simt ca nu mai pot

mie imi spui, nazi?
si_totusi
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:25
De la: nazirra, la data 2010-01-22 14:25:09tothusico....face numa misto de noi.....ioi irino....zau ca mi ar place sa te cunosc........
Voi de u ati auzit ce inseamna o gluma? Voi a-ti auzid doar ce inseamna la misto?
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:40
De la: buna01, la data 2010-01-22 14:40:05
De la: nazirra, la data 2010-01-22 14:25:09tothusico....face numa misto de noi.....ioi irino....zau ca mi ar place sa te cunosc........
Voi nu ati auzit ce inseamna o gluma? Voi a-ti auzit doar ce inseamna la misto?
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:40
ihi...si naspha.
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:46
De la: nazirra, la data 2010-01-22 14:46:28ihi...si naspha.
Ce sa va fac daca nu v-ai educat femeile sa fie mai bune..Acum traiti cu scorpii..culege-ti ce a-ti semanat.s-au invatati-la sa fie mai bune...Pt ca asta este datoria barbatului Ca eu tot un barbat cu suflet bun doresc...
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:54
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
zip
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:26
De la: zip, la data 2010-01-22 15:26:16
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
Pai iarto frate,,ca si femeile cat va iarta pe voi si cate nu mai indura din cauza voastra...Suntem oameni cu totii gresim...Si barbatii si femeile pt ca suntem egali...
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:29
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:29:00
De la: zip, la data 2010-01-22 15:26:16
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
Pai iarto frate,,ca si femeile cat va iarta pe voi si cate nu mai indura din cauza voastra...Suntem oameni cu totii gresim...Si barbatii si femeile pt ca suntem egali...
Poti sa o ierti si sa stai cu ochii pe ea ca pe butelie..Sa demosteeze ca s-a schimbat..Daca incearca macar sa te mia ia de prost,,sa ii fuga ochii dupa altii..Ii spui ca o zbori afara si nici macar drept la vizita nu are...Ca sa se invete minte...Pt ca omul fara o lectie buna nu se schimbe...Sa invete si sa stie ce o va astepta data viitoare
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:30
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:30:59
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:29:00
De la: zip, la data 2010-01-22 15:26:16
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
Pai iarto frate,,ca si femeile cat va iarta pe voi si cate nu mai indura din cauza voastra...Suntem oameni cu totii gresim...Si barbatii si femeile pt ca suntem egali...
Poti sa o ierti si sa stai cu ochii pe ea ca pe butelie..Sa demosteeze ca s-a schimbat..Daca incearca macar sa te mia ia de prost,,sa ii fuga ochii dupa altii..Ii spui ca o zbori afara si nici macar drept la vizita nu are...Ca sa se invete minte...Pt ca omul fara o lectie buna nu se schimbe...Sa invete si sa stie ce o va astepta data viitoare
Asa ca sa se gandeasca bine inainte,,,si sa stie ce o va astepta
omulsincer
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:32
astept intrebarea. nu ma supar
ancutza_76
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:32
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:32:09
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:30:59
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:29:00
De la: zip, la data 2010-01-22 15:26:16
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
Pai iarto frate,,ca si femeile cat va iarta pe voi si cate nu mai indura din cauza voastra...Suntem oameni cu totii gresim...Si barbatii si femeile pt ca suntem egali...
Poti sa o ierti si sa stai cu ochii pe ea ca pe butelie..Sa demosteeze ca s-a schimbat..Daca incearca macar sa te mia ia de prost,,sa ii fuga ochii dupa altii..Ii spui ca o zbori afara si nici macar drept la vizita nu are...Ca sa se invete minte...Pt ca omul fara o lectie buna nu se schimbe...Sa invete si sa stie ce o va astepta data viitoare
Asa ca sa se gandeasca bine inainte,,,si sa stie ce o va astepta
i-a fost data o a doua sansa ..dar nu a putut sta decat doua zile...a apucat-o doru de" miaunel"si i-am spus pleaca ....soro..dar a treia sannsa nu o mai vezi...m-am gandit la copil cand am acceptat-o inapoi dar nu a mers..."nu ii poti comanda inimii"...ciudat caz.trebuia sa scriu un roman
zip
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:42
De la: zip, la data 2010-01-22 15:42:34
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:32:09
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:30:59
De la: buna01, la data 2010-01-22 15:29:00
De la: zip, la data 2010-01-22 15:26:16
De la: zambila, la data 2010-01-22 14:20:20zip, ca a plecat, asta e, e alegerea ei
dar faptul ca e si copilul ei, asta nu poti s-o schimbi, si nici sa profiti de situatie, sa te razbuni pe ea, pt ca ii faci rau copilului
ah, si nu cred ca se exista "caznicie" perfecta cu asa un deznodamant, si el final, au ba

