Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum


Buna ziua Delia!Am citit intr-o revista despre un caz similar.In cazul despre care vorbesc,sotia si-a dorit sotul inapoi si stii ce-a facut?Sa dus la un preot care a sfatuit-o sa se roage si sa tina post.Asa a facut ,iar sotul s-a intors la ea.Cred ca ti-e greu sa-i spui sotului tau ,acum cand stii ca te-a inselat ,ca este la fel de important pentru tine ca si parintii tai si ca-l iubesti,dar daca il vrei cu adevarat inapoi,iarta-l si spune-i ce ti-ar place sa- ti spuna el,tie.Curaj!
garbo068041
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:40
De la: Brain, la data 2010-01-17 18:26:48

? Cianura?


nimic nu stiti! cianura-i scumpa...

cucuta insa, creste pe toate drumurile...
garbo_C
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:42
care-i drumu' ala ,bre?
c-as iesi la o plimbarica de seara...
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:44
bre, preci, pe cuvantul meu... am vazut in toamna asta, pe autostrada aproape de intrarea in Constanta, intr-un camp, aproape de marginea drumului, o tufa mare de canepa si imediat alaturi, una de cucuta...

drumul spre paradis, cu indicatoare clare...
garbo_C
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:51
Draga mea vine o vreme cand toti ne desprindem de casa parinteasca, de parinti pentru a avea propria familie. Faptul ca el nu se intelege cu parintii tai iti ofera un rol ingrat, acela de a fi la mijloc. Insa, o femeie trebuie sa fie diplomata. Daca atunci i-ai spus ca mai mult tii cu parintii tai decat cu el i-a facut si pe unii si pe altii sa se inteleaga? Nu, dimpotriva, nu ai stiut sa ordonezi prioritatile.este adevarat, parintii tai sunt familia ta , dar, fosta. El si bebe sunt tot familia ta , dar, actuala. Un barbat (si nu numai el)cand vine acasa vrea o atmosfera calda, calma, fara izbucniri. Daca insa acestea se mai intampla, trebuie sa trecem peste ele cu diplomatie.Tu ai incercat sa impui ceva si nu a mers. Imi pare rau sa-ti spun dar, un barbat care vine si iti spune ca nu te mai iubeste, ca are pe altcineva, este greu (sau uneori imposibil) de recuparat.Totusi incearca. Dar, atentie, schimba-ti atitudinea.
pirania_1960
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:51
cateodata ma crert si eu cu iubi meu si el cateaodata numai intra pe mess sa vb este cam greu pentru mine sa avem o relatie asa de la distanta.Prietena mea sa dat la iubitul meu cand am aflat mai ceva sa cad si nustiu dece piretena mea are ciuda pe mine dar nu vreau sa ne certam si ca teaodata plang dar imi vine sa fac cu prietena mea multe chesti mergem oriunde si ea mereu vrea sa fie in centrul atentiei si imi vine sa o lovesc cand sunt cu prietena mea si cu iubi meu vorbesc mereu si eu parca sunt