IUBIRE INTERZISA? SAU DOAR IUBIRE PUR SI SIMPLU?

ilsi sigur.

mai ziceam pe un alt topic ca oamenii uneori is mai sinceri decat isi doresc...
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:23
pretty... ce are a face paula cu prefectura? eu te rugasem sa argumentezi de ce, in viziunea ta, aceasta relatie ar fi imorala...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:24
A, si nu crezi ca e o relatie "interzisa""...ia uite cate spirite "se-ncing" pe-aici...
pretty_varza
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:24
pai vad ca doar tu te incingi pe aici...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:26
Insusi faptul ca nu esti sigura daca e iubire interzisa sau nu, imorala sau nu, arata ca ceva nu e, totusi, in regula. Problema cred ca se pune psihologic: va fi o suferinta, oricum, atat din partea sorei, familiei, in general si a copiilor, in special. Desigur ca fiecare face ce-i place si ce vrea, dar eu una, as tine cont si de cei dragi care pe care, sigur, i-as face sa sufere.
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:26
fetita, incepusesi bine: la 30 de ani nu ti se mai aprind calcaiele asa usor....deci
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:26
CRED CA AI DREPTATE
nu foloseste nimanui, dar mie imi face bine...cam fara sens ce spun nu?
chiar mi-a facut placere sa stau de vorba cu voi pe aici. am spus ca doream niste impresii si reactii "la cald"!
si le-am avut si va multumesc celor care ati avut rabdare si ati luat discutia in serios.
cat despre ce avem de infruntat din partea societatii, suntem pregatiti. Eu una sunt de felul meu o lupatatoare...asta am fost toata viata si asa voi ramane!pentru ideile si convingerile mele ma bat si cu dumnezeu!
te sarut din nou!
girnasemena
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:26
Pai ce argumente pot sa aduc??!..decat ca este totusi vorba de fostul cumnat - eu zic ca e suficient?
pretty_varza
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:27
draga pretty
daca ai 29 de ani si spui asta .. e grav iubita ! cand pleci la manastire sa iei macar un ursulet pufos cu tine!
girnasemena
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:30
hei gi..aici nu mai este vorba de societate...parerea mea...
este vorba de constiinta ta...cum te accepti tu ,in aceasta situatie?
cum mai dai ochii cu surioara ta...sau,poate ca nu-ti pasa..
tine insa cont,de un singur "amanunt"
totul in lumea asta este pasager...
LILO
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:30
pretty, iote fleoshc! asta da, e un argument forte care exclude cu desavarsire necesitatea de a ne mai pune mintea la contributie pentru a gasi impedimente morale REALE...
se vede ca totusi nu ai citit ceea ce s-a scris pana acum.


bre, Lilo, da' ce dreaq va face sa credeti ca surioarei ii va pasa? doar fata a spus clar: va discuta situatia si cu sora. si, in alta ordine de idei, repet si pentru tine: sora l-a lasat pe cumnat pentru altul, nu invers...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:32
concluzia ar fii sa fim nefericiti ca sa ii putem face fericiti pe ceilalti ?

din cate am citit eu pe-aici, semena nu a stricat nicio casa, nu a despartit pe nimeni, surioara e bine merci la casa ei si cu un alt barbat...

Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:35
as indrazni sa-mi dau si eu cu parerea (daca nu e cu suparare),ca de sfatuit...,oricum sfaturile n-au nici un ecou atunci cand te musca sarpele de inima(a se intelege"cand esti indragostit").
1:aceasta poveste va racii considerabil relatiile tal
e cu familia,in special cu sora ta,oricat de intelegatoare(zici tu)ar fi ea(ma gandesc la intalnirire familiale,tu cu el,si sora ta cu cel pentru care l-a parasit)
2:nu e nici interzisa,nici ilegala,nici imorala relatia asta.dar mai devreme sau mai tarziu,veti intampina dificultati, la care nu prea sunteti in stare sa va ganditi acum,dar carora va trebui sa le faceti fata si unul si celalalt.veti fi in stare?
3:am o mica nelamurire(poate mi-a scapat mie).esti si tu divortata?
roby_cado
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:36
bro, telepatici mama...

semena, ti-am furat avataru' pentru colectia mea, hihihihi
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:36
De la: sora_ilsi, la data 2009-12-01 17:26:31Insusi faptul ca nu esti sigura daca e iubire interzisa sau nu, imorala sau nu, arata ca ceva nu e, totusi, in regula. Problema cred ca se pune psihologic: va fi o suferinta, oricum, atat din partea sorei, familiei, in general si a copiilor, in special. Desigur ca fiecare face ce-i place si ce vrea, dar eu una, as tine cont si de cei dragi care pe care, sigur, i-as face sa sufere.

