Sex oral .... pro sau contra ???

scrichule....io nu l-am citit dot,doar pe sarite
cum e pana la urma....pro sau contra??
eladaela
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:39
Dupa cum s-a intins,oralul,pe atatea pagini,inclin sa cred,ca e pro,altfel nu mai stateau pe topic atat
scrichy
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:57
nu am dece sa fiu contra ,da dara daca o femeie nu ii place sa imi faca sex oral nu e obligata si nici tu nu poti sa fiii dar acuma mai rar femei care nu fac sex oral
pup si la multi ani
cosimo
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:45
da' cu barbatii cum e?
sora_ilsi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:59
De la: quasaria, la data 2010-01-03 01:55:46

asta e si mai adinca... stai ca n-am citit-o pina acu'. Deci pt nevasta trebe mentenantza reglementata echitabil, nu asa...fantezii. Alea's pentru burlaci...

Misto - paulino, mi-am schimbat parerea: subiectu' asta e chiar bun de bancul zilei, mai deschide si altele... de exemplu "se accepta si altceva in afara de pozitia misionarului intr-o casnicie, sau e scandalos?"




5472: pai poate facem.
Cine ti-a zis tie ca nu facem?! A?


De la o intrebare pertinenta..in care se dorea un raspuns simplu de genul u consider ca e in firea lucrurilor sa simti cu totul partenerul...si el sa ma simta pe mine"....sau...u nu am putut scapa de inhibitii.....""...s-a ajuns la a se face mishto inclusiv de numele meu...cresa..nu gradinita!
Topic de pozitii s-a deschis anterior..cine vrea sa se desfasoare in cunostintele Kama-Sutra e liber sa se desfasoare acolo..nu? Q
Nu am facut topicul pentru popularitate...
Cely...ca sa iti raspund intr-un final la intrebare...NU...in grup nu!

Va multumesc celor care ati luat in serios intrebarea mea...
celorlaltor utilizatori le multumesc pentru ca au demonstrat ca cidul" cotidian omoara incet si sigur omenia din noi.....
Tuturor insa va urez o viatza frumoasa!!!
TheDarkRose
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:26
eu chiar vorbeam serios ca e distractiv...

Si tot serios ti-am spus ca subiectul este pueril si inutil - pardon, util ca banc...
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:23
iaca pozna. stop ai pus o intrebare" pertinenta"- parerea ta. hai sa o luam catinel :

ai intrebat de avantaje si deazavantaje. raspunsul pe care-l doreai, se refera la cu totul altceva.

ne intrebi de unde venim si vrei sa-ti raspundem unde plecam. pai... e o diferenta

cand spui de avantaje te referi strict la foloase, favoare, privilegiu, beneficiu, castig, etc. la fel si pentru termenul dezavantaj. intelesuri care nu au nici in clin nici in maneca cu dragostea, placerea, orgasmul

a asocia acesti termeni cu "sexul oral" e o tampenie


cand esti alaturi de iubit, prieten, sot nu se discuta in a avea avantaje daca practici sexul oral sau a fi in dezavantaj cand nu-l practici.

daca e vorba strict de o afacere si ala e un client si te plateste, primesti exact pentru ce si cat ai prestat. inteles? sexul ca o meserie. atunci, da. poti asocia acesti termeni

de fapt, ai vrut sa intrebi daca fetele accepta acest mod de a se manifesta in intimitate, daca nu le este jena, daca considera ca e ceva firesc, etc. alta gasca in alta traista


nu stapanesti niste termeni, nu cunosti semnificatia anumitor cuvinte, le folosesti intr-un context aiurea si tot tu arati cu degetul


cred ca ai incercat sa "oripilezi" lumea. adica, sa starnesti niscavai zazanie si sa pui intr-o anume lumina, mai de nocturna, niste useri.

ceva in genul: uite cum gandesc inapoiatele, babatiile au idei preconcepute, cotoroantele sar in haita, garbo e un site unde nu poti discuta din cauza lor, etc

nu ti-a reusit figura. asa ca, apari acum cu niste concluzii care nu au legatura cu ce s-a postat. lumea nu a fost scandalizata, s-a glumit , nu te-a jignit nimeni asa cum vrei sa insinuiezi si discutiile au fost ok.

ca sa-ti reuseasca o trebusoara de asta ,trebuie sa fii si intelegent. tie nu ti-a iesit. si totusi, nu te-ai putut abtine ca sa nu bagi concluzia finala cu acidul, omenia si crima, care a cazut ca nuca in perete

cum spuneam; mai trebuie si minte cand vrei sa faci ceva
si_totusi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:24
si_totusi, de acord cu tine - dar asaaaa de mult zgomot pentru nimic... incit dispare simtul realitatii.
Da, sa zicem ca pauline (ma scuzati, asa zice ea ca o cheama!) "demonstreaza" ca prietenii ei imaginari sint numai babe invechite.
So?
Si ce e cu asta?
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:54
Ne-a vazut ea destupati la minte si se astepta sa ii spune cum, de cate ori, unde si cu cine facem de regula. Eventual de povestit situatii concrete.
Doara
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:08
ma asteptam la reactii....
asa ca...nu sunt surprinsa....mintile luminate au reactionat imediat...
cand spui de avantaje te referi strict la foloase, favoare, privilegiu, beneficiu, castig, etc. la fel si pentru termenul dezavantaj. intelesuri care nu au nici in clin nici in maneca cu dragostea, placerea, orgasmul

