IUBIRE INTERZISA? SAU DOAR IUBIRE PUR SI SIMPLU?

De la: garbo027119, la data 2009-12-01 00:45:14Pai daca iti moare barbatul,,te poti casatori inca o data...Dar cu conditia ca si barbatul sa fie cu inima in Dumnezeu.si sa fie si el vaduv..Pt ca daca este necredincios,,femeia este in pericol si copiii la fel...Dar barbatul trebuie sa traiasca in Hristos,,ca femeia sa aiba o viat fericita si linistita...Ca barbatul sa nu o insele si sa o faca sa sufere....Chiar daca credinta se face in fata unui preot poate pacatos,,,nu conteaza...Casatoria trebuie sa se faca cu inima curata si cu credinta in Dumnezeu.Ca casatoria sa fie binecuvantata...Pt ca degeaba te casatoresti in biserica,daca nu te casatoresti cu inima curata...Esti satula de barbat cand te castoresti,sau te casatoresti pt bani....
Casatoria nu spala pacatele,,daca omul incepe cu pacat...Si casatoria care se incepe cu pacat,,o sa se termine in ura si cearta,femeia se duce la alt barbat,sau invers..Barbatul la alta femeie etc...noapte buna
garbo027119
Postat pe 1 Decembrie 2009 00:47
iubita care ai deschis topicul......mami....ia pune tu mana frumusel si vezi daca voi doi va mai potriviti si la altceva, nu numai la insirat vorbe de mess....ma intelegi tu, ca doar esti fata mare..si abia apoi pune-ti problema de moralitate, de crestinism, de copii si bla bla bla.......sunt atatea femei care si-au refacut viata, si nu le-a cazut cerul in cap....iar cu sora ta, nu cred ca va reprezenta o problema.....atata timp cat ea l-a aruncat la gunoi....tu nu ai facut decat sa il culegi de acolo si sa-l lustruiesti nitel.....si ti-ai dat seama ca acuma e cel mai frumos diamant.......ai grija de ceea ce ai acum....daca nu stii sa pastrezi...va dispare...nu te lua dupa gura lumii....urmareste-ti inima....eu una asa as face in locul tau...daca sora ta si-a gasit fericirea in bratele altui barbat, inseamna ca acesta nu a fost menit pentru ea....daca era pentru tine????....
tutankhamon
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:00
Noapte buna dragilor!!!!!!!!!!!La multi ani Roamnia!!!!!
walkiria
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:08
noapte buna ...si tie walkiria....
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:10
noapte buna,w
elodia
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:18
De la: kinga444, la data 2009-11-30 23:31:51girnasemena,daca subiectul a fost pe bune,eu cer scuze pentru ce gasesti aici...
da,vezi tu cum stau lucrurile? una e interdictia din punct de vedere legal,alta e ce considera unii moral sau imoral...
asa/i si cu iubirea ta...sau a voastra...tu stii mai bine...


subiectul e "pe bune" cum spui tu! stiu ca nu-i ilegal ca sunt de profesie ... in domeniu! eu nu o consider imorala . dar asa cum v-am mai spus e un fel de studiu de piata . vreau sa vad reactiile celorlalti. sa inteleg si punctele de vedere opuse! ok?
iar de iubirea noastra suntem siguri! si pana la urma nimic nu vine cu garantii pe viata in lumea asta. iar iubirea vine chiar fara nicio garantie. trebuie sa iti asumi riscul de a simti si de a trai ce simti. atat cat dureaza. mai bine o zi fericit decat sa nu cunosti acest lucru niciodata! te sarut!
girnasemena
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:18
elodia
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:27
De la: garbo027119, la data 2009-11-30 21:45:03
De la: garbo027119, la data 2009-11-30 21:44:11
De la: girnasemena, la data 2009-11-30 21:25:02
De la: kinga444, la data 2009-11-30 21:17:11"intoarce/te la mine", sora ta are copii? poate ai spus si mi/a scapat...


