De ce oamenii cumsecade sunt batjocura oamenilor rai?

Daca oamenii simt ca esti cumsecade sar toti pe tine ca la loto,,dar numai ca sa profite nu ca sa si sa te ajute....Apoi oamenii se plang ca oamenii sunt rai..Dar cati oameni stiu sa aprecieze bunatatea si atunci cand un om este cumsecade cu el...Daca le dai un deget vor toata mana si ei nu vor sa te ajute...Iti dai seama cum gandesc oamenii din ziua de azi
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2011 17:04
dar in ziua de ieri .. irinuco .. cand te omora sa-ti ia calul , cum era?
cricat
Postat pe 12 Iulie 2011 14:37
Oamenii atunci cand intalnesc un om cumsecade si de omenie....Nu il apreciaza si incearca sa profite de el...De asta oamenii nici nu au parte de oameni cumsecade pt ca sunt negativi si distrugatori si nu stiu sa aprecieze omenia apoi se plang ca toti oamenii sunt rai..este normal ca toata lumea sa fie rea pt ca oamenii se distrug unii pe altii pt ca ei nu incurajeaza omenia si bunul simt...Ci din contra oamenii descurajeaza omenia si ii inraiesc si pe cei cumsecade datorita rautatilor si negativitatii lor...Ce mai la deal la vale..Oamenii se distrug unii pe altii apoi se plang ca traim intro lume rea..Dar cine a facut ceva ca lumea sa devina mai buna..Cati oameni de caracter exista in societatea asta?
ingerasulluptator
Postat pe 13 Iulie 2011 12:43
Cati oameni de caracter exista in societatea asta?[/quote]

Eu, eu sunt primul pe lista de omenie.
Lasand gluma la o parte, ai dreptate ingeras. Daca esti bun si ii ajuti pe ceilalti nu vei obtine nimic niciodata....doar laude in fata si vorbe rele in spate, iar la sfarsit trec pe langa tine ca si cum nu te-ar cunoaste.
Asa ca de acum ingerasule, sa invatam sa nu mai fim buni, sa nu mai sarim in ajutorul altora caci singura rasplata la sfarsit e indiferenta si uitarea.
Good_Boy
Postat pe 14 Iulie 2011 09:36
pffffffff... ce de treaba...
irinukule... mai respira si tu... ca te-ai invinetzit deja...
nu ziceai tu pe anume topice, ca nu lasi pe nimeni sa profite de tine...?
hmmmmmmm
alfheim
Postat pe 14 Iulie 2011 10:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-29 17:04:48Daca oamenii simt ca esti cumsecade sar toti pe tine ca la loto,,dar numai ca sa profite nu ca sa si sa te ajute....Apoi oamenii se plang ca oamenii sunt rai..Dar cati oameni stiu sa aprecieze bunatatea si atunci cand un om este cumsecade cu el...Daca le dai un deget vor toata mana si ei nu vor sa te ajute...Iti dai seama cum gandesc oamenii din ziua de azi



Oamenii se nasc toti buni dar calitatea vietii , neimplinirile , frustrarile ,etc au un impact negativ asupra lor ... Eu cred ca oamenii care au devenit "rai" sunt oameni slabi ....Si ei au suferit la randul lor iar din suferinta dupa suferinta s-a nascut nevoia de autoaparare - "Decat sa plaanga mama mai bine plange ma-sa " ... Eu consider ca un om cu caracter puternic prin oricate incercari ale vietii ar trece nu se schimba in rau ci dimpotriva .... Pana la urma nu exista om perfect fiecare are calitati si defecte..... In RomaniCa, am observat ca bunatatea , bunul simt sunt adesea confundate cu prostia dar prost zic eu e cel ce incurca borcanele
Fata_Morgana
Postat pe 18 Iulie 2011 22:44
De la: ingrid76, la data 2011-07-18 22:44:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-29 17:04:48Daca oamenii simt ca esti cumsecade sar toti pe tine ca la loto,,dar numai ca sa profite nu ca sa si sa te ajute....Apoi oamenii se plang ca oamenii sunt rai..Dar cati oameni stiu sa aprecieze bunatatea si atunci cand un om este cumsecade cu el...Daca le dai un deget vor toata mana si ei nu vor sa te ajute...Iti dai seama cum gandesc oamenii din ziua de azi



