am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta

begonio, nici eu nu vorbesc din carti - in general sunt oameni cu probleme de genul: imaturitate emotionala, alcoolici, etc - incapabili de sentimente reale fata de cineva, oricine ar fi el (parinti, consoarta, copii) - traiesc acolo unde le e bine, nu conteaza alaturi de cine, si ii intereseaza doar confortul lor...
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 14:06
asta ziceam si eu sierra - problema e ca s-ar putea sa se intoarca peste...saptamani, luni, cand crede el ca ti-a trecut supararea, ca ti-e dor de el si ca ar avea sansa de a o lua de la capat, dupa acelasi model
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 14:09
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 14:06:03begonio, nici eu nu vorbesc din carti - in general sunt oameni cu probleme de genul: imaturitate emotionala, alcoolici, etc - incapabili de sentimente reale fata de cineva, oricine ar fi el (parinti, consoarta, copii) - traiesc acolo unde le e bine, nu conteaza alaturi de cine, si ii intereseaza doar confortul lor...


sunt de acord cu tine...ai caracterizat foarte bine acest gen de barbati...cred ca sunt foarte egoisti...doar la ei sa gandesc...in restt joaca teatru pe toate planurile...
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:13
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 14:09:38asta ziceam si eu sierra - problema e ca s-ar putea sa se intoarca peste...saptamani, luni, cand crede el ca ti-a trecut supararea, ca ti-e dor de el si ca ar avea sansa de a o lua de la capat, dupa acelasi model


vezi tu , cum este in viata?...de multe ori iubesti pe cine nu merita...si nu stiu cum dreaq intalnesti u barbat ca asta de-ti ravaseste toata viata si te face sa nu mai ai incredere in niciunul
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:15
ba nu, begonio, nu te lasi chiar asa - esti ravasita - intri in renovare, renasti si o iei de la capat!

si, mai ales, nu generalizezi - nu sunt toti oamenii la fel!
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 14:17
Dar ce, ea nu-si poate gasi un barbat mai serios in timpul asta? Doar n-o sa stea sa treaca viata pe langa ea. Eu am patit o problema asemanatoare cu o fosta iubita. Dupa un an mi-a spus ca regreta decizia luata ca poate am fi fost o familie fericita. Dar regretele astea sunt tardive. Chiar daca sunt singur, atat timp cat nu mai am incredere in ea, sa fie sanatoasa. Nu mai fac eu tampenia sa plec la 450 de km de casa sa fiu cu cineva care deja mi-a tras un sut in fund. De obicei il vei primi si pe al doilea.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 14:18
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 14:17:14ba nu, begonio, nu te lasi chiar asa - esti ravasita - intri in renovare, renasti si o iei de la capat!

si, mai ales, nu generalizezi - nu sunt toti oamenii la fel!


ai multa dreptate panterut-o...eu am trecut printr-un moment mai greu si acum sunt putin cam ravasita....sper sa ma remontez cat de repede se va putea...
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:19
De la: sierra_ig, la data 2010-02-04 14:18:28Dar ce, ea nu-si poate gasi un barbat mai serios in timpul asta? Doar n-o sa stea sa treaca viata pe langa ea. Eu am patit o problema asemanatoare cu o fosta iubita. Dupa un an mi-a spus ca regreta decizia luata ca poate am fi fost o familie fericita. Dar regretele astea sunt tardive. Chiar daca sunt singur, atat timp cat nu mai am incredere in ea, sa fie sanatoasa. Nu mai fac eu tampenia sa plec la 450 de km de casa sa fiu cu cineva care deja mi-a tras un sut in fund. De obicei il vei primi si pe al doilea.


