am inima impartita

am fost plecat in alta tara,si acolo..din plictiseala am intrat pe un site de matrimoniale..sa ma amuz,sant casatorit si am o sotie si o fetita superbe..multumesc lui D-zeu pentru ele in fiecare zi..
Dar...s-a intamplat ceea ce nu credeam ca se va intampla niciodata...m-am indragostit de o femeie de acolo care era ca si mine la munca in acea tara...ne-am cunoscut pe acel site...am vb foarte mult pe mesenger..la telefon mai tarziu...e si ea casatorita si despartita de sot...dar am gasitceva in comun ..discutii inteligente,amuzante,flirt..glume multe,aluzii,planuri de viitor...i-am declarat dragostea..
A fost un pic speriata de amploarea sentimentelor si a ...tacut o vreme...si apoi m-a cautat lipsindu-i ca si mie convorbirile caldura vocii,apropierea sufleteasca...mi-aspus ca ii este dor de mine,ca si mie de altfel..speram in revedere,eu fiind acum in tara...
Imi iubesc sotia enorm de mult..e sufletul pereche ,ne intelegem foarte bine ,nu ne-am certat niciodata...dar a aparut si Ea...pe care simt ca o iubesc si imi este dor de ea...foarte mult...dimineata deabia astept sa gasesc un mesaj de la ea...
Ce sa fac???Nu stiu de ce s-a intamplat aceasta si nu stiu cum sa procedez in continuare...
Sper sa nu fiti prea duri cu mine...
catalin1405
Postat pe 5 Decembrie 2011 08:56
ti-ai aprins paie-n cap...si-n inima ...
rezultat evident: o sa te arzi.
si o sa faci scrum si casnicia.
ufishor
Postat pe 5 Decembrie 2011 11:17
Catalin,spre deosebire de restul povestirilor de acest gen,situatia expusa de tine mi-a atras atentia.si ca sa folosesc o expresie draga mie,povestirea ta parca e (afara din carti).ai un stil de a reusi sa cuceresti usor sexul frumos ,ai o exprimare controlata,galanta ,dar pe un teren minat.sincer?brusc mi s-a facut frig.sunt convinsa ca nu iti vei parasi familia ,pentru o idila.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:16
Din plictiseala,de ce nu ai intrat pe un site de bancuri? nu vreau sa fiu necioplita dar recent am aflat ca sotul ma inseala...nu-ti pot da sfaturi, tot ce pot spune este ca minciuna are picioare scurte iar o inima ranita se vindeca foarte greu! Nu poti iubi 2 femei la fel de mult in acelasi timp-cauta in sufletul tau si vei afla raspunsul! BAFTA
AN_K
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:24
Catalin..ce e fum..ca fumul trece... Idila din plictiseala e..FUM..si trece!
Iubeste-ti sotia si fetita..e cea mai MARE iubire aceea de parinte! Profita de bucuria copilariei ei..ca timpul iute zboara si creste,intalneste un baiat se casatoreste..iti face o nepotica/nepot..si aflii ca s-a indragostit de-o idila din plictiseala..si ca nu stie pe cine sa aleaga..cum sa-si imparta inima?!
Atunci tu ori suferi ca un tata ranit"am crescut-o,am muncit pe la straini ptr ea,si el s-o insele?",ori iti iei ginerele de-oparte,si ca-ntre barbati..ii povestesti ca "Ce e FUM ca fumul trece!",si sa--si vada de sotia iubitoar si sa-si creasca copila EL si nu un alt tata!
Acum..fugi repede si pune-i in cizmulite multe,multe dulciuri..iar sotiei tale o floare si-o cutie de ciocolata in forma de inima!!
Apoi inchide telefonul si GATA cu aventura!
elisabeta_boia
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:29
Noi oamenii avem o problema,atat barbatii cat si femeile, ne indragostim si uitam de familie.Din pacate majoritatea nu avem taria sa nu confundam viata familiara cu aventura.Aveam un amic ce facea mult glume pe baza relatiilor,spunand de multe ori:
-Cand am sa ma casatoresc,am sa iau o grasa,ciunga,urata,stirba si balbaita poate asa scapa nesedusa.La care ii spun:
-Ma `ndoiesc c-ar putea scapa ne f****a de altul,cine nu si-ar dori o amanta care sa fie numai a lui si a sotului?:)))
Tentatia e mare si mai ales in conditii de libertate,dar e bine sa ne invatam a ne limita.
asteroid
Postat pe 5 Decembrie 2011 21:26
vai ce justitiari! se spune ca suntem in iadul de pe pamant ,pentru a evolua .
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Decembrie 2011 15:38
Asteroid, fiecare cu obsesiile sale. Prietenul tau cred ca n-are suficienta incredere in sine.
Eu mi-am luat sotie tanara , frumoasa si desteapta . Stiu sa ii satisfac dorintele si sa n-o dezamagesc. Ne acordam incredere si libertate unul celuilalt si nu mi-e teama ca ma va insela.
SAL
Postat pe 6 Decembrie 2011 15:55
Am postat pe profil o poza cu ,,INIMA" la diferite varste.
SAL
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:20
cred ca obsesia nu este a prietenului, ci chiar a domnului
da' ce stiu eu? is micuta...si mai sunt si blonda...
michelle_
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:28
S-ar putea sa ai dreptate, Michelle. Si fi-miu cand mai facea cate-o traznaie incepea sa ne povesteasca ce-a facut un coleg si in functie de cum reactionam, mai devreme sau mai tarziu recunostea ca de fapt el e eroul.
SAL
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:34
Apropo de ...impartit...