invizibila am fost cu prietenul meu la un restaurant si apare si ea dar nustiu de unde a venit ea dar eu ce sa fac vream sa plek dar ea a plekat cand ma certam cu iubi prietena mea aplauda si zice ie bataie cearta ca la hoti de carate asa striga iar iubi meu fumeaza are doar 17 ani si eu la fel si el nu stie ca ea are 13 ani a crezutto ca are 15 asa se vede eu eu vreau sa trag cu ousca in prietena mea dar dupa ea o sa faca la fel si ma imita ca sa zica ca ea a facut totul ea mereu doarme si ei ihi plac certurile mie imi place bancurile ca si iubi meu dar ea zice ca si ei dar ea e cam asa cand zice un banc si stiti ce am facut? am mers la prietena mea si iam zis totul si daca se mai atinge de iubi meu o sa pun pe cineva sa o bata si ea crede ca e amuzanta dar nu e deloc ea e plictisitoare in loc cu iubi si noi e ok numai ca ea e cam certareata cand e vorba despre iubiti si cand nu ihi convine cv face multe vine la mine acasa bate cu pumni in masa
si eu ce sa ihi zic nimik ea cauta cearta mereu si si mereu si tot asa ea ma vede invizibila cand se imbraca mai sexy sa atraga pe toti eu cuiubi meu facem cam asa si ea zice hai sa ciocnim dar ea a vrut sa faca striptiz in gru dar mie imi era rusine ca eram numai prieteni si eu cu iubi ne sarutam in timp ce ne sarutam ea se saruta cu altu si facea multe fuma ea ca si iubi meu e si ce daca fumeaza ca iubi meu asta e o coincidenta ca si cum eu si iubi ne potrivim mereu la orice prietenamea are multe fete si ea vrea sa ne certam de la anumite probleme...baieti;fete;cine e distractiva amuzant si etc...pana ce ia zis si iubi meu ca numai pe mine ma iubeste si pe ea nu asa ca atunci maiam gasit linistea cu iubi meu dar el mereu vinea la mine cu flori iar eu cantam atunci el venea sa bata la mine acasa dar cateaodata dormeam sau plangeam si iubi cand ma vedea si eu mereu il sarutam pe gura iar prietenamea pe obraz atunci am inceput sa fac si eu detoate si ea se credea cool dar cand colo era najpa iubi imi facea surprize dar prietenamea nu si atunci eu mam dat mare sa fiu cool dar na mers si atunci iubi a zis sa o las in pace pe mine ma iubeste mai mult si ei ia loat un iubit nou si asa am stat eu
garbo068442
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:51
sa nu treceti pe langa ea daca o vedeti , sa culegeti ceva si pt soacra-mea..ca pe autobahn nu gasesc
reyya
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:53
la cucuta ma refeream
reyya
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:53
442, sunt sigura ca povestea ta este una serioasa, ca durerea ta e mare si mai ales ca te-as putea ajuta, daca as reusi sa citesc ce-ai scris printre emoticonii aia...
dar din pacate ma dor ochii din pricina limbajului nonverbal folosit de tine in exces, asa ca zic: pas...