sau, poate tu asa o vedeai, perfecta...sunt convinsa ca ea era de alta parere
si nu cred ca regreta ca a plecat, poate doar faptul ca nu i-a mers cu celalalt, sau ii e dor de copil
razbunare?ptr.ce?nici pe departe.ea zice ca ii este dor de familie......dar nu mai am incredera in ea...fratilor.in ceea ce priveste copilul vorbeste cand vrea cu el ,nu i-am facut program de vizita.____asta e...nu sant nici primul nici ultimul::sanatate sa fie.>>
Pai iarto frate,,ca si femeile cat va iarta pe voi si cate nu mai indura din cauza voastra...Suntem oameni cu totii gresim...Si barbatii si femeile pt ca suntem egali...
Poti sa o ierti si sa stai cu ochii pe ea ca pe butelie..Sa demosteeze ca s-a schimbat..Daca incearca macar sa te mia ia de prost,,sa ii fuga ochii dupa altii..Ii spui ca o zbori afara si nici macar drept la vizita nu are...Ca sa se invete minte...Pt ca omul fara o lectie buna nu se schimbe...Sa invete si sa stie ce o va astepta data viitoare
Asa ca sa se gandeasca bine inainte,,,si sa stie ce o va astepta
i-a fost data o a doua sansa ..dar nu a putut sta decat doua zile...a apucat-o doru de" miaunel"si i-am spus pleaca ....soro..dar a treia sannsa nu o mai vezi...m-am gandit la copil cand am acceptat-o inapoi dar nu a mers..."nu ii poti comanda inimii"...ciudat caz.trebuia sa scriu un roman
o avea probleme cu inima si nu am stiut eu??
zip
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:44
scuze.am intrat sa aflu pareri ale unor oameni necunoscuti dar voi va certati intre voi. nu stiu ce se intampla
ancutza_76
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:58
De la: ancutza_76, la data 2010-01-22 15:32:28astept intrebarea. nu ma supar
nu credca este bn ceea ce vrei sa faci.fata este mare si va avea un impact psihologic negativ.
zip
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:58
De la: ancutza_76, la data 2010-01-22 15:58:10scuze.am intrat sa aflu pareri ale unor oameni necunoscuti dar voi va certati intre voi. nu stiu ce se intampla


da se cearta k le dereanjeaza niste lucruri fara importanta...la varsta lor asta fac:-j probabil is casnici
blondina_X
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:08
De la: Celleste, la data 2010-01-22 13:52:47roby???




nop...,nu-i el...,e altul...

si numarul nostru e in crestere...

nu vi se pare?
roby_cado
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:17
ioi....cam da...
nazirra
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:22
De la: blondina_X, la data 2010-01-21 17:04:03O sa iti paraau toata viata ta daca te vei desparti de sotul tau pt k automat sh de copilu tau...gandestete k nu e bn cea ce faci tentatia ii mare dar ii riscu sa pierzi 2 dintr-o lovituta...daca vei face pasul asta ii posibil ca fetitza ta sa nu te mai bage in seama sh cred k asta ii ce'a mai mare durere pt o mama care isi iubeste copilul


Copilul are parcursul lui in viata, insa a ramane intr-o relatie nefericita doar de dragul copilului este o sursa de continua nemultumire , neimplinire, daca citeai atent s-a precizat faptul nu o mai atrage nimik la sotul ei, iar tu o sfatuiesti sa ramana langa el doar pt ca are un copil cu el.Probabil nu cunosti ce inseamna sa traiesti intr-o familie cu tensiuni existente intre parinti , dar ai doar 19 anisori , nu cred ca esti in masura sa dai sfaturi. Eu sunt de parere ca fiecare ar trebui sa-si caute multumirea sufleteasca , compatibilitatea in alta parte atata timp cat nu mai rezoneaza cu cel de langa el, desigur la modul fairplay, fara dualitati.
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:43
pai tocmai ca e vorba de dualitate aici..

de ce crezi ca n-o mai atrage nimic la sotul ei...?

he he...,ale naibi inimi..
roby_cado
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:47
nu fii atat de sigur Roby :-) E vorba doar de faptul ca se ,,complace" asta nu inseamna ca o mai si atrage ceva la el..
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:51
de fapt cred ca titlul topicului spune extrem de multe despre ceea ce simte .
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:56
pai normal ca nu mai poate mai...