imi cer iertare ca iar citez si nu raspund simplu...
NU am indoieli de nici un fel...citeste te rog postarea de inceput de topic, si ai sa vezi...am cerut doar parerile altora in legatura cu asta si am spus ca dpdv al meu daca nu e ilegala nu ar trebui considerata imorala...
cat despre suferinta celorlalti... ce sa spun... nu ca nu imi pasa! dar cat crezi ca vor suferi...toata viata...alta treaba nu crezi ca au?
iar copii nostri nici atat... ei sunt si vor ramane aceiasi pentru noi... sunt suficient de mari sa inteleaga pentru ca sunt minunati...chiar daca la inceput vor fi si ei nedumeriti, cu timpul vor intelege... iubirea iarta si intelege multe, n-am nicio indoiala! te sarut
girnasemena
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:41
sis, poi nu d-aia merge vorba "ca fratii"?
exact chestia asta nu se intelege: nimeni nu a stricat nici o casnicie... cu exceptia surorii care si-a "stricat-o", daca se poate spune asa, pe a ei, acum vreo 2 ani.
de ce se tot bate atata moneda pe imoralitatea aia, zau ca nu stiu.

iote la roby... a atins un punct vulnerabil aici... ceva de genul asta spuneam si eu ieri, despre "intalnirile" in familie...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:42
cel mai bine e pentru soacra...ramane cu acelasi ginere
rodyk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:42
semeno... ex cumnatul are copii cu sora ta? atunci e mai bine: il tii aproape de ei
ca doar, oricum, sunt si nepotii tai, nu?

cat despre relatia ulterioara cu sora... aici va trebui diplomatie multa, dar sunt convins ca ai participat la cursurile alea de oratorie din anul intai de faculte... asta daca se mai faceau cand erai tu pe acolo
probabil ca va fi jenata si atat... dar asta nu va dura mult. bineinteles, daca nu s-au despartit cu scandal, dar astea sunt deja "amanunte" care nu mai au ce cauta in locul asta
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:44
bro, io stiu una si buna...nu ii poti face fericiti pe toti

si zau nu stiu cu ce te incalzeste sa vezi ca ai facut familia fericita, care familie oricum are alte prioritati, sora aia are si ea copii de crescut, barbat de rasfatat, nu cred eu ca o sa ii ridice statuie cineva si o sa-i zica : "bravo !!! bine ca te-ai sacrificat ca sa ne menajezi noua sensibilitatile si sa nu barfeasca lumea ca te-ai maritat cu fostul sot al sora-tii"

parerea mea...

dar poate ca eu judec subiectiv din cauza casatoriei mele "scandaloase", deh...
noroc ca eu am avut-o pe fie-mea de partea mea...
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:46
mdea...racii si io considerabil...
porcina dreaq...
preciouss
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:46
io mi-s trista ... de copii...
LILO
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:47
bre Lilo, te iau in shuturi ca ieri, pe maimutza ailalta, kinga!
ce dreaq ii tot dai inainte cu copilashii aia, ha? tu nu ai auzit ca divortul a intervenit demult acolo? si ca acei copii traiau oricum fara ambii parinti langa ei?

sister, gand la gand
semeno, baga la capshor ce iti spune Anouk
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:50
de ce lilo ? daca nu s-au suparat copii surioarei ca l-a lasat mami pe tati cu ochii in soare, de ce crezi ca se vor supara acum ?

nush...mie mi se pare ca toata lumea compatimeste pe cineva,
totusi, as zice ca dupa varsta "impricinatilor", copuilashii aia nu mai sunt chiar copilashi de 3 ani
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:50
poi de ce lilo???
acum matusica le va fi si mamica!!
nu vor trebui sa se obisnuiasca cu una straina,pe asta o cunosc deja!
eladaela
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:51
sa nu-si faca iluzii matusika-mamica in privinta afectiunii fostilor nepoti,actualilor fii n-am gresit?
chiar daca vor mima "iubirea" in adancul sufletului nu le poate citi nimeni..

eu v am zis ce as fi simtit daca s-ar fi intamplat asa ceva...norocul meu ca am prins vremurile cand onoarea prima
LILO
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:55
adelo, corect

mai, in tanar si nelinistit...toata lumea s-a maritat si insurat cu toata lumea, da' n-am auzit pe nimeni sa-i infiereze si sa-i acuze de imoralitate...vorbesc de cuconetu' care urmareste siropu' ala de serial
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:55
bai, am impresia ca aici vorbim ca Moise-n pustiu, ca unii de pe aici nu au avut nici macar curiozitatea sa vada despre ce este vorba.
deci acum 2 ani sora se indragosteste de un tip si divorteaza de cumnatu' semenei.
acum 6-7 luni semena se indragosteste de fostul cumnat.
v-a dat cu virgula, bre? ce dreaq, comentati ampoulea fara ca macar sa va bagati ochiu-n postarea fetii?
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:55
mie mi-o dat cu perioada
LILO
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:57
imi ia ceva sa citesc 8 pagini, vaz io ce zice p-acilea..
melanie
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:59
redi,n-am inteles io bine,sau esti purtatoru' de cuvant a' lu' semena?!
preciouss
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Balanta 7 De la: garbo165771 3 August 2012 15:25
Relatii pe internet 164 De la: zambil 12 Aprilie 2010 17:15
NU STIU CE SA FAC!!!! 63 De la: ratuscaceaurata 10 Octombrie 2011 08:32
Cum sa iti invingi teama de a nu fii atacat verbal atunci cand iti spui parerea? 28 De la: ingerasulluptator 19 August 2012 08:56
Cum sa fac? 77 De la: garbo_385448 28 Noiembrie 2013 23:13
Setari Cookie-uri