farmece

credeti in ele ......sa intamplat cuiva ceva ciudat?????
garbo210471
Postat pe 24 Iunie 2011 15:57
despre farmece legari sau cum so r mai numi ele este vorba
garbo210471
Postat pe 24 Iunie 2011 15:58
da. mereu astea tinere...capata farmece de la de astia...copti...si cu familie...ca astia is mai priceputi....
sau barbatii...capata farmece...cam ca Borcea...
dor72
Postat pe 24 Iunie 2011 16:00
garbo210471
Postat pe 24 Iunie 2011 16:01
De la: garbo210471, la data 2011-06-24 15:58:28despre farmece legari sau cum so r mai numi ele este vorba




et le diable travaille .....
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Iunie 2011 16:08
foarte interesant ...cel putin pana acum
garbo210471
Postat pe 24 Iunie 2011 16:10
oare cat de.......?
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Iunie 2011 16:24
daca crezi in "farmece,legari,blesteme" se pot intampla! Daca insa crezi cu convingere numai in puterea Domnului-Nu se poate nimic rau intampla! Am auzit si eu de multe astfel de ..facaturi..Dar mult mai multe am auzit de minunile si binefacerile rugaciunilor!!
elisabeta_boia
Postat pe 24 Iunie 2011 22:38
betty, nu e chiar asa... nu e vorba ca crezi in blesteme sau ba...ele pot sa te ajunga....fie ca te rogi sau nu....
io stiu un eveniment adevarat, trait de tatal meu ( Dumnezeu sa-l odihneasca!) care nu a crezut niciodata in de astea pana atunci...si nici dupa aceea...dar a trebuit sa recunoasca faptele...pus in fata realitatilor...
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 01:41
Dor..nu l-am cunoscut pe tatal tau...dar il iubesc,fie iertat,ptr ca n-a crezut nici inainte ,nici dupa ce a fost "nevoit" sa recunoasca o ..minune?? Cred ca-i seaman lui!! Poate gresim amandoi,dar mai bine sa nu credem...
elisabeta_boia
Postat pe 25 Iunie 2011 16:04
din nefericire a fost la un mm de moarte....tocmai acest aspect l-a "obligat" sa creada....mai ales cand i-a fost povestit visul pe care el tocmai il visase ...
in fine...las-o asa....dar de adevarate sunt adevarate si exista...
dor72
Postat pe 25 Iunie 2011 16:08
In toamna acestui an, am gasit intr-un sertar unde imi tineam exclusiv in cutii niste pantofi...un pumn de orez. Intre timp se tineau tot felul de ghinioane de mine...Acum 2 seri, am gasit iar sub biroul meu intr-un prosopel de bucatarie legat, sare. As dori sa stiu pentru ce sunt facute toate aceste lucruri, ce reprezinta...pentru ca e clar ca cineva nu imi doreste binele
garbo212716
Postat pe 6 Iulie 2011 17:10
De la: garbo212716, la data 2011-07-06 17:10:04In toamna acestui an, am gasit intr-un sertar unde imi tineam exclusiv in cutii niste pantofi...un pumn de orez. Intre timp se tineau tot felul de ghinioane de mine...Acum 2 seri, am gasit iar sub biroul meu intr-un prosopel de bucatarie legat, sare. As dori sa stiu pentru ce sunt facute toate aceste lucruri, ce reprezinta...pentru ca e clar ca cineva nu imi doreste binele




eu raspund serios din principiu....indiferent daca tu iei in gluma....important este ca mesajul sa circule spre cel care are nevoie....ok....atentie totusi ca nu a venit inca toamna anului 2011.....explicatiile tale arata ca ti se intampla in casa.....deci acolo cauta persoana negativa pt tine.....iar orezul si sarea sunt benefice.....
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 17:23
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-24 22:38:50daca crezi in "farmece,legari,blesteme" se pot intampla! Daca insa crezi cu convingere numai in puterea Domnului-Nu se poate nimic rau intampla! Am auzit si eu de multe astfel de ..facaturi..Dar mult mai multe am auzit de minunile si binefacerile rugaciunilor!!

100% de acord
adryaana
Postat pe 6 Iulie 2011 17:29
Garbo212716
Prima care poate influenta starea ta de spirit esti chiar tu! Ce nu lasi sa te atinga, nu te poate influenta, si in ce nu crezi nu te poate atinge!

Postat pe 6 Iulie 2011 17:30

Postat pe 6 Iulie 2011 17:31
adryaana.....si totusi sa nu uitam ca si farmecele au fost lasate cu un scop...chiar de creatorul universului.....la fel si incercarile vietii.....doar modul de perceptie intre entitati ....este diferit!