avantaj e si sa te simti bine...e beneficiul simturilor tale...
si sa castigi pentru totdeauna partenerul care nu-si va cauta satisfacerea unei dorinte in alte parti...lucru care ar fi un "dezavantaj" (hai sa citim pierdere) si ar putea duce in final la ruptura unei relatii....
o mironosita ar putea zice...wai..sex oral??...eu nu fac..numai cele de pe centura!!!!....si si-ar putea pierde partenerul care e dornic de asa ceva....

Draga si_totusi...nu am incercat sa oripilez si nici sa starnesc zazanie intr-o asa frumoasa comunitate...doar am crezut ca pot discuta...liber.... daca titlul acestui topic nu a fost ales foarte fericit... te-ai simtit excelent facand praf o destul de tacuta pana acum membra a acestei comunitati...
Si mai zici ca vorbeam de acid...
Doar multumesc pentru lectia de inteligenta data...

App...stie cineva cum se poate sterge un topic?
TheDarkRose
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:11
lasa, stop. nu forta.
si_totusi
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:14
Pauline, habar nu ai sa sustii o conversatie si un punct de vedere. Ai aruncat o intrebare si aia pusa aiurea si apoi te-ai plans incontinuu de cat de nedreptatita ai fost ca nu ti s-a raspuns la ce ai intrebat. Tii neaparat sa discutam despre sexul oral te rog frumos incepe tu. Sau doar atat ai avut de spus si anume ca esti pro. Voiai sa numeri voturi sa vezi cate sunt pro si cate contra? Nu prea se intelege ce ai vrut de fapt. Cred ca nici tu nu stii ce ai vrut. Ai aruncat un subiect la plesneala si acum ti se pare nedrept ca s-a ras de el.
Doara
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:20
Bre fata, e simplu.
Iti place, te simti bine, fa-l. Nu, spune-i pass.
Nu te-astepta la confidente intime p-acilea, ca nu-i locul.
Unii dintre noi mai stim si semnificatia cuvantului intim. Adica e intre noi si partenerul nostru.
Tinkerbell_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:25
Asa e Tink!
Apropos, partenerul nostru pe unde o fi?


Auch!!! Nu dadea!!!
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:28
Avem unul comun ?
Tinkerbell_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:30
pauline, sa mai citim o data?

"avantaj e ...SA CASTIGI PENTRU TOTDEAUNA PARTENERUL care nu-si va cauta satisfacerea unei dorinte in alte parti...lucru care ar fi un "dezavantaj" (hai sa citim pierdere) ...
o mironosita ar putea zice...wai..sex oral??...si SI_AR PUTEA PIERDE PARTENERUL care e dornic de asa ceva..."

Pai... fata mosului, ca fata babei nu esti, nu subiectul era naiv.
Alte interpretari? Mai...credibile?
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:30
Poi mai stii?
Tu ai zis, nu io
Da' eu as fi preferat o partenera comuna, nu un partener
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:30
da...io!
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:32
HA ?
Tinkerbell_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:33
ho! ca vroiam sa postez la insuratoarea lu' Cotabitza...
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:33
Iote-o Tink cum aparu Aghiutza!
Avantaj eu, ca mi se implini dorinta enuntata un pic mai sus
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:34
te bagi la cotabita, smechero !
vezi c-o vroia pe Cell de nasa

lasa bre, veve e pretena mea, punem noi de afacerea aia, si sa vezi prospatura..
Tinkerbell_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:35
taci, bre Tink, sa n-auda nasu, ca-i jale!

veve, lasa-l bre, ca se munceste s-o convinga pe irina...
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:39
Numai daca stie sa danseze la [virgula ] bara
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:39
ai un nash p-acilea?

pai zi, bre, sa stim cum o cotim
Tinkerbell_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:42
ei, zisei si io...

dar dati-o mai cotita!
garbo_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:44
...am vazut aci-ntr-o noapte...nishte fapte...care m-au scandalizat!
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:46
Celleste, doamna, cum e aia cu cotita?
pik_nik
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:22
ca-n tren pikule, ca-n tren
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:26
preci, daca pe tine te-au scandalizat, inseamna ca...e grav...

nu ne spui si noua?
panty_C
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
El e minunat, dar o are prea mica. 13 De la: ulygarbo 21 Decembrie 2017 19:13
Pescarusi... 34 De la: sora_ilsi 20 Februarie 2013 19:59
De ce inseala barbatii? 294 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........??? 1104 De la: eu_geminy 15 Noiembrie 2011 23:57
ce se mai poate face??? 17 De la: iasomia 20 Noiembrie 2009 09:32
Setari Cookie-uri