Probleme de sanatate

las' c-o incurajam cand mai apare
acuma ne-a enervat pe toti si a plecat
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:57
e stilul ei caracteristic.....oamenii mici si ingusti la minte care nu pot purta un dialog civilizat, pentru ca nu inteleg ceea ce li se spune calm....care cauta cearta cu orice motiv .....si care provoaca iritand....si daca pici in plasa, zic ca tu esti ala care vorbeste urat.....cunoastem foarte bine specia....se dau mari si culti si plini de ei si daca ii scuturi putin, schelalaie ca niste catzelushi speriati....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 02:12
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 01:55:04ai mai, pikule...nu fii rau.......ii benigna mai....dar vestea buna ii ca poate fi indepartata chirurgical....


va salut din nou...mi-ati lipsit!
Good for you! M-am amuzat teribil, pe cuvant!
Ce v-am spus si eu...cu prostii nu trebuie sa te pui ca au mintea odihnita! Lasati-o sa se dea de ceasul mortii nebagata in seama!
Pt ca de asta se pare ca are nevoie! se va stinge singura ca lumanarea dupa ce arde complet...ca nu are suficienta consistenta!
girnasemena
Postat pe 5 Decembrie 2009 02:34
Buna dimineata tuturor, m-ati amuzat teribil si apreciez si respect persoanele cu simtul umorului...
Fara nici o suparare, dar cineva a mentionat ca este un topic de socializare si fiti sigure ca daca nu eram medic nu mi-asi fi permis sa deschid o asemenea discutie. Deocamdata nu am dat nici un sfat nimanui, dar promit ca o voi face de cate ori mi se va cere...
O zi frumoasa in bratele iubirii, iar din partea mea cate un pupic dulce si cate un zambet pentru fiecare...
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:21
...si cafea??...nu doritzi???
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 07:38
Ba daaaaaaaaaaa si o ghicitoare care sa ne spuna ca vom avea un viitor frumos si fericit !
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 08:18
...La asa ..ALESI...asa ...Viitor...
ultramoava
Postat pe 5 Decembrie 2009 08:20
Ce specializare ai? Ca sa nu cer sfaturi de dureri de ochi si sa imi dai de picioare.
Doara
Postat pe 5 Decembrie 2009 09:47
dorulet....io cred ca doamna doctor se ocupa de probleme d'alea de....corason
eladaela
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:00
Aoleu. Da? Pai de ce nu spui asa. Uite ca am si eu una: din cand in cand inima mea o ia razna. Si bate de sa-mi sparga pieptul. Cateva secunde, apoi se opreste si o ia normal. Ce-oi avea?

