Relatii paralele

Sunt prinsa intr-o relatie paralela. Oarecum am stiut de la inceput de existenta ei - dar cum eram la inceput m-am gandit ca partenerul meu are nevoie de timp sa decida intre noi. la un moment dat a parut ca a decis. Ne-am mutat impreuna. Pe parcurs am descoperit ca de fapt a continuat ambele relatii. Cu mine era o relatie zilnica cu cealalta o relatie la distanta. L-am pus sa aleaga intre noi. A spus ca m-a ales pe mine dar la scurt timp a plecat la ea. S-a intors imediat rugandu-ma sa-i mai acord putina rabdare sa se decida.
Se poate cineva smulge dintr-o relatie in paralel?
A trait cineva ceva similar?
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 13:12
Fii fericita! altii sunt prinsi in universuri paralele... si poarta camasi cu maneci lungi, ale caror capete se leaga la spate.
Thor
Postat pe 24 Iulie 2009 13:14
De la: Vidar, la data 2009-07-24 13:14:11Fii fericita! altii sunt prinsi in universuri paralele... si poarta camasi cu maneci lungi, ale caror capete se leaga la spate.


Uneori ma tem ca partenerul meu e unul din astia.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 13:15

Bineinteles ca se poate smulge, dar pentru asta ii trebuie putin respect de sine si un gram de hotarare... Pentru cine nu are, operatiunea este imposibila.
Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 13:16
De la: Ella34, la data 2009-07-24 13:16:31
Bineinteles ca se poate smulge, dar pentru asta ii trebuie putin respect de sine... Pentru cine nu-l are, operatiunea este imposibila.


Ideea este - el va spune ca a facut-o . Cum poti fi sigura?
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 13:17
Atunci, incearca sa te smulgi tu din triunghiul asta...
Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 13:19
De la: Ella34, la data 2009-07-24 13:19:47 Atunci, incearca sa te smulgi tu din triunghiul asta...


Am facut-o , m-am smuls, el insista sa ne impacam. Mie chiar im i place de el , chiar cred ca ar putea fi persoana potrivita pentur mine. E dificil. L-as ierta dar...mi-e teama ca povestea asta nu se va incheia niciodata.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 13:27

Spune-i ca-i acorzi timp (o luna, doua), dar ca in timpul asta, ai de gand sa incerci si tu sa cunosti pe altcineva... asa, ca sa-ti clarifici sentimentele.
Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 13:34
De la: Ella34, la data 2009-07-24 13:34:20
Spune-i ca-i acorzi timp (o luna, doua), dar ca in timpul asta, ai de gand sa incerci si tu sa cunosti pe altcineva... asa, ca sa-ti clarifici sentimentele.


E foarte posesiv si gelos - ar innebuni. Nu e o solutie. Pentru el eu sunt o sfanta.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 13:37

Nu innebuneste, stai linistita... Asta l-ar ajuta sa se decida mai repede. Dar daca preferi sa traiesti in incertitudine, pastrandu-ti imaginea de sfanta si gadilandu-i dumnealui orgoliul nemasurat... e alegerea ta.
Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 13:44
1. nu. nu se va smulge din acest tip de relatie
2. acesta e un mod de a fi al lui. ca va renunta la aia, posibil. insa, imediat isi va gasi alta.
3. a acorda lui timp inseamna a pierde tu timp. nu se va schimba in veci si pururi. poate se va ascunde mai bine, poate va sti sa te pacaleasca fara sa-ti dai seama, poate o sa fie mai precaut.

naravul din fire, nu are lecuire. as zice sa nu-i acorzi nici o sansa ci, sa-ti acorzi sansa de a fi fericita alaturi de un alt barbat care stie ce vrea si care are incredere in el

astia care au relatii paralele , sunt de fapt barbati nesiguri pe ei si cauta prin cat mai multe cuceriri, sa-si dovedeasca asa zisa masculinitate . tocmai de ce nu dispun.
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 13:50
De la: si_totusi, la data 2009-07-24 13:50:551. nu. nu se va smulge din acest tip de relatie
2. acesta e un mod de a fi al lui. ca va renunta la aia, posibil. insa, imediat isi va gasi alta.
3. a acorda lui timp inseamna a pierde tu timp. nu se va schimba in veci si pururi. poate se va ascunde mai bine, poate va sti sa te pacaleasca fara sa-ti dai seama, poate o sa fie mai precaut.

