Eu,un coleg si restul turmei:))

Deci...am 16 ani si mi s-a pus pata pe un tip.Coleg,foarte foarte dragut,care profitand de faptul ca nu mai sunt cat casa,la inceputul anului scolar mi-o tot acordat atentie,si ma intreba diverse,si intram in vorba...treburi de-astea.Si cum o poveste frumoasa nu poate fi frumoasa pana nu apare un al treilea personaj,apare o tipa,sa-i zicem A,care s-a mutat din alt oras la noi in clasa si a inceput sa tot stea pe langa el.Si statea pe langa el,si apoi pisiceli,apoi batai pe umar,apoi statul ocazional in poala,apoi complimente de-alea care te fac sa-ti dai seama cat de mult se poate injosi o fata....Dupa aparitia lui A,pe mine si pe respectivul o ajuns sa ne lege doar niste priviri timide,pentru ca daca ma apropiam,A era ca un rottweiler,imediat se planta langa el,si draga draga,nu cu iubire mare,dar ca fata iti dai seama dupa voce ci privirea aia care ti-o arunca ca tocmai vroiam sa intri pe o proprietate privata,ocazional ii zicea cat ii de destept si sexi si alte pupincurisme de-alea menite parca sa alimenteze ego-ul lui si sa-l faca cat casa.

Problema ar fi ca eu l-as vrea,dar recunosc ca nu sunt in stare sa ma pisicesc intr-un fel asa de degradant.Si eu ma pisicesc,dar parca cand vad ca altele se ofera fara jena unui tip,parca am senzatia ca ajunge sa piara tot misterul.Bineinteles ca un tip s-ar arunca pe aia care nu trebuie vanata prea mult,ca doar nu-i prost!Si apropo de tipul asta in mod deosebit,de cel putin cinci ori vreau sa ma bag in seama si NU POT.Parca imi face cineva o gaura in cutia craniana si-mi goleste minte acolo...e absolut aiurea.Si cand vorbim,el vorbeste cu mine,ajungem si la tachinari si asa,dar sigur...prima data TREBUIE sa ajungem la partea de VORBIT,adica cand nu stam si ne uitam unul la altul si radem asa smechereste sau ne batem cu hartii.Sau...alta chestie...el inainte ca ea sa vina si sa se tot dea pe langa el,ma tot urmarea cu privirea,si-l prindeam holbandu-se la mine...ma rog...am si pierdut masiv in greutate,dar asta-i alta poveste:))....chestia e ca ma cauta,cauta sa vorbim,chiar daca abia scoteam doua trei vorbe unul altuia. Problema majora este faptul ca :

a)A si prietena ei,A2 ma supravegheaza permanent.Sunt o amenintare,deci,ceea ce poate fi reconfortant

b)il vreau pe tip si chiar as putea sa ma desfasor daca as putea gadi o tema comuna de conversatie.Adica...ceva ce nu-i legat de scoala,pentru ca am o medie cam...mare:-S,deci sa-l pun sa ma ajute cu ceva scolar ar fi mai degraba o chestie ce se transforma in eu sa-l ajut pe el:))

c)ii place South Park,dar eu nu m-am uitat la niciunul dintre cele opt sezoane.Caut teme de conversatie.Baieti,sugestii?:))

d)intr-un mic research printr-o prietena comuna am aflat ca A ii prea disperata in ochii lui ca sa-i placa de ea.Ma rog...asta era prin decembrie,desi lucrurile se pot schimba.Voi credeti ca sunt impreuna in secret sau mai degraba ea e o japita care il santajeaza cumva sau cu ceva,legandu-l de ea?Prietena mea o zis ca poate de mila ar sta cu ea,ca de ea asa nu-i place,dar...sunt atatea optiuni incat in capul meu e terci....Sau pur si simplu el e doar unul dintre zecile de baieti care iubeste sa aiba fete gravitand in jurul lui fara ca el sa faca nici cel mai mic efort pentru asta?(cea mai plauzibila dupa parerea mea)

e)stiu ca se uita intr-un mod foarte cu subintelesuri la mine,ca doar de-aia ma induce mereu in eroare cand vorbeste cu mine.Cand vorbeste cu mine,are un fel de microzambet pe buze si ochii aia care parca prind scantei.Are acel ceva pe care toate femeile il vreau cand vine vorba de fetele de care sunt indragostite/cu care sunt casatorite etc.Adica sunt sanse totusi!!!

CONCLUZIA TUTUROR PROBLEMELOR:Trebuie sa construiesc o punte intre mine si el pana la jumatate,pentru ca de acolo el o construieste singur.Dar am nevoie de idei,de sugestii,pentru ca practic...el trebuie sa cunoasca o parte distincta din mine,aia care nu ia note la scoala si se descurca singura in 3 sferturi din situatii.Apreciez orice sfat!
myriam_paradise
Postat pe 10 Februarie 2010 15:51
deci...un rezumat se poate?
panty_C
Postat pe 10 Februarie 2010 15:54
toate femeile il vreau cand vine vorba de fetele de care sunt indragostite/cu care sunt casatorite etc