014.....si totusi in univers....exista un echilibru bine definit....chiar daca umanitatea crede ca percepe binele sau raul..... daca ...crezi in ingeri.....obligatoriu crezi si in existenta demonului....altfel cum faci distinctia....?
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 17:55
Ai mare dreptate demonsauinger, m-am gandit insa ca, unii dintre noi, cateodata tindem atat de mult sa credem in magia neagra (deci in existenta demonilor sau a farmecelor) incat ne autosugestionam si singuri ne atragem fortele malefice asupra noastra!

Postat pe 6 Iulie 2011 18:04
014,in conceptia mea....nu exista...magie alba sau neagra....exista doar magie....si totusi...exista liberul arbitru,chiar daca lumea il percepe mai greu....cand vb de echilibru....vb si de trairi diferite....de mod diferit de intelegere si acceptare a lucrurilor ce se intampla....de mod de protectie diferit....si totusi fara acordul creatorului...nimic nu se intampla!
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 18:40
trebuie sa mai fac o precizare.....se pare ca unii citesc distorsionat si tendentios anumite postari...de aceea subliniez ca modul meu de interpretare nu este "litera de lege" in "univers"....este doar perceptia mea despre anumite lucruri....indiferent ca place sau nu altora...iar faptul ca nu toti consoneaza ...arata ca totusi exista echilibru in univers .
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 19:13
De la: demonsauinger, la data 2011-07-06 19:13:34trebuie sa mai fac o precizare.....se pare ca unii citesc distorsionat si tendentios anumite postari...de aceea subliniez ca modul meu de interpretare nu este "litera de lege" in "univers"....este doar perceptia mea despre anumite lucruri....indiferent ca place sau nu altora...iar faptul ca nu toti consoneaza ...arata ca totusi exista echilibru in univers .



014,referirea nu iti este adresata...
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 19:30
din categoria voodoo...

Spre sfrsitul slujbei de Duminica preotul ntreba:

- Cti dintre dvs si-au iertat dusmanii ?
80% au ridicat mna. Preotul insista cu ntrebarea.
Toti raspund de data asta, cu exceptia unei batrnele.
- Doamna Nelly...dvs nu sunteti dispusa sa va iertati dusmanii ?
- Eu nu am dusmani, raspunse blnd.
- Doamna Nelly, asta este foarte ciudat.
Cti ani aveti dvs ?
- 99 - raspunse.
Parohia se ridica si aplauda.
- Oh Doamna Nelly, puteti veni aici n fata sa ne spuneti cum se poate ajunge la 99 de ani fara sa ai nici un dusman ?
Dulcea Doamna Nelly veni n fata, se ndrepta catre enoriasi si spuse:

- Pentru ca nenorocitii au murit deja...

Freya__
Postat pe 6 Iulie 2011 21:11
Ciresica
Postat pe 6 Iulie 2011 21:17
demonic banc!
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iulie 2011 15:47
De la: garbo210471, la data 2011-06-24 15:57:20credeti in ele ......sa intamplat cuiva ceva ciudat?????
Exista si ca sa afli mai bine, incearca sa urmaresti emisiunea lui ORESTE, vei afla multe informatii despre paranormal.
oktaviatdy
Postat pe 28 Iulie 2011 08:47
FREYA!! Mi-a placut asa de mult bancul...ca l-am spus mamei mele care are 83 de ani-si tot zice ca ea nu are dusmani...A zambit un pic,dar n-a ras asa de zgomotos ca mine,oare de ce? Si-o fii dat seama ca e ...si ea...fara "nenorocitii" care deja au murit?!
Te pup
elisabeta_boia
Postat pe 28 Iulie 2011 18:24
De la: elisabeta_boia, la data 2011-07-28 18:24:33FREYA!! Mi-a placut asa de mult bancul...ca l-am spus mamei mele care are 83 de ani-si tot zice ca ea nu are dusmani...A zambit un pic,dar n-a ras asa de zgomotos ca mine,oare de ce? Si-o fii dat seama ca e ...si ea...fara "nenorocitii" care deja au murit?!
Te pup





cred ca mama ta este matura,chiar daca are inima tanara......zambetul unei femei trebuie sa fie intre copilaros-de efect-discret......dar niciodata hlizit.....nu crezi?parerologu'garbo
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Iulie 2011 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 7 De la: Simonnne 1 Septembrie 2015 17:40
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
iubire fara sex 53 De la: mady 20 August 2009 01:49
Cum e cu pauza in relatie????? 65 De la: Alins80 30 Martie 2012 21:23
apocalipsa 283 De la: elisabeta_boia 18 Octombrie 2011 16:47
Setari Cookie-uri