am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta

sierra...multumesc....
tutankhamon
Postat pe 3 Februarie 2010 14:06
De la: sierra_ig, la data 2010-02-03 11:38:58Ouch... Am trecut prin chestia asta anul trecut in noiembrie. Eu sunt mai radical de felul meu si dupa umila mea parere ar cam trebui sa pui piciorul in prag. Alegerea: eu sau aia. E simplu.


Bravo ,tot respectul pt mentinerea ferma pe pozitie!
reyya
Postat pe 3 Februarie 2010 14:14
si eu m-am retras! ...partea frumoasa e ca de fiecare data s-au intors, ei, barbatii nehotarati...au spus ca regreta, si-au pus cenusa-n cap...desi ii avertizasem: Eu nu ma intorc! Niciodata!
Lasa-l sa plece...sigur va reveni la tine...atunci sa vedem cum iti joci cartile!
si...nu uita...e placerea vanatorii, pentru barbati...ii intriga daca te retragi...daca le dai impresia ca te-au pierdut...
Poate nu cealalta e de vina...nu poti sa stii, poate e el, cel vesnic nehotarat.
Ines
Postat pe 3 Februarie 2010 14:15
noooooooooooo...eu nu as accepta sa faca ala slalom intre mine si o fosta ..eu daca m-am retras ( si am facut-o ) e pentru totdeauna, stiu , sunt destul de categorica la fazele astea, dar nu am timp de pierdut cu persoane care nu stiu ce simt pt mine , nu stiu ce vor de la viata lor si asa mai departe..E fara sens daca se intoarce la ea, sa-l primeasca inapoi...timp pierdut!
reyya
Postat pe 3 Februarie 2010 14:19
de ce i-ai spus sa mearga la ea, ma rog?...

si daca tot i-ai spus sa mearga uita-te la el cum merge, nu-l tine-n brate sa planga... cerere si oferta... zi-i ca nici la magazin nu se primeste produsul inapoi daca n-are defect de fabricatie.

si pe viitor nu te mai simti generoasa. bancurile alea ca barbatii fac pe dos decat li se spune sunt la nivel de folclor. ei fac doar ce le convine, ca si femeile de altfel. daca ti-ai pus intrebarea ce sa faci si nu i-ai dat papucii, e clar ca nu simti c-ar trebui sa faci asta...
snowflake
Postat pe 3 Februarie 2010 18:29
da, saracul.... plingea de se rupea camasa pe el. Iti dai seama ce greu ii e. Si cit sufera. Nu stiu cum rezista...


Poate o sa iti povestesc eu la un moment dat cum e treaba asta cu suferintele profunde de corazon ale unui barbat intre doua femei care trag de el, dar n-am chef sa imi stric buna dispozitie chiar acu'.
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2010 21:48
Eu zic sa va ganditi serios sa faceti un grafic. Cu zilele in care vine la tine si in cele in care se duce la ea. Ca sa nu fie cearta. Asta pana se hotarasete. Ca saracul trebuie inteles ca se chinuie. Ajutati-l pe bietul hadicapat emotional.
Doara
Postat pe 3 Februarie 2010 22:38
panty_C
Postat pe 3 Februarie 2010 22:42
graficul sa fie in functie de ovulatia fiecareia
elodia
Postat pe 3 Februarie 2010 22:43
Normal. Sa nu sufere baiatul. Sa-l faceti fericit. N-ai vazut ca plangea de se rupea camasa pe el?
Doara
Postat pe 3 Februarie 2010 22:47
... lacrimile barbatilor si isteriile femeilor le-am trecut intotdeauna la fabule...
snowflake
Postat pe 4 Februarie 2010 12:55
cand barbatii plang...o fac pt ca vor sa impresioneze si sa victimizeze....
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 13:01
Chiar crezi? Sunt oameni si oameni. Se mai intampla sa mai plangem si noi intr-un colt. Dar speram ca nu ne vede nimeni.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:09
aha... si cand plangeti in bratele unei femei, tot asa va imaginati ca nu va vede nimeni?...
snowflake
Postat pe 4 Februarie 2010 13:12
Asta nu stiu. Nu mi s-a intamplat. Eu am vb doar la modul general. Dar cred ca se poate intampla si asta. Daca i-a ajuns tipului cutitul la os... Preferai sa-l apuce amocul si sa sparga cate ceva prin casa?
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:15
De la: Dor_marunt, la data 2010-02-03 22:38:26Eu zic sa va ganditi serios sa faceti un grafic. Cu zilele in care vine la tine si in cele in care se duce la ea. Ca sa nu fie cearta. Asta pana se hotarasete. Ca saracul trebuie inteles ca se chinuie. Ajutati-l pe bietul hadicapat emotional.