care ar fii relevanta acestui lucru?
si da ! au doi copiii si eu la fel!
te-am lamurit cu ceva spunandu-ti asta? schimba datele problemei?
e vorba de iubirea noastra aici!
si care DA poate lovi chiar intr-o fractiune de secunda!
Pai fa-i sa se impace....Ca poate mai tarziu vor sa se impace...Eu zic sa te gandesti la copiii aia....Ca cine stie.poate o sa impace,au 2 copiii,,ca crize in relatii sunt peste tot...Cauta-ti alt barbat liber,,ca barbati sunt slava Domnului.....


draga mea 119 parca! nu prea imi esti de ajutor. daca nu ai altceva mai bun de facut ramai si asculta , ca de citit vad ca nu vrei sa o faci! sunt divortati ! e drept ca si eu am gresit ca nu am spus de cand: o spun acum de 2 ani. iar ea s-a castorit cu cel pentru care a divortat. deci in privinta asta n-am ce face. si o alta precizare fac acum: vorbim nu numai pe mess de 7-8 luni. si ne-am dat seama ca ne-am indragostit unul de celalalt , ca ne iubim si ca ne potrivim in toate de vreo luna si jumatate ! e ok?
si inca ceva , asta in legatura cu barbatul acela liber pe care ar trebui sa-l caut eu: E UN BARBAT LIBER ! la 39 de ani cat am , aproape 40 ca sa fiu si mai exacta, te rog sa ma crezi ca stiu ce spun si mai ales ce simt. cati ani ziceai ca ai?!?
girnasemena
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:42
girnasemena.....ai fi tu de profesie,dar ....

...cum ti-am mai spus ....imi iubesc sora prea mult ca sa fac asa ceva...

...si daca nu v-a dura...?pt ca tu ai spus ca nu te-ai culcat cu el ....sau am intzeles eu gresit...?...si atunci....de unde stii cum e...? doar din vorbe...?
si inca ceva...eu nu cred ca sora ta l-a aruncat de bun...

..scuze, daca nu am intzeles ceva ...pt ca nu am citit toate paginile..
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 01:54
hai sa nu mai amestecam aici biserica si dragostea filiala.
toti traim dupa anumite norme morale, unele fixate de societate, dar cele mai multe fixate de noi.

ce zice lumea e neimportant, ca nu vine lumea sa-ti dea o cana cu apa cand ti-e rau, nu vine lumea sa te consoleze cand suferi ca un caine, si nu vine nici preotul sa te aline cand totul se prabuseste in jurul tau

semena, sfatul meu este sa vorbesti cu sora ta si sa-i explici situatia. sa-i explici ca il iubesti, si ca asta nu schimba cu nimic iubirea dintre voi doua. si ca fiecare are dreptul la o a doua sansa

si nu, mie nu mi se pare imoral. mi se pare teribil de complicat pentru ca veti sfida legile nescrise ale societatii, care este foarte dura cu tot ce iese din tipare. si stiu ce zic, pentru ca si eu am dat cu tifla societatii
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 09:14
da...anouk...ai dreptate...aici cu voi ,uitasem de lumea care ma-nconjoara...si de popa care doar imi ia banii...

...mama lor de legi nescrise....oricum, tre' sa ai puteterea sa le-ncalci...cat ceea ce te priveste pe tine ,pot spune ca esti o persoana foarte puternica...eu insa ,numai cand ma gandesc....ma sperii si dau 'napoi ...sunt un rac nenorocit..

