CE INTELEGETI PRIN DOVEZI DE IUBIRE??

Dovada de iubire,da,sa daruiesti un copil,sa vrei sa ai un copil cu persoana iubita, ,dar nu intodeauna= existenta= unui copil si sunt cazuri, inseamna dovada de iubire,deci atentie.
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 10:57
Vad ca pana sa postez a mai remarcat cineva,asta,ganditi-va la copii rezultati aiurea,abandonati,apoi.
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 10:59
dovezi de iubire?

- sa te vada frumoasa cand altii te vad urata
- sa te considere desteapta cand altii nu dau doi bani pe tine
- sa ii rada ochii si sa i se lumineze fata atunci cand te priveste
- sa fii pentru el femeia fara nici un defect, chiar daca ai o multime
- sa-i placa ca cum iti sta in verde chiar daca nu te avantajeaza culoarea
- sa fie alaturi de tine in orice situatie si sa te sustina.

ar mai fi dar, astea mi-au venit acum in minte
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2010 11:05
- sa iti spuna ca a mancat cele mai bune clatite din viata lui fix cand tu....ai gresit reteta...
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 11:07
da. asa e
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2010 11:11
TUTUSICO,dar,sa nu se trezeasca pe parcurs din vraja,sa te vada cum esti in realitate,hi,hi,hi,ma rog,ca parafraza la cele postate de tine
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:13
Floricico,esti tare daca i-ai dat clatite nashpa si nu a zis,nik,probabil ca ai alte calitati.
si tie pupici
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:16
le-am gatit sub ochii lui...si de emotie...am uitat sa pun ceva!
oua, sau faina...nu mai tin minte
si au iesit asaa...bulgari, nu stiu cum!
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 11:18
scryciu, nu am spus ca aceea e realitatea. poti fi frumoasa si x sau y sa te vada urata. oamenii au propriile lor unitati de masura.

insa, cand un barbat iubeste, pentru el esti nemaipomenita.

in momentul cand s-a dus cea dragoste, poti fi tu zana, ca tot baba cloanta te vede. e o realitate numai si numai a lui. suntem subiectivi si in timp, putem sa ne schimbam la 180 de grade convingerile. ce ni se parea alb, devine negru tuci.

simpatia, antipatia, iubirea sau ura sunt un fel de mingi pe care tot le jonglam in aer . totul depinde de factorul timp. rezista doar ce este bine inradacinat

nu ai intalnit oameni care, se antipatizau ca apoi, sa-si schimbe total convingerile? ce parea urat sa devina frumos sau viceversa? si atunci, care e realitatea? noi construim, in mintea noastra ,cea "realitate" . fiecare om are"realitatea "lui ce tine de timp, conjunctura, relationare, mod de gandire si perceptie

si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2010 11:22
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:22
CA STAM SI LENEVIM SI NU E NEVOIE SA DAM DIN GURA AIUREA
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 11:35
SI NE IUBESTE ORICUM SI IN PIJAMALE S-IN PIELEA GOALA NU NUMAI IN TINUTA DE SEARA
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 11:36
Emoticurile erau pentru ,FLEUR.
TOTUSICO,sustin cele scrise de tine,asa e, ce e azi poate nu fi maine,eu am scris asa in general,fara destinatie catre cineva,totul e relativ.
Ce e ciudat si dureros, e, ca dupa atatea dovezi de iubire,unele persoane se pot trezi,ca nu mai e nimic din ce a fost,pe ce se bazau odata.
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 11:42
mercii.
kestia aia cu trezitu-i relativa scri!
uite eu ma trezesc mereu prima
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 11:46
hai ma ca azi ii sarbatoare si traiti-o din plin fetelor profitati
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 11:53
Fleur,cea mai buna solutie.
scrichy
Postat pe 14 Februarie 2010 12:05
nu creed...cred k e boalaa
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 12:22
ei da./.dar cei doi se presupune ca s/au iubit candva..macar atunci cand si/au dorit sa aibe un copil...ca pe parcurs..poate sentimentul s/a stins...asta e alta problema!
garbo055472
Postat pe 14 Februarie 2010 13:45
De la: garbo055472, la data 2010-02-14 13:45:43ei da./.dar cei doi se presupune ca s/au iubit candva..macar atunci cand si/au dorit sa aibe un copil...ca pe parcurs..poate sentimentul s/a stins...asta e alta problema!
Da poate ca femeia a neglijat barbatul din cauza ca a trebuit sa aiba multe pe cam...Ca sunt multe femei care trebuie sa munceasca pt ca multi barbati vor sa se insoare,dar nici macar pe ei nu sunt in stare sa se intretina.Toata viata au facut pe vanatorii ca sa se culce c cat mai multe femei si apoi cauta femei naive care sa ii accepte asa saraci pt ca ei barbatii au frecat menta si s-au ocupat de vanatorit toata viata,in loc sa munceasca sa stranga ca sa poata intretine o familie...Pt ca daca femeia tre sa munceasca si mai are copiii,si are multe pe cap..Cred ca nu mai are timp si de barbat,,asa barbatul pleaca la alta femeie.Si o lasa pe femeie sa isi creasca copiii singurica
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:02
De la: garbo055472, la data 2010-02-14 13:45:43ei da./.dar cei doi se presupune ca s/au iubit candva..macar atunci cand si/au dorit sa aibe un copil...ca pe parcurs..poate sentimentul s/a stins...asta e alta problema!
Da poate ca femeia a neglijat barbatul din cauza ca a trebuit sa aiba multe pe cam...Ca sunt multe femei care trebuie sa munceasca pt ca multi barbati vor sa se insoare,dar nici macar pe ei nu sunt in stare sa se intretina.Toata viata au facut pe vanatorii ca sa se culce c cat mai multe femei si apoi cauta femei naive care sa ii accepte asa saraci pt ca ei barbatii au frecat menta si s-au ocupat de vanatorit toata viata,in loc sa munceasca sa stranga,sa isi bata capul ca sa poata intretine o familie...Pt ca daca femeia tre sa munceasca si mai are copiii,si are multe pe cap..Cred ca nu mai are timp si de barbat,,asa barbatul pleaca la alta femeie.Si o lasa pe femeie sa isi creasca copiii singurica
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:03
De la: buna01, la data 2010-02-14 15:03:08
De la: garbo055472, la data 2010-02-14 13:45:43ei da./.dar cei doi se presupune ca s/au iubit candva..macar atunci cand si/au dorit sa aibe un copil...ca pe parcurs..poate sentimentul s/a stins...asta e alta problema!
Da poate ca femeia a neglijat barbatul din cauza ca a trebuit sa aiba multe pe cap..Ca sunt multe femei care trebuie sa munceasca pt ca multi barbati vor sa se insoare,dar nici macar pe ei nu sunt in stare sa se intretina.Apar copiii,dar barbatii nu au decat chilotii de pe ei..Toata viata au facut pe vanatorii ca sa se culce c cat mai multe femei si apoi cauta femei naive care sa ii accepte asa saraci pt ca ei barbatii au frecat menta si s-au ocupat de vanatorit toata viata,in loc sa munceasca sa stranga,sa isi bata capul ca sa poata intretine o familie...Pt ca daca femeia tre sa munceasca si mai are copiii,si are multe pe cap..Cred ca nu mai are timp si de barbat,,asa barbatul pleaca la alta femeie.Si o lasa pe femeie sa isi creasca copiii singurica
