ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Mai poate o relatie sa fie resuscitata....?

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

citesc anumite subiecte..sunt insa,"socata" cateodata, cand vad cum o tanara deschide un subiect, cum ca nu mai simte pt partener..fluturasi in stomac, ca iubirea a murit, si cum unii incearca sa resusciteze acea dragoste..(care poate, nici dragoste nu s-a numit... )

dar oare, mai poate fi reinviata..? nu s-a trecut oare la monotonie, obisnuinta, sau poate , chiar in cazul unora..mila.?
  citeaza   raspunde

mai poate fi doar....scurtcircuitata
  citeaza   raspunde

ihi....resuscitata......se face zooombi!!!!!
  citeaza   raspunde

asa cred si eu..

as vrea, totusi sa aud pareri si argumente, poate a celor care au trecut prin asta ..
  citeaza   raspunde

haide, bre!
nici la 380V nu merge?
  citeaza   raspunde

merge....ca unsa
  citeaza   raspunde

..se mai spune si ca ..obishnuintza ar fi mai rea decat dragostea...
.asta inseamna ca atashamentul fatza de cineva care intr/o vreme...nu prea indepartata era centrul universului unui alt cineva...atashamentul dobandit..in timp..nu se poate sterge cu buretele intr/o secunda...
....relatia-da poate fi resuscitata...nu se stie daca si iubirea de la inceput poate fi...resuscitata.
  citeaza   raspunde

punct.
  citeaza   raspunde

ba e virgula
  citeaza   raspunde

hotarati-va
  citeaza   raspunde

nu putem
e complicat
  citeaza   raspunde

zambilici....pentru tini....punct si virgulita!!!!
  citeaza   raspunde

mda...cand ajung la o concluzie din experienta, si argumentata, va anunt
  citeaza   raspunde

depinde si de ce aceasta dragoste a "murit".. de cand, si ce sentimente (inca) mai nutresti pt acea persoana...
  citeaza   raspunde

io zic punct....si de la capat
  citeaza   raspunde

dap...
de la capat, cu altcineva.
  citeaza   raspunde

da' pana cand???
  citeaza   raspunde

pina cind pui punct.
  citeaza   raspunde

in cazul barbatului,pana mai poate....in cazul femeii,pana la moarte
  citeaza   raspunde

eladaela
  citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

norocoasele de noi
  citeaza   raspunde

Relatia de la inceput nu poate dura o vesnicie. Cred ca trebuie imbunatatita si dezvoltata pe parcurs si atunci cu siguranta ea nu o sa fie obisnuinta. Trebuie sa facem tot timpul ceva de care partenerul sa se indragosteasca si la randul lui la fel. In concluzie eu cred ca poate fii resuscitata...
  citeaza   raspunde

mie mi-e cam mila de personajele astea care incearca a abordeze "constructiv" tocmai sufletul. Probabil nu il identifica. Nu stiu ca e exact acea parte a unui om care n-are nimic de-a face cu planurile noastre maretze si cu ratiunea.
Ce dreak de resuscitare...
S-a dus, s-a dus.
Asta e, traiesti pe post de leguma si cu un om pe care NU il iubesti agatzat de git - sau te desparti. Analizezi avantaje si dezavantaje si decizi ce vrei sa faci in continuare.
  citeaza   raspunde

mooooammmma!!!!!!!!!!!!!nota 10
  citeaza   raspunde

De la: Celleste, la data 2009-12-22 10:26:07haide, bre!
nici la 380V nu merge?
  citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: