cum sa procedez

Sotul munceste de ceva timp la o firma in Bucuresti , eu am ramas singura acasa si in alt oras ,sunt si somera de ceva timp , asa ca nu toate imi ies prea bine . Azi ma suna si imi spune ca e cu sora lui prin oras la cumparaturi, in sinea mea m-am gandit ca imi va cumpara si mie ceva frumos mai ales fiind si luna sarbatorilor , dar m-am inselat , pentru mine nu a fost timp chiar asa mi-a spus ,, nu am avut timp ,,dar pentru ei doi au avut. Sunt deprimata , ma simt umilita , nici somnul parca nu ma mai prinde . Mai bine nu imi mai spunea , stau si ma gandesc cum poti spune unui om ca il iubesti ca abia astepti sa ajungi acasa , cand tu nu ai timp decat de tine si sora ta .Sincer nu mai stiu la ce sa ma mai astept din partea omului asta .
danica
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:15
la nimic
sora_ilsi
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:22
pai tu ce ai vrea sa aibe timp numai de tine...
sau ai fi fost mai calma daca iti lua vre-un cadou???
poate omul ti-a luat dar te tine in suspans....
offfff..
anaROBERT
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:26
o fi cadoul de Craciun...s-o fi dus cu sora ca sa-i cara parerea...
sora_ilsi
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:30
ei,fata sa ofuscat si gata....
e un pic cam egoista dar...nu se pune
anaROBERT
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:32
De la: danica, la data 2010-12-19 23:15:41Sotul munceste de ceva timp la o firma in Bucuresti , eu am ramas singura acasa si in alt oras ,sunt si somera de ceva timp , asa ca nu toate imi ies prea bine . Azi ma suna si imi spune ca e cu sora lui prin oras la cumparaturi, in sinea mea m-am gandit ca imi va cumpara si mie ceva frumos mai ales fiind si luna sarbatorilor , dar m-am inselat , pentru mine nu a fost timp chiar asa mi-a spus ,, nu am avut timp ,,dar pentru ei doi au avut. Sunt deprimata , ma simt umilita , nici somnul parca nu ma mai prinde . Mai bine nu imi mai spunea , stau si ma gandesc cum poti spune unui om ca il iubesti ca abia astepti sa ajungi acasa , cand tu nu ai timp decat de tine si sora ta .Sincer nu mai stiu la ce sa ma mai astept din partea omului asta .
sa nu fie ca in ''ridichea uriasa''.trezeste-te .''barbatul nu ti-e frate".studiaza problema si ia o hotarare inteleapta.curajjjj
thrillia
Postat pe 20 Decembrie 2010 03:45
Da, da. Ce barbat rau. Sa umble el prin oras cu sora lui. Sa-i fie rusine.
Doara
Postat pe 20 Decembrie 2010 06:40
in loc sa umble cu amanta, el umbla cu sora-sa!!! ce pampalau.....
superbus
Postat pe 20 Decembrie 2010 07:23
buna...nu e posibil s-o foloseasca pe sora lui drept paravan pt o aventura?
garbo176557
Postat pe 20 Decembrie 2010 08:43
ce conteaza ce face omul,daca are o aventura sau nu,daca are aliati sau daca nu are....
pe ea o supara faptul ca nu a fost in stare sa ii cumpere si ei un cadou....asta da problema
anaROBERT
Postat pe 20 Decembrie 2010 21:22
ce misto trebe sa fie sa stai acasa si sa te superi ca magaru' s-a dus la cumparaturi si tie nu ti-a cumparat nimic....
Cre'ca in stadiul asta eram cind aveam vreo 5 ani.
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2010 21:51
eu cam sta am inteles din oful donsoarei'....
mama lor de cumparaturi daca a colo nu se afla si cadoul ei/..
:))))
anaROBERT
