era sa fiu si eu. Doar ca am preferat sa renunt la el si la relatie, inainte ca totul sa ia o intorsatura urata. Ce o fi in sufuletul unei astfel de sotii? E adevarat ca sunt mai putini barbati decat femei, dar chiar si asa, fiecare sac isi are peticul lui. Nu cred ca am ajuns inca la a ne "fura" barbatii, una alteia. Mi se pare cel putin injositor.

Ma uitam la ea cum imi povestea toate cele prin care a trecut, fara pauze, fara a ma lasa macar sa spun o vorba. Imi dadeam seama ca nu ar fi deloc potrivit sa ii povestesc prin ce trec eu acum. Ea avea nevoie doar de cineva care sa o asculte, atat. Si ma gasise tocmai pe mine! Eu nu ma puteam asculta ca lumea nici pe mine.

Treaba a devenit si mai nasola in momentul in care amanta a ramas insarcinata. Nu am inteles prea bine daca sotul si-a parasit familia inainte sau dupa ce a aflat asta. Cert e ca, amanta a inceput sa se ingrase, sa nu mai vrea sex, sa nu mai fie nici atragatoare si nici interesanta. Si, ce "surpriza", el s-a plictisit si acum vrea inapoi la sotie si copii. Un astfel de barbat merita batut de ambele femei. Nu cred ca i-ar putea veni mintea la cap, dar macar asa, ca sa il invete minte sa nu isi mai bata joc si de altele, pe viitor.

Oare cum mi-ar fi picat mie sa fiu insarcinata, sa fim impreuna si sa imi spuna ca se intoarce la sotie!? Doamne ajuta ca am renuntat inainte ca asa ceva sa se intample!

Cum sa mai primesti inapoi un astfel de barbat? E ca un copil care s-a saturat de "jucaria" cea noua si acum o vrea inapoi pe cea veche. Si ce garantie iti poate oferi un astfel de om, ca nu o sa o ia de la capat, cu viitoarea ocazie?

Stiu ca viata nu iti ofera niciun fel de garantii, ca e plina de neprevazut, de tot felul de evenimente care te iau prin surprindere dar, macar ce ne sta in putinta sa controlam, sa decidem, sa o facem. Asta inainte de a avea regrete, a suferi si a ramane singure.

alexxandra
Postat pe 17 Februarie 2010 06:36
ai fost prolific in noaptea asta, cezare!
doua topicuri deschise intr-o noapte... ai avut ceva de lucru!
auzi, ti-a nascut nevasta?
Tylly
Postat pe 17 Februarie 2010 06:42
zambila
Postat pe 17 Februarie 2010 10:33
De la: Celleste_, la data 2010-02-17 06:42:50ai fost prolific in noaptea asta, cezare!
doua topicuri deschise intr-o noapte... ai avut ceva de lucru!
auzi, ti-a nascut nevasta?



ai ceva de spus in legatura cu subiectul topicului?
alexxandra
Postat pe 17 Februarie 2010 18:00
Foarte dificil de raspuns...Eu l-as primi pentru copii. Copiii au nevoie de doi parinti.
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Februarie 2010 18:48
Esti o fraiera. Copiii au deja parinti.
Doara
Postat pe 19 Februarie 2010 19:01
ioi, dorulet, cat te iubesc!

cand ma fac mare, vreau sa fiu ca tine!
Tylly
Postat pe 19 Februarie 2010 19:15
am spus si o repet. barbatii nu se fura ca nu-s scanduri de la gard

ei iau o decizie, ei sunt raspunzatori pentru ce fac.

nu mai aratati cu destul femeile ci, serviti-i pe ei cu un pahar de limonada in care ati pus, cu dragoste, cateva picaturi de otrava. da, sa fie din aceea care are efect lent.

si_totusi
Postat pe 19 Februarie 2010 19:27
Cell. Si eu te iubesc pe tine. Te vad fata isteata si cu disponibilitate de a invata. Cred ca ai sa cresti repede.
Doara
Postat pe 19 Februarie 2010 19:32
De la: si_totusi, la data 2010-02-19 19:27:36am spus si o repet. barbatii nu se fura ca nu-s scanduri de la gard

ei iau o decizie, ei sunt raspunzatori pentru ce fac.

nu mai aratati cu destul femeile ci, serviti-i pe ei cu un pahar de limonada in care ati pus, cu dragoste, cateva picaturi de otrava. da, sa fie din aceea care are efect lent.






