buna...am nevoie de un sfat va rog..

buna...sper sa imi raspunda si mie cineva..am mai cerut cateva sfaturi si nu am primit niciun raspuns..poate din cauza ca sunt mai noua:P...am 22 de ani si sunt implicata intr'o relatie de 1 an de zile..primele 8 luni am stat non'stop impreuna...ne'am iubit mult...dar in octombrie a plecat din tara..gandul ca nu ne vom intalni decat peste 1 an la determinat sa rupa relatia cu mine..fiindca il iubeam mult..si deoarece sufeream m'am umilit,si l'am implorat sa ne impacam timp de 1 luna..dupa care am lasat totul sa curga de la sine.. nu il mai cautam decat ocazional,mai mult ma cauta el..am suferit mult..din octombrie pana la inceputul acestei luni nu am putut sa'mi fac o relatie..il vroiam doar pe el..in tot acest timp cat am fost despartiti el mi'a spus k ma iubeste si imi spunea mereu ca ai lipsesc..doar ca e prea mult timp pana se intoarce el si nu crede ca il pot astepta..eu ma obisnuisem cu ideea ca nu mai suntem impreuna dar oricum nu am incetat sa'l iubesc..prin ianuarie am cunoscut un baiat mai mic cu 2 ani decat mine..dar care este un dulce si mult mai matur pentru varsta lui..mai mult vorbeam pe internet..dar ne'am vazut si fata in fata insa nu sa intamplat nimic intre noi..simteam ca sunt indragostita,ma facea sa zambesc si sa uit de durearea din sufletul meu..el simtia la fel chiar vroia sa aiba o relatie cu mine..insa exact cand trebuia sa ne intalnim a revenit fostul..care mi'a spus k vrea sa ne impacam..ca nu a stat cu nicio fata cat am fost departit..ca ma iubeste..m'am simtit bine..a fost ca si cum toata munca mea a avut in sfarsit un rezultat...acum suntem din nou impreuna..dar nu mai stiu ce simt..ma gandesc ca poate a fost o obsesie pentru mine..tipului din tara i'am spus ca m'am impacat cu fostul..a fost dezamagit..dar am ramas prieteni in continuare.. de multe ori simt ca as vrea ceva mai mult decat simpla noastra prietenie..in acelas timp parca nu vreau nici sa'mi stric relatia..nu stiu cum sa fac..dar parca toata suferinta provocata de despartirea noastra ma impinge sa'l insel.eu nu am mai inselat niciodata..si ce simt acum este ceva nou pentru mine..si imi este frica..frica sa nu'mi stric relatia actuala...poate ati trecut printr'o situatie similara..spuneti'mi si mie va rog cum ar trebui sa procedez..ms

Postat pe 18 Februarie 2010 14:00
in primul rand:vaz ca nu ai nume,pisi...

in al doilea rand,unde esti adriana?

vad ca asta mica scrie ca tine..in loc de liniuta de despartire.. pune apostrof,ia vezi...poate sunteti pe aceeasi lungime de unda,tineretu' garbo,deh....
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 14:05
Nu esti atente deloc...vai vai...eu folosesc " ` " nu " ' " deci al meu e cel inclinat nu cel drept!
Citisem ce`a zis dom`soara dar...nu prea am chef sa gandesc la ora asta...ma gandesc doar la faptul ca trece timpul si eu tre sa`mi iau permisul dar n`am chef sa invat!
Oricum...fata asta nu tare stie ce vrea...e derutata,cred ca i`a lipsit ce`a primit de la "al doi`lea" si`acuma ca s`antors primu a cam uitat cum e cu el si vrea cu astalalt!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 14:10
ma numesc crina..imi cer scuze..nu am observat ca nu eram logata:)
crinaxx
Postat pe 18 Februarie 2010 17:36
Mnah iote ca n`am fost io!S`a elucidat misterul!
Dar totusi de ce difera nr de mesaje postate si data inscrierii pe forum?
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 17:50
poti sa scrii fara sa fii logat?

mai sa fie al draq! si eu ma loghez ca proasta.

adriana,

nu am zis ca esti tu,terminati cu mania asta a persecutiei...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 17:56
Lasa-i pe amandoi si fa-ti altu' !
blaa
Postat pe 18 Februarie 2010 19:28
Buna...Viata e foarte complicata iar tu esti foarte tanara...
Nu stiu ce sfat sa-ti dau. Nu am trecut printr-o situatie asemanatoare. Am deschis mereu un nou capitol DUPA ce l-am inchis pe precedentul. In viata conteaza CALITATEA partenerului, mai mult decat dragostea, emotia...
Incearca sa intelegi cine dintre ei doi e de calitate potrivita cu a ta. Bafta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Februarie 2010 18:56
eu nu prea inteleg chestia asta cu cea calitate care exclude dragostea, emotia.

si_totusi
Postat pe 19 Februarie 2010 19:35
nul insela deoarece esti confuza ai fost singura in acest timp pt niste vb si o prietenie nuti distruge fericirea ca mai tarziu o sati para rau pup fii fata desteapta
garbo070402
Postat pe 9 Martie 2010 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SUCCESUL...ESTE SCOPUL VIETII ... 40 De la: ana02 20 Iulie 2009 09:41
Iubirea ca o marfa ! La mezat ! 45 De la: dor72_ 12 Mai 2012 11:25
Intr-o relatie serioasa dar indragostita de alt barbat! Pe care dintre cei doi sa il aleg? 42 De la: garbo087471 21 Mai 2015 22:35
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
de ce ma inselat? 96 De la: melania33 21 Mai 2011 21:10
Setari Cookie-uri