....iar semenei...ai doresc multa fericire...
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:24
he he he... si bine ai facut, sis!
sau nu?

ba dap!... ce imi place mie cand se mai gaseste cate cineva cu sange in pix si-si baga picioarele in ea "societate"!

semeno, cred ca acum ai lamurit cam ce era de lamurit si, repet, din punctul meu de vedere NU este imoral.
poate ar fi o idee si ceea ce ti-a sugerat Anouk... sa stai de vorba si cu sora ta. Poate ai afla si de la ea unele lucruri noi, care ti-ar fi de folos. Dar, in final, una peste alta, vedeti-va de viata voastra si baga-ti picioarele in ea lume, ca nu va veni nimeni sa va dea de mancare
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:27
floryo, acu vazui si mesajul tau in care ma intrebai ce am... nu aveam nimic, mami, dar de regula fac precum taurul care vede rosu atunci cand se baga dracii aia de popi in discutie si, mai mult, li se dau si "puteri" de a face si desface...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:32
ready...nu fa ce face popa ....
fa..doar ce zice el....

... ioi ...cred ca nu mai vreau sa aud de popi...

..daca ma gandesc bine ,bine ....nici de lume...
..si treaba cu lumea ,e cam de mult....

l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:38
e grele...

dar daca asta te face pe tine fericita, nu vad unde-i problema??
ce zice sora? ce zice soacra?? fix-pix

crezi ca poti tu sa-i faci fericiti pe toti??
uneori, putin egoism nu strica!
zambila
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:44
Corect , Anouk cu sora trebuie lamurit ca sa nu inteleaga gresit ...desi nu cred sa-i pese daca ea a renuntat.
Si Flory, ziceai undeva ca nu de bun l-a lasat sora. Asta , zic eu e ceva relativ .Suntem atat de diferiti noi oamenii si nevoile noastre asemenea .

Numai bine , Girnasemena. Daca zici ca va iubiti nu irosi timpul asta cu griji inutile.Chiar daca, eu cred ca tocmai starea asta te face mai atent . Fiidca ce simti te imbogateste...
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:46
floryo, sa faca cine vrea si cine il asculta pe popa ala

brava bluo! gand la gand
cat despre "nu de bun l-a lasat sora", cred ca s-a lamurit problema, ca semena a spus de la inceput ca sora se indragostise pur si simplu de altul...
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:52
hehehe, blue...pai oricum o sa se gaseasca cineva ca sa ridice piatra, asta-i sigur, si sa infiereze relatia, ca nu-i poti ferici pe toti

stii vorba aia : "prostu' moare de grija altuia si cainele de drum lung"
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:55
, spune drept pe la cati metrii in spate te doare ??

mai , ca nu stiu acum repede unde sa dau cu capu' , numa' io lucrez azi ??
LMA oricum
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:00
blue, si io

ma uitam dimineata pe strada...pustiu
mi-era si frica, nici masini nu erau pe strada...
zambila
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:03
si eu
eladaela
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:06
mai fetelor .... vretzi voi sa fiti consilierele mele de urgentza..?
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:07
zambilaaaa...ellaaa....
omenirea se distreaza .... nu ca voi ,umbla de unele singure pe srada..
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:09


flory, io ma ofer, da' sa nu ma iei in serios
pareri are toata lumea, si-s gratis
de gresit, ne descurcam si singuri
zambila
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:10
zambilutz....
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:14
flory....si noi ne distram
eladaela
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:16
si io vreau sa ma distrez ca voi....

...m-am saturat de distractie....
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:22
flory, io te sfatuiesc sa te distrezi ca tine...
e mai bine, te asigur! n-ai vrea sa te distrezi ca noi
zambila
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:27
zambila ...imi plac provocarile....
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:59
alea de serviciu in zi de sarbatoare ??
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
joc de sticat dorinte 63 De la: fleurdelis 18 Martie 2010 19:11
Intrebare 13 De la: garbo_394413 3 Februarie 2014 20:34
Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti? 242 De la: garbo027119 7 Decembrie 2009 20:52
De ce oare barbatii nu sunt interesati de lucruri sprirituale si nici pe femei nu vor sa le lase ca sa fie mai destepte ca ei 5 De la: ingerasulluptator 13 Decembrie 2011 22:59
CE ASCULTI IN ACEST MOMENT.. 55 De la: AGAPI_MOU 3 Aprilie 2013 22:55
Setari Cookie-uri