multe intampina atatea necazuri in dragoste sau casnicie,incat e greu sa le convingi pe fiecare,ca si barbatii ca si femeile au momentele lor de ratacire.multi apoi se transforma intr-o cauza disperata,dar nu poti decat sa le spui,tu cum ai face,decizia insa e a lor.pacat ca sunt copii care traiesc aceste tragedii.eu una nu as fi de acord sa ma impac cu cineva,pe motivul ca am avea copii impreuna.ai f multe posibilitati sa iti cresti copii si sa iti refaci si viata.nu as mai manca o ciorba reincalzita.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:16
eu cred ca ai gresit topicul. barbatul cu destainuirea nu e aici. acolo unde ai scris de inselarea partenerului. ce naiba? doar sunt topicile tale. le incurci?
si_totusi
Postat pe 19 Februarie 2010 20:21
tusel,

nu citisi iubire.. ca s-a saturat omu' de jucarica,asta o insemna"disperat" la aleha....
iasomia
Postat pe 19 Februarie 2010 20:24
dap... cu atatea topice deschise, nu-i de mirare.

Tylly
Postat pe 19 Februarie 2010 20:24
Sunt aici.....tot timpul....dati-mi intrebari apoi raspund pertinent,fara echivoc...Buna CELLESTE...
Ovidiu_13
Postat pe 19 Februarie 2010 20:25
fetele, ma faceti sa rad si ma ingras.
si_totusi
Postat pe 19 Februarie 2010 20:25
seara buna!
acum io nu prea inteleg... ce intrebari astepti de la noi?
sau esti chiar tu personajul din povestea de mai sus?
Tylly
Postat pe 19 Februarie 2010 20:30
dap...

cred ca aparu craiu'n persoana,ne-am dat draq....
iasomia
Postat pe 19 Februarie 2010 20:32
De la: si_totusi, la data 2010-02-19 20:21:00eu cred ca ai gresit topicul. barbatul cu destainuirea nu e aici. acolo unde ai scris de inselarea partenerului. ce naiba? doar sunt topicile tale. le incurci? [/quo


ai perfecta dreptate,eram atenta si la tv.dar am rectificat raspunsul.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:32
De la: iasomia, la data 2010-02-19 20:24:08tusel,

nu citisi iubire.. ca s-a saturat omu' de jucarica,asta o insemna"disperat" la aleha....




Iaso eu am gresit topicul.are dreptate.dar am refacut neatentia.urmaream ceva interesant si la tv.un documentar cu animalute.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:35
De la: Celleste_, la data 2010-02-19 20:30:57seara buna!
acum io nu prea inteleg... ce intrebari astepti de la noi?
sau esti chiar tu personajul din povestea de mai sus?




Celleste ,nu sunt eu in cauza,dar intamplarea face ca eu cunosc persoana.eu i-am spus ca nu l-as primi.pt ca are alta parere ,am pusa sa imi scrie cu cv ei cazul.acum asteapta raspunsuri.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:39
aleha..

da' cine e fetita ..indragostitul?
nenea?

sau e un nene care o iubeste pe cell a noastra?
iasomia
Postat pe 19 Februarie 2010 20:40
De la: INDRAGOSTITUL, la data 2010-02-19 20:25:24Sunt aici.....tot timpul....dati-mi intrebari apoi raspund pertinent,fara echivoc...Buna CELLESTE...





tu ce ai face?
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:41
ha?

da, da, sa ne spuna, ca vreau sa stiu si eu...

Tylly
Postat pe 19 Februarie 2010 20:42


eu cred ca a gresit contul
panty_C
Postat pe 19 Februarie 2010 20:43
De la: iasomia, la data 2010-02-19 20:40:30aleha..

da' cine e fetita ..indragostitul?
nenea?

sau e un nene care o iubeste pe cell a noastra?




sincer e o aparitie noua cred.dar bine a venit sa ne spuna si parerea lui.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:44
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-19 20:43:08

eu cred ca a gresit contul




nu cred ca a gresit.asteptam raspunsul,indragostitule.
alexxandra
Postat pe 19 Februarie 2010 20:46
Celleste..ai admiratori!! a venit pe calea aerului baiatul
reyya
Postat pe 19 Februarie 2010 20:48
aha... cu airoplanu' la drum de seara...
urania aia, nimic nu stie...
Tylly
Postat pe 19 Februarie 2010 20:50
Sunt aici....Alexx
Ovidiu_13
Postat pe 19 Februarie 2010 20:51
numai sa nu fie cumva viitor tatic...
panty_C
Postat pe 19 Februarie 2010 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti s aiubesti dar sa fi indragostita de altul? 12 De la: garbo_415874 29 Ianuarie 2017 18:08
nu a fost niciodata fericit! 26 De la: ceachy 16 August 2012 11:30
Intr-o relatie serioasa dar indragostita de alt barbat! Pe care dintre cei doi sa il aleg? 42 De la: garbo087471 21 Mai 2015 22:35
De ce se ascunde?? 41 De la: garbo_397638 19 Februarie 2014 10:56
o femeie ce iubeste o alta femeie 91 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
Setari Cookie-uri