Sunt indragostita de doi barbati, si nush pe care sa l aleg?

Mda....nu prea stiu cum sa incep, mi a luat ceva pana mi am luat inima n dinti sa vb despre asta dar trebuia sa i spun cuiva!
Deci, asadar si prin urmare, acum 4luni am cunoscut pe cineva , un barbat de 30 de ani, frumusel dat dracu, finut, toate bune si frumoase, de retinut ca nu a fost o atractie sexuala(lol),dar care trebuia sa onoreze un contract afara de 6 luni(eu stiam asta). Ne am indragostit, a plecat de 1 luna, mi a parut rau, am zis ca l astept, comunicam, ma iubeste(eu crede am ca l iubesc dar se pare ca nu este asa),vrea sa incercam sa construim ceva impreuna(ceea ce si eu i mi doresc f mult). Ideea este ca pana la 30 de ani inafara ca a vizitat toata lumea asta nu a realizat nimik(mai bine m ai tarziu decat nici o data)....mda......
La 3 sapt. dupa ce a plecat, ma intalnesc cu prietena mea ce a mai buna si mi face cunostinta cu un coleg de al ei de la munca.(cu, care eu vb de mult pe mess, ne tot tachinam cand nu ave am ce face), si a inceput nebunia. El are 23 de ani, frumusel, cu tot ce trebuie, a realizat pana acum mult m ai mult decat celalalt, care s a indragostit lulea si care m a inebunit, este o atractie prea mare, nu am putut sa rezist, am incercat, m am dat peste cap, nu am putut si pace. I am zis ca sunt cu cineva si a zis ca cine o sa fie mai bun va castiga, ca el vrea sa lupte pt mine. Am crezut initial ca este o nebunie de a lui, dar mi am dat seama ca el chiar s a indragostit. Ma simt perfect cu el, dar ce sa fac....ce sa i spun aluia care este singur acolo, ca s a dus dracului tot?
Nu pot, nu pot si din cauza ca tin la el, si din mila, si din cauza ca ma gandesc ca este mult mai matur iar asta este un copil si cum s a indragostit de mine acum , probabil o va m ai face, ca este doar ceva de moment, ca ......plm.....nu stiu. Am doar 25 de ani dar sunt trecuta prin multe pana acum, m a incercat viata asta rau de tot din toate punctele de vedere, nu sunt genu sa mi bat joc de cineva, sa ofer suferinta, sa ma ascund, sa insel..........dar asa a fost sa fie...........am incercat sa ma abtin dar nu am putut.
Nu ma simt vinovata, dar sunt 2 barbati deosebiti, care ma iubesc sincer, si nu este normal ceea ce fac, presimt ca totul se va intoarce impotriva mea, si rau de tot.
Stiu ca este prea devreme sa trag niste concluzii, dar nu sunt niste vorbe din partea lor, sunt niste fapte care ma dau peste cap.
Parca am luat o razna, am atatea lucruri de facut si stau toata ziua sa ma gandesc la cai verzi pe pereti.
In fine, astept sfaturile voastre!
mika_mika
Postat pe 17 August 2009 14:10
Mai, sfatul meu este sa incerci sa faci rost de doua pistoale si sa pui tu de un duel... Care scapa, ramane cu trofeul...
Ella34
Postat pe 17 August 2009 14:23
Da ar fi o chestie....
Pare amuzant asa, dar sunt intr o ipostaza in care nu crede am ca voi ajunge !!!!
mika_mika
Postat pe 17 August 2009 14:34
pai nu ai minte sa iubesti doi..abia poti unul apoi tu te avanti la doi..stai fata cuminte si gandestet si la tine...
AGAPI_MOU
Postat pe 17 August 2009 21:50
bre fata, hai ca esti tare!

Pe langa alte facaciuni de p-acilea , sa mor de nu esti adevarata..plm-ul ala m-a dat pe spate si-am avut o zi cam gri...


da` sa mor daca stiu ce sfat sa-ti dau...bueyyy, berbatii, adunarea sa ajutam fatuca..
kyra
Postat pe 18 August 2009 00:07
beyyy, nu-i nici un mascul p-acilea ??
kyra
Postat pe 18 August 2009 00:15
hmmm... ...vorba aia batraneasca, atunci cand se bat doi...daaaaaaaaaaa!... , vin io!
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 00:16
kyrutza, spune-mi ca te asteptai
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 00:17
ioi!
saracutza...
moooama mea care m-ai facut!
mai e multe d'astea?!?
preciouss
Postat pe 18 August 2009 00:18
drace ! bre..treaba-i serioasa..


bineinteles!
kyra
Postat pe 18 August 2009 00:18
daca are veleitati de mamica/profesoara/instructoare, sa-l ia pe cel de 23. ca dupa ce devine barbat, oricum o paraseste
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 00:21
hai bre... doar pentru doi ani? ce draq...

auzi, dar de celalalt zise ceva..de mila cam ..nasol, zic..
kyra
Postat pe 18 August 2009 00:24
mda....da mila afara din ea prin toate orificiile..
preciouss
Postat pe 18 August 2009 00:25
vezi cum ajungi la vorba mea, kyrutzo?
nu-S mai bun al treilea?