iti dai seama cate scenarii,cate minciuni,cate strategii a fost nevoita sa elaboreze pentru fiecare intalnire cu "iubi",in decursul ultimului an?

crezi ca ei,saracuta,ii este usor?

toate astea au secat-o de energie..

imi dau si lacrimile cand ma gandesc prin ce trece...

roby_cado
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:04
ok Roby, cum doresti ..dar nu uita ca adevarul e undeva la mijloc mereu , sufli mereu in iaurt si e posibil sa nu intalnesti vreodata pe cineva care sa DOREASCA sa-ti infirme prezumtiile negative pe care tu le ai despre orice femeie,atunci va fi dureros... dar nu e problema mea, am spus asta cu titlu de ,,fapt divers".
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:10
gresesti..,nu "despre orice femeie"..

ci despre acest gen de femei..,care,nu stiu cum mama dreaq se face,dar "simt ca nu mai pot", numai dupa ce apare cate un Fat Frumos..
roby_cado
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:16
atitudinea asta cu ..sulfatul in iaurt" ma tem ca te va face extrem de nefericit la nivelul relatiilor pe care vei incerca sa le ai si carora oricum nu le vei acorda nicio sansa prin asemenea atitudine.
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:16
nu cunosc speta , adevarul il cunoaste doar protagonista asa incat..nu pot nici sa iau apararea cuiva , nici sa acuz pe nimeni.
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:18
am scris ,,sulfat in iaurt" .. exemplu clar de act ratat..nu asta am dorit sa scriu dar asta a iesit
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:26


sulfati sau sulfiti, chiar nu conteaza, reyya - eu citisem ceea ce, probabil, doreai sa scrii - suflatul in iaurt - si am impresia ca nu gresesti
roby, am si eu senzatia ca esti inca foarte ranit, suparat, si, ceea ce e destul de grav, ca neincrederea ta se aplica tuturor femeilor...si e chiar pacat, crede-ma!
panty_C
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:32
ceea ce este si mai trsit , odata instalata asemenea atitudine devine cronica Roby..asta iti va asigura nefericirea intr-o potentiala relatie pe care ai incerca sa o ai cu cineva, e pacat sa gandesti asa , e posibil sa intalnesti pe cineva de calitate , dar cand va vedea o asemenea atitutdine sa nu-si doreasca sa-ti INFIRME parerea ta extrem de proasta pe care tu o ai la adresa sexului frumos :-) Speram sa nu te tina mult :-))
reyya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:36
De la: reyya, la data 2010-01-22 17:43:21
De la: blondina_X, la data 2010-01-21 17:04:03O sa iti paraau toata viata ta daca te vei desparti de sotul tau pt k automat sh de copilu tau...gandestete k nu e bn cea ce faci tentatia ii mare dar ii riscu sa pierzi 2 dintr-o lovituta...daca vei face pasul asta ii posibil ca fetitza ta sa nu te mai bage in seama sh cred k asta ii ce'a mai mare durere pt o mama care isi iubeste copilul


Copilul are parcursul lui in viata, insa a ramane intr-o relatie nefericita doar de dragul copilului este o sursa de continua nemultumire , neimplinire, daca citeai atent s-a precizat faptul nu o mai atrage nimik la sotul ei, iar tu o sfatuiesti sa ramana langa el doar pt ca are un copil cu el.Probabil nu cunosti ce inseamna sa traiesti intr-o familie cu tensiuni existente intre parinti , dar ai doar 19 anisori , nu cred ca esti in masura sa dai sfaturi. Eu sunt de parere ca fiecare ar trebui sa-si caute multumirea sufleteasca , compatibilitatea in alta parte atata timp cat nu mai rezoneaza cu cel de langa el, desigur la modul fairplay, fara dualitati.



am sh eo parinti;) sh ma pun in situatia copiilor ;)am voie sa imi dau cu parerea
blondina_X
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa divortez!!! 97 De la: garbo037037 25 Mai 2014 17:21
tema de casa 14 De la: nathalie 3 Decembrie 2011 23:41
De ce bărbații sunt unii doar la răutăți, cum ar fii sa domine femeile sa le învețe sa se urască ca femeile sunt rele sa nu tina unele cu altele 3 De la: ingerasulluptor1 19 Aprilie 2016 20:50
el berbec eu taur 5 De la: mia79x 1 Iulie 2009 12:04
cand e mai greu? inainte in timpul sau dupa divort.... 86 De la: narcysa 4 Octombrie 2011 07:10
Setari Cookie-uri