Oamenii se nasc toti buni dar calitatea vietii , neimplinirile , frustrarile ,etc au un impact negativ asupra lor ... Eu cred ca oamenii care au devenit "rai" sunt oameni slabi ....Si ei au suferit la randul lor iar din suferinta dupa suferinta s-a nascut nevoia de autoaparare - "Decat sa plaanga mama mai bine plange ma-sa " ... Eu consider ca un om cu caracter puternic prin oricate incercari ale vietii ar trece nu se schimba in rau ci dimpotriva .... Pana la urma nu exista om perfect fiecare are calitati si defecte..... In RomaniCa, am observat ca bunatatea , bunul simt sunt adesea confundate cu prostia dar prost zic eu e cel ce incurca borcanele
Pai majoritatea oamenilor sunt negativi si nu doar in romania..In occident sunt doar chestii de suprafata...sa locuiesti in casa cu nemtii sa vezi ca si ei umbla sa te doboare si cat sunt de diabolici..si cand cunosti nemtii cand depinzi de ei,lucri pt ei....oamenii necredinciosi vad totul de-a indoaselea....nemtii practica rautatea mai cu dipomatie...Isi bat joc de tine cu zambetul pe buze,si foarte ironici.romanii sunt mai din topor,,,dintro bucata....dar si peste hotare oamenii sunt rai si diabolici,,,daca nu au credinta in Dumnezeu..Si majoritatea nu au credinta in Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 18 Iulie 2011 22:59
Pai majoritatea oamenilor sunt negativi si nu doar in romania..In occident sunt doar chestii de suprafata...sa locuiesti in casa cu nemtii sa vezi ca si ei umbla sa te doboare si cat sunt de diabolici..si cand cunosti nemtii cand depinzi de ei,lucri pt ei....oamenii necredinciosi vad totul de-a indoaselea....nemtii practica rautatea mai cu dipomatie...Isi bat joc de tine cu zambetul pe buze,si foarte ironici.romanii sunt mai din topor,,,dintro bucata....dar si peste hotare oamenii sunt rai si diabolici,,,daca nu au credinta in Dumnezeu..Si majoritatea nu au credinta in Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 18 Iulie 2011 23:00
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-18 22:59:19
De la: ingrid76, la data 2011-07-18 22:44:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-06-29 17:04:48Daca oamenii simt ca esti cumsecade sar toti pe tine ca la loto,,dar numai ca sa profite nu ca sa si sa te ajute....Apoi oamenii se plang ca oamenii sunt rai..Dar cati oameni stiu sa aprecieze bunatatea si atunci cand un om este cumsecade cu el...Daca le dai un deget vor toata mana si ei nu vor sa te ajute...Iti dai seama cum gandesc oamenii din ziua de azi



Oamenii se nasc toti buni dar calitatea vietii , neimplinirile , frustrarile ,etc au un impact negativ asupra lor ... Eu cred ca oamenii care au devenit "rai" sunt oameni slabi ....Si ei au suferit la randul lor iar din suferinta dupa suferinta s-a nascut nevoia de autoaparare - "Decat sa plaanga mama mai bine plange ma-sa " ... Eu consider ca un om cu caracter puternic prin oricate incercari ale vietii ar trece nu se schimba in rau ci dimpotriva .... Pana la urma nu exista om perfect fiecare are calitati si defecte..... In RomaniCa, am observat ca bunatatea , bunul simt sunt adesea confundate cu prostia dar prost zic eu e cel ce incurca borcanele
Pai majoritatea oamenilor sunt negativi si nu doar in romania..In occident sunt doar chestii de suprafata...sa locuiesti in casa cu nemtii sa vezi ca si ei umbla sa te doboare si cat sunt de diabolici..si cand cunosti nemtii cand depinzi de ei,lucri pt ei....oamenii necredinciosi vad totul de-a indoaselea....nemtii practica rautatea mai cu dipomatie...Isi bat joc de tine cu zambetul pe buze,si foarte ironici.romanii sunt mai din topor,,,dintro bucata....dar si peste hotare oamenii sunt rai si diabolici,,,daca nu au credinta in Dumnezeu..Si majoritatea nu au credinta in Dumnezeu



Indraznesc sa te contrazic , nu se vor compara romanii cu popoarele germanice nici de acum in 100 ani ! ... In alta ordine de idei - Daca constiinta nu e , nimic nu e !
Fata_Morgana
Postat pe 18 Iulie 2011 23:20
Nemtii sunt mai evoluati ca romanii din punct de vedere economic....Dar asta nu inseamna ca sunt oameni buni...Vorbesc frumos pt ca sunt independenti...Dar sunt foarte rai cu cei care depind de ei......in germania sunt reguli severe care ii fac pe oameni sa se respecte unul pe altul,,,dar sunt rai,,,mai sunt si cumsecade dar putini,foarte putini
ingerasulluptator
Postat pe 18 Iulie 2011 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde v-ar placea sa va facecti concediu?Si unde va da voie....bugetul? 79 De la: garbo197910 2 August 2011 22:40
Ce parere aveti despre filmul Triunghiul iubirii? Cu radika si dev? Eu cred ca dev este un barbat extraodinar,frumos si onest 24 De la: ingerasulluptator 28 Martie 2012 13:06
Totul despre tine! 8 De la: LILO 29 Aprilie 2010 05:35
ajutor am nevoie de sfaturi 38 De la: daniilia 1 Martie 2011 21:21
nu stiu ce sa fac 5 De la: anonima20 8 Iunie 2015 15:58
Setari Cookie-uri