acolo....in loc de fetele,baietii/barbatii...am scris prea repede=))
myriam_paradise
Postat pe 10 Februarie 2010 15:54
@pantera_neagra:din pacate,e cea mai scurta versiune de care am fost in stare
myriam_paradise
Postat pe 10 Februarie 2010 15:55
aha. e ca in margineanu. ma iubeste toti femeile si e moarte dupa mine
si_totusi
Postat pe 10 Februarie 2010 16:01
si cu "turma" cum ramane?
panty_C
Postat pe 10 Februarie 2010 16:04
nu te pisici!
nu'l ajuta...
nu'l baga cu nimic in seama in mod deosebit!
si dc vreis a iti spun cum m-a uimit pe mine cel mai mult un baiat...k sa pricep k ma place.... m-a tinut in bruftuluieli non stop la scoala, iar intr'o vacanta de craciun m-am trezit ca imi daruieste'un parfum!
ia-i ceva! o carte..o revista preferata, un cd cu muzica...un tricou, o camasa...un parfum (dar numai cd afli de ziua lui)
fleurdelis
Postat pe 10 Februarie 2010 16:04
@si_totusi:clar ,dar poate fi si nu tocmai
@pantera_neagra:turma...sunt alea doua si restul colaboratoarelor:))
@fleurdelis:da ce te face sa crezi ca nu ma uit in oglinda?Mie imi place ce vad,imi place de mine,dar pur si simplu nu-mi place sa ma umilesc.practic m-as arunca spre ceva ce nu cunosc,si ca sa il cunosc,trebuie sa stiu ceva mai mult despre el,nu sa-l pup permanent pe bot cu cat de extraordinar(not) ii el.Adica imi place de el,dar cred ca ce-i prea mult pupincurism ii prea mult
myriam_paradise
Postat pe 10 Februarie 2010 16:11
@fleurdelis:ar fi total ciudat sa apar cu un parfum...adica bineinteles ca toti comenteaza,si poate si el o ia in ras si dupa aia o sa ajung sa-mi doresc sa-i bag parfumul pe gat,cu tot cu cutie ...plus de asta,nu-l bag pe el in seama in mod deosebit:daca-mi cere un pix i-l dau la fel cum i l-as da la oricare alt coleg,sau daca ma intreaba ceva...la fel.Daca nu-l bag in seama,mai cere ocazional cate ceva sau se baga in seama,dar atat...adica...stiu ca e aiurea,dar sunt doua mari contradictii in capul meu.Una,aceea ca trebuie sa-l uit,ca-i o aiureala,ca e un profitor etc,cealalta ca ar trebui totusi sa nu ma pripesc pentru ca majoritatea baietilor pana in 20 de ani,si chiar si dupa fac chestia asta...:))...daca nu ma bag eu in seama,uneori se baga el,alteori stam doar si ne uitam unul la altu pentru trei milisecunde si gata
myriam_paradise
Postat pe 10 Februarie 2010 16:21
hai sazti zic ceva! intotdeauna atingi ceva cd iti vezi de drumul tau si nu=ti doresti prea mult...te pup
fleurdelis
Postat pe 10 Februarie 2010 16:24

ce frumos la virsta asta...
Patreaza-ti cu demnitate calitatea de vinat... si lasa-l pe el sa-si puna intrebarile astea. Daca vrea, se va apropia intr-un final.
Nu sint ei asa de neajutorati incit sa ne grabim sa le nivelam drumul spre noi.
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2010 20:55
lasa-l mai, sa faca el puntea. fii sigura ca de vrea , gaseste o cale. tu fii acolo sa-l mai ajuti din cand in cand .
bluelight
Postat pe 10 Februarie 2010 21:00
dadadaa, c'o privire...sau un gand
*(zisei eu k sa completez versul bluu_ului )
fleurdelis
Postat pe 10 Februarie 2010 21:22
daca scoti limba la mine ti-ai mai revenit. da sa pup.
bluelight
Postat pe 11 Februarie 2010 15:13
Eu ti-as zice sa nu mai rationezi atat si sa diseci firul in patru.Comporta-te firesc,natural si atunci vei avea mai mult succes.
heaven2010
Postat pe 11 Februarie 2010 15:39
miryam.....esti o scumpa si o dulce ...imi place de mor de tine.....ideea e ca tu, ca domnisoara/fata/femeie, trebuie sa fii mandra de tine si sa nu te cobori pentru nimic in lume ca sa-l atragi pe el.....da! categoric...e ceva chimie intre voi...cu privirile, cererile de pix....etc etc....e clar ca baietu ista vrea ceva serios de la tine.....

probabil e o simpla joaca cu cealalta si el isi da seama de fapt cine-ce face si de cati bani este....

avea cineva dreptate pe aici.....cu cat incerci sa te indepartezi de cineva sau macar sa inveti sa nu-ti mai pese, cu atat acel cineva se apropie el mai tare de tine.....parerea mea e ca nu trebuie sa construiesti tu jumatate de punte....fii desteapta si lasa munca grea pentru el.....asta daca te vrea cu adevarat....pentru ca daca te place si te doreste langa el, sa-i fii prietena, iubita....etc....se vor gasi modalitati.....de ex.,iti trimite un biletel cu un loc de intalnire secret.....

tu atata doar...fii serioasa si vezi-ti de scoala in continuare...ai o gandire foarte matura si sigur vei face ceva in viata....ceva respectabil...pe cand fatza aia pisicita va ajunge probabil o banala secretara sau o amarata de amanta.....
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 00:35
ce astepti?intra "direct",in vorba cu baiatul,si iti vei da seama,ce vreti amandoi.ce astepti?fat frumos pe un cal alb,care sa iti bata la usa si sa te intrebe daca sti sa-ti faci o relatie!nu poti realiza ce sa faci ,decat discutand direct cu baiatul,ca tot nu iti place "pisiceala".succes!
alexxandra
Postat pe 15 Februarie 2010 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Capricorn 11 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:42
dragoste impartita:( 32 De la: garbo208934 15 Iulie 2011 10:56
iubesc un baiat..el iubeste pe altcineva.... 16 De la: Jojolin 21 August 2010 22:58
Baiatul de la medicina 34 De la: Gumiho 13 Decembrie 2016 21:25
De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale? 458 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Setari Cookie-uri