indragostit vesnic de aceeasi femeie

domnu' hopaiala, eu nu inteleg de ce te superi...
Chiar te asteptai sa gasesti aici rezolvarea dilemei tale?
De asta ai deschis subiectul? Eu nu cred.

Vreau sa vad si eu macar unu' care si-a pus ordine-n viata dupa ce s-a adapat din "adanca noastra intelepciune"... macar unu'...

Tu ai venit aici pentru ca simteai nevoia sa spui cuiva ce te apasa, si doreai sa auzi aplauze si incurajari pentru modul in care ai ales sa-ti traiesti viata.
Iata ca unii te aplauda iar altii te huiduie... astea-s riscurile cand iti intinzi lenjeria in piata publica...

In concluzie: rezolvarea n-o vei gasi aici.



garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:29
pai sigur ne da
oricum , eu una,is lamurita
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:30
ioi, parerea mea e sa-i recomanzi fostei iubite un psiholog, daca inca te mai suporta dupa tot ce i-ai facut
zambila
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:32
Celleste, doamna, aici nu se usuca lenjeria. se scutura covoarele
omu' si le intinde frumos pe suportu' ala, si gashca vesela, cu batatoare in maini, ca-ntr-o scena de la 1907...da-i, si da-i...
pik_nik
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:33
ihi...io impart batatoarili!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:37
eu chiar ti-am spus de o experienta "similara" (ma rog, cit de similare pot fi...) - si a spus si adevarul, adica nimic de bine.
Povestile astea n-au happy end-uri, pentru ca te transforma pe parcurs...
Iar chiar nu-s lupul moralist, ia sa fi venit pe aici alaiul cu patrafirul... sa vezi tu.
quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:45
dap... am ajuns, Q

care-i problemu? de unde incepem cu cadelnitzarea?
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:47
...cu deratizarea,mai degraba...
preciouss
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:49

va rog frumos sa va luati cadelnitze daca vreti sa cadelnitzati.
Daaaaa?!


quasaria
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:58
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:01
COPII CRESC, OAMENII SE MATURIZEAZA, RELATIILE SE TRANSFORMA.
DACA AI AVUT NOROCUL SA SIMTI CEEA CE SIMTI, DAR NU SUNTETI IMPREUNA, ATUNCI PASTREAZA IN ADANCUL SUFLETULUI ACEASTA COMOARA. MATURIZEAZA-TE. DACA LA 20 DE ANI DRAGOSTEA VOASTRA AR FI FOST O BINECUVANTARE, ACUM , CAND EXISTA OAMENI CE VA IUBESC SI COPII CARE AU NEVOIE DE VOI, AR FI O DOVADA CLARA DE IMATURITATE INFANTILA.
ATI FI NISTRE MONSTRI EGOISTI DACA ATI DISTRUGE SUFLETELE ACESTOR OAMENI NEVINOVATI.
VIATA ESTE PLINA DE TENTATII. PUTERNICI SUNT DOAR CEI CE STIU SA REZISTE CELOR CARE AR PROVOCA SUFERINTA.
SCRIE IN BIBLIE "TOATE IMI SUNT CU PUTINTA, DAR NU TOATE IMI SUNT DE FOLOS."
ATI FACUT NISTE ALEGERI. ASUMATI-VA RESPONSABILITATEA ACESTORA CU MATURITATE.
PASTRATI-VA RELATIA LA FORMA UNEI INOFENSIVE PRIETENII VECHI. UNEORI E MAI GREU SA AI UN PRIETEN VECHI DECAT UN AMANT NOU.
TREZITI-VA. TRAITI DIN AMINTIREA UNEI POVESTI DE IUBIRE FRUMOASE SI REALE, DAR CARE S-A TERMINAT... CA ORICE POVESTE.
AVETI NOROC CA A VOASTRA NU A LASAT TRAUME.
PROVERBELE SPUN: NU DA VRABIA DIN MANA PE CIOARA DE PE GARD.
DACAT SA VA PIERDETI TIMPUL VIETII INCERCAND SA INVIATI SENTIMENTE IMAGINARE, MAI BINE ATI INCERCA SA VA IMBUNATATITI RELATIILE PE CARE LE AVETI.
CEEA CE FACETI VOI ESTE O INCERCARE INUTILA DE A VA PRIVI IN OGLINDA VIETII SI DE A AVEA PRETENTIA SA VA VEDETI CA LA 18 ANI.
TIMPUL NU SE INTOARCE.
SENTIMENTELE NU REINTINERESC.
TOTUL EVOLUEAZA.
IMPORTANT ESTE CA VOI DOI SI FAMILIILE VOASTRE SA VA INDREPTATI CATRE FERICIRE.
SEPARAT.
FIECARE ACASA LA EL.
NU NI SE OFERA IMPLINIREA A 3 DORINTE CA IN POVESTE.
DUMNEZEU NE DA O VARIANTA A EXISTENTEI NOASTRE LA UN MOMENT DAT.
TREBUIE SA ALEGEM.
SI NU PUTEM ALEGE INTOTDEAUNA CEEA CE NE TREBUIE DOAR NOUA..
UNEORI TREBUIE SA ALEGEM CEEA CE ESTE BINE PENTRU CEI CARE NE IUBESC.