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:04
Si uite asa iubire cu nabadai..Pt ca uite asa apar scandaluri de la lispsuri...Nu te poti casatori si face copiii.Daca nu ai o situatie..Si la asta trebuie sa se ocupe barbatul pt ca este mai practic si inteligent.Pt ca asa cum ii duce capul sa ii spele creierul la femeie ca sa joace asa cum canta el.Asa sa isi bata capul sa munceasca sa stranga..Pt ca dea sta l-a lasat Dumnezeu pe barbat mai puternic ca femeia.Ca sa munceasca si sa intreetina familia.femeia si copiii.Asa ca femeilor nu mai fiti asa naive
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:07
01??????????hai ma ca o sa gasesti si tu unu bun si o sa fii fericita
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 15:09
De la: garbo074997, la data 2010-02-14 15:09:13 01??????????hai ma ca o sa gasesti si tu unu bun si o sa fii fericita
Da ca sa ii sucesc gatul ca la pui..Si sa iti gura atunci cand vb eu..Daca ii barbat bun si cu cu suflet bun..Ii mai trec cu vederea defectele.Daca in schimb se schimba,,il terorizez
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:11
hai ma iar incepusi???/e mai bine sa fie si femeia desteapta siii amandoi la munca amandoi la distractie amandoi peste tot chiar si la bucatarie daaaaa amandoi ia sa incerci niste atingeri prin bucatarie sa vezi ce barbat ai miam ,miam si nu te gandi acum la obscenitati ca nu asta zic
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 15:13
SA-TI TII GURA CAND VB EU??????????????????????????????? nu esti o doamna ,nu esti o doamna si deaia esti tratata asaaaaa vai cum vb ce educatie sant oripilata
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 15:15
De la: garbo074997, la data 2010-02-14 15:13:12hai ma iar incepusi???/e mai bine sa fie si femeia desteapta siii amandoi la munca amandoi la distractie amandoi peste tot chiar si la bucatarie daaaaa amandoi ia sa incerci niste atingeri prin bucatarie sa vezi ce barbat ai miam ,miam si nu te gandi acum la obscenitati ca nu asta zic
Eu si la munca si cu copiii...ca barbatii nu au bani pt s-au ocupat de vanatorit femei? eu nu muncesc daca imi iau barbat..tu ma crezi femeie ma crezi fraiera,ca acum zic nu,maine zic da...Asa sunteti barbatii,nu dati 2 bani pe ce doresc femeile...Eu cred ca nu am ce face sa imi iau barbat fara bani,ca sa muncesc sa ma rup..Sa fiu batuta in cap,poate
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:16
De la: buna01, la data 2010-02-14 15:11:23
De la: garbo074997, la data 2010-02-14 15:09:13 01??????????hai ma ca o sa gasesti si tu unu bun si o sa fii fericita
Da ca sa ii sucesc gatul ca la pui..Si sa iti gura atunci cand vb eu..Daca ii barbat bun si cu cu suflet bun..Ii mai trec cu vederea defectele.Daca in schimb se schimba,,il terorizez
esti fantoama?????ma hai ma ca iar te ia lumea cu exorcizarea nu poti fi si tu calma?????/
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 15:16
pai daca faceti totul impreuna o sa aveti armonie in familie ma.Si sa faceti tot impreuna tot chiar si copii si dupa s-ai cresteti impreuna
garbo074997
Postat pe 14 Februarie 2010 15:19
De la: garbo074997, la data 2010-02-14 15:15:20SA-TI TII GURA CAND VB EU??????????????????????????????? nu esti o doamna ,nu esti o doamna si deaia esti tratata asaaaaa vai cum vb ce educatie sant oripilata
Pai voi barbatii sunteti gunoie.Va comportati urat cu mine ca alte femei sa nu faca ceea ce fac eu.Pai sa asculte de voi,daca sunt fraiere...Ca eu nu ma iau dupa capul unui barbat,care nu are bani pt ca a frecat menta si a umblat dupa furat si cauta femeie cuminte si descurcareata ca sa munceasca sa ii gateasca..Sa faca copiii.Altceva ce mai vreti voi barbatii?
omulsincer
Postat pe 14 Februarie 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum iti dai seama daca te iubeste daca e diferenta de varsta 24 De la: denyssss 17 Octombrie 2012 18:59
Un sfat daca stii ce ai face in locul meu!:) 33 De la: Livia03 19 Iunie 2010 17:21
IDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI 9 De la: Adriana_Nutu_1 13 Martie 2013 17:14
farmece 27 De la: ratuscaceaurata 30 Iulie 2011 08:57
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Setari Cookie-uri