roata vietii se invarte...fiecaruia ii va veni randul sa primeasca cate un shut daca candva a dat
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:21
ei, la mine "momentul" a durat 3 ani - cu sanse reacordate iar si iar - am crezut - naivitate sau... - ca daca un om te iubeste, cu adevarat, se poate schimba... - nimic mai fals - sau poate ca nu m-a iubit...cine mai stie si...ce mai conteaza?
asta este - am suferit cumplit, dar nu mai vreau sa vorbesc despre asta - M-AM ELIBERAT - si de mila si de sentimente - si am "inchis usa" DEFINITIV!
sunt libera (adica fara durerea care devenise chirias permanent in sufletul meu) si-mi savurez independenta!
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 14:24
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 14:24:46ei, la mine "momentul" a durat 3 ani - cu sanse reacordate iar si iar - am crezut - naivitate sau... - ca daca un om te iubeste, cu adevarat, se poate schimba... - nimic mai fals - sau poate ca nu m-a iubit...cine mai stie si...ce mai conteaza?
asta este - am suferit cumplit, dar nu mai vreau sa vorbesc despre asta - M-AM ELIBERAT - si de mila si de sentimente - si am "inchis usa" DEFINITIV!
sunt libera (adica fara durerea care devenise chirias permanent in sufletul meu) si-mi savurez independenta!

cat timp ti-a luat ca sa-ti vindeci rana ?
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:33
am fost si eu prin "zona"... si stiu cum e sa stai sa astepti sa ia celalalt decizia, sa fii cel "intelept". nu renteaza. faptele bune sunt pedepsite. cand a trebuit sa aleaga, eu eram cea mai slaba, asa ca m-a sacrificat pe mine, dupa care s-a tot tarat inapoi la usa mea... mi-a luat un an si jumatate sa-l fac sa inteleaga ca nu ma mai intereseaza, ca nu carpesc nimic si ca si daca ar face-o sa para ca noua, eu tot as sti ca are defect... (ma refer la relatie)
si am fost si eu generoasa si-am zis: du-te si rezolva-ti problemele cu ea, cu alta, si vino la mine cu decizia luata. am aflat mai tarziu, intr-un moment de "sinceritate" al lui, ca cealalta n-a fost atat de magninima. si atunci am invatat - destul de dur - ca nu exista probleme pe care sa nu le poti rezolva cu partenerul alaturi, daca intr-adevar crezi ca e omul potrivit pt tine...

snowflake
Postat pe 4 Februarie 2010 14:51
cand m-am despartit de fostul sot am urat atat de tare barbatii, incat in fiecare barbat intalnit il vedeam pe el, monstrul...au trecut 8 ani, in care nu am putut nici macar sa vorbesc cu un barbat, nici la salut nu raspundeam...acum, cu timpul, nu mai dureaza atat de mult sa te rupi de ceva care nu merge...e drept ca nici nu mi s-a mai intamplat nimic de genul celor petrecute cu fostul...dar de schimbat, nu poti schimba un barbat, tot asa cum nici un barbat nu poate schimba o femeie...si nici n-ar trebui pierdut timpul cu asta, ci cu plierea...
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 14:52
De la: sora_ilsi, la data 2010-02-04 14:52:29cand m-am despartit de fostul sot am urat atat de tare barbatii, incat in fiecare barbat intalnit il vedeam pe el, monstrul...au trecut 8 ani, in care nu am putut nici macar sa vorbesc cu un barbat, nici la salut nu raspundeam...acum, cu timpul, nu mai dureaza atat de mult sa te rupi de ceva care nu merge...e drept ca nici nu mi s-a mai intamplat nimic de genul celor petrecute cu fostul...dar de schimbat, nu poti schimba un barbat, tot asa cum nici un barbat nu poate schimba o femeie...si nici n-ar trebui pierdut timpul cu asta, ci cu plierea...


cred ca dupa 8 ani ar trebui sa incepi si sa-ti revii...timpul zboara si vei ajunge la o varsta cand va trebui sa tragi o linie si sa-ti analizezi viata....si ce vei constata?...ca ai dus o viata stersa, lipsita de existenta un barbat in viata ta....viata este frumoasa in doi....cat timp inca mai esti tanara este bine sa incerci si sa-ti refaci viata...
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:57
n-ai inteles...s-au dus cei 8 ani...acum sunt 15 si anul acesta ma marit!!!
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 14:59
De la: sora_ilsi, la data 2010-02-04 14:59:39n-ai inteles...s-au dus cei 8 ani...acum sunt 15 si anul acesta ma marit!!!