NANINIA
Postat pe 17 Noiembrie 2009 12:53
dar chiar trebuia sa tipi in halul asta? sau crezi ca cineva se va zgai la ce ai scris tu cu litere mari , doamne mare e gradina ta
yanyacharberet
Postat pe 17 Noiembrie 2009 13:01
muica

n-am avut rabdare sa citesc ce vrea copilul asta,da' titlul imi place ca la balamuc...
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:01
Eu iti zic : grow up!!
Si am si impresia ca ea nu iti poarta niste sentimente prea placute, la ceea ce a fost in tinerete...

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic
pretty_varza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:13
De la: hopaila, la data 2009-11-15 20:14:11pun mana si pe caramida in fiece zi aproape...intrucat sunt shantierist ...


Atunci ar trebui sa stii ca poti face mai multe lucruri cu acea caramida:
1. sa construiesti ceva
2. sa o arunci cuiva in cap
3. sa te bati in piept cu ea

Acuma tu esti in situatia 3, laudandu-te ca ai putea trece in situatia 2. Ti-ar trebui multa intelepciune(si curaj, de ce nu?) sa faci si in viata ta si a celor din jurul tau(pe care pretinzi ca ii iubesti) ceea ce faci in meserie: sa construiesti!

Ecoul
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:24
pe aia care fac pe moralistii.. daca ii iau la scuturat, in mod sigur o sa descopar ca au iubit candva omul(oama) altcuiva...
nu mai dati cu pietre,bre..

hopaila,

spui undeva:
facem "dragoste" cu lenjeria pe noi.

pai..de aici vi se trage,ca daca ati ramane in popoul gol ar trece repede,nu de alta..da' la cate i-ai facut,nu are cum s-o tina mult.

dap,

fructul interzis...

lasa ca esti mare,o rezolvi tu cumva...
nu va stricati casele,orice,da' asta nu..

si felicitari pt sinceritate...
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:19
mami, nu cred ca asta era o problema... ca iubeste oama altcuiva. ca da, ai dreptate, e "omenesc", ca sa nu spun "firesc"...
problema e alta: se prezuma ca la 38 de ani ai sai ar trebui sa fie destul de matur, deci ar fi trebuit sa stie cum sa o rezolve.

iooiii, ca tocmai azi ma gandeam cat mai au de crescut unii, in ciuda varstei biologice...
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:25
ready,

o fi tras si el vreo berica, si ne-a ales pe noi sa-si verse prea-plinul ala...chestie care mie mi se pare ok.

ca de sonatele alea..m-am cam saturat...

iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:29
De la: hopaila, la data 2009-11-15 13:14:58Natiune,este aiurea dar tre' sa spun sa ma sfatuiesc ca altfel imi decimez toata materia cenusie.Deci...pe la 16 ani am cunoscut o fata,1a dragoste,si prima femeie din viata mea,relatie ce a durat cu mici sincope pina pe la 21 de ani.In timpul acesta am facut cele mai mari mojicii care vi le puteti imagina...incepand cu inselatul si terminand cu lovirea,nemaivorbind de supliciile morale la care am supus-o in mod repetat.Ne-am despartit,ea a mers la facultate,eu in viata,m-am casatorit si am divortat urgent...dupa cca un an.Dupa divort am inceput sa o caut insa nimeni din cei care imi puteau oferi informatii nu o faceau intrucat era de notorietate comportamentul meu fata de ea.Timpul a trecut,au trecut multe femei prin patul meu si la varsta de 32 de ani am reintilnit-o in orasul in care se mutase alaturi de sotul ei.Am iesit la o cafea,am povestit,avea o casnicie minunata insa fara copii.Atat de bulversat am fost incat nu i-am putut spune ca am cautat-o,ca ea a fost 1a dragoste si ultima.Am mentinut legatura telefonic ulterior,cam la 2luni sunand-o(ea niciodata pe mine)fara a ne mai vedea.M-am recasatorit,am o sotie care mi-a daruit un baiat minunat,avem absolut tot ce este necesar unui trai decent,ma iubeste si are grija de casa si de copil.Intre timp iubita mea a nascut un baiat si ea.Amu avem 38 de ani amandoi,casnicii si copii,perechi de viata carora nu ai ce le reprosa,insa....in urma cu cca o luna m-a sunat ea sa ma intrebe ce mai fac ,am discutat la tel,am facut schimbde adrese de mesenger si de atunci discutam zilnic si discutiile au luat-o pe panta amoroasa.Sentimentelemele au luat-o la vale atzatzate de iubita mea ,a intrat si ea in joc.....si uite si DILEMA...Oare am fost haraziti unul altuia sau este doar o dragoste pe furata care este super tentanta in timpul unui mariaj?
Daca cineva a patit asa ceva...poate prin puterea exemplului ma lumineaza si pe mine.Multam fain!


esti un dobitoc
ti-ai batut joc de singura femeie care te-a iubit cu adevarat.
ai ranit-o, ai umilit-o, ai maturizat-o fortat, ai facut-o sa-si piarda incred in oameni si respectul fata de propria persoana.
Si, cand reuseste fata sa se desprinda de tine si sa se concentreze la ceea ce are de facut cu adev in viata, tu, vazand ca ai pierdut terenul, si ca alta mai slaba si mai indragostita (ca sa nu spun proasta!) nu vei mai gasi, HOPa! - Te-ai indregostit!

hai, mai du-te omule, ca am mai vazut excremente umane!
double_chock
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:59
wowww!!!
Mami asta cu dublura, eu zic sa ne uitam intai la barnele noastre, inainte de a face etichetari atat de transante pe seama paielor altora. Ce zici?
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:08
A,

ai sarit calul,nu stiu prin ce treci in ultimul timp ,esti tare schimbata.

nu lasa furia propriilor trairi sa-ti intunece ratiunea.

eu zic sa mai citesti o data.

pt Dumnezeu..trageti aer in piept ,numarati pana la 10, si apoi postati..

in mod normal din moment ce a chinuit-o atat, nu ar mai fi trebuit sa se complice.