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:22
infantilism....
quasaria
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:10
infantilism?...absolut deloc...e chiar asha...gestul lui spune totul..DAR doar in conditiile in care tu fiind somera si locuind fara el in alt oras nu ai sprijinul lui financiar...ai tot dreptul sa te superi..daca lucrurile stau asha!...daca nu stau asha...si ai suportul lui financiar ..adica iti lasa bani..n/ai nici un drept pentru ca..avand bani ai putea sa/ti cumperi singura...
garbo171675
Postat pe 22 Decembrie 2010 07:22
asta cu sprijinul financiar mi se pare asa de penibila incit cre'ca alea care ies in courul gol la autostrada au mai multa demnitate: macar se intretin dreak singure....
Sa stai acas si sa te oftici ca nu-ti da unu'bani e mai rau decit sa faci trotuarul. D, ma rog, in ro se practica. Chiar e la mare cinste... na, cucoane....
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2010 01:08
quasaria...nu te supara..nu stiu daca ai sot...si daca da care sunt relatiile dintre voi pe tema asta...dar...ce rol are un sot pe lumea asta...mai ales in conditiile astea...adica cum?..ea sa faca foamea in casa si el sa/si cheltuie integral salariul fara a o lua si pe ea in calcul?...nu se poate...adica de ce naiba se mai numeste sot...si mai ales care e diferenta dintre el si un strein de pe strada??????????????...daca asha se pune problema!!
...ce o fi aia...la bine si la rau.??????????(impreuna sau cel putin asha se presupune).
garbo171675
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:51
sunt de acord ca o femeie trebuie sa aibe gradul ei de independenta financiara in interiorul casniciei...dar daca trece prin perioade mai dificile nu e normal ca...sotul sa o sprijine???
....cine ar trebui sa o faca??? un strein de pe strada???
...mi se pare deplasata comparatia...pe care ai facut/o referitor la...te citez..alea care ies in courul gol la autostrada.........
...si apoi ala unu...nu e nu oricare...e ..unicul!!
garbo171675
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:56
poti sa te si superi pana la urma ca ti/o zic quasaria...dar am impresia ca habar nu ai cu se mananca....casnicia....
...
garbo171675
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:58
da??????? povesteste-ne tu ........cu ce se mananca???????
jeanette40
Postat pe 23 Decembrie 2010 08:41
problemele de acest gen,nu se rezolva de la distanta.initiativa trebuie sa fie a ta.fa un drum pana la el si pune lucrurile la punct.depinde de tine sa iti salvezi casnicia.distantele ii indeparteaza pe oameni.
vuvuzela
Postat pe 23 Decembrie 2010 09:07
675, habar n-am de ce nu as fi in stare sa imi iau ce imi doresc, si trebe sa ma supar pe UN ALT OM care munceste ca "nu mi-a luat". Da'femeile astea ce au? Vreun handicap major, ceva? Maini, picioare - au? Creier probabil nu...da'nici o problema ... exista si cerere de munca bruta.
Aia cu "somer" o stiu: e un stadiu in care poti sa stai mult si bine dar nu scuza nimic.Si nici expresia - deja prafuita - cu "timpurile astea".
Sa fii parazitul altuia, intr-adevar, se confunda cu casnicia in romania. De multe ori.
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2010 09:45
De la: jeanette40, la data 2010-12-23 08:41:30 da??????? povesteste-ne tu ........cu ce se mananca???????