naravul din fire, nu are lecuire. as zice sa nu-i acorzi nici o sansa ci, sa-ti acorzi sansa de a fi fericita alaturi de un alt barbat care stie ce vrea si care are incredere in el

astia care au relatii paralele , sunt de fapt barbati nesiguri pe ei si cauta prin cat mai multe cuceriri, sa-si dovedeasca asa zisa masculinitate . tocmai de ce nu dispun.


subscriu.
Barbatii... e nemernici,iar cand e vb de dus vieti paralele...le este greu sa renunte.Solutia optima este sa ii bagi unghia in gat(metaforic vorbind),cu orice risc.Ori tu, ori ea...altfel...nu se va sfarsi!!
walkiria
Postat pe 24 Iulie 2009 13:55
Deci:
Unghia in gat i-am bagat-o cand am realizat ca traieste o relatie paralela.
De pacalit nu ma poate pacali - n-a putut niciodata - eu doar am crezut ca ii e mai greu sa sfarseasca fosta relatie - nu am realizat amplitudinea fenomenului. Iar acum evident ca as fi si mai vigilenta.
Vrea sa-i mai dau o sansa - dar ma tem ca nu se va putea rupe de cealalata relatie - daca ar fi putut ar fi facut-o fara sa-i dau eu ultimatum.
A trait cineva sa ceva si a iesit cu bie dintr-un asemenea triunghi?
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 14:13
Deci:
Unghia in gat i-am bagat-o cand am realizat ca traieste o relatie paralela.
De pacalit nu ma poate pacali - n-a putut niciodata - eu doar am crezut ca ii e mai greu sa sfarseasca fosta relatie - nu am realizat amplitudinea fenomenului. Iar acum evident ca as fi si mai vigilenta.
Vrea sa-i mai dau o sansa - dar ma tem ca nu se va putea rupe de cealalata relatie - daca ar fi putut ar fi facut-o fara sa-i dau eu ultimatum.
A trait cineva sa ceva si a iesit cu bie dintr-un asemenea triunghi?
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 14:13
sansa la ce? era nebun cand te-a inselat si nu stia ce face?


da-i sanse. adica, treci peste faptul ca te-a mintit, inselat, desconsiderat. va fi minunat. se va cuminti si se va uita la tine ca la o icoana.
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 14:22
De la: garbo031138, la data 2009-07-24 14:13:06Deci:
Unghia in gat i-am bagat-o cand am realizat ca traieste o relatie paralela.
De pacalit nu ma poate pacali - n-a putut niciodata - eu doar am crezut ca ii e mai greu sa sfarseasca fosta relatie - nu am realizat amplitudinea fenomenului. Iar acum evident ca as fi si mai vigilenta.
Vrea sa-i mai dau o sansa - dar ma tem ca nu se va putea rupe de cealalata relatie - daca ar fi putut ar fi facut-o fara sa-i dau eu ultimatum.
A trait cineva sa ceva si a iesit cu bie dintr-un asemenea triunghi?


pot spune ca am iesit bine....oarecum...a ramas cu ea.Dar am ajuns la concluzia...ca mi-am facut un bine!!!Nu ma merita...si ca atare are ce merita.O viata nefericita cu o femeie rea!!!
walkiria
Postat pe 24 Iulie 2009 14:23

Ce inseamna sa-i mai acorzi o sansa? Sa ramai in triunghiul asta pana se decide el careia dintre voi ii va intoarce spatele?

Destept baiat... Jongleaza cu amandoua, va mai pune putin pe jar, iar daca una din voi se va dovedi mai inteligenta, si-i va da un elegant sut in fund, tot nu va ramane singur... Convenabil pentru el, nu-i asa?

Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 14:24
lasa-le ella in pace. vorbim discutii. hotararea e luata. vrea acum sa aiba un fel de sustinere a faptului ca procedeaza corect. sa-i dea sanse, sa discute problema, sa intoarca pe dos si pe fata motivele, sa aiba rabdare, etc. asta vrea sa auda.

si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 14:31
Asa e intr-un fel - as vrea sa aud pe cineva ca a facut asta si nu a regretat.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 14:33
De la: garbo031138, la data 2009-07-24 14:33:52Asa e intr-un fel - as vrea sa aud pe cineva ca a facut asta si nu a regretat.