reyya, daca mai trec pe acolo, te rezolv.
pastram legatura.
garbo_C
Postat pe 17 Ianuarie 2010 18:58
saramana, dar sa nu ma lasi sa astept 7 ani
reyya
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:00
cell....si pe mine,si pe mine.....
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:01
dap!mai bine cucu..nepa de care zici!
442 m-ai omorat cu descrierea! Sincer nu am vazut povestea din cauza pozelor.
Brain
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:03
442 asa "scrisoare lunga" n-am mai citit de pe "vremea bunicii" -misiva fara punct si virgula da capo al finne
numai ca vedeti voi,de atunci,minunata noastra limba romana a EVOLUAT...numai unii(sadici) vor sa contribuie la involutia ei
LILO
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:03
bre, stati usor!
faceti o lista...

si nu-mi mai spuneti pe nume...
garbo_C
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:03
deci io vreau prima,ca io sufar cel mai tare!

tanti MIB,vezi ca io am fost prima pe lista,da?!
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:05
ori,poate ca 442 "doreste" sa isi "impinga" iubitul,in bratele alteia

cu asa un stil propriu..
LILO
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:07
lista ramane deschisa....
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:09
Postarea lui 442 are iz de facatura.
Doara
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:12
cred ca nu este inca foarte sigur de relatia pe care o are cu cealalta si nu vrea sa ramina si fara tine...stii vorba aia:nu da vrabia din mina...
cara1
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:39
Este clar ca nu te-a iubit, am avut si eu un sot la fel de egoist care nu imi tolera familia. Am facut sacrificii enorme pentru ca relatia sa mearga, i-am crescut un copil al lui dintr-o alta relatie(copilul avea 5 ani si 10 luni si l-am crescfut pana la varsta de aproape 14 ani), mai avem o fetita impreuna. Mama lui mereu se baga in relatia noastra dar eu nu aveam voie ca sa imi primesc tatal in casa, pe sora mea sau o nepotica pe care am crescut-o pana la 14 ani cand el mi-a impus ca sa plece de la mine ca sa vina el sa stea in apartamentul meu. Mi-am sacrificat familia, mi-am injosit-o pentru el, matusa mea care locuia la mine cand m-am casatorit eu cu el si cu care am crescut impreuna nepotica de la varsta de 11 luni, a murit saraca de inima rea ca a ramas copila fara noi, fara sprijinul si ajutorul nostru, fapt pentru care plecase de acasa de la sora mea, neputandu-se adapta la familia ei naturala dar in care nu crescuse.fetita nu a terminat liceul, matusa mea a murit iar eu m-am imbolnavit de diabet din cauza supararii. Problema este ca imi cresc singura copilul dupa toate sacrificiile pe care le-am facut si pentru el nu a contat.Odata daca nu am facut cum a vrut el, sau nu ia convenit ceva, totuil s-a terminat, a plecat si plecat a ramas. Acum este cu alta, nu ii pasa nici de copil, nici de dragostea pe care ca o prosta i-am purtat-o.
Te rog sa il uiti ca nu te merita, decat cu asa un barbat mai bine singura. Familia sa o tii intotdeauna pe primul plan, pentru ca la greu familia iti este alaturi si te iubeste neconditionat.Daca incerca sa vina inapoi la tine sa nu faci prostia sa il primesti, cum am facut eu de l-am primit de trei ori inapoi. Ai grija de tine, iubestete pe tine si tine-ti familia aproape ca barbati sunt destui, intr-o buna zi o sa gasesti persoana potrivita si care sa te iubesca intradevar.
Iti doresc numai bine, PUSA.
garbo091418
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:43
INCEARCA SI TU CEVA NOU,ADICA PARTEA CU SEXUL,POATE ARE ALTA CARE II FACE PLACERILE ,ASA SUNT BARBATII VREA CEVA NOU.!
tamango_007
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:44
Fetelor nu va faceti sange rau degeaba. Nu erau pentru voi. Plecati , lasati-i cu iubitele lor si vedeti-va de treaba voastra. Aveti grija de voisi sa vedeti cum veti gasi pe altcineva mai pretios. Noroc.
garbo070695
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:45
BARBA CAPREI.!
tamango_007
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:46
in primul rand nu inteleg ce probleme existau intre parintii tai si sot. apoi pana la urma dc te-ai maritat cu el dak parintii tai nu erau de acord si tu nu ai fost destul de puternica sa le faci fata. eu sincer cred k odata ce te-ai hotarat sa iti faci o familie alaturi de el nu ar fi trebuit sa iti lasi parintii sa intervina intre voi. deci mai mult ai gresit tu, fiindca este clar dc te-a inselat: nu a mai putut suporta situatia. tu nu l-ai sprijinit asa cum ar fi asteptat el si normal k a cautat liniste si intelegere in alta parte.