....se mananca cuu...impartitul bunelor si al relelor...altfel nu isi mai are rostul...adica daca fiecare e cu pi.da ma/sii...ce ii mai tine impreuna???...
....o femeie independenta financiar si emotional nu are nevoie de nici un barbat!!...si invers...
...in cazul asta probabil ca el nu are nevoie de ea...si se comporta ca atare..adica la stadiul asta...aia nu e casnicie...in care fiecare e perfect liber si independent si tot ce face face pe cont propriu si pentru propria persoana...nu pentru ambii
garbo171675
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:27
mie-mi pare ca initiatoarea topicului deja sta acasa la caldurica si cu papica platita de sotul ala nerusinat ce nu o cadoriseste cum se cuvine....
Asa ca omul e alaturi de ea la greu, ca altfel si-ar fi mutat domiciliul si schimbat statutul civil!
deci da...infantilism in toata regula!
ufishor
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:56
675, de ce, celalalt intr-o casnicie e pe post de carja, altfel nu-si are rostul?
Adica daca poti sa traiesti pe picioarele tale, de ce sa il mai iei? :sml-happy0086

Sa inteleg ca tu consideri ca ai idee ... nu ce e aia casnicie, macar ce e ala cuplu?
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2010 22:16
De la: quasaria, la data 2010-12-23 22:16:45675, de ce, celalalt intr-o casnicie e pe post de carja, altfel nu-si are rostul?
Adica daca poti sa traiesti pe picioarele tale, de ce sa il mai iei? :sml-happy0086

Sa inteleg ca tu consideri ca ai idee ... nu ce e aia casnicie, macar ce e ala cuplu?

....casnicia este...in modul in care vad eu lucrurile...ceea ce cei 2 care o formeaza ..convin ca este...ceea ce vor ei sa fie...si un lucru e sigur ca toata lumea vrea sa fie bine..
...un cuplu inseamna 2 oameni care sunt impreuna in ceva...dar in ce? daca fiecare e pe cont propriu si tre sa se descurce singur...atunci cuplul ala e ca si cand nu ar fi...in conditiile in care cel cu care formez un cuplu nu imi este punct de sprijin in viata asta si in traiul in 2 in general...teoretic pot forma un cuplu ..eu si cu ...orice necunoscut de pe strada....fara obligatii...nu??....ce mama dracului?!
...asta incercam sa explic eu...ca ceva tre sa faca diferenta intre sotul...pe care ma laud ca il am..si oricare alt barbat de oriunde si care nu imi este sot...ca de aia se numeste sot...pentru ceva...nu??....ca doar nu doar pentru sex si ...martori-adica persoanele care ne stiu ca formam un cuplu
...sau cel putin normal asha a fi
garbo171675
Postat pe 26 Decembrie 2010 08:59
....675 tu nu ai un sot, in orice caz nu unul recent , eu nu te-as lasa sa pozezi si sa expui asa ceva pe un site de socializare, de aia ma gandesc ca o fi aflat si ti-a luat valiza s-a plecat, asa ca lasa gargara cum ca stii ce-i casnicia
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:06
danica , tu n-ai avut ce face in timpul ala, s-au te-ai gandit sa deschizi un topic de plangareata pe Garbo, daca tot nu ti-o venit amantul sa te consoleze
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:08
ha ha ha....casperphantom esti amuzant....zau asha....sau te simti cu musca pe caciula...sau oi fi si tu un sot din categoria celor care vor sa se spele pe maini de casnicie ca de cel mai negru noroi...
garbo171675
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:22
675,eu simt ca incerci dar sunetul rasului tau suna spart, si dogit, ce soi de sotz ai fi nu cred ca e problema ta, iar de musca nu poate fi vorba intrucat nu port caciula cel putin in viata asta, m-am saturat de cusma in vietiile in care eram un dac liber
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:28
adevaru-i ca arati mai bine cu capu-n jos, si ma refer numai la cap, desi nici restul nu e de lepadat,ma rog cu exceptia trendului numit tatoo
casperphantom
Postat pe 26 Decembrie 2010 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mecanismele alegerii (interpretare tratat A. Adler) 9 De la: garbo_462667 8 Februarie 2017 09:02
Sarcina 15 De la: Abellona 19 Februarie 2015 12:25
help me pls 7 De la: etta70 16 Octombrie 2009 17:46
Pe cine sa aleg ? 29 De la: elisabeta_boia 30 Iunie 2011 00:00
fiti blanzi, am 2 copii si vreau sa fie bine 14 De la: garbo_9309 11 Decembrie 2012 21:25
Setari Cookie-uri