depinde si de implicatii.Cand sunt copii situatia e alta!!Dar daca nu sunt copii...nu vad ce ai putea regreta.Brbati gasesti!!
Si chiar si cu copii...situatia se rezolva...atunci cand cutitul ajunge la os.Si daca stai sa gandesti la rece,merita sa regreti un astfel de om???Liniste nu mai ai toata viata...
walkiria
Postat pe 24 Iulie 2009 14:35
totusico, corect. Eu, daca-l prind pe nenea cu o relatie paralela, nu astept sa se decida el. Sa-l las sa aleaga, ar fi chiar culmea prostiei feminine. Numai animalele se aleg in obor.
Aleg eu, sa plec, ca la mine nu-i gara, sa vina si sa plece cand vrea. Trebuie sa ai respect de sine si sa stii ce-ti doresti de la o relatie..
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 14:37
stai ca nu inteleg o chestie? sa regreti ce?
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 14:40
38, n-ai sa auzi. exista niste tipologii comportamentale. nimic nou sub soare. cele care au crezut ca rezolva ceva prin asa zisele sanse date s-au trezit tot cu aceleasi probleme pe cap

tu speri ca tipul se va linisti. cateva intrebari iti pun:

daca faceai tu una ca asta, ti-ar fi dat el vreo sansa? si daca da, il mai respectai ca barbat? sau considerai ca e un papelcutza ce joaca cum ii canti?
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 14:41

Mai fetelor, eu nu inteleg un lucru... cum de le e atat de greu unora, sa aleaga intre a suferi ca un caine alaturi de unu' pe care nu-l intereseaza decat propria persoana, si a fi singura si linistita...
Ella34
Postat pe 24 Iulie 2009 14:47
kyra, corect. ce sa aleaga el? daca ma duc si fur gainile unuia din cotet aleg eu daca ala sare cu toporul au ba?

si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2009 14:47
ee, singuratatea asta nu-i usoara..dar totul vine de la faptul ca incepe frumos, iubirea-i mare...si asa te fidelizeaza nenea, te implici si sentimentele devin profunde..

si, cateodata, te surprinzi facand compromisuri care nu-ti treceau prin cap, doar pentru un singur lucru..vrei sa fie din nou ca la inceput..speri, de fapt..
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 14:53
totusico, ti-o iei in freza de la toporul ala, de n-ai aer..
kyra
Postat pe 24 Iulie 2009 14:55
De la: kyra, la data 2009-07-24 14:53:52ee, singuratatea asta nu-i usoara..dar totul vine de la faptul ca incepe frumos, iubirea-i mare...si asa te fidelizeaza nenea, te implici si sentimentele devin profunde..

si, cateodata, te surprinzi facand compromisuri care nu-ti treceau prin cap, doar pentru un singur lucru..vrei sa fie din nou ca la inceput..speri, de fapt..



Cam asa.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 14:55
De la: si_totusi, la data 2009-07-24 14:41:2738, n-ai sa auzi. exista niste tipologii comportamentale. nimic nou sub soare. cele care au crezut ca rezolva ceva prin asa zisele sanse date s-au trezit tot cu aceleasi probleme pe cap

tu speri ca tipul se va linisti. cateva intrebari iti pun:

daca faceai tu una ca asta, ti-ar fi dat el vreo sansa? si daca da, il mai respectai ca barbat? sau considerai ca e un papelcutza ce joaca cum ii canti?


Nu cred ca mi-ar fi dat nici o sans - cel mult una peste cap. Dar daca mi-ar fi dat-o l-as fi apreciat.
Tzantzarika
Postat pe 24 Iulie 2009 14:57
De la: garbo031138, la data 2009-07-24 13:37:21
De la: Ella34, la data 2009-07-24 13:34:20
Spune-i ca-i acorzi timp (o luna, doua), dar ca in timpul asta, ai de gand sa incerci si tu sa cunosti pe altcineva... asa, ca sa-ti clarifici sentimentele.


E foarte posesiv si gelos - ar innebuni. Nu e o solutie. Pentru el eu sunt o sfanta.
dar el pt tine tot un sfant este? dar tu te simti o sfanta? grea dilema sau enigma cum a-i spun
yanyacharberet
Postat pe 24 Iulie 2009 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
desi sunt cu o alta persoana inca iubesc barbatul interzis :( 5 De la: garbo190789 17 Martie 2012 18:49
Doi barbati si eu la mijloc????? 132 De la: ungardelia 28 Ianuarie 2010 20:06
Apropo de inselat - 67 De la: charmelen 6 Februarie 2013 10:29
ciudatenii sexuale 50 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:55
am trichomonas, asta inseamna ca ma inseala? 18 De la: garbo_1663 23 Mai 2012 22:40
Setari Cookie-uri