de ce sunteti ironici?

Si astia de la munca de la mine sunt niste gunoaie...Ca eu nu adun dupa ei...A fost rautaciosi,,ca astia sunt ateisti si au o minte limitata..Sunt prosti de dau in gropi,,au ura pe oamenii.Si doar se folosesc de ei,,de munca lor.sunt pt familia lor si de straini profita cat pot de pe urma lor,daca le merge.Asa cum sunt si romanii...SE comporta frumos doar daca stiu ca au ceva de castigat de pe urma ta....Cum ar fii barbatii,,daca nu te culci cu ei fac tot rasul din tine..Pt ca unii sunt asa imbecili de nu stiu nici macar cum ii cheama si cati ani au
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:06
am inteles elodia....ma retrag....promit sa nu te mai deranjez cu prezenta mea.....
tutankhamon
Postat pe 13 Februarie 2010 12:06
De la: tutankhamon, la data 2010-02-13 12:06:42am inteles elodia....ma retrag....promit sa nu te mai deranjez cu prezenta mea.....
Si eu ma retrag..
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:07
irino...sunt si eu curioasa referitor la un aspect......tu cand ai discutat cu famili batranei, nu ai intrebat care sunt sarcinile tale pentru banii pe care ii primesti????...orice om normal la cap asta intreaba intai, inainte de a accepta postul....
tutankhamon
Postat pe 13 Februarie 2010 12:08
De la: tutankhamon, la data 2010-02-13 12:08:41irino...sunt si eu curioasa referitor la un aspect......tu cand ai discutat cu famili batranei, nu ai intrebat care sunt sarcinile tale pentru banii pe care ii primesti????...orice om normal la cap asta intreaba intai, inainte de a accepta postul....
Pai am vorbit cu ei de inceput...Si nu trebuie sa fac doar pt batrana...nu si pt ei.sunt smecheri...Nu suficient ca trebuie sa ii repet la batrana de 100 de ori un lucru..Eu cred ca batrana se ia dupa ei si asculta doar ce vrea.De asta este bine doar o baba singura,ca daca sunt mai multe persoane se indeamna doar la rele..Pt ca oameni buni sunt putini..Si mie nu imi place sa suport tampeniile nimanui
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:13
Nu imi place sa suport rautatile si ironiile nimanui..Si daca sunt mai multe persoane,doar la rautati le sta capul....Asa ca eu nu ma lasa,sa fiu de rasul lor.Pt ca nu sunt sclava...Ei stiu ca sunt romanca ca nu am bani,,,cred ca pot face tot rasul de mine..Pai eu nu sunt de rasul lor..Intelegerea ne-a fost sa adun dupa batrana..Dar astia sunt banditi..jigodiii...putori
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:16
irinuco, am impresia ca tu-i mai si pleznesti din cand in cand
pik_nik
Postat pe 13 Februarie 2010 16:21
multumesc pentru raspunsuri,la toata lumea,va iubesc!
Daniela
daniilia
Postat pe 13 Februarie 2010 18:13
De la: daniilia, la data 2010-02-13 18:13:42multumesc pentru raspunsuri,la toata lumea,va iubesc!
Daniela
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 18:15
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?


Intra tu pe Kudika sa vezi tiganie , pe Garbo e supercivilizatie.

Postat pe 20 Februarie 2010 17:57
iote bre!
cica de ce suntem ironici!
pen'ca putem si pen'ca asa vrea muschii nostrii,d'aia!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:27
De la: preciouss, la data 2010-02-27 21:27:45iote bre!
cica de ce suntem ironici!
pen'ca putem si pen'ca asa vrea muschii nostrii,d'aia!
ai muschi? tragi de fiare?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Februarie 2010 21:38
De la: Scorpio13, la data 2010-02-20 17:57:34
De la: daniilia, la data 2010-02-12 07:16:16 Am tot citit intrebarile multor membri.Raspunsurile aproape intotdauna condamna,critica,sau mai rau.Suntem oameni,si greselile sunt in sangele nostru.Suntem aici ca sa ajutam.CA SA AJUTAM.O vorba buna,un sfat,un semn de compatimire,ceva frumos in fiecare raspuns.Eu asta incerc.Voi ce ziceti?
Ia intrati putin pe yahoo answers,sa vedeti ce diferenta,ca de la cer la pamant,in stilul raspunsurilor.Imi pare rau,pentru ca romanii sunt intr-adevar destepti,priceputi la toate,mai putin indulgenti insa,de ce?


Intra tu pe Kudika sa vezi tiganie , pe Garbo e supercivilizatie.
vezi ca ii deochii.Si le dai nas...Mai binw sa faca concurenta prin bun simt,decat sa faca concurenta prin nesimtire si tiganie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Februarie 2010 21:40
preci, ai grija ca-i sticlesc deja ochii...
panty_C
Postat pe 27 Februarie 2010 21:41
corinache....si mie la fel!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:43
panty_C
Postat pe 27 Februarie 2010 21:43
aparent sa zicem ca nici eu nu inteleg ironia...ca pana la urma nu toata lumea a intrat pentru amuzament.....ma rog...de fapt inteleg pe undeva de ce sa rezuma totul la ironie....pentru orgoliu si simtul superioritatii....cand o faci pe desteptul...e usor sa lovesti in aia care par mai prosti....si asta te face sa ramai pe un piedestal...nu cumva sa cazi de acolo....pe unii ii face profesia,statutul social,respectul castigat in lume...nicidecum sinceritatea...sau a recunoaste ca in x sau y situatie..putina lume ar ieshi ne/shifonata ..de fapt
andreea_n_c
Postat pe 28 Februarie 2010 11:59
immmdaa
fleurdelis
Postat pe 28 Februarie 2010 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TOPIK ANTI-FLORINUCA(irinuca24/florinel_c76/garbo...119....etc) 36 De la: Anouk 12 Ianuarie 2010 17:48
Inca o femeie inselata!! 58 De la: Luna_in_capricorn 21 Iulie 2011 17:01
... raspunsul sotiei 97 De la: zambila 2 Decembrie 2010 09:56
Tradare si falsitate in iubire 3 De la: _karina_ 28 Martie 2011 00:25
daca recunoastem ca inselam 46 De la: thomas_andersro 13 Februarie 2014 16:08
Setari Cookie-uri