dak chiar vrei sa va impacati ar trebui sa te gandesti bine. esti in stare sa il sustii si sa ii iei apararea in fata parintilor? crezi cu adevarat k el e cel cu care vrei sa iti petreci restul vietii? il vei putea ierta k te-a inselat? si cel mai important poate, il iubesti cu adevarat sau doar te-ai obisnuit cu el? vrei sa stai cu el fiindca ti-e frica de un inceput?
ideea e k dak iti dai silinta il poti recuceri. trebuie sa vrei cu adevarat si sa fii constienta de armele pe care le detii. eu sunt sigura k a vrut sa te faca geloasa si sa iti atraga atentia k e si el barbat si are orgoliu, si de aceea te-a inselat... sper sa iti recapeti increderea in tine si in voi ca si cuplu! multa bafta!
Karmenush_h
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:53
in primul rand nu inteleg ce probleme existau intre parintii tai si sot. apoi pana la urma dc te-ai maritat cu el dak parintii tai nu erau de acord si tu nu ai fost destul de puternica sa le faci fata. eu sincer cred k odata ce te-ai hotarat sa iti faci o familie alaturi de el nu ar fi trebuit sa iti lasi parintii sa intervina intre voi. deci mai mult ai gresit tu, fiindca este clar dc te-a inselat: nu a mai putut suporta situatia. tu nu l-ai sprijinit asa cum ar fi asteptat el si normal k a cautat liniste si intelegere in alta parte.
dak chiar vrei sa va impacati ar trebui sa te gandesti bine. esti in stare sa il sustii si sa ii iei apararea in fata parintilor? crezi cu adevarat k el e cel cu care vrei sa iti petreci restul vietii? il vei putea ierta k te-a inselat? si cel mai important poate, il iubesti cu adevarat sau doar te-ai obisnuit cu el? vrei sa stai cu el fiindca ti-e frica de un inceput?
ideea e k dak iti dai silinta il poti recuceri. trebuie sa vrei cu adevarat si sa fii constienta de armele pe care le detii. eu sunt sigura k a vrut sa te faca geloasa si sa iti atraga atentia k e si el barbat si are orgoliu, si de aceea te-a inselat... sper sa iti recapeti increderea in tine si in voi ca si cuplu! multa bafta!
Karmenush_h
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:53
Poate si tu ai parte ta de vina.......adica .....in mod sigur.Orice barbat care nu se simte apreciat in casa lui va cauta in alta parte ceea ce-i lipseste.Tu ai gresit prin comportamentul tau.Acum depinde foarte mult de tine sa-l faci sa se intoarca inapoi.Modifica-ti comportamentul,arata-i ca-l iubesti,ca vrei sa fiti din nou impreuna.Totul depinde de tine.
dragu_ta74
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:05
bre....da' barbatii vrea ceva nou
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:08
Mai,dar voi in ce era traiti?! Il acuzati pe bietul barbat... Nici parintii mei nu l-au vrut pe sotul meu la inceput. Insa mereu i-am spus ca ai mei il vorbesc de bine si reciproca. Incet,incet chiar au inceput sa se accepte,iar apoi sa se placa. Acum degeaba as spune eu ca e vina ta,e prea tarziu. Incearca as-l aduci inapoi. Lasa casa perfect curata si mancare proaspata in frigider. Dar tu nu sta acasa. Iesi! Uneori cu copilul,alteori lasa copilul la ai tai si iesi cu fetele. Fa-l gelos,dar nu-i da explicatii. Recucereste-l! Apoi,daca il mai vrei,tine-l,daca nu,da-i tu papucii, dar nu inainte de a-i arata ce pierde.
ClaudiaOradea
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:37
Ia-ti un vibrator,chiar daca nu-l folosesti. Spune-i ca l-ai primit cadou de la o amica. Nu-l refuza direct,incearca doar sa eviti sa te culci cu el,iar cand o faci fa-o cu pasiune,chiar daca te prefaci. Fii mereu sexy si aranjata. Provoaca-l!
ClaudiaOradea
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:41
...si eu care credeam ca trandafir tii in spate,Claudia...

...ca tot veni vorba...la obstetrica urgente,pe aici ,pe la noi...se trezira la un moment dat,stupefiati, cu o femeie cu un trandafir cu tot cu spini...in locul destinat...jucariei...
DORI_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre cazul"Diaconescu" ? 19 De la: garbo004422 19 Iulie 2010 21:43
Oare femeile nu pot face plangere la guvern..Pt antiagresiune impotriva femeilor 94 De la: batman1 18 Februarie 2010 23:15
Pescarusi... 34 De la: sora_ilsi 20 Februarie 2013 19:59
Informatii utile pentru telefonul mobil... 14 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 8 Noiembrie 2009 22:46
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Setari Cookie-uri