da, da, buna idee!
intalniti-va intr-o dimineata la o cafea si o omleta (am citit p-aici ca asa ar fi cool ) si stabiliti strategia in 3.
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 13:20
Omleta neaparat sa fie cu sunca si...servita cu dragoste
Ines
Postat pe 4 Februarie 2010 13:25
De la: sierra_ig, la data 2010-02-04 13:15:28Asta nu stiu. Nu mi s-a intamplat. Eu am vb doar la modul general. Dar cred ca se poate intampla si asta. Daca i-a ajuns tipului cutitul la os... Preferai sa-l apuce amocul si sa sparga cate ceva prin casa?


cutitele... c-avea doua, n-auzi?...
snowflake
Postat pe 4 Februarie 2010 13:26
Da, cunosc problema. Si tot repet. Sa-l puna sa aleaga. E cel mai simplu.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:30
cum adica, sa aleaga - pai ce, e la piata?
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 13:35
Cateodata e chiar asa de simplu. Incertitudinea, mai ales intr-o relatie, e foarte deranjanta. De amantrei partile.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:39
poate - eu ma refeream la ideea: sultan cu doua cadane care-l implora "alege, stapane, pe care o vrei!"...

nu frate, e nehotarat, lasati-l sa sa se decida, dar singur!
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 13:46
Asa ar fi trebuit sa faca el din prima. Dar daca nu se poate decide, pui piciorul in prag. Sufera amandoua aiurea.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:49
sierra, sunt unii care nu sunt capabili sa decida - sufera de nehotarare toata viata - pusi in situatia de a alege spun "trebuie sa dau raspunsul acuma?" si mai trag de timp si tot asa, la infinit, daca ar fi dupa ei, iar cand zici "stop" iti spun "e decizia ta, tu ai vrut asa"...
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 13:53
De la: sierra_ig, la data 2010-02-04 13:09:45Chiar crezi? Sunt oameni si oameni. Se mai intampla sa mai plangem si noi intr-un colt. Dar speram ca nu ne vede nimeni.


daca plangi discret fara sa fii vazut este una...dar sa plangi cand esti in bratele unei femei...mie personal mi se pare o jignire adusa ei...
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 13:58
In cazul asta depinde cum prefera tipa. Sa-i zica ce doreste. Dar alta scapare eu nu vad in situatia asta. Adica mai e una dar iti trebuie o gandire foarte deschisa. Sa se mute toti trei si da-i batai.
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 13:58
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 13:53:54sierra, sunt unii care nu sunt capabili sa decida - sufera de nehotarare toata viata - pusi in situatia de a alege spun "trebuie sa dau raspunsul acuma?" si mai trag de timp si tot asa, la infinit, daca ar fi dupa ei, iar cand zici "stop" iti spun "e decizia ta, tu ai vrut asa"...


ai dreptate....si eu am cunosct pe cineva care tot asa s-a manifestat
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:01
pai tocmai - nu e cum decide tipa - ea spune ca refuza sa mai continue jocul acesta multiplu...el...joaca, in continuare, la dublu, triplu, etc, pana nu e prins sau cu cele ce accepta - dar cu altele
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 14:01
De la: pantera_neagra, la data 2010-02-04 13:53:54sierra, sunt unii care nu sunt capabili sa decida - sufera de nehotarare toata viata - pusi in situatia de a alege spun "trebuie sa dau raspunsul acuma?" si mai trag de timp si tot asa, la infinit, daca ar fi dupa ei, iar cand zici "stop" iti spun "e decizia ta, tu ai vrut asa"...


cam asa se comporta barbatii lasi si care nu au simtul raspunderii....care nu sunt capabili sa raspunda pt faptele lor...si cand te gandesti ca o multime de barbati sunt asa....
Begonia
Postat pe 4 Februarie 2010 14:03
Pai e clar ce trebuie sa faca. Prietene ia fugi tu prin alte parti, bea un ceai de clopotei, stai in ploaie si gandeste-te cu cine vrei sa fii. Te intorci cu decizia luata si cu tac-tu tuns
sierra_ig
Postat pe 4 Februarie 2010 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ce se intampla de fapt? 23 De la: Jojolin 22 August 2010 02:27
sf andrei 4 De la: LILO 30 Noiembrie 2009 18:46
Ce sa va aduca MOS CRACIUN in seara de Craciun? 765 De la: elisabeta_boia 21 Decembrie 2012 23:44
Relatii 7 De la: sly_01 18 Aprilie 2011 14:40
despre copii 2 De la: Ciresica 20 Iunie 2010 21:03
Setari Cookie-uri