ps. intelesesem elo, voiam doar sa spuna.
Doara
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:03
am vazut eu ca esti fata isteata
eladaela
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:04
Doar ma prefac. Oricum mi se pare draguta Anisoara.
Doara
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:09
anisoara...imi pare bine...colega.....eu sunt stomatolog...tu????
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:54
eu nu sunt medic...
elodia
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:57
kingo...stiu......dar tu ai bun simt si cei 7 ani de acasa...ca de-aia imi esti draga.....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:00
si de la notar
elodia
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:01
eh..daca mi-l imprumuti si mie sa-i dau o proba de lucru....si de la notar.....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:01
negociem
elodia
Postat pe 5 Decembrie 2009 14:08
Va salut pe toti cu drag. Specialitatea mea este hematologie clinica (boli de sange). Sotul meu este chirurg plastician. Avem in Bucuresti un cabinet de chirurgie estetica. Colaboram cu o doctorita care a facut si master in psihologie.
De asemenea colaboram si cu Dr.Ciprian Isacu care lucreaza de multi ani in Franta. De dimineata am avut pacienti la cabinet pentru diverse injectari faciale (Botox, Juvederm etc.)si din acest motiv nu v-am raspuns la intrebari
Am scris la sugestia sotului cateva articole pe Garbo -
Cat tine iubirea ?
Darul iubirii
Arta amorului sau de amorul artei.
Pentru persoane interesate sa-si faca investigatii laborioase in Bucuresti in diverse domenii va ajut cu placere.
O informatie utila care o puteti comunica oricare dintre D-voastra cunostintelor, rudelor, prietenilor-La Euromedic Fundeni exista un aparat PET pentru depistarea formatiunilor tumorale in faza incipienta. In Romania exista 2 aparate de acest gen -la Bucuresti si Oradea.
Pentru persoane care au nevoie cu adevarat de sprijinul meu scrieti-mi pe anisoaraf@yahoo.com, iar aici vom discuta mai mult generalitati de orice natura pentru a face fericiti cat mai multe persoane. Iar daca am ceva de invatat de la voi-o voi face fara nici o retinere... Zi frumoasa si sa fiti cuminti ca la noapte vine Mosu...
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:24
De la: tutankhamon, la data 2009-12-05 02:12:23e stilul ei caracteristic.....oamenii mici si ingusti la minte care nu pot purta un dialog civilizat, pentru ca nu inteleg ceea ce li se spune calm....care cauta cearta cu orice motiv .....si care provoaca iritand....si daca pici in plasa, zic ca tu esti ala care vorbeste urat.....cunoastem foarte bine specia....se dau mari si culti si plini de ei si daca ii scuturi putin, schelalaie ca niste catzelushi speriati....
am si cu cine discuta cu o dr cretina de dinti care face pe interesanta pe forum si se crede buricul pamantului plina de ifose si greturi si un taranoi idiot ce ii pute gura aia spurcata ..ca starvurile in putrefactie ....lol .. ideea e ca nu ii suportati pe altii mai inteligenti ca voi,va simtiti umiliti si nu aveti puterea de a intelege oamenii ..si de ai accepta in jurul vostru cu bune si rele in concluzie oameni cu mintea ingusta ...
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:30
De la: anisoaraf, la data 2009-12-05 15:24:27 Va salut pe toti cu drag. Specialitatea mea este hematologie clinica (boli de sange). Sotul meu este chirurg plastician. Avem in Bucuresti un cabinet de chirurgie estetica. Colaboram cu o doctorita care a facut si master in psihologie.
De asemenea colaboram si cu Dr.Ciprian Isacu care lucreaza de multi ani in Franta. De dimineata am avut pacienti la cabinet pentru diverse injectari faciale (Botox, Juvederm etc.)si din acest motiv nu v-am raspuns la intrebari
Am scris la sugestia sotului cateva articole pe Garbo -
Cat tine iubirea ?
Darul iubirii
Arta amorului sau de amorul artei.
Pentru persoane interesate sa-si faca investigatii laborioase in Bucuresti in diverse domenii va ajut cu placere.
O informatie utila care o puteti comunica oricare dintre D-voastra cunostintelor, rudelor, prietenilor-La Euromedic Fundeni exista un aparat PET pentru depistarea formatiunilor tumorale in faza incipienta. In Romania exista 2 aparate de acest gen -la Bucuresti si Oradea.
Pentru persoane care au nevoie cu adevarat de sprijinul meu scrieti-mi pe anisoaraf@yahoo.com, iar aici vom discuta mai mult generalitati de orice natura pentru a face fericiti cat mai multe persoane. Iar daca am ceva de invatat de la voi-o voi face fara nici o retinere... Zi frumoasa si sa fiti cuminti ca la noapte vine Mosu...
succes
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:32
Multumesc frumos si incearca sa nu te superi pe cei ce gresesc uneori, asta e, se mai intampla...
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:51
asa o sa fac multumesc pt sfat :sml-love0038
phoenix
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:53
Periodic o sa va comunic diverse lucruri...
Am avut pacienti cu unghii incarnate carora li s-a scos unghia cu totul de vre-o 5-6 ori. Daca cunoasteti asemenea cazuri e bine sa le comunicati sa contacteze un chirurg plastician... Eu personal am avut o asemenea problema si am fost operata o singura data si mi s-a scos doar partea infectata acum vre-o 10 ani in urma...
La sugestia pacientilor scriu aceste randuri - sa stiti scumpilor ca este suficienta o singura interventie, dar depinde de tehnica aplicata !
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:21
Anisoara,
felicitari pentru studiile si cariera in medicina - snt convinsa ca este o munca foarte grea. Si foarte putini dintre noi ar fi structural capabili sa o faca.
Totusi, nu prea inteleg legatura dintre chirurgie si acest topic si nici atit legatura cu psihologia - articole despre iubire, etc.
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:52
Chirurgia este pasiunea sotului meu, restul - sunt ale mele...
Iar topicul l-am creat la sugestia cuiva de pe-aici. Ieri am discutat cu o domnisoara care a fost cu o echipa de americani prin Romania si au oferit medicamente si consultatii gratuite oamenilor de la tara. Mi sa parut un lucru extraordinar...
Intr-o zi sotul meu m-a intrebat daca asi castiga la loto ce-asi face cu banii ? In secunda urmatoare i-am raspuns-asi construi un spital !
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:12
In aceasta perioada este foarte mare incidenta virozelor-de tot felul, in plus gripa porcina, de care a auzit toata lumea...
Este mai usor de prevenit, decat de tratat o boala asa ca:
-evitati locurile aglomerate
-spalati-va pe maini cat mai des
-consumati multe fructe si legume
-faceti sport
-consumati 2 litri de lichid pe zi
Daca aveti febra si nu reusiti s-o combateti timp de 24-max 48 de ore cu antitermice(Paracetamol,Algocalmin,Coldrex,Nurofen etc), ceaiuri, antihistaminice (Claritine, Peritol...)adresati-va medicului de familie. Sunt multe boli care debuteaza cu febra (infectii ORL, infectii respiratorii,inf.urinare,HIV etc.)
Asa ca ai grija de tine ! Iti doresc zi frumoasa si viata sanatoasa!
anisoaraf
Postat pe 7 Decembrie 2009 14:01
anisoara...jos palaria pentru studiile tale....dar te rog...forumul nu e loc de reclama neplatita pentru cabinete medicale....adminilor nu cred ca le va surade ideea....


phoenix.....pas....atata poti...atata duci....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:16
Recomand cu caldura persoanelor interesate 3 cabinete stomatologige din Bucuresti-ortodontie,estetica stomatologica. Stomatologi draguti si amabili,servicii de calitate, preturi rezonabile.
anisoaraf
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:43
Un an cu sanatate, bucurii, realizari frumoase si multa iubire !
anisoaraf
Postat pe 2 Ianuarie 2010 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atacuri de panica! 36 De la: sexy 4 Februarie 2011 16:43
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
La Targu Mures 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:10
Setari Cookie-uri