(macar o saptamana, ca-i tinerica rau)
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 00:26
schnelle, schnelle das ist gut.. deci pikul o va lasa pe irinuca in timpul tamaiatului si va da fuga la mika.. pikule, tata, fa o poza taj-mahalului, sa vada fatuca ce ai realizat in viata, nu ai vazut ca i se scurg ochii dupa oameni care raman in istorie??
anakin
Postat pe 18 August 2009 00:28
poi na... la 25 . hai ma mami, ca mie mi-e simpatica

kyra
Postat pe 18 August 2009 00:29
kyruta,ai ajuns,mamy,la 25 de flotari
LILO
Postat pe 18 August 2009 00:31
da fetele aistea, or tras la xerox toapicele aistea? ca io iar caut alt toapic ala cu..ce ma-nerveaza?
LILO
Postat pe 18 August 2009 00:35
bre fata, mai rabda si tu 5 luni, si vezi p-orma..ca vine strainezu` si afla ca l-ai tradus..ca se gasesc destule cotzoharle sa-i zica, n-ai grija..

n-o sa mai aiba incredere in tine, nici cat treci strada...
kyra
Postat pe 18 August 2009 00:35
kyro...asta nici daca traieste 250 nu-si revine!
simpatica,al dreaq!
umblata prin lume,cetita,cultivata,cu id-ul la zi...ce mai,o rarissima pretioasa!
ce noroc pe cap la aia doi..
preciouss
Postat pe 18 August 2009 00:37
noh...PRETIOASA ii numa una...pretioasa de pe forum
LILO
Postat pe 18 August 2009 00:39
stii vb aia pretioaso"omul cit traieste tot invata" si tot cum stie el face
LILO
Postat pe 18 August 2009 00:41
Ce caterinca...pe bune..nush ce dracu am sa fac, viata este frumoasa si incerc sa iau si eu ce este m ai bun din ea, dar incerc pe cat posibil sa nu ranesc pe nimeni si nici sa nu ma las ranita. Cel de 23 este posibil sa ma lase intradevar dupa ce l invat sa faca ~sarmale~,dar si pe ~strainezu~ cum ii spuneti voi nu pun mare baza. Vinovata nu ma simt , ca si eu la randu meu (chiar daca nu am aflat nici o data) cred ca am fost inselata in draci si ce am sa mai fiu. Asa ca, la fel cum ei i si fac viata cat mai buna eu de ce nu as face lafel?
Va multumesc mult pt sfaturile voastre, sper ca v am distrat, si sa lasam timpu sa decida, ca poate apare ceva si mai interesant pe parcurs, palalila!

Cand eu am plans dupa toti prostii nu ma intreba nimeni nimik, e, lasa ca crescu fata mare si acum se intoarce foaia.
Cine ma vrea sa lupte. Se zice ca nici o data sa nu incerci sa schimbi barbatul decat cu altu . Iar pentru o bucata de carne nu tre sa iei tot porcu.
Ms pt tot......poop u !
mika_mika
Postat pe 18 August 2009 10:43
Fetita zi-mi mie care femeie nu e atinsa la coarda sensibila cand simte ca e iubita!... si cred ca nu numai femeile.
Incearca sa-ti dai seama care din cei doi e ce-ti doresti tu ..daca tot a dat norocu 'peste tine . Cu cine poti construi ceva.( asta cu construitu' nu trebuie s-o iei ad-literam ca la fiecare din noi inseamna altceva)

acum esti incantata (si bulversata)de descoperire.baga calcaiele in apa rece si gandeste-te... parerea mea .
blanca
Postat pe 18 August 2009 10:57
ama...numa' ca sa te completez, se mai zice si ca pentru un litru de lapte nu merita sa cumperi toata vaca
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 10:58
"mneata!la noi in piata avem un otomat bagi sticla curge lapte...
o fii milka inauntru???????
nazirra
Postat pe 18 August 2009 11:07
nope!
blanca
Postat pe 18 August 2009 11:10
aia da doar...ciocolata
eladaela
Postat pe 18 August 2009 11:11
mai, eu numa' am completat stiinta filozofico-practica a fetei!
nu inseamna ca asa gandesc despre fete
pik_nik
Postat pe 18 August 2009 11:16
binenteles pik nik ....clar ca da !!!!!
si cum te mai credemmmm
nazirra
Postat pe 18 August 2009 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cer un sfat 73 De la: garbo080088 28 Iunie 2014 00:35
Despre tatuaje.E bine sau nu e bine? 28 De la: garbo_11426 26 Iulie 2017 22:43
Minciuna si tradarea intr-o relatie 27 De la: Dor_marunt 16 Martie 2010 18:55
salut 7 De la: namyi 31 Martie 2011 20:40
inceput de relatie cu probleme 20 De la: fleurdelis 21 Iunie 2010 18:20
Setari Cookie-uri