BRAVOO....FELICITARI...ma bucur mult pt tine

Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 15:06
felicitari, ilsi!...
snowflake
Postat pe 4 Februarie 2010 15:09
multumesc, fetelor frumoaselor!!! stiti ca pentru fiecare femeie exista un barbat pentru care sunteti cea mai frumoasa femeie din lume?! sper sa-l gasiti, iar daca deja l-ati gasit, felicitari!!!
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 15:14
Congratz
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 15:15
De la: sora_ilsi, la data 2010-02-04 15:14:07multumesc, fetelor frumoaselor!!! stiti ca pentru fiecare femeie exista un barbat pentru care sunteti cea mai frumoasa femeie din lume?! sper sa-l gasiti, iar daca deja l-ati gasit, felicitari!!!


ca sa-l gasim, trebuie sa-l cautam, nu sa stam in casa si sa ne uitam la TV sau sa stam pe calculator...

Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 15:16
ilsi
sa fii fericita!
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 15:16
multumesc, zambiluto! totul e sa nu-ti pierzi speranta!!!
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 15:18
sierra, scuze, credeam ca bati din palme pentru citat...thanks
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 15:19
mda, ai putea sa dai anunt la ziar ca sa-l gasesti

ideea e ca, fiecare avem foarte bine intiparita in cap imaginea persoanei "potrivite" si nu-i nevoie de prea multe cautari, realizezi destul de usor cand o gasesti
cine stie, poate sufletele pereche chiar exista...sau poate asa ne place sa credem
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 15:26
Felicitari Ilsi!

P.S. Begonio, timpul depinde de fiecare in parte, totul este sa vrei sa te vindeci!
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 15:38
De la: zambila, la data 2010-02-04 15:26:51mda, ai putea sa dai anunt la ziar ca sa-l gasesti

ideea e ca, fiecare avem foarte bine intiparita in cap imaginea persoanei "potrivite" si nu-i nevoie de prea multe cautari, realizezi destul de usor cand o gasesti
cine stie, poate sufletele pereche chiar exista...sau poate asa ne place sa credem


eu incep sa nu mai cred nimic...sau, poate ca am ghinion in aceasta viata....poate intr-o viata viitoare, voi reusi sa fiu fericita

Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 15:40
De la: Begonia, la data 2010-02-04 14:19:40 ai multa dreptate panterut-o..sper sa ma remontez cat de repede se va putea...


hai, ca macar ai un punct de unde poti incepe remontatul.. begoni-o
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 15:43
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 15:38:51Felicitari Ilsi!

P.S. Begonio, timpul depinde de fiecare in parte, totul este sa vrei sa te vindeci!


poate, nu ma mai pot vindeca...eu stiu?
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 15:43
multam la fel, panteruto!
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2010 15:44
begonia, vezi, aici e "buba" - cat timp il ai pe "nu" in brate...asa va fi
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 15:44
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 15:44:42begonia, vezi, aici e "buba" - cat timp il ai pe "nu" in brate...asa va fi


o sa incerc sa ma schimb...dar acum am o suparare si sper sa reusesc sa trec peste.....repede
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt o aventura sau ceva mai mult 118 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 10:30
Despre casatoria Cu un musulman 27 De la: any3la 30 Noiembrie 2010 15:19
Eu Capricorn El Pesti 5 De la: AnkaLuana 16 Iunie 2012 10:15
jazz and.. bossa nova music for you ladies and gentlemens 11 De la: garbo225715 13 Septembrie 2013 14:11
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
Setari Cookie-uri