Patru ursi de plastilina,
Au gasit o mandarina.
Si-au taiat patru felii,
Si le-au pus pe farfurii!

Se poate crede si ca 'ursii de plastilina" ar fii cei patru adulti din topic... iar "mandarina"=INIMA care trebiue sa se imparta...
Exact la..topic!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Decembrie 2011 03:56
multumesc Ratusco,pentru coment
si pentru aprecieri...situatia mea a evoluat spre a se termina ...idila de septembrie-octombrie...ea e din ce in ce mai laconica in exprimare ..si in mesaje...
se pare ca m-am aprins degeaba...
in rest...familia este alaturi de mine..si in special fetita mea este foarte fericita...nu vrea sa faca nimic fara mine...
cred ca mi se va cicatriza rana...cred ca am fost mai mult eu indragostit decat ea...
o zi buna iti doresc...
catalin1405
Postat pe 12 Decembrie 2011 09:09
Elisabeta...
ai dreptate ...ce e fum ca fumul trece...sper..
multumesc pentru sfaturi...si sa stii ca sotiei ..oricum ii iau flori mereu...
o zi buna
catalin1405
Postat pe 12 Decembrie 2011 09:10
catalin,
poate si-a dat seama ca nu are ce cauta in viata ta.

Poti sa spui tu mult si bine ca ai tot ce iti doresti acasa. Daca era asa nu vedeai nimic in jur.
cri_cat
Postat pe 12 Decembrie 2011 09:26
"Apoi inchide telefonul si GATA cu aventura!"

Betty ... zici tu ca e asa de usor? oare de ce (MAI) sunt atatea inimi impartite prin jur?
cri_cat
Postat pe 12 Decembrie 2011 09:28
Sa stii ca in rarele momente cand mai vb pe mes...se aprinde din nou ..acel sentiment de implinire si aceea sete de a o vedea de a o simti...imi spun mereu ..gata nu mai intru pe mes ..nu o mai caut ...dar ma trezesc scriind iar un mesaj..
Si cand vb ...uitam de timp si convorbirea este asa de palcuta..de multe ori vb de paraca ne-am cunoaste de cand lumea...ne intelegem si ne simtim...
Sant un ticalos...nu trebuia sa intru pe acel site...si nu ar trebui sa mai vb cu ea...
catalin1405
Postat pe 14 Decembrie 2011 10:12
CATALIN,NU TE SPERIA! II O ETAPA DE "DUALITATE" numai te pune la incercare,dar tu indreapta-te catre partea cu cele mai multe si frumoase SENTIMENTE oricum ,tu stii cel mai bine care sunt riscurile! succes!
garbo225639
Postat pe 14 Decembrie 2011 20:54
esti un om lipsit de princioii
garbo254969
Postat pe 15 Decembrie 2011 11:40
Multumesc...pentru apreciere....draga....
eu imi doream un sfat nu ...o...stampila...privitor la caracterul meu
dar este mai usor sa dai cu piatra...
eu insami ma critic pentru ceea ce trec...pentru ceea ce simt pentru acea femeie
oricum..multumesc
catalin1405
Postat pe 16 Decembrie 2011 18:39
De la: catalin1405, la data 2011-12-16 18:39:10Multumesc...pentru apreciere....draga....
eu imi doream un sfat nu ...o...stampila...privitor la caracterul meu
dar este mai usor sa dai cu piatra...
eu insami ma critic pentru ceea ce trec...pentru ceea ce simt pentru acea femeie
oricum..multumesc


se pare ca nu stii cu adevarat ce vrei. inca te complaci in dualitate. degeaba te critici pentru ceea ce faci daca nu iei si masurile necesare pentru a iesi din situatie.
in speranta ca opina mea te va ajuta
m_mikela
Postat pe 8 Aprilie 2012 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi puteti da un sfat va rog 16 De la: quasaria 30 Decembrie 2011 15:29
Red rose.....masajul erotic=infidelitate? 22 De la: tutankhamon 9 Iulie 2009 12:12
cum sa il fac pe iubitul meu sa ma ierte? 7 De la: pantera_neagra 23 Iulie 2011 23:54
va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat 172 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
nu stiu cu care sa raman 41 De la: garbo_384967 13 Noiembrie 2013 23:56
Setari Cookie-uri