da' o fi masochista,deh...
iasomia
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:10
De la: ready_vivus, la data 2009-11-17 18:08:37wowww!!!
Mami asta cu dublura, eu zic sa ne uitam intai la barnele noastre, inainte de a face etichetari atat de transante pe seama paielor altora. Ce zici?
mai ce cremenal esti tu , cum spui lucrurilor pe nume
yanyacharberet
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:10
Hopaila...cam nasoala speta ta...avand in vedere ca relatia pe care tu ai avut-o cu fata in tinerete a fost umbrita de tot ce e mai nasol, incepand de la loviri ( un barbat care nu se poate exprima si se apuca sa loveasca o femeie ... ala nu mai e barbat , nimeni nu ar trebui sa stea alaturi de unul de gen] pana la jigniri , relatii paralele , inselat , etc...
Eu zic asa...daca fata ti-a ramas in minte si inima e ok , pastreaza acolo in minte si inima ce crezi ca a fost frumos...dar cam atat.
Ceva ce nu a mers candva..trebuie luat ca atare , timpul a trecut si a estompat suferinta pe care tipa a trait-o in relatia cu tine, las-o in pace, are o familie acum alaturi ,ce a fost candva a fost..e in trecut. End.
reyya
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:11
ia s-o pup io pe Iaso,ca-mi placu' de ea...

exact ce-as fi spus io,mami,daca nu spuneam altceva...
preciouss
Postat pe 17 Noiembrie 2009 19:37
chock, lasa piatra jos, te rog eu...in ultimul timp esti foarte, foarte drastica atunci cand postezi, mi se pare neelegant sa te exprimi asa, mai ales ca nenea asta nu intra in grupul userilor de succes, care beau apa plata cu lamaie si deschid toapice amboulea, asa cum fac doua personaje de pe forumul asta

hopaila, orice ai sa hotarasti, hotaraste cu intelepciune.
e vorba de doua familii aici, dar mai ales apar in ecuatie si doi copii, al tau si al ei.
fa o introspectie si vezi ce anume iti doresti tu...o aventura, o tavaleala scurta in fan si hasta la vista, baby...sau vrei ceva mai mult

dar orice ai sa faci, fa-o dupa o matura chibzuinta



Anouk
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:03
mda... probabil sint intr-o dispozitie de mai bine tac, da' daca nu pot sa tac ce sa fac....
In primul rind, nu stiu ce e in capul unui om care isi trateaza femeia ca pe un gunoi - ce stiu este ca mi s-a intimplat mie sa tratez omul pe care il iubeam mult mai rau decit pe cei care imi erau indiferenti. Si asta nu pentru ca stateam linistita picior peste picior, imi faceam manechiura si planificam sa fiu sadica... Ci pentru ca eram atit de ranita eu incit nu vroiam decit sa sufere. Iar de atunci ma gindesc de citeva ori inainte sa emit verdicte. Pentru ca am trait asta si stiu ca nu faci greselile cele mai mari cind iti e bine. Le faci cind si tie iti este foarte rau.

In al doilea rind, ma amuza ideea ca "esti om matur, ai o aventura si pleci". Si daca nu e doar o aventura? Sigur, si daca nu e doar o aventura poti sa pleci. Pleci si ajungi la punctul unu, in care te calci in picioare si il calci in picioare dintr-o nevoie disperata de control al propriei vieti. In fond, esti matur si te poti detasa. Asa te-a invatat mamica ta.
Si daca ulterior constati ca, totusi, nu poti, ce sa zic... tzeapa. All is said and done, deja. Poti sa te duci linistit sa iti tai venele, pentru ca ai fost suficient de dobitoc sa iti sapi groapa singur.
Asa ca, people, mai usor cu pianul...
quasaria
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:37
q,sa nu zgariem parchetul
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:42
il zgarai eu ca mi-am exersat ghearele.
quasaria
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:45
Nopaila..complicat. N-as vrea sa fiu in locul tau. Si nici al ei.

Q, hai ca tragem doua brazde, ca mi-am lasat unghiile lungi..
melanie
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:04
preci..

asa,asa....
iasomia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezvoltare 35 De la: garbo_9355 10 Decembrie 2012 00:40
Femeia si barbatul 15 De la: moniq_ 19 Mai 2010 16:26
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Calea cea simpla! 9 De la: TaniaTita 19 Aprilie 2012 13:46
dilema 16 De la: fleurdelis 6 Iunie 2010 10:55
Setari Cookie-uri