Probleme de sanatate

De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 00:29:03begonia....iti voi povesti ceva ce iti va dovedi cat de mult te pot insela niste simptome daca nu cunosti foarte bine bolile respective si nu lucrezi zilnic cu ele...de pasti am avut o criza dureroasa de am crezut ca mor...am chemat salvarea...durerea nu era in hipocondrul drept, caracteristica pentru ficat....era in bara.....in dreptul stomacului....deci putea fi:
1. pancreatita/debut de diabet
2. criza de ulcer
3. apendicita
4. litiaza hepatica - in vezica biliara
din cauza durerii in bara, specifica pancreatitei, eram mai mult ca sigura ca e vorba de pancreas...dar medicul de pe salvare - medic generalist de meserie, eu fiind stomatolog, deci puteam banui, dar nu eram sigura - palpandu-mi ficatul intr-o anumita pozitie medicala, si cercetand anamneza mea si a familiei mele, a concluzionat ca e o litiaza biliara....asa si este.....2 pietre in vezica....peste 1 cm...deci ma pot insela si eu.....

asa ca tu, care nu ai nici un fel de studiu medical....nu-ti da nimeni nici un drept sa vii pe un forum public sa dai sfaturi....eu insami ma abtin de multe ori...pentru ca e de bun simt sa te abtii atunci cand nu ai o pregatire unui anume domeniu/specializare....
daca esti stomatolog se vede de asta nu stii de ranitidina ca nu ai citit decat de dinti ascutiti si limba ascutita da decat sfaturi legate de meseria ta ... si las-i pe altii mai pregatiti sa o faca
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:27
sau nu ti-a iesit molarul de mine
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:27
uite unde era baba "autostiutoare"
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:29
ete fas...se gasi desteapta pamantului sa ma puna la punct...alta atoatestiutoare in ale leacurilor babesti...mars fa la ventuzele tale...
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:31
tu ce stii draga pik ...ce ingroapa pisica
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:32
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 01:31:39ete fas...se gasi desteapta pamantului sa ma puna la punct...alta atoatestiutoare in ale leacurilor babesti...mars fa la ventuzele tale...
habar nu ai dr de dinti tociti
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:33
pai semeni pana la confuzie cu ce ingroapa pisica, de-aia zic
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:33
erau doua pietroaie cat capul tau si le-ai scos cu mana
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:34
De la: pik_nik, la data 2009-12-05 01:33:55pai semeni pana la confuzie cu ce ingroapa pisica, de-aia zic
cine tu sau eu ...?
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:35
tuth... eu zic ca e binevenit subiectul, zau.
De cite ori ies prin parc cu fie-mea, tot neamul femeiesc discuta de niste dureri si simptome de zici ca acu' mor, toate. Si n-au nici pe dreak'...grase si frumoase....
Simptomul lipsei de bagare in seama, probabil. Ma ia cu leshin shi ma doare la lingurica ca-s o sensibila....

Asa ca de ce sa nu socializeze lumea?
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:36
cata inteligenta si ce limbaj elevat....si tanti vrea sa se joace de-a doctorul?????
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:37
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 01:37:43cata inteligenta si ce limbaj elevat....si tanti vrea sa se joace de-a doctorul?????
esti tu dr se vede ...
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:38
tuth, e o biata javra scapata la PC , las-o incet ca moare singura
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:39
javra e mata cu tot neamul tau de taranoi nespalatule
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:40
q....mami....topicul era binevenit daca era deschis de un medic internist sau specializat in boli interne....dar se trezesc unii peste noapte medici si se dau si sfaturi neavenite......si, de multe ori, nu se cunoaste boala exact, dar se dau medicamente dupa ureche...ca asa a luat vecina.....dar nu mai conteaza ca apar tot soiuri de complicatii dupa aia....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:40
asa
si?
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:41
pikule...vad ca urla in ea lipsa atentiei....sindrom maniaco-depresiv d-ala....nu o baga nimeni in seama si se baga singura....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:41
las ca dai tu de ii faci praf si ii altoiesti si cu injuraturi sa le mearga bine tratamentul
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:42
tuth, postarea anterioara era adresata jigodiei
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:42
sezi bland pe corul tau pikule....ca te cunosc mami......si stiu ca nu te iei de mine, ca ma cunosti ....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:44
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 01:41:57pikule...vad ca urla in ea lipsa atentiei....sindrom maniaco-depresiv d-ala....nu o baga nimeni in seama si se baga singura....
pai nu bagasi tu ca iti era dor de mine sindromul ala l-ai citit tot la stomatologie ,la naiba cu sindroamele astea te umlpu de nervi
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:44
asa javrutzo, continua
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:45
pikuleee...auzi ce-mi zice scrich la telefon...decat cu penisul mic...mai bine cu deshtu prins in usa.....e mai sharmant cu deshtu bandajat.........
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:46
un prost tot un prost ramane nu ai ce sa ii ceri .hai pa
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:48
da tuth, da' se poate si cu penisul prins la usa
numa jigodiei asteia nu i se intampla nimic, nici de-si prinde capu' la usa
oare de ce?
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:48
tuth, pai ce spuneam eu e ca asta e joc de societate aici - nu cre' ca ia cineva vreun tratament, da' ne mai bagam in seama.... Daca boala e inchipuita, ce, tratamentul nu poate fi?

Daca ai auzi ce discutii au mamele de bebei mici intre ele, te-ai speria. Ai zice ca nu mai exista nici un copil sanatos pe lumea asta. Toti au probleme...exotice. Bine, macar atunci o fi postpartumu' care zdruncina....
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:50
are capul prea mic si nu-l prinde usa sau e prea sec si maleabil????
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:50
gresit, tuth
nu are!
deasupra gatului poarta doar o tumoare maligna
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:52
q...io vad in fiecare zi la cabinet din astia cu capul.....sau ii intreb daca au tensiune si zic ca nu...si, cand ii intreb daca iau medicamente, imi insira toate medicamentele de tensiune.....sa ma scurg din picioare si mai multe nu....

aa...si app de boli exotice...s-a inmultit numarul de bolnavi de automedicatie....iau frate antibiotic cu pumnul....desi nu e nevoie.....si care mai de care mai pompos......viata mea....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:54
ai mai, pikule...nu fii rau.......ii benigna mai....dar vestea buna ii ca poate fi indepartata chirurgical....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ochipt ochi si dinte pt dinte??? 56 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:36
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
Relatiile dintre veri de gradul 2 15 De la: gabiitsu95 8 Aprilie 2012 01:25
Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani. 1337 De la: dor72_ 22 Ianuarie 2012 14:59
PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!! 329 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 00:03
Setari Cookie-uri